Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα ξαναπροσπάθησω αν μπορείς στείλε εσύ να πατσω απάντηση και να γράψω για διευκόλυνση

Κρίμα που χάθηκε άλλα θα στο ξαναστειλω

Οντως, δεν ξερω τι εγινε, ειμαι και καινουργια εδω! Σου εστειλα εγω, ελπιζω να το παρεις!


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

CelineEng μπραβο σου που το βλεπεις ετσι!!! και το υποστηριζεις!!!

δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα, οποτε προχωρα , ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειστε καλα μαζι με το αγορι σου

καταλαβαινω την κατασταση με τον στρατο, πρεπει να ναι δυσκολα οντως!!! υπομονη

να γραφεις οσα και οποτε θελεις!!! χαιρομαι που επικοινωνουμε και σ ευχαριστω που με καταλαβες χωρις να παρεξηγησεις, ειναι λεπτο το θεμα και φοβαμαι, ειναι η πρωτη φορα που το συζηταω

στην αρχη ολα φαινοντουσαν βουνο αλλα ημουν 21 τωρα ειμαι 32 οπως καταλαβαινεις εκτος απο τις ανοιχτες πληγες φοβομουν να ξαναρχισω απο την αρχη και αργησα, ειμαι ομως σιγουρη και χαρουμενη

ειδα οτι ξεκινησες να μιλας και στις μανουλες νοεμβριου!!! καλα εκανες, ετσι οπως θα προχωραει η εγκυμοσυνη θα μαθαινεις και για τ αλλα κοριτσια και δεν θα νιωθεις μονη και ανασφαλης, θα ανταλασσετε εμπειριες και χαρες!!! θα σου κραταει παρεουλα!!!

μην με ξεχασεις κι εμενα!!! χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

CelineEng μπραβο σου που το βλεπεις ετσι!!! και το υποστηριζεις!!!

δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα, οποτε προχωρα , ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειστε καλα μαζι με το αγορι σου

καταλαβαινω την κατασταση με τον στρατο, πρεπει να ναι δυσκολα οντως!!! υπομονη

να γραφεις οσα και οποτε θελεις!!! χαιρομαι που επικοινωνουμε και σ ευχαριστω που με καταλαβες χωρις να παρεξηγησεις, ειναι λεπτο το θεμα και φοβαμαι, ειναι η πρωτη φορα που το συζηταω

στην αρχη ολα φαινοντουσαν βουνο αλλα ημουν 21 τωρα ειμαι 32 οπως καταλαβαινεις εκτος απο τις ανοιχτες πληγες φοβομουν να ξαναρχισω απο την αρχη και αργησα, ειμαι ομως σιγουρη και χαρουμενη

ειδα οτι ξεκινησες να μιλας και στις μανουλες νοεμβριου!!! καλα εκανες, ετσι οπως θα προχωραει η εγκυμοσυνη θα μαθαινεις και για τ αλλα κοριτσια και δεν θα νιωθεις μονη και ανασφαλης, θα ανταλασσετε εμπειριες και χαρες!!! θα σου κραταει παρεουλα!!!

μην με ξεχασεις κι εμενα!!! χαχα

Σ´ευχαριστω πολυ και εννοειται δεν θα σε ξεχασω θα σου στελνω!

Μπηκα στις μανουλες νοεμβιου εαν και ο γιατρος που πηγα ειπε ειμαι αρχες δεκεμβριου, αλλα θα μου το πουνε και αυτο λογικα στο σκαν.

Και για να τιμησω και λιγο τον τιτλο του θεματος, κοριτσια τα συμπτωματα με εχουν ταραξει και απο χθες ειμαι φουσκωμενη λες και ειμαι ηδη 3 μηνων! Και το μονο που τροω και δεν μου φερνει αναγουλα ειναι το τσαι μεντας και τα αμυγδαλα. Ακομα και οι φρυγανιτσες με ταραξαν.


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

CelineEng αμαν αυτες οι αναγουλες!!! κι εμενα με ταραξαν ευτυχως 2 μηνες και χωρις πολλους εμετους αλλα δεν παλευεται, υπομονη!!!! ευχομαι να μην κρατησουν πολυ καιρο και σε ταλαιπωρησουν!!! την δευτερα που θα πας για υπερηχο ρωτα τον γιατρο σου εναλλακτικα τι μπορεις να κανεις αλλο....δοκιμασε να πινεις νερο με στιμμενο λεμονι, γενικα βοηθαει το ξινο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...
  • 3 months later...

Κοριτσια καλημερα. Πειτε μου λιγο την γνωμη σας σε κάτι. Ειμαι 38 με πολυκυστικες. Ο κυκλος μου είναι σταθερος κάθε μηνα (από 24-28 ημερες) με διαρκεια 9-10 ημερων. Αδιαθετησα στις 12/09 και μου τελειωσαν στις 21/09. Μια δυο μερες μετα, ηρθαμε σε επαφη με τον συζυγο μου. Απο τις 28/09 έως και 30/09 ειχα κατι ροζ σημαδακια αμυδρα μονο οταν σκουπιζομουν. Στις 30/09 σταματησαν. Επισης απο εκεινη την ημερα, εχω ενα μονιμο τραβηγμα χαμηλα στην κοιλια μου και πονακια. Σαν να ερχεται η περιοδος αλλα δεν ερχεται.Ως εκει ομως :-( Θελω να πω, το στηθος μου μοιαζει να εχει μεγαλωσει ελαχιστα αλλα δεν ποναει. Επισης δεν εχω δεκατα... Προχθες το απογευμα ενιωσα μια μικρη ανακατοσουρα αλλα περασε μετα απο λιγο. Δεν εχω αλλο συμπτωμα ρε κοριτσια. Λετε να εχει γινει το θαυμα;; Ποτε να κανω χοριακη;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Πειτε μου λιγο την γνωμη σας σε κάτι. Ειμαι 38 με πολυκυστικες. Ο κυκλος μου είναι σταθερος κάθε μηνα (από 24-28 ημερες) με διαρκεια 9-10 ημερων. Αδιαθετησα στις 12/09 και μου τελειωσαν στις 21/09. Μια δυο μερες μετα, ηρθαμε σε επαφη με τον συζυγο μου. Απο τις 28/09 έως και 30/09 ειχα κατι ροζ σημαδακια αμυδρα μονο οταν σκουπιζομουν. Στις 30/09 σταματησαν. Επισης απο εκεινη την ημερα, εχω ενα μονιμο τραβηγμα χαμηλα στην κοιλια μου και πονακια. Σαν να ερχεται η περιοδος αλλα δεν ερχεται.Ως εκει ομως :-( Θελω να πω, το στηθος μου μοιαζει να εχει μεγαλωσει ελαχιστα αλλα δεν ποναει. Επισης δεν εχω δεκατα... Προχθες το απογευμα ενιωσα μια μικρη ανακατοσουρα αλλα περασε μετα απο λιγο. Δεν εχω αλλο συμπτωμα ρε κοριτσια. Λετε να εχει γινει το θαυμα;; Ποτε να κανω χοριακη;;

Καλησπερα.

Οπως το διαβαζω μου ακουγεται πολυ θετικο. Θυμαμαι κι εγω οταν ειχα μεινει εγκυος ειχα πονους περιοδου δυο εβδομαδες πριν την αναμενομενη περιοδο που τελικα δεν ηρθε ποτε. Το στηθος μου δεν ειχε μεγαλωσει αλλα με ετσουζαν οι θηλες και ειχα βγαλει και εξογκωμα μοτγκομερι που βγαζεις στην εγκυμοσυνη. Υπνηλια φουλ και ζαλαδες μονο οταν πηγαινα να βαλω κατι καπου ψηλα. Εκανες τεστ?? Περιμενω νεα σου :D


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κοριτσια καλημερα. Πειτε μου λιγο την γνωμη σας σε κάτι. Ειμαι 38 με πολυκυστικες. Ο κυκλος μου είναι σταθερος κάθε μηνα (από 24-28 ημερες) με διαρκεια 9-10 ημερων. Αδιαθετησα στις 12/09 και μου τελειωσαν στις 21/09. Μια δυο μερες μετα, ηρθαμε σε επαφη με τον συζυγο μου. Απο τις 28/09 έως και 30/09 ειχα κατι ροζ σημαδακια αμυδρα μονο οταν σκουπιζομουν. Στις 30/09 σταματησαν. Επισης απο εκεινη την ημερα, εχω ενα μονιμο τραβηγμα χαμηλα στην κοιλια μου και πονακια. Σαν να ερχεται η περιοδος αλλα δεν ερχεται.Ως εκει ομως :-( Θελω να πω, το στηθος μου μοιαζει να εχει μεγαλωσει ελαχιστα αλλα δεν ποναει. Επισης δεν εχω δεκατα... Προχθες το απογευμα ενιωσα μια μικρη ανακατοσουρα αλλα περασε μετα απο λιγο. Δεν εχω αλλο συμπτωμα ρε κοριτσια. Λετε να εχει γινει το θαυμα;; Ποτε να κανω χοριακη;;

Πολυ θετικο νεο!!!!μακαρι να εισαι!!!παντως κ εγω οταν ημουν ειχα πονακια χαμηλα. συχνα κτο στηθος αρκετα πρησμένο που πονούσε κ φαινονταν κ οι φλεβες στ οι στηθ οι ς.κ ειχα μονιμως για πανω α πο 20 μερες 36.9 με 37.0


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...