Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Υποθετω οτι κοιμαστε πλεον...

Καλα, κολλησα στο alter που ειχε την υποθεση με το μωρακι... Πωπω δεν αντεχω να ακουω για αθωες ψυχουλες που φευγουν... ή που πεφτουν θυματα με οποιοδηποτε τροπο

Τι κλαμα ειναι κι αυτο αποψε... δεν μπορω να ηρεμησω και να κοιμηθω

σκ@τα σκ@τα σκ@τα...............

Sorry...


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!

Αννυ μου δεν ξυπνάει μόνο εσένα! Κάθε μέρα σχεδόν ξυπνάμε με τον καλό μου κατά τις 6.

Τώρα τον έχω δίπλα μου, ξάπλα στον καναπε και ζουζουνίζει.

Ασχετη ερώτηση: σελτεδάκι βάζετε στην κούνια; Πάνω ή κάτω από το κατωσέντονο; Σήμερα βράχηκε τόσο πολύ που βράχηκε ο καλός μου.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αννυ μου δεν ξυπνάει μόνο εσένα! Κάθε μέρα σχεδόν ξυπνάμε με τον καλό μου κατά τις 6.

Τώρα τον έχω δίπλα μου, ξάπλα στον καναπε και ζουζουνίζει.

Ασχετη ερώτηση: σελτεδάκι βάζετε στην κούνια; Πάνω ή κάτω από το κατωσέντονο; Σήμερα βράχηκε τόσο πολύ που βράχηκε ο καλός μου.

kαλημερα δημητρα

εγω βάζω κατω απο το σεντονι του λικνου για να μη λερωσει το στρωματάκι περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανουλίνια μου κι απο μένα!! χτες πήγαμε την πρώτη μας βόλτα,εκδρομή οι 3 μας στο Λουτράκι,φάγαμε θαλασσινά και ήπιαμε και καφεδάκι στην παραλία!το μπισκοτάκι μου κοιμόταν σε όλη τη διαδρομή κ ξύπνησε με το που ήρθε το φαί( με εκδικείται!) για 10 λεπτά έφαγε ζιζάκι και ξεράθηκε! μετα πήγαμε και στην πεθερά μου και κάτσαμε κανα 2ωρο(11,30 το βραδυ γυρίσαμε σπιτάκι) και ξυπνησε,αμόλησε τα κακάκια της,την πλύναμε κ ξανα κοιμήθηκε~! οταν γυρίσαμε λέω θα περάσω μαρτυρική νυχτα θα ναι με το μάτι γαρίδα! τη θηλασα πρωτη φορα ξάπλα κ με πηρε ο υπνος κ μενα κ κείνη και μας ακολούθησε κ ο μπαμπάκας της!ούτε θυμαμαι αν και πότε ξυπνησα τη νυχτα να την ταίσω,τοσο πολύ ξεκουραστηκα,ξυπναγα σαν φάντασμα την ταιζα ξάπλα και ξανα κοιμόμουν!κι ετσι εμεινε ολη νυχτα μαζι μας!!!!!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια μου...

αντζουλα μπραβο που κανατε εκδρομουλα,δεν το εχω τολμησει ακομα.

δημητρούλα, σελτεδακι κατω απο το κατωσεντονο για...να μην πεταμε στρωματα,χαχα


τί σκέφτεται μια μαμά, στο blog:

http://oimpompires.blogspot.com

9NJ6.jpgRJvQp3.png

KZxPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Άννυ πολύ ωραίες οι βάφλες για πρωινό!! (διαίτης δεν ήταν?)

Παραδόξως ξύπνησε και εμένα κατά τις 6 το πρωί η κοντέσα μας και μιλούσε στα αρκούδια της μέχρι της 7 παρά. Μετά έβαλε τις φωνές για γάλα.... τί συναγερμός και αυτός.... Μετά έφαγε και ξανακοιμήθηκε.

Δήμητρα εμείς έχουμε πάνω από το στρώμα προστατευτικό υποσέντονο, σελτεδάκι μεγάλο και από πάνω βαμβακερό σεντονάκι. Στο κεφάλι από κάτω στρωμένη πετσετούλα για να την αλλάζω κάθε μέρα επειδή όλο και κάτι βγάζει από το στοματάκι της όταν κοιμάται.

Άντζυ μπράβο κοριτσάρα μου, καλά κάνατε και βγήκατε έξω εκδρομούλα. Θα άνοιξε επιτέλους το μάτι σου και εσένα ύστερα από τόσες μέρες μέσα ε?

Μαρία ωραία ιδέα αυτή με το ντουζ, αλλά φοβάμαι μην μου γλιστρήσει πουθενά...

Ζυγιστήκαμε χτες το βράδυ, πήγαμε 4.700 kg , από ότι βλέπω είναι μία μέση τιμή βάρους, αλλά θα πάμε και στην παιδίατρο απόψε ή αύριο να μας δει.

Θέλω να πάω και σε έναν νεογνολόγο, για να δει ένα κοκκαλάκι που έχει στο κεφαλάκι της μυτερό (σαν καρουμπαλάκι) από τότε που γεννήθηκε. 5 παιδίατροι που την έχουν δει μέχρι στιγμής (οι 4 μέσα στο Έλενα) λένε ότι θα φτιάξει σιγά σιγά όπως αλλάζουν θέση τα οστά του κρανίου, το ίδιο και η παιδίατρος που μας παρακολουθεί, και δεν συστήνει κανείς κάποια περαιτέρω εξέταση. Για ακτινογραφία είναι αρνητικοί γιατί λένε είναι κρίμα να φάει ακτινοβολία τόσο μικρή. Αλλά εμένα με τρώει που δεν ξέρουμε ακριβώς τί είναι. Ο άντρας μου , μου λέει ότι έχει μικρύνει από τότε που γεννήθηκε το καρουμπαλάκι αλλά εμένα μου φαίνεται ίδιο. Λέω να πάω ίσως στο παίδων αν δεν βρώ άκρη. Anyway. Ίσως αργότερα που θα έχει κάνει και τα εμβόλιά της.

Τί καλό έχει σήμερα το πρόγραμμα? Βολτίτσα?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Βικάκι μου!!!! χαχα!μιλαει στα αρκούδια της!καλό! εμενα οταν ξυπνάει εκτος απο ζιζί δε θέλει ούτε να παίξει,ούτε να μιλήσει,ούτε τίποτα!βρε άνοιξε το μάτι μου δεν το συζητώ!! είχα να βγω έτσι εξω με τον Κώστα καιρό-χωρίς να χω την κοιλούμπα και τους ανυποφορους πόνους στη μέση όπου κι αν καθόμουν-! αν χασω και τα κιλά που μου χουν κατσικωθεί όλα θα ναι καλύτερα!!

τι τρώμε σήμερα γαμωτο??βαριέμαι να κανω το οτιδήποτε κ εχω να συμμαζέψω και το χάος εδώ μέσα!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις βρε Βικάκι για το κοκαλάκι για να σου λένε δεν έιναι τίποτα...μολις με το καλό κανει τα πρωτα της εμβολιάκια παρτην και πήγαινε την ως το Παίδων να το κοιτάξουν κι εκεί να ησυχάσεις!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα μανούλες!

Όλα καλά?

Άντζυ σε ζηλεύω!!!!!!!!!!!! Θέλω κι εγώ!

Βικάκυ δεν θα είναι τίποτα. Τόσοι την είδαν. Κάτι θα ξέρουν.

Ο δικός μου είναι στο πορτμπεμπέ και νιαουρίζει! Σε λίγο θα βάλουμε τις φωνές για το γάλα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ Βικάκι μου!!!! χαχα!μιλαει στα αρκούδια της!καλό! εμενα οταν ξυπνάει εκτος απο ζιζί δε θέλει ούτε να παίξει,ούτε να μιλήσει,ούτε τίποτα!βρε άνοιξε το μάτι μου δεν το συζητώ!! είχα να βγω έτσι εξω με τον Κώστα καιρό-χωρίς να χω την κοιλούμπα και τους ανυποφορους πόνους στη μέση όπου κι αν καθόμουν-! αν χασω και τα κιλά που μου χουν κατσικωθεί όλα θα ναι καλύτερα!!

τι τρώμε σήμερα γαμωτο??βαριέμαι να κανω το οτιδήποτε κ εχω να συμμαζέψω και το χάος εδώ μέσα!

Ναι "μιλάει..." χα χα χα , καλά, βγάζει φωνούλες ααα ιιι οοο εδώ και καμιά εβδομάδα όταν ξυπνήσει και είναι μέσα στα κέφια. Μόνο αμα την αφήσεις ώρα τα παίρνει στο κρανίο.

Φιλενάδα, ξαναγινόμαστε άνθρωποι.... Ξαναβγαίνουμε έξω και γενικά κοινωνικοποιούμαστε "κάπως.." Πόσα κιλά έχεις ακόμα να χάσεις ? Λίγα νομίζω γιατί εσύ δεν είχες πάρει και τπτ το σπουδαίο..:tongue:

Βάλε κανένα μπιφτεκάκι ή μπριζόλα στο φούρνο με 3-4 πατατούλες να μην τρως χρόνο μαγειρεύοντας. Και εγώ μπριζόλες με σαλατούλα έχω σήμερα (το βράδυ). Το μεσημέρι τοστάκι. (μαύρη πείνα δλδ...).


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

9 Βικάκι!!!!!! Ε-Ν-Ν-Ε-Α ολόκληρα κιλά έχω να χάσω!! τι δεν είναι λίγα??? σαν να είμαι ακομα έγκυος νιώθω! βλέπω να λεω στη μαμά να μαγειρέψει να προλάβω τωρα που κάνει νάνι να κανω μπανάκι και να βάλω και σκούπα!

Κικιώ μου τι κανει το αντράκι σου?


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!

Εκδρομουλες και Λουτρακι ακουω και ζηλευω!!!

Εγω παω το Στελιο σχεδον καθημερινα στις κουνιες κι ετσι ξεσκαμε κι οι δύο λιγακι.

Βικυ, για να σου λενε τοσοι παιδιατροι οτι θα αλλαξει δε νομιζω οτι ειναι ανησυχητικο. Βεβαια, κι εγω θα την πηγαινα μετα το 2μηνο περιπου...να παρω και μια αποψη πιο ειδικο...καλα λες

Ποτε εχετε εμβολιο? Εμεις θα κανουμε το πρωτο στις 28 του μηνα και ειναι και δύο τσιμπηματα!

Να ρωτησω οσα παιδακια ειχαν σφιχτα ισχυα πως εχουν εξελιχθει? Εμας ειναι καλυτερα ειπε η παιδιατρος αλλα ακομα ψιλοσφιχτα. Μαλλον τελος του μηνα θα κανουμε υπερηχο


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δε θυμάμαι αν σας είπα ήδη... πάντως καλημέρα και καλή βδομάδα!

Κι εγώ το σελτεδάκι από κάτω από το κατωσέντονο το βάζω αλλά έτσι μπρεί να βρέξει και κατωσέντονο και σελτεδάκι και σκεφτόμουν μήοως έπρεπε να το βάλω από πάνω. Αλλά προφανώς σωστά το κάνω.

Ζυγιστήκαμε κι εμείς χθες και φτάσαμε τα 4810! Παίρνει αβέρτα βάρος!

Βίκυ θα πάτε στο ιατρείο της; Θέλω να μου πεις εντυπωσεις, ποσό και αν δωσει απόδειξη. Για το κοκκαλάκι μην ανησυχείς.

Αντζυ μπράβο για τη βόλτα! Πάντα τέτοια!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κικιώ, Δήμητρα και Ειρήνη!!!

Κάναμε και εμείς ένα διάλειμμα για γάλα μόλις....

Θα το ψάξω για το κοκκαλάκι γιατί από πείρα προσωπική δεν τα εμπιστεύομαι αυτά τα "θα φύγει με τον καιρό", γιατί δε λίγα χρόνια η ατάκα που θα μου λένε θα είναι "έπρεπε να το είχατε κυνηγήσει όταν ήταν μικρή". Απλά δεν ξέρω σε τί γιατρό θα πρέπει να απευθυνθώ. Η παιδίατρος είναι για άλλα θέματα...

Πάντως μακάρι να έχουν αυτοί δίκιο και εγώ άδικο.

Εμείς το εμβόλιο το έχουμε κανονίσει για 2 Ιουνίου. Γιατί είναι 2 τσιμπήματα Ειρήνη?

Άντζυ πού τα βρήκες εσύ τα 9 κιλά που θέλεις να χάσεις καλέ?

Κικιώ μου τί κάνει ο άντρας μας?

Δήμητρά μου, και εγώ είπα να τον πάω στο ιατρείο να δω την τιμή εκεί και αν αλλάζει κάτι με την απόδειξη. Επίσης να δω και πώς είναι το ιατρείο της. Τί κάνει ο Νικόλας μας?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...