Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Καλημέρα παρεάκι! εγώ ειμαι η τσερυ, παλια γνωριμη!!!, και εχω και γω ενα κοριτσακι (πενταμορφο και τσαχπινικο!!!) ενος ετους :) ....

διαβαζω γερμανικα για το 2ο πτυχιο και δεν προλαβαινω να τα βλεπω αυτα που γραφεται αναλυτικα.... θα σας λεω ομως την καλημερα μου οποτε μπορω....

μαρτζι.... σου χρωσταω 2 απαντησεις..... ενα για την διατροφη και ενα για το παρκο που εχω στο σαλονι... δεν τα ξεχναω...μολις βρω χρονο θα επανελθω!!!

φιλια σε ολες, τις νεες και τις παλιες....


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

κοριτσια εχτες που ημουν στο σπιτι της κολλητης μου καποια στιγμη ηρθε η μαμα της κι αρχισε να παιζει λιγο με το μικρο και μετα του λεει ελα να παμε βολτα. Το παιδι εφυγε μαζι της, δεν εκλαψε δεν με ζητησε και δεν την ηξερε, πρωτη φορα την εβλεπε. Μετα απο λιγο τους ακολουθησα και ηταν μια χαρα. Ειναι πολυ κοινωνικο παιδι αλλα αυτο μαλλον καλο δεν ειναι. Πως θα του μαθω να μην πηγαινει σε αγνωστους? ειναι πολυ μικρο για να καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχτες που ημουν στο σπιτι της κολλητης μου καποια στιγμη ηρθε η μαμα της κι αρχισε να παιζει λιγο με το μικρο και μετα του λεει ελα να παμε βολτα. Το παιδι εφυγε μαζι της, δεν εκλαψε δεν με ζητησε και δεν την ηξερε, πρωτη φορα την εβλεπε. Μετα απο λιγο τους ακολουθησα και ηταν μια χαρα. Ειναι πολυ κοινωνικο παιδι αλλα αυτο μαλλον καλο δεν ειναι. Πως θα του μαθω να μην πηγαινει σε αγνωστους? ειναι πολυ μικρο για να καταλαβει

Ακριβώς έτσι ο δικός μου!!! Έχει μήνες που πήγαμε στο κομμωτήριο με τον άντρα μου! Έρχεται η μαμά της κομμώτριας την οποία βλέπαμε και εμείς πρώτη φορά και ο γιος φυσικά! Του λέει έλα να πάμε βόλτα! Την πιάνει από το χέρι και φεύγουν! Μια μεγάλη σε ηλικία γυναίκα! Τους έβλεπα! Πάω σε λίγο να τον πάρω και με έδιωχνει και μου φώναζε κ γυρνούσε από την άλλη μεριά!! Και να ήταν 14 μηνών κάπου εκεί!! Τι του λες του μικρού;; Γελάει σε όλο τον κόσμο, τον χαιρετάει και στέλνει φιλιά! Και αν φωνάξει κάποιον και δεν του δώσει σημασία αρχίζει να φωνάζει πιο δυνατά και να απλώνει το χέρι σα να τον μαλώνει!!

Πέπσι τι τρομάρα θα πήρες!! Ευτυχώς όλα καλά!!! Τουλάχιστον είδατε τα νινάκια σας οπότε μια χαρά!!

Τσέρρυ δε σε φοβάμαι εσένα θα δίνεις το παρόν σου!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Ψόφησα σήμερα! Σχεδόν όλη μέρα στους δρόμους!! Χαλάλι όμως γιατί το χειρουργείο πήγε πάρα πολύ καλά! Τώρα είμαστε με σταγονίτσες!! Πήραμε και ένα πολύ ωραίο χαλάκι για το σαλόνι για τα νινιά μας! Ροζ με τουίτι επάνω γιατί μην ξεχνάμε πως έρχεται και κοριτσάκι στην οικογένεια!! Αύριο πάλι εγερτήριο στις έξι και πάμε για το άλλο μάτι και τελειώνουμε!!!

Ο μικρός τρελή αδυναμία στον παππού του (μπαμπά μου) τόσο που με κάνει να ανησυχώ γιατί όταν πάω να τον πάρω κλαίει γοερά και με διώχνιε! Μα τι κάνω λάθος; Τον θήλασα 17 μήνες και από τη μέρα που γεννήθηκε κοιμόμαστε αγκαλιά μεσημέρι βράδυ και όμως με γράφει για τον πρώτο τυχόντα παππού!! Και επειδή δε θέλω να είμαι αχάριστη χαίρομαι που τα πάνε τόσο καλά οι δυο τους για να έχω και κάπου να τον αφήνω ειδικά με τα δίδυμα που θα χρειάζομαι βοήθεια αλλά ενίοτε προβληματίζομαι κι όλας!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα πηγα γιατρο το μωρακι μεγαλωσε πολυ και ακουσαμε και καρδουλα 132 χτυπους το λεπτο..ο γιατρος ειπε ολα τελεια ..με εβαζε τοσο συχνα λεει για να δει οτι ολα πανε καλα και επισης παλι δεν δεχτηκε λεφτα ειπε την επομενη φορα..μου ειπε ξεκουραση και να τρωω συχνα γευματα να μην εχω αδειο στομαχι αλλα να μην ζοριζομαι κι ολας..ραντεβου παλι σε 2-3 εβδομαδες ειπε..

Τωρα ξαπλωνω γιατι το πρωι ειχαμε παει με τα ποδια σε κατι φιλους μακρια απο εμας και κουραστηκα γυρισαμε φαγαμε ,επλυνα πιατα και φυγαμε στην πολη ,πηγαμε βολτα στα μαγαζια μετα στον γιατρο και μετα παλι μια μικρη βολτα για γυροοοο..πηρα κεντημα να παιρναει η ωρα μου να τα κανω καδρακια στο παιδικο..με πονεσε η μεση πάντως..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mα είμαι τόσο κουρασμένη!!!!

Σήμερα τα είδα όλα. Η μικρή ξύπνησε από τις 7 και δεν ξανακοιμήθηκε όπως συνηθίζει να κάνει. Εμεινα κι εγώ λοιπόν ξύπνια με την ελπίδα όμως πως θα κοιμηθώ το μεσημέρι. Ή μικρή όμως είχε άλλα σχέδια. Κοιμήθηκε πάλι από τις 11.30 ως τη 1 και μετά πού να ξανακοιμηθεί..........Να έχει φτάσει η ώρα 5.30 κι αυτή να μου δείχνει όλα τα παιγχιδια με τη σειρά, να μπουσουλάει απίστευτα γρήγορα, να σηκώνεται και να ανόοίγει ντουλάπια..........Τελικά επιστράτευσα ( αν και δεν ήθελα, γιατί πρέπει να το κόβουμε σιγά- σιγά) το μεγάλο όπλο: στήθος, θηλασμός και νάνι η κυρία! Τι το θέλετε; Είχε φτάσει 6 η ώρα. Κοιμήθηκα κι εγώ για λίγο αλλά χειρότερα ξύπνησα!

Το πρωί πίνει γάλα φρέσκο. Το Ολυμπος παίρνω. Από αύριο σκέφτομαι να της δίνω και το βράδυ και να μας μείνουν μόνο οι μεταμεσονύχτιοι θηλασμοί!

Ευη από Χαλικιδική, καλώς όρισες! Όπως είπαν και τα κορίτσια, θα τους βρεις τους ρυθμούς όταν γεννήσεις και θα είσαι μία πολύ καλή μαμά που θα ανταποκρίνεται τρέλεια στις υποχρεώσεις της! Με το καλό να δεχτείς την μπέμπα σου!

Τσέρυ, καλό διάβασμα. Στο έχω ξαναπεί. Φτου! φτου! πού βρίσκεις το κουράγιο!!!!!

Πέπσι, ευτυχώς πάνε όλα καλά. Ειχα κι εγώ πονάκια στην εβδομάδα που είσαι τώρα εσύ και ήταν από το μεγάλωμα της μήτρας! Σκέψου τώρα εσύ με δίδυμα.

Κορίνα, τα ούτρο κι εγώ κολπικά τα έβαζα για τους λόγους που περιγράφει η Πέπσι!

Μαρμιν, έτσι κάνει και η δική μου για τον παππού της !Λατρέια απίστευτη. Να φανταστείς στην βάφτιση σε κάποια φάση του μυστηρίου ήθελε μόνο αυτόν. Κι ήταν η στιγμή που κάνουν 3 φορές το γύρο της κολυμπήθρας! Σε πληροφορώ πως το έκανε αγκαλιά με τον παππού. Πήγα να την πάρω και δεν ήθελε να έρθει με τίποτα. Τι στο καλό κάνουν αυτοί οι παππούδες ήθελα να ήξερα! Μάλλον όλα τα χατήρια. Εμένα ο δικός μου ο πατέρας της δίνει ό,τι του ζητά και άμα του κάνω παρατήρηση η απάντησή του είναι : "ε, αφού θέλει να μην της δώσω;"

Κορίτσια μου, είμαι πτώμα. Σας αφήνω και πάω για νάνι!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, Κορινάκι!

Αντε, τώρα κοίτα να ηρεμήσεις και να απολάυσεις το κέντημα! Είναι φοβερή ασχολία! Κι εγώ είχα κεντήσει μία κουβερτούλα όσο ήμουν έγκυος! Μάλιστα, σήμερα με αυτήν την κουβέρτα σκέπασα τη μι΄κρή μου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, Κορινάκι!

Αντε, τώρα κοίτα να ηρεμήσεις και να απολάυσεις το κέντημα! Είναι φοβερή ασχολία! Κι εγώ είχα κεντήσει μία κουβερτούλα όσο ήμουν έγκυος! Μάλιστα, σήμερα με αυτήν την κουβέρτα σκέπασα τη μι΄κρή μου!

Ειναι μανια παντως το επιασα και δεν θελω να το αφησω απο τα χερια μου..για αρχη θα κανω 2 καδρακια στρουμφακια..

Το αγχος το πολυ εφυγε..εμεινε λιγο, τωρα ας πουμε εσκιψα αποτομα να σηκωσω κατι και φοβηθηκα μην εκανα κακο στο μωρο..αγχονομαι για χαζα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όχι η μαμά δεν έμεινε στην κλινική, φύγαμε χθες κ ξαναπάμε τώρα!

Κορίνα τέλεια νέα κ ωραία ιδέα τα καδράκια!

Η μέση μου με πεθαίνει κ αποφάσισα παύση εργασιών για μερικές μέρες κ ξαπλοθεραπεία αφού φυσικά τελειώσουμε κ με τον καταρράκτη της μαμάς!

Μαρτζι όχι μόνο όλα τα χατήρια του κάνει ο παππούς αλλά κ βόλτες στα πάρκα, παιχνίδια, τραγούδια, χοροί κτλ αλλά βρε παιδί μου από μηνών κόλλησε με τον παππού αλλά τώρα πια το κάτι άλλο αλλά κι ο μπαμπάς μου τρομερή αγάπη κ αδυναμία! Χαζοπαππούς με τα όλα του!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.. τι κανετε?

Κοριτσια λετε να πειραζει που εσκυψα χθες το βραδυ αποτομα?

Ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος οταν εκανε τν υπερηχο μου τα εξηγουσε και εχει πολυ πλακα..επειδη τον επρηξα τον ανθρωπο μου εκανε πλακα για το τυρι και γενικα πολυ χαμογελαστος..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Ψόφησα σήμερα! Σχεδόν όλη μέρα στους δρόμους!! Χαλάλι όμως γιατί το χειρουργείο πήγε πάρα πολύ καλά! Τώρα είμαστε με σταγονίτσες!! Πήραμε και ένα πολύ ωραίο χαλάκι για το σαλόνι για τα νινιά μας! Ροζ με τουίτι επάνω γιατί μην ξεχνάμε πως έρχεται και κοριτσάκι στην οικογένεια!! Αύριο πάλι εγερτήριο στις έξι και πάμε για το άλλο μάτι και τελειώνουμε!!!

Ο μικρός τρελή αδυναμία στον παππού του (μπαμπά μου) τόσο που με κάνει να ανησυχώ γιατί όταν πάω να τον πάρω κλαίει γοερά και με διώχνιε! Μα τι κάνω λάθος; Τον θήλασα 17 μήνες και από τη μέρα που γεννήθηκε κοιμόμαστε αγκαλιά μεσημέρι βράδυ και όμως με γράφει για τον πρώτο τυχόντα παππού!! Και επειδή δε θέλω να είμαι αχάριστη χαίρομαι που τα πάνε τόσο καλά οι δυο τους για να έχω και κάπου να τον αφήνω ειδικά με τα δίδυμα που θα χρειάζομαι βοήθεια αλλά ενίοτε προβληματίζομαι κι όλας!!!

Καλη επιτυχια και στο επομενο χειρουργειο!

Ετσι και ο δικος μου, τρελη αδυναμια στον παππου, εμενα ουτε να με φτυσει! Του εχει και ο παππους αδυναμια και να πως δενει το γλυκο

Κοριτσιααααα πηγα γιατρο το μωρακι μεγαλωσε πολυ και ακουσαμε και καρδουλα 132 χτυπους το λεπτο..ο γιατρος ειπε ολα τελεια ..με εβαζε τοσο συχνα λεει για να δει οτι ολα πανε καλα και επισης παλι δεν δεχτηκε λεφτα ειπε την επομενη φορα..μου ειπε ξεκουραση και να τρωω συχνα γευματα να μην εχω αδειο στομαχι αλλα να μην ζοριζομαι κι ολας..ραντεβου παλι σε 2-3 εβδομαδες ειπε..

Τωρα ξαπλωνω γιατι το πρωι ειχαμε παει με τα ποδια σε κατι φιλους μακρια απο εμας και κουραστηκα γυρισαμε φαγαμε ,επλυνα πιατα και φυγαμε στην πολη ,πηγαμε βολτα στα μαγαζια μετα στον γιατρο και μετα παλι μια μικρη βολτα για γυροοοο..πηρα κεντημα να παιρναει η ωρα μου να τα κανω καδρακια στο παιδικο..με πονεσε η μεση πάντως..

Καλημέρα.. τι κανετε?

Κοριτσια λετε να πειραζει που εσκυψα χθες το βραδυ αποτομα?

Ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος οταν εκανε τν υπερηχο μου τα εξηγουσε και εχει πολυ πλακα..επειδη τον επρηξα τον ανθρωπο μου εκανε πλακα για το τυρι και γενικα πολυ χαμογελαστος..

Μπραβο ολα καλα πανε. Μην κουραζεσαι ομως τοσο πολυ.

Οσο για το οτι εσκυψες μην ανησυχεις, αλοιμονο αν σε καθε κινηση παθαινε κατι απλα ολα θελουν και την απαραιτητη προσοχη, δεν εισαι μονη σου πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα

Τωρα ξυπνησα αφου το βραδυ το ματι ηταν γαριδα μεχρι της 4 κ συμπαραστεκοταν κ ο συζυγος. Ωχ αν αρχισαμε απο τωρα τι θα κανουμε μετα.

Κορινα πολυ καλα τα νεα σου.

Μαρτζι κ Μαρμιν αφηστε τους παππουδες να χαιρονται τα εγγονια τους κ σεις να ξεκουραζεστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίνα, μην σκέφτεσαι τώρα το σκύψιμο. Το έκανες, πάει και τελείωσε! Δεν θα έχει πάθει τίποτα το μωράκι, μην ανησυχείς!

Πέπσι, μου φαίνεται πως από τώρα εξασκείστε στο ξενύχτι! Κοιμηθείτε τώρα και όσο μπορείτε, γιατί μετά τη γέννα σας βλέπω να είστε με μαυρους κύκλους κάτω από τα μάτια μονίμως!

Πριν από λίγο έβαλα τη μικρή για ύπνο. Πάλι δεν μου κοιμόταν. Την μάλωσα κι έκλαιγε! Ηθελε να παίξει, το κακόμοιρο! Τη λυπήθηκα. Την άφησα να παίξει λίγο και μετά ήθελε να θηλάσει! Αχ, πώς θα το κόψουμε, αν κάθε μεσημέρι για να κοιμηθεί, θα πρέπει να θηλάσει;;;

Τέσπα. Σήμερα είμαι πιο ξεκούραστη, γιατί ξύπνησα 10 η ώρα το πρωί! Σηκωθήκαμε μια στις 7, ήπιε γάλα, παίξαμε λίγο, έφτασε η ώρα 8, ήπιε το υπόλοιπο γάλα και μετά ξαπλώσαμε και κοιμηθήκαμε ως τις 10! Ξεκουράστηκα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω κολλησει με το κεντημα και απο το πρωι κενταω..σημερα εχω τραβηγματα στην κοιλια αλλα οχι χαμηλα..βαριεμαι ειμαι και μονη στο σπιτι..λεω να φτιαξω εναν ζελε τωρα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...