Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!διαβαζω πολυ καιρο τις συζητησεις σας και ειπα να συμμετεχω κι εγω γιατι μου αρεσουν πολυ αυτα που αναφερετε!!με βαση ολα αυτα λοιπον θα ηθελα να θεσω κι εγω τα ερωτηματα μου..που λετε στις 1/5 αδιαθετησα οπου μου ηθρε για πρωτη φορα μια βδομαδα νωριτερα ρνω εχω σταθερβ κυκλο 31ημερων αλλα ηταν κτ σαν ψευτοπεριοδος μ σταματησε μετα απο δυο μερες και μ ηρθε στις 5/5 κανονικα αλλα δεν σταματουσε με τιποτα με αποτελεσμα να μ δωσει η γυναικολογος μ τα duphaston για 15 μερες ωστε να στρωσει.μεσα σε αυτες τις μερες στις γονιμες μ ειχα επαφες με σκοπο την συλληψη η γιατρος μ ειπε 4 μερες μετα την διακοπη των χαπιων θα πρεπει να αδιαθετησω.αλλα δεν εχω και τοσο συμπτωματα περιοδου.πιο πλ συχνοουρια κοπωση πονοκεφαλους λιγο η μεση μ και λιγο η ωοθηκες μ.αυριο λογικα πρεπει να μ ερθει.τι πιθανοτητες εχω;; :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Νινουλη η κολλητή σου πιθανότατα είναι έγκυος, και το αχνό θεωρείται θετικό αλλά για πιο σίγουρα ας πάει να δώσει αίμα για να κάνει μία εξέταση χοριακης!! Ευχομαι καλά αποτελέσματα!!

Βασπετ νομίζω με τα ντουφαστον δύσκολα να έγινε σύλληψη, ή γιατρός δεν έκανε έναν υπέρηχο; Μακάρι να είσαι αλλά μου φαίνεται χλωμό, δες πως θα πάει και αν δεν έρθει που στο εύχομαι κάνε χοριακη η μια εξέταση στον γυναικολόγο σου!!

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ακομη δεν μου εχει ερθει περιοδος αν και νιωθω περιεργα στα γυναικολογικα μου.η γιατρος με ειχε πει οτι 4 μερες μετα τα duphaston θα μου ερθει και εχει παει 10η μερα και τιποτα ακομη...εκανα ενα τεστ στην 5η μερα καο ειχε βγει αρνητικο.τι μπορει να παιζει?? :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

#120

maraki25

Εγγραφή: 20-06-2016

Μηνύματα: 1

Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσια μου..ειμααι καινουρια εδω.. λοιπον εγω περιμενα περιοδο προχθες..δεν μου εχει ερθει ομως.. μεσα στο μηνα ειχαμε ελεευθερες σχεσεις και στις γονιμες μερες ειχαμε.. γενικα νιωθω καποιες ζαλαδες και ανακατοσουρες.. δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου η ειναι απο το αγχος... εχω και πονους περιοδου.. μου ειχαν πειι και αυτο για την ανεβασμενη θερμοκρασια και μετρουσα λιγο αυτες τις μερες.. πρωι μολις ξυπναω η θερμοκρασια μου ειναι 36.5-36.6 ομως το απογευμα φθανει και 37.1-37.4.. Επισης προχθες που περιμενα περιοδο εκανα τεστ το clear blue plus κααι ηταν αρνητικοτατο.. εντωμεταξυ νιωθω συνεχεια οτι μ εχει ερθεει περιοδος παω τουαλετα αλλα τπτα μονο υγρα... πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος παρα το αρνητικο τεστ???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια!!

Νινουλη η κολλητή σου πιθανότατα είναι έγκυος, και το αχνό θεωρείται θετικό αλλά για πιο σίγουρα ας πάει να δώσει αίμα για να κάνει μία εξέταση χοριακης!! Ευχομαι καλά αποτελέσματα!!

Βασπετ νομίζω με τα ντουφαστον δύσκολα να έγινε σύλληψη, ή γιατρός δεν έκανε έναν υπέρηχο; Μακάρι να είσαι αλλά μου φαίνεται χλωμό, δες πως θα πάει και αν δεν έρθει που στο εύχομαι κάνε χοριακη η μια εξέταση στον γυναικολόγο σου!!

Τελικά δεν ήταν έγκυος. Η χοριακή βγήκε αρνητική. Ο γιατρός της είπε ότι μπορεί και είχε συλλάβει αλλά να απέβαλε και ότι αυτό είναι κάτι που συμβαίνει αρκετά συχνά.:?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα κοριτσια! Ειμαι νέα στην παρέα! Βρίσκομαι στην τεταρτη ημέρα καθυστέρησης ( με κύκλο 26 ημερών μέσο όρο και χωρις καθυστερήσεις , πέραν του φυσιολογικού δλδ 2-3 ημέρες το πολυ!!!) εκανα ενα τεστ και βγήκε αρνητικό...:( ... ομως η περίοδος δεν εχει ερθει ακόμη!!

Λεω να περιμενω 2-3 μέρες και να παω για χοριακη αν δεν εχει ερθει μεχρι τότε!! συμπτώματα δεν νιώθω ιδιαίτερα... μονο κατι τραβήγματα χαμηλά στην κοιλια... αλλα με μπερδεύουν με αυτα που εχω οταν περιμενω περίοδο!

Εχω αγωνία και ανυπομονησία οπως όλες!!! Λέτε να ειμαι έγκυος;!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια έχω πρόβλημα..... εκαν α έρωτα με το αγόρι μου και μάλλον τελείωσε μέσα.... Είναι νωρίς να μάθω αν είμαι η Όχι έγκυος αλλα πρέπει να μάθω.... Θέλω παρα πολυ να κανω ενα μωρο θέλω πολύ να γίνω μανούλα αλλά ο δικός μου δεν θέλει παιδί και μου ειπε ότι αν είμαι να κανω έκτρωση... Ποτέ δεν θα το έκανα αυτό αλλά είμαι άνεργη ο πατέρας μου έχει πεθάνει και η μαμα μου για να με βοηθήσει Δεν βγάζει πολλά χρήματα.... Σας παρακαλώ κα μια ιδέα έχετε.... Βοηθειαααα.... Δεν θελω να κανω έκτρωση 

Link to comment
Share on other sites

ποτε εγινε αυτη η επαφη;αν εχουν περασει λιγοτερες απο 3μερες μπορεις να παρσις το.χαπι της επομενης μερας

αν εχουν περασει πιο πολλες δυο βδομαδες μετα την επαφη μια χοριακη θα δειξει

σορυ για την παρεμβαση αλλα οσο κ να θες να κανεις παιδι δ το κανεις με καποιον που δ θελει,αν δ μπορεις να στηριξεις μια εγκυμοσυνη σαν μονογονεας προσεχεις περισσοτερο κ αν δ θελεις να γινεις πατερας βαζεις προφυλακτικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουργια εδω και θα θελα πολυ την βοηθηα σας.  Λοιπον εδω και 4 μηνες εγω με τον αντρα μου προσπαθουμε για παιδακι, η ταιλευτεα μου περιοδος συγνωμη κιολας ηταν 31/12/2018 και μου τελειωσε στης 07/01/2019 και ηρθαμε σε επαφη   8/9/10/11/12/13/14/17  και περινω να μου ερθουν τα ρουχα μου στης 27/01/2019. Θα θελα να μου πειτε αν τα παρα κατω που σας γραφω ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης. Εδω και δεκα μερες εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια μου, της τελευταιες 2 μερες με ποναει το στηθος μου, και συγνωμη γιαυτο αλλα της δυο με τρεις μερες εχω πολλα ασπρα υγρα, να σας πω κιολας πως τρεις μερες οταν τελειωσα το μπανιο μου ενιωσα πολυ κουρασμενη εξαντλημενη μπορω να πω και ειχα μια μικρη ανακατοσουρα,κατι που δεν ειχα νιωση ποτε, και ενα ελαφρυ τραβηγα χαμηλα απο την κοιλια μου. και χθες ενιωσα κατω χαμηλα απο την κοιλια μου στην δεξια πλευρα μια μικρη ενοχληση αλλα για πολυ λιγο, Και σημερα το ενιωσα παλι για περισσοτερη ωρα αλλα ειναι μικρι ενοχληση. Τι λετε εσυς κορτσια λετε να εγινε το θαυμα????????? Σας παρακαλω απαντηστε μου.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alexia2 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουργια εδω και θα θελα πολυ την βοηθηα σας.  Λοιπον εδω και 4 μηνες εγω με τον αντρα μου προσπαθουμε για παιδακι, η ταιλευτεα μου περιοδος συγνωμη κιολας ηταν 31/12/2018 και μου τελειωσε στης 07/01/2019 και ηρθαμε σε επαφη   8/9/10/11/12/13/14/17  και περινω να μου ερθουν τα ρουχα μου στης 27/01/2019. Θα θελα να μου πειτε αν τα παρα κατω που σας γραφω ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης. Εδω και δεκα μερες εχω πονακια χαμηλα στην κοιλια μου, της τελευταιες 2 μερες με ποναει το στηθος μου, και συγνωμη γιαυτο αλλα της δυο με τρεις μερες εχω πολλα ασπρα υγρα, να σας πω κιολας πως τρεις μερες οταν τελειωσα το μπανιο μου ενιωσα πολυ κουρασμενη εξαντλημενη μπορω να πω και ειχα μια μικρη ανακατοσουρα,κατι που δεν ειχα νιωση ποτε, και ενα ελαφρυ τραβηγα χαμηλα απο την κοιλια μου. και χθες ενιωσα κατω χαμηλα απο την κοιλια μου στην δεξια πλευρα μια μικρη ενοχληση αλλα για πολυ λιγο, Και σημερα το ενιωσα παλι για περισσοτερη ωρα αλλα ειναι μικρι ενοχληση. Τι λετε εσυς κορτσια λετε να εγινε το θαυμα????????? Σας παρακαλω απαντηστε μου.

καλησπέρα κορίτσι μου! στο εύχομαι από καρδιάς να είναι το θαύματακι που περιμένεις! πες μας πόσο ειναι ο κύκλος σου! είχατε επαφές στις γόνιμες μέρες; εγώ, όπως λες,  ένιωθα πόνο στο στήθος, κούραση λίγη ζάλη και κάποια υγρά.  έκανα τεστ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου κ ήταν θετικό!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 23/1/2019 at 4:08 ΜΜ, Alexia2 είπε:

Καλησπερα  bella32, σευχαριστω πολυ απο το στομα σου και στου θεου ταυτη. Ο κυκλος μου ειναι 27 μερες και ναι ειχαμε επαφες στης γονιμες μερες μου.

Alexia τι έγινε τελικά; έκανες τεστ; είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να μ πει ποτέ ξεκινάνε τα πρώτα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Είχα επαφή με τον σύντροφο μ πριν μια έβδομα περίπου (μπορεί και 10 μέρες ) σήμερα έχω πυρετό 37.4 . Αλλά συμπτώματα δεν έχω (είχα μικρή κράμπα σήμερα στο κάτω αριστερό μέρος της κοιλιάς) (νομίζω κιόλας πως είναι κράμπα) ένα πονακι σαν να με τσιμπάει κάτι και να με αφήνει ) υποφερτός ο πόνος . Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;το θέλω πολύ και φοβάμαι πως είναι στη φαντασία μ . Να μεταφράζω τα πράγματα όπως τα θέλω :( ( συγνώμη για το κατεβατό) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...