Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Τρελομανούλες καλοκαιρινές 2010


mammy30

Recommended Posts

Ωραία, τώρα μπορώ να σας γράψω τα νέα μου έτσι απότομα, γιατί έτσι απότομα το αποφάσισα την προηγούμενη εβδομάδα και φυσικά δεν μπορώ να το γράψω δημόσια στο άλλο μέσο δικτύωσης που βρισκόμαστε.

Αύριο κάνω εμβρυομεταφορά και νιώθω σαν πρωτάρα! Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο με το κοριτσάκι μου -λόγω του προβλήματος με το μικρόβιο που έχουμε θυμάστε- σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και ο θεός βοηθός... Μέσα Ιουλίου θα σας πω τα αποτελέσματα! Σας φιλώ όλες!

με το καλοοοοοοοοοοοοο , καλα τι ωραια νεα ειναι αυτα ...τελικα το πηρες δηλ αποφαση για το δευτερο εεεε ....δεν το περιμενα

πως πηρες αυτη την αποφαση ετσι ξαφνικα?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mammy30 με το καλο γλυκουλα μου!εμενα απο ομιλια η κωνσταντινα ολα καλα ...τερμα πολυλογου...χαχα εμεις αυτο που αντιμετωπισαμε ηταν να επαναλαμβανει συλλαβες πχ και και οτα ξεκινουσε μεγαλες προτασεις..αυτο γυρω στα 2.5 με 3χρ..εγω σαν κλασσικη αγχωτικη μαμα πανικοβληθηκα μην γινει κεκες..χαχαχ αλλα ο παιδιατρος και ο λογοθεραπευτης που ρωτησα που ειπε οτι ηταν πολυ φυσιολογικο γιατι το μυαλο τους τρεχει πολυ!τωρα μια χαρα δεν κολλαει πουθενα..ελπιζω να μην εχει κανα θεμα τιποτα ξανα..αλλα ρε κοριτσια μιλαει συνεχεια...λεει ολοκληρα παραμυθια βγαζει ιστοριες παιζει θεατρα τι να μην τα μπερδεψει χαχαχαχα αυτα ..εμας το προνηπιο ειναι δημοσιο οποτε ολα καλα.κατα τα αλλα μια χαρα ..φετος που δεν την εστειλα πουθενα μια χαρα πηγε απο ιωσεις ..κανα 2 φορες μου αρρωστησε μονο ...να δουμε απο σεμπτεμβριο τι θα γινει...σας φιλωωωωω ολες


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

αχ Ζωουλα εμεις 22 χαχαχχαα!!!εντάξει ήταν λιγο βαρυ ολο αυτό με τις ιώσεις δε λεω αλλα είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με τον παιδικο.περασε και περνάει πολύ καλα δοξα τον Θεό!!!Ιδιωτικος είναι αλλα φέτος προνηπιο θα παμε σε δημοσιο να συνιθιζει και τα παιδακια που θα ναι μαζι νηπιο-Δημοτικο.....!!

αυτά ....και μεις εχουμε γινει αντρακια....με πολύ μπλα-μπλα και μενα Ποπακι το ρ δεν το λεει καθαρα αλλα μου ειπαν μεχρι τα 6 είναι νορμαλ...τωρα λες να μου βγει (ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ...που λεει τις ειδήσεις???μακαρι οχιιιι χχαχαχααα).

Τωρα για δευτερο παιδακι ναι ναι θελω σα τρελη....το αφησα όμως για να συνελθω από τον θυροειδή...νομιζω τον ρυθμισα...:roll:...θα κανω εξετασουλες σε κανα 10ημερο και θα σας πω!!!και μετα Θεού Θέλοντος και οικονομικου επιτρέποντος :tongue:...παμε για την μπουμπού...αχ βρε κορίτσια είναι αμαρτία που θελω πολύ ένα κοριτσάκι??:rolleyes:...

Ενταξει και αγορακι να μου ξανα ερθει καλοδεχουμενο είναι ....αρκεί να είναι γερά!!!Όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ποσο χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας ξανα.

Εμεις ειμαστε πλέον σε τάξη - οσο γινεται - ο αντωνης δεν σταματάει να μιλάει αλλα και η μικρή εχει ενα στόμα παναγια μου.

Ειναι το κλασικό παιδάκι που λεει το σ θ δηλαδη ο μπαμπαθ να πάμε στο μαθουτη αντί μασουτη ειναι σούπερ μάρκετ. Πολυ γέλιο τραγουδάει συνεχεια την μικρή ελενη που κάθεται και καίει Χαχαχα αντί για κλαίει

Βανιλιτσα μου στο λεω οτι τα κορίτσια ειναι άλλο πακέτο. Μου το έλεγε η fairy οτι θ δω διάφορα και πράγματι υπαρχει. Τα λατρευω και τα δυο περισσότερο που οτιδοιποτε.

Απο δουλειά μια χαρά 3,5 ώρες λογο μητρότητας ειμαι διπλα στο σπίτι μου και μεχρι να φύγω γύρισα.

Ο πρώτος χρόνος ηταν δύσκολος πολυ τρέξιμο και κούραση να τα πρόλαβεις κι τα δυο. Λλ τωρα μπορω να πω στρώσαμε κι απολαμβάνω τις στιγμες μου μαζι τους.

Όσες δηλαδη θελεται δευτερο να είστε προετοιμασμένες για κούραση τον πρώτο χρόνο και καθολου χρόνο για τους εαυτούς σας. Θα μου πεις μας τα έλεγαν και στο πρώτο αλλα αν δεν το ζήσεις δεν καταλαβαίνεις.

Μαμυ μου δεν ηξερα οτι τα χλαμυδια ειναι τοσο μεγαλο θέμα .

Εχω συναδερφο που της βρήκαν χλαμυδια τι σημαινει αυτο και θελει να κανει παιδάκι αλλα οχι και άμεσα. Δεν θεραπεύεται αυτο ?

Σας κούρασα αλλα δεν έγραψα ουτε τα μισά απο όσα ήθελα.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σας θυμάμαι ολες με τα ψευδονυμα εκτος απο την ζουζουνελ που σίγουρα δεν πρεπει να την ηξερα. Αν κρίνω και απο τις ηλικίες που έχουν τ παιδάκια της. Εκτος και αν άνοιξε άλλο λογαριασμό καποια.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω και εμείς πάνω κάτω τα ίδια με το Μαράκι. Πήγαμε παιδικό σταθμό φέτος και του χρόνου προνήπιο. αρρωστήσαμε αρκετές φορές αλλά όχι βαριά. δηλαδή συνολικά πήρε 2 φορές 3ημερα αντιβίωση.

Κατά τ άλλα όπως σας είπα είμαι στην αναμονή. Κάπου μέσα Ιουλίου θα κάνω το τεστ και ο θεός βοηθός. καμιά φορά σκέφτομαι αν θέλω κοριτσάκι ή αγοράκι. αλλά πραγματικά δεν θέλω κάτι συγκεκριμένο, δεν μπορώ να επιλέξω :)

Τα χλαμύδια αν είναι χρόνια μπορούν να δημιουργήσουν σοβαρό πρόβλημα υπογονιμότητας δυστυχώς και το χειρότερο με μας ήταν ότι επειδή ήταν χρόνιο δεν έβγαινε τις κλασικές εξετάσεις καλλιέργειες κτλ και μας βγήκε στην προχωρημένη την dna pcr. Τέλος καλά βέβαια αλλά ταλαιπωρηθήκαμε πάρα μα πάρα πολύ...

Διάβαζα σήμερα και το ποστ του κοριτσιού μας για τη ΔΕΗ και ήθελα να μοιραστώ τη σκέψη που έκανα χθες που βρισκόμουν στο κέντρο εξωσωματικής, εντάξει οκ έχουν γεννήτριες αλλά σκεφτείτε τι άγχος είναι να υπάρχουν απανωτά κατεβάσματα του ρεύματος, αφού έλεγα εκεί σε κάτι κυρίους ότι αν το κατεβάσουν όσο είναι μέσα το μωρό θα πάω να τους ρίξω βόμβα. είναι πολλά πράγματα που δεν έχουμε σκεφτεί αν δεν τα έχουμε ζήσει. και ειδικά για τη ΔΕΗ είμαι τόσο θυμωμένη γιατί ξέρω πρόσωπο το κοντινό περιβάλλον που μπήκε στη ΔΕΗ πριν χρόνια και με μηδέν προσόντα έπαιρνε 3.000 ευρώ το μήνα και όταν τον ρωτούσα το αντικείμενό του μου έλεγε ψάχνω να βρω καρέκλα για να παίξω κανένα παιχνίδι στον υπολογιστή.... τεσπα από τέτοια η Ελλαδίτσα μας γεμάτη...

όπως καταλαβαίνετε παρόλο που δεν έιμαι πρωτάρα την έχω την αγωνία μου... αυτή η αναμονή δεν παίζεται... σας φιλώ όλες γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας θυμάμαι ολες με τα ψευδονυμα εκτος απο την ζουζουνελ που σίγουρα δεν πρεπει να την ηξερα. Αν κρίνω και απο τις ηλικίες που έχουν τ παιδάκια της. Εκτος και αν άνοιξε άλλο λογαριασμό καποια.

το ίδιο όνομα χρησιμοποιώ από το 2008 :)

ήμουν στο κλαμ των μαμαδων αυγουστου 2010, στο καφε δεν γραφω συχνά γι αυτό μαλλον δε γνωριζόμαστε :)

mammy30 με το καλό, καλά αποτελέσματα να εχεις!

αχ δυσκολα τα πραγματα με δυο μωρα, τα δικά μου εχουν μόλις 1,5 χρονο διαφορά και δυσκολευτηκαμε πολύ στις αρχές, βοήθεια δεν εχουμε, εργαζόμαστε και οι δύο... τωρα που μεγαλώνουν στρωνουν λιγο τα πραγματα.... καλα να ειναι τα ζουζουνια μου και ας με τρέχουν, δεν πειραζει... ο γιος μου πηγε για λιγες μερες στο χωριό με τον παππού και τη γιαγιά και επεσε και εσπασε το χερι του προχθες, εχω ρίξει το κλαμα της ζωής μου... :(


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ zouzou (θα σε λεω ετσι δε σε πειραζει εεε:rolleyes:)περαστικουλια του να είναι!!!θα στεναχωρήθηκαν και ο παππούς με την γιαγιά εε???...και γω θα τον παω για λιγες μερες στους γονεις μου που εχουν κατεβει για καλοκαιρι στην Πελοπόννησο ! Με αγχος βέβαια μη νομίζετε...αλλά θα του κανει και θα μας κανει καλο λιγε μερες χώρια!Απο την μια τύψεις από την άλλη ξερω πως θα περνάει καλα...και εγώ εδώ το ίδιο :tongue:!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

vanilitsa ποιος ξερει μπορει τωρα να πιασεις και το δευτερο που θα ειστε μονοι

Εγω κοριτσια με το ενα καλα ειμαι να ειναι καλα το παιδι μου να το χαιρομαι δεν ξερω δεν ειμαι σε θεση να πω οτι θα ηθελα και αλλο , βασικα δεν εχω πολυ ορεξη να ξαναρχισω απο την αρχη και να ξανακλειστω .

Με τον υπνο τους πως τα πατε? εμενα κοριτσια ερχεται συνεχεια στο κρεβατι μου , ξυπναει και ερχεται

εσας?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


vanilitsa ποιος ξερει μπορει τωρα να πιασεις και το δευτερο που θα ειστε μονοι

Εγω κοριτσια με το ενα καλα ειμαι να ειναι καλα το παιδι μου να το χαιρομαι δεν ξερω δεν ειμαι σε θεση να πω οτι θα ηθελα και αλλο , βασικα δεν εχω πολυ ορεξη να ξαναρχισω απο την αρχη και να ξανακλειστω .

Με τον υπνο τους πως τα πατε? εμενα κοριτσια ερχεται συνεχεια στο κρεβατι μου , ξυπναει και ερχεται

εσας?

και μενα στο κρεβάτι μου έρχεται μη σας πω ότι παει και πρωτος από μας ανοίγει και την tv και φωνάζει να βάλουμε για τα κουνούπια ταμπλέτα :tongue::rolleyes:!!

Λοιπόν κοριτσάρες οσες μπορείτε και θέλετε ειστε για κανα ποτακι η καφεδακι η μαμ από βδομάδα????θέλετε να κανονίσουμε κάτι προς κέντρο μεριά για να μπορούμε ολες????????????:idea:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάρες μου; Αύριο λέμε να πάμε κανένα 10ήμερο στην Ηλεία, να ξεκουραστούμε λίγο και κυρίως ψυχολογικά εγώ. Αν μου το λέγανε δεν θα το πίστευα ότι θα είχα τόσο άγχος στην αναμονή. Επίσης προσπαθώ να θυμηθώ αν είχα συμπτώματα. Και όπως θυμάμαι δεν είχα κανένα και σχεδόν δεν ήθελα να πάω για χοριακή στη μικρή μου. Τεσπα λίγες μέρες είναι ακόμα θα περάσουν.

Η μικρή πλέον στο κρεβάτι έρχεται όταν ξυπνάει το πρωί και φυσικά δεν ξανακοιμάται αλλά προσπαθεί να μας ξυπνήσει για να σηκωθούμε. Πρέπει να είναι άρρωστη ή να δει κάποιο όνειρο για να έρθει ενδιάμεσα στο κρεβάτι μας.

Επιτρέφω στα μέσα της άλλης εβδομάδας οπότε αν κανονίσετε τίποτα είμαι μέσα! φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια

ειχα γραψει αλλα μαλλον χαθηκε το ποστ

εμεις λειπαμε διακοπες ειχαμε παει ΚΩ σε ενα φοβερο all exclusive ξενοδοχειο δεν εκανα τιποτααααααααααααααα

διακοπες θα ξαναφυγουμε την μεθεπομενη

Εσεις ολα καλα?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω παλι

Μαμυ κανενα νέο έχουμε ?

Εμεις διακοπές δεν θα πάμε φέτος καμια θάλασσα αυθημερόν και αν

Ειναι μεγάλη ταλαιπωρία το αυθημερόν με δυο μικρά σαν μετακόμιση

Ασε οταν γυρίζεις τι εχεις να μαζέψεις και να μπανησεις

Κατα τα αλλα ολα καλα εμεις εσείς ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...