Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

......Μαλλον μονη μου μιλαω...η τρελλη

Φευγω λοιπον...παω να παραγγειλω την τουρτα του Στελιου για την Τεταρτη

ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 2 !!!!!!!!!

Κι ελπιζω να γυρισετε απο τις βολτες σας το βραδακι

φιλια


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

......Μαλλον μονη μου μιλαω...η τρελλη

Φευγω λοιπον...παω να παραγγειλω την τουρτα του Στελιου για την Τεταρτη

ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 2 !!!!!!!!!

Κι ελπιζω να γυρισετε απο τις βολτες σας το βραδακι

φιλια

Μόνη σου εσύ μόνη μου και εγώ μιλάω Ειρήνη........

Άρχισαν οι εχθροπραξίες τα πιτσιρίκια σου? Βρε τον Στέλιο με το μπουκάλι :tongue:..

Εμένα ο αδερφός μου μου είχε πετάξει μία μεγάλη μπαταρία από απόσταση μικρός και με είχε πετύχει στο δόξα πατρί :mrgreen::mrgreen: να ένα καρούμπαλο.... (και ήταν 6 χρόνια μικρότερός μου.......:shock::shock:).

Δεν βγήκαμε τελικά βόλτα, πολύ αέρα έχει και εδώ, και εγώ ακόμα φτιάχνω τα ρούχα... Άκρη δεν βγαίνει.

Θα πρέπει μία μέρα που θα έχω διάθεση να δοκιμάσω τί μου κάνει τα υπόλοιπα να τα "θάψω" σε καμία ντουλάπα να μην τα βλέπω και τσαντίζομαι.

Πρέπει να πάω στον γιατρό και το σκέφτομαι .... Τί στο καλό θα μου πει:?:-?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Αχ, Ειρήνη μου, πρόσεχε την τοσοδούλα σου. Συμβαίνουν αυτά, δυστυχώς. Χρόνια του πολλά για την Τετάρτη! Ολόκληρος άντρας έγινε! Τώρα που έχεις την μικρή θα βλέπεις πόσο πραγματικά μεγάλωσε.

Βικάκι, τα ρούχα είναι μια πολύ πονεμένη ιστορία. Ένα μπάχαλο τα δικάμου κ δεν ξέρω πότε θα τα ξεμπλέξω, μεταξύ αυτών που ίσως μου κάνουν κάποια στιγμή κ αυτών που δεν πρόκειται ποτέ ξανά...

Καλή επιτυχία στον γιατρό. Τι φοβάσαι καλή μου; Όλα μια χαρά θα ´ναι.

Εμάς η μπουμπού έπεσε σε λήθαργο. Κοιμήθηκε ένα τριωράκι το μεσημέρι κ κοιμηθήκαμε κι εμείς δυό ώρες. Το ευχαριστηθήκαμε. Τώρα ξανακοιμάται το καημένο. Ελπίζω να μην την πατήσουμε το βράδυ γιατι δεν μας το ´χει ξανακάνει αυτό.

Ίσως καταφέρω να πάω λίγο στο κομπιούτερ μου. Χθες έβαλα δυο μαξιλάρια κι έκατσα στην καρέκλα κ δεν υπέφερα πολύ. Κατάφερα κι ανέβασα φωτό στο φέις για όσες δεν είδατε.

Φιλιά και καλό απόγευμα μανούλες κ μπεμπάκια.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω!!!!

Δεν κατεφερα να κοιμηθω βεβαια γιατι ο μικρος ειχε γκρινια του εβαλα νανουρισματα να ακουσει (δεν του αρεσαν)και βαλαμε Μαζωνακη που ειναι η μεγαλη αδυναμια της μαμας και σε 2 τραγουδια βλεπαμε ονειρα!!:tongue::tongue::tongue:και τωρα καθομαι στην πολυθρονα ο μικρος κοιμαται στην αγκαλια μου και εχω το laptop σε ενα σκαμπο διπλα μου και κανω μια ωρα να γραψω ενα μηνυμα:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ!κοριτσια τι επαθα...

αρχισε η μικρη να γκρινιαζει κ να κλαει κ λεω παλι η κοιλια της ποναει γιατι τεντωνε τα ποδαρακια της κ μασουλουσε οπως να ναι το ζιζι που ειναι η παρηγορια της (οπως καθε φορα).κ ξαφνικα την πιανει ενα τρελο κλαμα με ληγμους τρελους κ να μην μπορω να την σταματησω με τιποτα!αρχισα κ εγω να κλαιω σαν τρελη και ευτυχως ηταν η μαμα μου εδω κ πηρε τηλ μια θεια μου για να την ξεματιασει.κ ξαφνικα, τσουπ ,σταματησε!!!!!!η θεια ειπε οτι ειχε πολυ ματι!

τι να πω....:confused::roll:

τωρα ειναι ενα πτωμα στα χερια της μαμας μου.δεν εχει κοιμηθει κ ολη μερα κ ελπιζω να κοιμηθει το καημενακι μου τωρα.:(

Μαρακι μου εμενα χθες ετσι μου κανε.κοιμοταν ολη μερα κ την νυχτα καναμε παρτυ:cool:

Βικακυ μου εμενα μου την εκανε την ντουλαπα η μανα μου,ευτυχως!;)

ουφ!ποναει η κοιλια μου κ το στομαχι μου τωρα.:?


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Αννυ μου σε καταλαβαινω!!Τα βλεπεις να κλαινε και δεν μπορεις να κανεις τιποτα!Βεβαια λενε οτι δεν κανει να το ξεματιασεις το παιδι αν δεν σαραντισει αλλα και εμενα τον ξεματιασανε τον μπεμπη χωρις να με ρωτησουν και νευριασα πολυ:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Της είπα κ για τις ρουκέτες κ μου είπε ότι μάλλον είναι επειδή τρώει λαίμαργα. Να το παρακολουθήσουμε κ αν γίνεται πολύ συχνά (σε κάθε γεύμα ή γεύμα παρά γεύμα) τότε να την δει. Αλλιώς μια φορά την μέρα είναι οκ.

Λοιπόν δες αν βοηθήσουν αυτά που θα σου πω.

1. Το γάλα να μην είναι ζεστό. Θερμοκρασία δωματίου.

2. Το μπιμπερό να προσέξεις να μην έχει πιπίλες με μεγάλες τρύπες, είναι για μεγαλύτερα παιδιά. Με αυτές κατεβαίνει πολύ γάλα και τρώνε γρήγορα.

3. Να δίνεις 50 μλ και να το σηκώνεις να ρευτεί. Μετά να συνεχίζεις με το υπόλοιπο.

4. Να μην το παίρνεις αγκαλιά αφού φάει, να το ξαπλώνεις στο ρηλάξ σηκωμένο.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δες αν βοηθήσουν αυτά που θα σου πω.

1. Το γάλα να μην είναι ζεστό. Θερμοκρασία δωματίου.

2. Το μπιμπερό να προσέξεις να μην έχει πιπίλες με μεγάλες τρύπες, είναι για μεγαλύτερα παιδιά. Με αυτές κατεβαίνει πολύ γάλα και τρώνε γρήγορα.

3. Να δίνεις 50 μλ και να το σηκώνεις να ρευτεί. Μετά να συνεχίζεις με το υπόλοιπο.

4. Να μην το παίρνεις αγκαλιά αφού φάει, να το ξαπλώνεις στο ρηλάξ σηκωμένο.

Μαράκι μου, σ'ευχαριστώ πολύ αλλά δεν δίνω μπιμπερό. Θηλάζω αποκλειστικά. Είναι πολύ λαίμαργη η μπουμπού μου και έχω και υπερπαραγωγή και τρέχει με πολύ φόρα το γάλα στο στοματάκι της. Βγάζω γύρω στα 20 γραμ. πριν θηλάσω μήπως έχει λιγότερη ορμή το γάλα αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Θα πρέπει να κάνω υπομονή να μεγαλώσει λίγο να καταπίνει από μόνη της πιο γρήγορα. Πάντως η γιατρός είπε να μην ανησυχώ εφόσον πρόκειται για έναν εμετό την ημέρα. Απλώς και στενοχωριέμαι, και ταλαιπωρείται το κακόμοιρο (άσε τις μπουγάδες που δεν προλαβαίνουμε με τίποτα).

Τελικά την μάτιασα φαίνεται την μικρή που κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι και το απόγευμα πάλι γκρίνια και ζιζί ήθελε συνεχεια. Το αποτέλεσμα, δυστυχώς, άλλος ένας εμετός... Δεν ξερω τι να κάνω όταν την πιάνει αυτή η τρέλα για ζιζί και δεν περνάει με τίποτα άλλο. Πολύ με στενοχωρεί.

Φιλιά μανούλες...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Δημητρα και Μαρια καλές βόλτες απο δω και πέρα!! Πάντως και εγω είχα συγκινηθεί πολύ στην εκκλησία!

Σήμερα πήγαμε οικογενειακώς για καφεδάκι και φαγητό!Και μετά την πήγα για ένα τετράωρο στη μαμά μου, για να κοιμηθώ λιγάκι μιας και είναι η μόνη μέρα που μπορεί να την κρατάει! Μου έκανε πολύ καλό αυτό ,γιατί τις τελευταίες μέρες κλαίω συνεχως και κάνω ηλίθιες σκέψεις!! Ηδη νοιώθω καλύτερα και ελπίζω να συνεχίσω έτσι!

Η μικρή μου τώρα μετά το μπανάκι της κοιμάται στο ριλάξ!

Με αυτά τα χειμωνιατικα αφήστε ακόμη παιδεύομαι να τελείωσω το σίδερο με τα καλοκαιρινά που έπλυνα και απορώ γιατί αφού δεν μου κάνει σχεδόν τίποτα!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι μου, σ'ευχαριστώ πολύ αλλά δεν δίνω μπιμπερό. Θηλάζω αποκλειστικά. Είναι πολύ λαίμαργη η μπουμπού μου και έχω και υπερπαραγωγή και τρέχει με πολύ φόρα το γάλα στο στοματάκι της. Βγάζω γύρω στα 20 γραμ. πριν θηλάσω μήπως έχει λιγότερη ορμή το γάλα αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Θα πρέπει να κάνω υπομονή να μεγαλώσει λίγο να καταπίνει από μόνη της πιο γρήγορα. Πάντως η γιατρός είπε να μην ανησυχώ εφόσον πρόκειται για έναν εμετό την ημέρα. Απλώς και στενοχωριέμαι, και ταλαιπωρείται το κακόμοιρο (άσε τις μπουγάδες που δεν προλαβαίνουμε με τίποτα).

Τελικά την μάτιασα φαίνεται την μικρή που κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι και το απόγευμα πάλι γκρίνια και ζιζί ήθελε συνεχεια. Το αποτέλεσμα, δυστυχώς, άλλος ένας εμετός... Δεν ξερω τι να κάνω όταν την πιάνει αυτή η τρέλα για ζιζί και δεν περνάει με τίποτα άλλο. Πολύ με στενοχωρεί.

Φιλιά μανούλες...

Νόμιζα το έβγαζες με θήλαστρο!! Ίσως αν έβγαζες περισσότερο απο 20μλ να βοηθούσε.

Εγώ με το επαγγελματικό θήλαστρο που πήρα δημιούργησα πρόβλημα. Ξεκίνησα με το πρωτόκολλο για αύξηση παραγωγής γιατί έβγαζα ακριβώς όσα γεύματα χρειαζόμουν αλλά φοβήθηκα ότι δεν ήταν αρκετά. Αποτέλεσμα αυξήθηκε τόσο πολύ το γάλα μου που δεν προλαβαίνω να το βγάζω και πλημμυρίζω. Στο ψυγείο αυτή την στιγμή έχω ένα λίτρο γάλα και δεν ξέρω τι να το κάνω. Θα φάει στις 12 αλλά τότε θα πρέπει να ξανά βγάλω οπότε πάλι θα ξεπεράσω το λίτρο. Σκέφτομαι να το βάζω στην κατάψυξη όσο περισσεύει αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη αν θα είναι υγιεινό να τρώει από εκεί. Και πότε θα τρώει; Με αυτούς τους ρυθμούς θα θηλάζω κανα χρόνο και το γάλα δεν διατηρείτε τόσο πολύ στην κατάψυξη. Από την άλλη τι θα κάνω αν ξαφνικά μου κοπεί; Θα μπορούσα να έχω παραγωγή για έναν ακόμα μήνα στην κατάψυξη και να συνεχίσει να θηλάζει το μωρό μου.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Δημητρα και Μαρια καλές βόλτες απο δω και πέρα!! Πάντως και εγω είχα συγκινηθεί πολύ στην εκκλησία!

Ευχαριστούμε Τάνια. Σήμερα τελικά δεν τον έβγαλα. Φοβήθηκα τον καιρό γιατί φυσούσε κρύος αέρας. Αύριο θα βγούμε για παιδίατρο στις 1 και θα πάμε για ψώνια!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι κι εγώ! Περιέργως δεν έχω κοιμηθεί ακόμα!!! Σπάνιο για μένα. Αλλα άργησε να κοιμηθεί ο μικρούλης (11 παρά) και ξαπρύγνησα. Είπα κι εγώ να το γλεντήσω με σίδερο.

Μαρία να μας ζήσουν τα μωράκια μας, πάντα γερά και δυνατά!

Μαράκι ελπιζω οι εμετούληδες να σταματήσουν γρήγορα και να μην ταλαιπωρήστε.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες...κοιμηθηκε καμία ή τα ζουζουνια ακομα ζουζουνιζουν?

Δημητρουλα κι εγω με σιδερο το γλενταω...ενα διαλειμματακι κανω τωρα...

Μαράκι μου, σ'ευχαριστώ πολύ αλλά δεν δίνω μπιμπερό. Θηλάζω αποκλειστικά. Είναι πολύ λαίμαργη η μπουμπού μου και έχω και υπερπαραγωγή και τρέχει με πολύ φόρα το γάλα στο στοματάκι της. Βγάζω γύρω στα 20 γραμ. πριν θηλάσω μήπως έχει λιγότερη ορμή το γάλα αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Θα πρέπει να κάνω υπομονή να μεγαλώσει λίγο να καταπίνει από μόνη της πιο γρήγορα. Πάντως η γιατρός είπε να μην ανησυχώ εφόσον πρόκειται για έναν εμετό την ημέρα. Απλώς και στενοχωριέμαι, και ταλαιπωρείται το κακόμοιρο (άσε τις μπουγάδες που δεν προλαβαίνουμε με τίποτα).

Τελικά την μάτιασα φαίνεται την μικρή που κοιμήθηκε καλά το μεσημέρι και το απόγευμα πάλι γκρίνια και ζιζί ήθελε συνεχεια. Το αποτέλεσμα, δυστυχώς, άλλος ένας εμετός... Δεν ξερω τι να κάνω όταν την πιάνει αυτή η τρέλα για ζιζί και δεν περνάει με τίποτα άλλο. Πολύ με στενοχωρεί.

Φιλιά μανούλες...

Παρ' ολο που θηλαζεις...τη σταματας καθολου να ρευτει ή το δινεις μονοκοπανια? Και μενα ο Στελιος λαιμαργος ηταν (παντα μπουκαλι βεβαια) και γκρινιαζε που τον σταματουσα στη μεση να ρευτει αλλα ετσι γλιτωσαμε την παλινδρομηση..Ειχε πολυ ελαφριας μορφης (περιπου οπως η μπουμπου σου εκανε οταν στην αρχη του το εδινα μονοκομματο). Ξερεις, αν κανουν πραγματικα παλινδρομιση μπαινεις σε ιστοριες με ειδικο γαλα και πολλες φορες και με φαρμακακι... Ταλαιπωρουνται τα αμοιρα

...παω να συνεχισω το σιδερο

Θα περασω για καληνυχτα

φιλουδια στα μωρουλια σας


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Δημητρούλα μας!! Να μας ζήσουν!!

Κορίτσια σήμερα έκανα κάτι πολύ γλυκό με τον μπέμπη μου. Δύο πράγματα βασικά!!

1. Κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα και οι δύο στο κρεβάτι. Κοιμήθηκε πάνω μου δηλαδή και πολύ το φχαριστήθηκα. Κοιμήθηκα κι εγώ και ήρθε ο μπαμπάς μας και μας είδε έτσι. Μας είπε ότι είμασταν πολύ γλυκούλια.

2. Πριν από λίγο κάναμε μαζί μπανάκι!!!!!! Αφού δεν μπορώ να κάνω με τον άντρα μου πλέον, θα κάνω με τον γιο μου. Ακούστε πως έγινε. Μπήκα εγώ στο ντουζ και σαπουνίστηκα γρήγορα γρήγορα (μαλλιά δεν έκανα έβαλα το φακιόλι στο κεφάλι). Αφού καθαρίστηκα μου τον ξέντυσε ο άντρας μου και μου τον έφερε. Τον πήρα αγκαλίτσα και τον έπλυνα! Ήταν τόσο γλυκό!!! Το γιαβρίμ το καταφχαριστήθηκε. Του αρέσει έτσι κι αλλιώς το μπανάκι αλλά ειδικά πάνω μου ένιωσε μεγάλη σιγουριά! Ντουζάκι όμως, να τρέχει το νερό. Θα σιχαινόμουν να τον βάλω στην μπανιέρα στο ίδιο νερό με μένα.

Να το δοκιμάσετε! Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...