Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χαιρετίσματα και απο εμένα . Πως πέρασε ο καιρός !!! Καλά τώρα είναι η καλύτερη τους φάση νομίζω . Σκέτη γλύκα είναι !!!!

Τελειώσαμε με τον θηλασμό πλεον . Τον οκτώβρη εκανα τους τελευταίους και η μικρη μου είναι ενα μικρό κοριτσάκι που θέλει να κάνει οτι οι μεγάλοι (αλλα και τα άλλα παιδάκια) .

Φιλιά σε ολες και ολα τα ζουζούνια !!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαιρετίσματα και απο εμένα . Πως πέρασε ο καιρός !!! Καλά τώρα είναι η καλύτερη τους φάση νομίζω . Σκέτη γλύκα είναι !!!!

Τελειώσαμε με τον θηλασμό πλεον . Τον οκτώβρη εκανα τους τελευταίους και η μικρη μου είναι ενα μικρό κοριτσάκι που θέλει να κάνει οτι οι μεγάλοι (αλλα και τα άλλα παιδάκια) .

Φιλιά σε ολες και ολα τα ζουζούνια !!!

Μπράβο βρε Κλειώ! έχεις δίκιο κι εμένα άρχισε να το παίζει μεγάλη και... μ'αρέσει!!!!!!!!!!!!!!!! Εγώ ακόμη προσπάθώ να την πείσω να το κόψει αλλά τζίφος :tongue: Ελπίζω να το' παρει απόφαση τώρα που μεγαλώνει, άρχισα να κουράζομαι η αλήθεια είναι γιατί αν είμαι παρόν κοιμάται μόνο μαζί μου. Anyway καλά να'ναι κι ας με κάνει ότι θέλει!!! ;)

Φιλιά σε όλες!!! Στείλτε νέα!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Είδα φως και ήρθα. Μεγαλώνουν τα ζουζουνια μας αλλά εμένα μου αρέσει. Καλα ειμαστε κι εμεις. Η μικρή ήταν ενα μήνα στον μπαμπα της και ξαναήρθε σε μένα τώρα. Αρχίζει και δειχνει οτι της αρεσει να ειμαστε ολοι μαζί και όχι χώρια αλλά τα δραματα μέχρι στιγμης τα εχουμε αποφύγει.

Φιλάκια σε όλες και στα παιδάκια σας.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια!!!

Δεν ξέρω αν καμιά σας παρακολουθεί πλέον το θέμα αυτό, αλλά μιας και τα ζουζουνάκια μας έχουν ακριβώς την ίδια ηλικία, θα έπρεπε να τα λέμε συχνότερα και να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και συμβουλές η μία για την άλλη (ξέρετε τώρα, αρρώστιες, ανάπτυξη κτλ)

Εμένα η Κάτια μου γεννήθηκε στις 8 του Μάρτη (φυσικά 2010) και είναι το πιο υπέροχο πλασματάκι. Είναι η ζωή μου όλη και είναι ό,τι καλύτερο μου έχει συμβεί.

Ποιά άλλα παιδάκια έχουν γεννηθεί αυτή την ημερομηνία;

Ελπίζω να τα λέμε συχνά!!


TfLIp3.png

Yi1gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει βάλει μπροστά για το δεύτερο;

Το σκέφτεστε ή ακόμα; Σας φρενάρουν τα οικονομικά ή μόνο εγώ το σκέφτομαι;;;;;

Γεια σου Vassoch, καλως ήρθες στο καφέ μας! Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι και ακόμη λέω... ασ'το καλύτερα:rolleyes:. Άσε που δεν έχω κ κανέναν να μουν την κρατάει κ αν δεν ξεκινήσει παιδικό δεν το σκέφτομαι καν!!! Πρέπει να βοηθάω κ λίγο τον άντρα μου στοπ μαγαζί, δεν είναι καιρός για καθισιό. Άσε που σκέφτομαι να βρω κ καμιά part time δουλειά γιατί δεν βγαίνει πλέον...:-(

Η δικιά μου γεννήθηκε στις 20 Μαρτίου παρεπιτόντως.

Το καφέ μας κάποτε ήταν ζωντανότατο, φαίνεται πως έπεσες στο cafe με τις πολυάσχολες μανούλες χιχι:wink:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Είδα φως και ήρθα. Μεγαλώνουν τα ζουζουνια μας αλλά εμένα μου αρέσει. Καλα ειμαστε κι εμεις. Η μικρή ήταν ενα μήνα στον μπαμπα της και ξαναήρθε σε μένα τώρα. Αρχίζει και δειχνει οτι της αρεσει να ειμαστε ολοι μαζί και όχι χώρια αλλά τα δραματα μέχρι στιγμης τα εχουμε αποφύγει.

Φιλάκια σε όλες και στα παιδάκια σας.

Πω πω βρε Φωτεινούλα., πακέτο τραβάτε! Σε θαυμάζω! Ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός!!!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Vassoch καλως μας ήλθες. Αν και μειναμε υπερβολικά λιγες πλέον στο καφε. Κελλυ μου συνηθεια ειναι όλα. Και μεις το οικονομικό σκεφτόμαστε για το δευτερο αν και θελουμε. Θα ηθελα η μικρη να εχει αδερφάκι. Μας εχει βγει κι ευκολο παιδι οπότε ξεθαρρευεις ευκολοτερα. Δυσκολευουν πολυ τα πραγματα για εμας και γινομαστε αναποφασιστοι. Απλά θα πρεπει να το αποφασισουμε το αν θα κανουμε δευτερο ή οχι λόγω της ηλικιας μου περισσοτερο (39 γαρ). Φιλακια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το οικονομικό είναι που με αποτρέπει να πάρω την πολυπόθητη απόφαση για το δεύτερο.

Και εμάς το ζουζούνι μου μας βγήκε πολύ καλόβολο και καθόλου δύσκολο παιδί. Αφού να φανταστείτε ότι σκέφτομαι ότι το επόμενο θα μου βγάλει το λάδι.

Οσον αφορά στη βοήθεια ευτυχώς έχω τη μαμά μου και μου την κρατάει με μια μικρή λεπτομέρεια όμως "επι πληρωμή" καθότι ο μπαμπάς μου άνεργος και η μαμά μου πριν τη μικρή μου έκανε αυτή τη δουλειά. επομένως αναγκαστικά έπρεπε να της δίνω ένα ποσό (διόλου ευκαταφρόνητο) για να μπορούν να βγαίνουν οικονομικά, αλλά ευτυχώς έχω τα πλεονεκτήματα της γιαγιάς και δεν είμαι με το ρολόι στο χέρι για να πάω να την πάρω και φυσικά δεν αγχώνομαι καθόλου για το καθημερινό της φαί και την περιποίηση της. Μεγάλη αβάντα κορίτσια!!!!!

Αλλά το οικονομικό είναι πολύ μεγάλο ζόρι, καθότι υπολογίζω ότι με το που μείνω έγκυος και μέσα σε 9 μήνες θα πρέπει να έχω μαζέψει ένα ποσό τεράστιο επειδή δεν θέλω να αλλάξω τον γιατρό μου που είναι σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Πρέπει όμως να το πάρω απόφαση γιατί η άποψη μου είναι να μην έχουν πάρα πολύ μεγάλη διαφορά ηλικίας και η διαφορά των 2,5- 3 χρόνων νομίζω ότι είναι η ιδανική.


TfLIp3.png

Yi1gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είναι εύκολο παιδί, λέτε να'ναι έτσι τα πρώτα για να τους κάνουμε αδελφάκι?:tongue::tongue::tongue: Κι εγώ θέλω να'χει ένα αδελφάκι μωρέ, κι εγώ αδελφό είχα και πέρναγα σούπερ παρόλο που'χαμε μεγάλη διαφορά (7,5 χρόνια μεγαλύτερος). Ελπίζω να λέει κι εκείνος το ίδιο χαχα:lol:

Φιλιά σε όλες!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!! Πολυ χαίρομαι που ερχονται τα Χριστούγεννα και θα τα περάσω με την κορούλα μου . (και την υπολοιπη οικογένεια)

Νομίζω οτι θα ειναι τα πιο γλυκά Χριστούγεννα φέτος . Είναι η πιο ωραία ηλικία αυτή που τα πρωτογνωρίζουν ολα και ανοίγουν τα ματάκια τους να ρουφήξουν καθε τι καινούργιο .

Προμηθευτικα και καμερα για να τα αποθανατίσω !!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Και μένα τη μικρή την κρατάει η μαμά μου αλλά τα εχει τα χρονάκια της και προσπαθω να μην πολυκουράζω. Για το θεμα του δευτερου παιδιου: κι εγω με τον αδερφό μου εχουμε μεγαλη διαφορά ηλικιας και θα ηθελα να το αποφυγω αλλά ειπαμε ένεκα της κρισης σκεφτομαστε διάφορα....

Να σας εξομολογηθώ κάτι; Δεν εχω πολύ κέφι για γιορτές φέτος. Στη μικρή προσπαθω να μην το δειχνω αλλά αυτη ειναι η πραγματικότητα. Ελπιζω να μου φτιαξει το κεφι την επόμενη εβδομαδα. Θα παμε στον μπαμπα μας για να περάσουμε τις γιορτές όλοι μαζί!

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα κορίτσια. Και μένα τη μικρή την κρατάει η μαμά μου αλλά τα εχει τα χρονάκια της και προσπαθω να μην πολυκουράζω. Για το θεμα του δευτερου παιδιου: κι εγω με τον αδερφό μου εχουμε μεγαλη διαφορά ηλικιας και θα ηθελα να το αποφυγω αλλά ειπαμε ένεκα της κρισης σκεφτομαστε διάφορα....

Να σας εξομολογηθώ κάτι; Δεν εχω πολύ κέφι για γιορτές φέτος. Στη μικρή προσπαθω να μην το δειχνω αλλά αυτη ειναι η πραγματικότητα. Ελπιζω να μου φτιαξει το κεφι την επόμενη εβδομαδα. Θα παμε στον μπαμπα μας για να περάσουμε τις γιορτές όλοι μαζί!

Φιλάκια

Φωτεινούλα έφτιαξε η διάθεση? ;)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!

Φιλιά πολλά μωρομάνες!!!:tongue:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες! Να χαιρόσαστε τις οικογένειές σας! Με υγεία πάνω από όλα!

Τελείωσαν οι γιορτές κι επιστρέψαμε στην καθημερινότητα μας.

Εσεις πως τα περάσατε;

Περιμένω νέα σας....


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...