Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ξεχαστηκα πριν Νατασουλα πολυ καλα νεα αντε να αρχισετε γαλατακι σιγα σιγα και σε λιγο καιρο να τον εχετε σπιτακι σας!!!!! Ολοα θα πανε καλα το νοιωθω!!!!!!

Εχθες πηγα τελικα σε διατροφολογο μιλησαμε και αυριο θα μου στειλει την διατροφη μου καναμε και λιπομετρηση και με βρηκε σχετικα καλα στοχος μας ειναι περιπου τα 3 κιλα το μηνα και θα διαρκεσει περιπου 3 μηνες το προγραμμα αργα και σταθερα αποφασισαμε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλά πάλι μαζί βουλώσαν φουφούλα και βεντούζας;;; ε όχι!! αχ πολύ το λυπάμαι...ίνκα πόση υγρασία έχετε σπίτι;

κατερίνα πάρε λίγο σίδηρο μέχρι να καθαρίσεις, με 2 παιδιά χρειάζεσαι ενέργεια


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλά πάλι μαζί βουλώσαν φουφούλα και βεντούζας;;; ε όχι!! αχ πολύ το λυπάμαι...ίνκα πόση υγρασία έχετε σπίτι;

κατερίνα πάρε λίγο σίδηρο μέχρι να καθαρίσεις, με 2 παιδιά χρειάζεσαι ενέργεια

Δικιο εχεις θα παρω γιατι νιωθω συνεχεια ζαλαδα με τοσο αιμα ασε που ειμαι και υποτασικη και γενικα οταν μου ερχεται περιοδος ειμαι χαλια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

katerina perastika!!!!kali epitixia me tin diatrofi !!!!stile ki apo do !!!!(pao na tin vgalo tsampa i tsigouna!!!!!)

mammycool,pano pou eixa arxisei na tin ksevoulono mia fora tin imera ..ksanavoulose ...kai tora tin ksevoulono prin apo kathe gevma ...kala kano ?

exoume genika ygrasia stin perioxi kai pire kai o adras mou ygrantira(mas eipe i paidiatros)to vazoume tin nyxta ...kai ksipnao me afro mali!!!!2 meres den to eixame valei ...les na kanei douleia ???telika theloume ygrasia i oxi?

piga i ego ston giatro mou eipe ola ok!test pap se 6 mines kai tha doume kai stithos (molis telioso me thilasmo)!!!to inomioma apo 35 xxiliosta pige 24!!!

to moudiasma stin kesariki tha figei stous 6 mines....

ego sidiro den perno apo tin mera pou genisa..den mporousa me to entero mou logo kesarikis ...na paro ;pernete esis koritsia;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mummycool vrika to site pou sou elega gia thn ygrasia. Exei genikes odigies gia th frontida tou vrefous opote to paratheto edw kai gia tis alles kopeles http://www.paidiatre.gr/ygeies/Ygeies-Paidi.htm

Inka oute kai egw exw faei xortarika kai salatika. Nomizw oti den einai thema diatrofis telika. An einai na to piasoun tha to piasoun apla isos i diatrofi na epidinoni kapos th katasash.

Thelw kai egw gymnasthrio. Poio peirate?

Katerina koimithikame kala. Simera phgame kai volta peksame sto domatio mas me ta paixnidia mas kai twra koimate. To apogeuma einai pou arxizoume. Gia na doume otan ksipnisi.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ δεν ξέρω με την υγρασία, το 40% μου φαίνεται πολύ λίγο και αλλού έχω δει 60-70% τι να πω... πάντως όλο το χειμώνα ήταν στο 60%, έχει δυο μέρες που είναι 40% και ξυπνάω με τα χείλη σκασμένα

κι εγώ βάζω πριν από κάθε γεύμα ίνκα, μου το πε η γιατρός

σίδηρο έπαιρνα 40 μέρες και μου πε να ξαναπάρω όταν έρθει περίοδος

υγραντήρα έχουμε ένα δοχείο με νερό στο καλοριφέρ, όχι συσκευή και δε νομίζω ότι κάνει δουλειά, χθες είχα βάλει το βραστήρα ανοιχτό να δουλεύει αλλά η γιατρός μου πε ότι δεν κάνει...τι να πω καταμπερδεύτηκα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!εμεις δε πηγαμε για εμβολοιο αρρωστησε ο γιατρος, φαντασου να πας στο γιατρο και να φυγεις αρρωστος οποία γκαντεμιααααααααα!!!!το μπεμπε καλα λιγο ανυσηχο βεβαια αλλα σε καλυτερο βαθμο απο χτες που με τρελανε ολη μερα ξυπνησε στραβα απ΄το πρωι!Σημερα την αφησα με μια φιλη μου και πηγα να κανω τα χαρτια για την 6 μηνη αδεια του ΟΑΕΔ, βασικα δε τελιωσα θα πρεπει να ξαναπαω, καλα ρωτησα στο ΙΚΑ για την την επιστροφη των εισφορων που παιρνουμε μ΄αυτη τη νεα εγκυκλιο που εχει βγει, παραλιγο να με δαγκωσει ο μ32$55ς ο υπαλληλος λες και θα μου τα πλήρωσει αππ΄τη τσεπη του εκανε!

Αυτα παω να διαβασω τα νεα σας!(μακαρι να προλαβω)

Που ειναι το Μαρακι ρε κοριτσια τη τρεχει φαινεται η βατραχινα της

φιλακια ποοοοολλλλααααα!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας!!

Ξενυχτια βλεπω... Και εμεις τα ιδια!! Τι να πω, ειδα και ενα πολυ καλο ντοκυμαντερ εχθες στον αλφα (κατα τις πεντε το πρωι!!) για την σκωτια!! Ε, αφου ξενυχταμε να αξιοποιουμε και τον χρονο μας για επιμορφωση!! χιχι... τοσο telemarketing δεν αντεχα αλλο! Για να δουμε αποψε τι θεμα θα εχει?? (το ξενυχτι δεν θα το γλυτωσω παλι!!). Η μπεμπουλα μου ειναι μια χαρα, τρωει καλα, κοιμαται την ημερα αρκετα.. απλα τσιμπλιαζει πολυ το ενα ματακι της και ακομα και τα κολλυρια πια δεν κανουν και πολλα. Ο γιατρος λεει μπορει να εχει προβλημα ο δακρυικος πορος, συμβαινει καποιες φορες.. Θελει ειδικες μαλαξεις γυρω απο το ματακι, καλο καθαρισμο και αν δεν διορθωθει ουτε και ετσι πρεπει να την παμε σε οφθαλμιατρο στους 6 μηνες να της το διορθωσει... με ναρκωση :(. Ηθελα να ηξερα ποτε θα σταματησει το μωρακι μου να ταλαιπωρειται.....................


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ινκα αν θελεις στειλε μου το μειλ σου να στην στειλω αυριο την διατροφη που θα μου δωσει δεν εχω προβλημα απλα δεν ξερω αν κανει για σενα γιατι θηλαζεις. Με τους υγραντηρες προσοχη δεν κανει καλο η πολλη υγρη ατμοσφαιρα ουτε η πολλη ξηρη πρωτα μετραμε την υγρασια σπιτι και μετα αν χρειαζεται χρησιμοποιουμε υγραντηρα για παραπανω υγρασια ή αφυγραντηρα για να μειωσουμε την υγρασια , εγω στο σπιτι παντα εχω 18-20 βαθμους δεν θελω παραπανω και τα παιδια δεν μου κρυωνουν ευκολα πιστευω πως η πολλη ζεστη μονο κακο κανει και αν συνηθισει το παιδι ετσι θα κρυωνει μετα πολυ ευκολα , τα ματια της μπεμπους μου ειναι μια εντονα μπλε και μια γκριζογαλανα αναλογα με το φως μακαρι να της μεινουν ετσι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

γιωτα μην ανησυχεις και της δικιας μου τρεχει το ενα ματακι πολυ εγω το καθαριζω με φυσιολογικο ορο και της κανω μασαζακι κολλυριο δεν βαζω ανοιγει ο πορος δεν ειναι τιποτα σπανια χρειαζεται παρεμβαση αλλα και να χρειαστει ει ναι τελειως ανωδυνο και πολυ απλο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Νατάσσα χαίρομαι πολύ που τα πράγματα εξελίσσονται κατ΄ευχην, γρήγορα να τον έχετε σπιτάκι σας!!!!

Κατερινάκι τι έπαθες κοριτσάκι εμένα μια φορά μου κάνε εμετό και της βγήκε απ τη μύτη και τη κρατούσα ,να φανταστείς την ώρα που έτρωγε…….. sok

Kardoula με γεια η γενικότερη κούρα!

Και μένα η μικρή μπουκώνει συχνά αν και έχω το καλοριφέρ μόνιμα αναμμένο σε σταθερή θερμοκρασία, νομίζω όμως ότι είναι και απ΄το γάλα τι λέτε οι πιο παλιές μανούλες

Εγώ κοπέλες έχω αρχίσει και ψάχνω για γυναίκα ή σταθμό για τη μικρή γιατί Οκτώβριο γυρνά ω στη δουλεία ! Δε ξέρω τι να κάνω όμως, που να βάλεις εμπιστοσύνη σε ξένη γυναίκα, προς το παρόν ψάχνω από γνωστούς μήπως βρω καμία να μη τη στείλω παιδικό τόσο μικρή λόγο των ιώσεων ! από ότι έχω ρωτήσει σε ιδιωτικό πάντως τα κρατανε μέχρι τις 4

Εγώ κορίτσια στη νινιδα εβαλα baby oil, και λούσιμο και έχει μαλακώσει πολυυυυυυ και φεύγει σιγά σιγά εν τω μεταξύ είχα αγοράσει ένα λαδάκι της fresiderm το οποίο έκανε να φταρνίζομαι όλη την ώρα ,μετά πήρα ένα ζελέ της avene και εν τέλει κατέληξα στο λαδάκι, δυο φορές της έβαλα και έχει μαλακώσει αρκετά , ο γιατρός μου είπε με μια ψιλή χτενουλα να τη βγάλω άμα μαλακώσει !

Τη λούζω κάθε μέρα αλλά φοβάμαι μη πάει νερό μέσα στα αφτιά της (άκου τώρα να δεις)!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

giota,emena pou eixe tsiblitsa kitrinoprasini tis evaza tobrex stagonitses kai perase .alla itan tote pou eixe kryosei kai mporei na itan apo to sinaxi.

katerina ,dose esy ..aloste kai toses ginekes stin afriki pou thilazoun trone ta panta?

georgia den kanei ta aytakia ?

emena exei ninida sto fridi..alo kai touto...

kale i felia pou einai?

....emeis ki emeis miname...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα στην στειλω αυριο που θα την παρω ινκα στειλε μου με πμ το μειλ σου αλλα επιμενω ρωτα τον γιατρο σου πρωτα μην την κανεις και μειωθει το γαλα σου και με κηνυγας μετα:tongue::tongue::tongue:

Νινιδα μπορει να κανει και στα φρυδια ο γιος μου ειχε πολυ εγω εβαζα 2-3 σταγονιτσες μπειμπι οιλ στην βουρτσα του και τον χτενιζα μετα και απομακρυνα την ννιδα απλα ηταν σαν λαδωμενος ποντικος η παιδιατρος μου ειχε πει οτι πολυ καλο κανει το ελαιολαδο αλλα δεν το ειχα δοκιμασει σιχαινομουνα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...