Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimeraa

me to ena xeri 8ilazo kai m t allo sas grafo .....kano kati doulitses ston ipologisti tis douleias kai eipa na do ti kanete poli gelio milame!!

kale ti teleia mera ayti simera ??

piga kai to mpempi bolta m to karotsi! afou eixe mia gkrinia apistyti den i8ele to skoufaki pou tou eixa balei!! molis to ebgala koumpi oute klamata oute tpt!

x8es piga kai ego kommotirio EPITELOUSSSS kala milame egina an8ropos epitelous ...sinexizo kai tin diaita ..na doume !!!

me to gala eimaste kala pia kai skeftomai mipos apo to agxos mou tou edina olo simpliroma kai ksegelasa to sti8os .....

ex8es ton afisa sti mama mou kai sapise to poulaki mou ston ipno...to bradi omos !!! drama !!! eixe xortasei fainetai kai emeine ksipnios apo tis 3 kai 30 mexri tis 6 kai 30!! itan i proti fora pou 8imosa i kakourga mazi toy kai meta ebala k ta klamata !! paranoiki e ???

giota min koitas mono telemarketing exei kai mamakouzina ston alfa kai ton dousi me ta taksidia : P ego ayta blepo ...sobara tora ti soy lene gia tous emetous tis ??? kai episis poli sobara einia 8ea milame i nifoula!!! oyte proika 8eloume oute tpt!!! fere to koritsi edo na myrisei ka8aro aera kai na pame kai gia kafedaki !!!

mummy tetoia ksenixtia exo riksei kai ego apeira ..mporei na min aforoun to spiti alla genika to brady ta paleuo ta zitimata les kai 8a bro lisi ....meta skeftomai kati pou eixa akousei i diabasei den 8imamai ...oi kinezoi lene min prospa8eis na doseis liseis se zitimata pou den exoun alla k s ayta pou exoun ( kati tetoio ) kai sbino diakoptes...

i paros exei dikio me tetoia krisi ola kala 8a pane an esi exeis ta lefta...

eleonora kai emena ta eixe ..pernane omos ..

inka poli kalo ayto me to kalorifer kai emeis etsi eimaste ..

oso gia to mpanio emeis ka8e brady ektos kai an einai poli kourasemnos ..prox8es ton kaname eno koimotan kai ton lipiuika den ksipnouse me tpt

katerina min mou les tetoia !! pame tin deytera gia embolio

ante eke8esi egrapsa pali

filiaaaaa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Ειχα τα πεθερικά μου λίγες μέρες και δεν προλάβαινα ουτε να ανασάνω. Αύριο έχουμε γενέθλια!! Γινόμαστε ενός μηνός!!! Το κοριτσάκι μου, σαν χθές μου φαίνεται που γέννησα!! Πότε πέρασε κιόλας ένας μήνας!! Ανυπομονώ να σαραντήσουμε για να βγουμε επιτέλους!!!

Το κοριτσάκι μου εξακολουθει να εχει πονάκια και να αναστατώνουμε τον κόσμο!! Θέλει να πιπιλίσει το στήθος, αλλα κατεβαίνει γάλα και τσαντίζεται, οπότε τραβιέται!! Ελα όμως που το θέλει και την ξαναβάζω, πιπιλάει, πινει γάλα, κλαιει βγαινει ξανακλαιει και συνεχίζουμε ετσι!! Της έδωσα πιπίλα αλλα μʼαυτό τον τρόπο χάνει γεύματα και ύπνο. Τωρα που έφυγαν μου λειπουν τα πεθερικά μου αλλα από την άλλη χαίρομαι κιολλας γιατι από το αγχος τους για το θηλασμο και αν χορταίνει το παιδι, αν είναι καλη η παιδίατρος, γιατι δεν δινω μπιμπερο; Γιατι δεν δινω πιπίλα, δεν χορταίνει το παιδι, ταισε το ταισε το ταισέ το!!! Τα είχα παιξει!! Αφου χθες πηγα στο δωμάτιο μας και έκλαιγα από τα νεύρα και την στεναχώρια μου!! Δεν μου έφταναν οι κολικοι και τα κλάματα της μικρής είχα και τον πόλεμο για τον θηλασμό!!! Δεν το έκαναν με κακό σκοπό, αλλα από το αγχος τους για το παιδί, αλλα εγω όταν ακουγα 25 φορες την ημέρα πως η μικρή πεινάει και δεν χορταίνει και να της δώσω μπιμπερο με μητρικό (που χορταινε το ξέρω το παιδι μου) φρικαρα!!! Ουτε και εγω ξέρω ποσες φορες το εξήγησα!!! Σήμερα άρχισα να παίρνω χάπια μαγιάς θα πάρω 3 την ημέρα για 2-3 μέρες για να αυξήσω λιγο την παραγωγή μου.

Νατάσσα μου πολύ καλά!! Μια ανάσα επιτέλους!!! Πολύ το χάρηκα!!! Αντε με το καλό να αρχίσει και το μπιμπερό για να έρθει και σπιτάκι σας επιτέλους!! Η μικρή σας πως είναι; Εσείς πως κρατιέστε;

Κατερίνα η μπέμπα εχει ματάρες!!!! Ελίτα κάθε μέρα ομορφαίνουν και περισσότερο αυτά!!

Αχ για διακοπές λετε; Εμένα θα μου έφταναν 2 μερούλες ολοκληρωμένου ύπνου με το κοριτσάκι μου να μην έχει πονάκια!!! Γιώτα Σκίαθο; Τέλεια!! Εκει θα πηγαίναμε περισυ για καλοκαιρινές διακοπές και εβδομάδα του μέλιτος!!! Αλλα μετά μάθαμε για την εγκυμοσύνη μου και τα ακυρώσαμε όλα!! Προπερσι είχαμε την μετάθεση, περισυ την εγκυμοσύνη, φέτος τον θρησκευτικό και την βάπτιση του χρόνου την μετάθεση εεε.. μας βλέπω να κάνουμε διακοπές το καλοκαίρι του 2012!!

΅Ελενα να σου ζήσει η κορουλα σου!! Δεν την πονάει υποθέτω το προβληματάκι με την γλώσσα της;

Ιωάννα πάλι καλά που δεν σου δημιουργήσε προβλημα με το παιδι!! Απʼοσο ξέρω είναι μια απλη διαδικασία αλλα θα χρειαστείς βοήθεια με τα παιδιά!! Σου είπε ποτε θα την κάνεις;

Φέλια πως είναι ο γιόκας σου; Πονάει ακόμα το πόδι του;

Καρδούλα όταν λές συμπλήρωμα εννοεις μητρικό γαλα; Τα κατάφερες με το θήλαστρο;

Ελίτα αν το παιδιά σου δεν πεινάνε και παίρνουν βάρος τότε που είναι το πρόβλημα; Μήπως να ρωτήσεις και κάποιον άλλο παιδίατρο; Αλήθεια ποσο γάλα βγάζεις την φορά;

Μαμμυκοολ δεν κατάλαβα την ερώτηση!! Εμένα η παιδιάτρος μου είπε να μην της δίνω πάνω από 30μλ χαμομήλι την ημέρα γιατι αν της δώσω θα είναι σαν να της αντικαθιστώ γεύμα γάλακτος!! Η υγρασία πρέπει να είναι 60-70% τουλάχιστον ετσι εχω διαβάσει!!Κουράγιο με το σπιτάκι σας!! Θα το κλεισετε θα μετακομίσετε και όλα θα είναι πολύ ομορφα!!!

Βρε κορίτσια εσεις που αντλείτε ποσα μλ αντλείτε;

Αα ξέχασα να σας πω!! Οσες εχουμε ικα και γεννήσαμε με καισαρική δικαιούμαστε έξτρα χρήματα από το ικα!! Να κάνετε τα χαρτιά σας!!

Εμείς μπάνιο κάνουμε κάθε μέρα και η νινίδα θέλει λαδάκι ή μια ειδική κρεμουλα που έχει η φρεζιντερμ και κάνει γυρω στα 15 ευρω!!

Αχ βρε Γεωργία μου σε φαντάζομαι!! Εδώ εμένα εξέταση για τα ισχία της εκανε και της γύρισε περιεργα τους γοφούς και μια φρίκη την έφαγα!!! Πως είναι το ζουζούνι;

Λιτσάκι να τα χιλιάσετε!!!! Αχ αντε να σαραντησουμε και εμεις!!!

Ιωάννα πρεπει να βάζω κρεμμουλα στα σπυρακια της; Δεν το ήξερα!! Εσυ ποια βάζεις;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια κανατε και το ποσιμο της γαστρεντεριτιδας??? Εχει ανορεξια και λιγο διαρροια??

ναι Κατερινακι το καναμε δε καταλαβε πως το καταπιε......εχει γκρινια και δε της αρεσει το γαλα προς το παρον μπορω να πω οτι εφαγε, όμως φαινεται σα ζαβλακωμενη


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

ναι Κατερινακι το καναμε δε καταλαβε πως το καταπιε......εχει γκρινια και δε της αρεσει το γαλα προς το παρον μπορω να πω οτι εφαγε, όμως φαινεται σα ζαβλακωμενη

εμενα εχει γκρινια απο χθες το βραδυ που το εκανε κανει σαν να ποναει η κοιλια της αλλα δεν ειναι ζαβλακωμενη εχει υπερενταση και λιγα παραπανω κακακια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

και γω νομιζω οτι ποναει η κοιλια της μου φαινεται οτι ακουω κατι ηχους απο μεσα!παρολο αυτα και τη ζαβλακωμαρα μαζι και τη γκρινια παρεα που εχει παιζει και γελαει!!

μου ειπε να της δωσω 1,8 cc panadol αμα ανεβασει πυρετο ανα 6 ωρες ξεχασα ομως να τονρωτησω για ποσο αυτο, για ενα εικοσιτετραωρο να της δωσω? προς το παρον ολα καλα!της εβαλα τρεις φορες θερμομετρο!(τρελή!!!!!!)


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν της εχω βαλει καθολου θερμομετρο με το χερι που την πιανω ειναι δροσερη α;ρα δεν εχει εμενα μου ειπε 3cc deponαν κανει αλλα αφου την γλυτωσαμε μεχριτωρα δεν νομιζω θυμαμαι οτι ο γιος μου εκανε σε αυτο το 1ο εμβολιο ακριβως 12 ωρες μετα τον εμβολιασμο 38,2 του εδωσα ντεπον και δεν ξανανεβασε. Καλα και η δικια μου τα ιδια μολις την παιρνω αγκαλια και της μιλαω γελια και χαρες μολις την αφηνω κατω γκριιιιιιινια απτο πρωι στις 10 ζητημα να εχει κοιμηθει μιση ωρα τωρα ευτυχως ξεραθηκε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν της εχω βαλει καθολου θερμομετρο με το χερι που την πιανω ειναι δροσερη α;ρα δεν εχει εμενα μου ειπε 3cc deponαν κανει αλλα αφου την γλυτωσαμε μεχριτωρα δεν νομιζω θυμαμαι οτι ο γιος μου εκανε σε αυτο το 1ο εμβολιο ακριβως 12 ωρες μετα τον εμβολιασμο 38,2 του εδωσα ντεπον και δεν ξανανεβασε. Καλα και η δικια μου τα ιδια μολις την παιρνω αγκαλια και της μιλαω γελια και χαρες μολις την αφηνω κατω γκριιιιιιινια απτο πρωι στις 10 ζητημα να εχει κοιμηθει μιση ωρα τωρα ευτυχως ξεραθηκε

Κατερινα εμενα παλι πονουσε η κοιλιτσα της και αερια πριν που τη ταϊζα, τωρα κοιμηθηκε θα παω μιας κι ειναι εδω ο Χρηστος σε περιπτωσηπου καλαψει να κανω και γω ενα μπανακι να νοιωσω ανθρωπος! Μακαρι να μας κοιμηθουν και το βραδυ να ξεκουραστουμε και εμεις! Σημερα θα τη ζυγισω καλα την προηγουμενη βδομαδα με τα γαλατα και τα θεματα τηε παλινσδρομησης πηρε μονο 120 γρ. Οριακα μας ειπε ο doc για την ηλικια της!!

Που ειναι η συμπεθερα σου???


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Eleonora , den thimamai, thilazeis???

Prospathise na tis kaneis masazaki stin koilitsa me kiklikes kiniseis, baltin stin alaxiera kai kane tis ta podarakia stayrvta panw stin koilitsa, wste na tin piezoyn ligo, mipws kai tin boithiseis- to kanw poly sixna stin dikia mou..

i dwstis kai ligo xamomilaki, boithaei poly..gyrw sta 50-100 ml oso thelei tha piei..

Έκανα αυτό με τα ποδαράκια κι έπιασε!!!!! το μωρό μου ανακουφίστηκε...

όλα όσα ανέφερες τα κάνω.. τι να πω δεν ξέρω τι να έφταιξε...

Αλλά ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοιμήθηκε η μπουμπού....

Σιλβή πάλι καλά που πιάνει πιπίλα..η μικρούλα μου μόλις της βάζω πιπίλα γυρίζει το στομάχι της και κάνει εμετό...το πήρα απόφαση δεν πρόκειτε να επιμείνω....Βαλε ένα πανάκι να της το κρατάει στο ύψος του στόματος και να μην της πέφτει...

Κι εμένα τα ίδια την φτύνει και της έρχεται να κάνει εμετό... για να την κρατήσει πρέπει να πεινάει τρελά !!! χχχ Αλλά όσες μανούλες κοιμούνται πάνω από 3.30-4 ώρες είναι πολύ τυχερες.. από τόσο νωρίς δηλ. γιατί εμένα με τον θηλασμό στις 3 ώρες άντε 4 το βράδυ ξυπνάει και μέχρι να κοιμηθούμε θα πάει 2+. Την ημέρα ξυπνάει πιο νωρίς...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελεονόρα δεν είναι τίποτα αυτά τα σπιράκια...θα φύγουν μόνα τους...θυμάμαι ο Γιώργος που είχε γεννηθει καλοκαίρι και ίδρωνε και είχε γίνει χαλια,δεν εβλεπες παιδί μόνο σπυρι...

καλο!!!!!! χχχχχχ με έκανες και γέλασα!!!!!!!!!!!! thanks


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


min anisixeis vre eleonora!!!!

an ta spirakia einai me aspro kefalaki skliro tote einai san tis foufoulas mou ..i paidiatros eipe oti einai akmi apo ta androgona ta dika mou kai tha ta exei 3mines .

tis exoun fygei tora pou kai pou vgazei kapio .mas eipe na tis plenoume to prosopaki me to sampouan kai to proi me fisiologiko oro kai gazoula kai meta tin krema 2 fores tin imera .

nai tetoia einai... ta eida ksafnika poy fountosan kai trelathika... h paidiatros pou eipe pws den einai tipota alla mono poy ta eblepa mou anebaine to aima.... to idio kai twra... alla kapws isixasa... xxxxx eimai trelh to kserw!!!!!!! tha ftiaksw omws pou tha paei!!!!!!

fainetai kai stis foto pou tis bgazw xxxxxxx afhste

Pantos sas eyxaristw!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

ego den tin evgaza photos otan eixe tin akmi se eksarsi ..(peripou mia evdomada) tin kitaza kai stenoxoriomouna...

koritsia na sas rotiso ponaei to kefali sas ?apo otan genisa ponaei to kefali mou kirios ta apogevmata kai ta daxtila mou...asxeto alla to leo mipos ponate ki eseis ...

INKAKI μενα με πονουσανε και το κεφαλι και τα δαχτυλακια νομιζα να φανταστεις οτι μου μεινει μονιμο! Το κεφαλι μπορει να σε ποναει και απο κουραση ή υπερενταση! Εμενα με πονουσε μπροστα και πανω απ τα ματια!Δε καταλαβα ποτε μου περασανε !!

Ξυπνησε ωρα για φαγητο!!

Καληνυχτα κοπελες!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

ego den tin evgaza photos otan eixe tin akmi se eksarsi ..(peripou mia evdomada) tin kitaza kai stenoxoriomouna...

koritsia na sas rotiso ponaei to kefali sas ?apo otan genisa ponaei to kefali mou kirios ta apogevmata kai ta daxtila mou...asxeto alla to leo mipos ponate ki eseis ...

Inka καλο θα ηταν να ρωτησεις τον γιατρο σου για ο κεφαλι. Μπορει να ειναι απο την επισκληριδιο..

Αληθεια μανουλες που κανατε επισκληριδιο εχετε καμια ενοχληση? Εγω μερικες φορες νοιωθω ενα περιεργο τραβηγμα στην μεση...:(


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια! Εμενα τα μωρακια μου κοιμουνται και τα δυο!!!

Κοιμηθηκε τη νυχτα ευτυχως και ξεκουραστηκα και γω!! Σημερα εχω επισκεψεις πωωω κι εχω μια βαρεμαρα δε λεγεται!!

Εχω παρατηρησει οτι το μπεμμπε δε θελει γαλα μετα απο βραδυνο υπνο ξυπναει μα ανορεξια πριν παλι τη ταϊζα και διαμαρτυροταν ηθελε να κοιμηθει ή μηπως κραταει η ζαβλακωμαρα απ΄το εμβολιο?για πες Κατερινακι εσυ που τα χεις ξαναπερασει !


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...