Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Κατερινα κατερινα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να μ πει ποτέ ξεκινάνε τα πρώτα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Είχα επαφή με τον σύντροφο μ πριν μια έβδομα περίπου (μπορεί και 10 μέρες ) σήμερα έχω πυρετό 37.4 . Αλλά συμπτώματα δεν έχω (είχα μικρή κράμπα σήμερα στο κάτω αριστερό μέρος της κοιλιάς) (νομίζω κιόλας πως είναι κράμπα) ένα πονακι σαν να με τσιμπάει κάτι και να με αφήνει ) υποφερτός ο πόνος . Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;το θέλω πολύ και φοβάμαι πως είναι στη φαντασία μ . Να μεταφράζω τα πράγματα όπως τα θέλω :( ( συγνώμη για το κατεβατό) 

Νομίζω οτι είναι νωρίς κορίτσι μου για συμπτώματα ποτέ περιμένεις να αδιαθετησεις;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ που απάντησες. Σήμερα έχω πυρετό και τσιμπήματα . Σε μια εβδομάδα από τώρα περιμένω να αδιαθέτησω.πιστευεις πως μπορώ ν κάνω το τεστ η ακόμα;

Επεξεργάστηκαν by Κατερινα κατερινα
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Κατερινα κατερινα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια να μ πει ποτέ ξεκινάνε τα πρώτα συμπτώματα της εγκυμοσύνης. Είχα επαφή με τον σύντροφο μ πριν μια έβδομα περίπου (μπορεί και 10 μέρες ) σήμερα έχω πυρετό 37.4 . Αλλά συμπτώματα δεν έχω (είχα μικρή κράμπα σήμερα στο κάτω αριστερό μέρος της κοιλιάς) (νομίζω κιόλας πως είναι κράμπα) ένα πονακι σαν να με τσιμπάει κάτι και να με αφήνει ) υποφερτός ο πόνος . Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;το θέλω πολύ και φοβάμαι πως είναι στη φαντασία μ . Να μεταφράζω τα πράγματα όπως τα θέλω :( ( συγνώμη για το κατεβατό) 

Ξέρεις πια μέρα έκανες ωορρηξία; είναι λιγο νωρίς ακομη για τεστακι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Κατερινα κατερινα είπε:

10/2

Ποτέ πιστεύεις είναι καλά να κάνω το τεστ;

Περιμενε 2 μέρες ακομη και Κάνε ένα τεστακι η μια χοριακη!! (Με επιφύλαξη  πάλι βέβαια δηλαδή αν σου βγει αρνητικό μην σε πάρει από κάτω θα το επαναλάβεις Αφού αφήσεις πάλι 2-3 μερες) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Κατερινα κατερινα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Bloumblou . Ελπίζω να βγει θετικό . :roll:

Στο εύχομαι κορίτσι μου!! :x όσες μέρες περισσότερο μπορείς να κάνεις υπομονή τόσο το καλύτερο ώστε να μην απογοητευτείς αν δεις αρνητικό λόγω ότι το κάνεις λίγο νωρίτερα!! Εγώ θετικό είδα την 12η μέρα μετά την ωορρηξία!! 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι  παρα πολύ να ακούω καλά νέα . Χαίρομαι πολύ για σένα και για οποία γυναίκα το ζει. Εύχομαι μια μέρα να το ζήσω και εγώ . Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κατερινα κατερινα είπε:

Χαίρομαι  παρα πολύ να ακούω καλά νέα . Χαίρομαι πολύ για σένα και για οποία γυναίκα το ζει. Εύχομαι μια μέρα να το ζήσω και εγώ . Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές 

Για μένα κράτησε για λίγο η χαρά Αφού είχα βιοχημική άλλα το σημαντικό είναι ότι η σύλληψη έγινε κανονικά!!! Φυσικά και θα το ζήσεις δεν χρειάζεται  άγχος όμως,με ηρεμία και χαλάρωση θα το πετύχουμε το θαυματακι!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Κατερινα κατερινα είπε:

Σε λατρεύω . Λίγη τύχη θελουμε παραπάνω  :wub:

Ααα από τύχη βουνό!! Μόνο σε ανοιχτό τάφο δεν έπεσα ακομη :shock::-o χαχαχα !! Άντε άντε να περάσουν οι μέρες να δεις ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακη σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα ! Θα ήθελα και να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου γιατί και γω τώρα είμαι σε φάση που περιμένω ν αδιαθέτησω μετά από προσπάθεια για μπεμπέ 4 μηνών. ΚΑΤ αρχας αυτό που διάβασα παντού πως μετά από απόξεση πιάνεις αμέσως δεν ισχύει. Λόγω παλινδρόμης που η σύλληψη έγινε με την πρώτη προσπάθεια , παύση προσπαθειών για τουλάχιστον 4 μήνες με απίστευτη υποστήριξη από γυναικολόγο και ξαναξεκινώντας προσπάθειες που δυστυχώς ακόμα βρίσκομαι στην αναμονή. Όχι πως απογοητεύτηκα απλώς απόρησα . Το οικονομικό είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να είσαι έστω κάπως προετοιμασμένος σε γονιός για το τι θα αντιμετωπίσεις γι αυτό κορίτσια μ εργασία και χαρά. Μη περιμένετε από κανέναν βοήθεια . Ούτε γονιό ούτε κανέναν. Αν έρθει απλά καλώς να έρθει. Τα χρόνια δε πήραν καμία. Θετική σκέψη!!! Επίσης όντως πολύ σημαντικό μετά από απόξεση λάθος μεγάλο να ξανά μείνεις αμέσως έγκυος. Είναι μεγάλο ρίσκο. Απολαύστε την όμορφο της ζωής και όταν είναι να έρθει πιστέψτε με θα έρθει. Τέλος . Καλό είναι να υπολογίζεις πράγματι τις γόνιμες μέρες ! Αλλά ... συγκλονιστικό .. δεν είναι πανάκεια διότι εγώ έπιασα στη δεύτερη μέρα περιόδου. .!!! Ειλικρινά ξεκουραστείτε , κάνετε πράγματα για σας και θα έρθει εκεί που δε το περιμένετε! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...