Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

πριν 3 χρονια αυτες οι σελιδες ειχαν παρει φωτια!!!

αλλες γεννουσαν , αλλες βογκουσαν , αλλες ειχαν τα μωρακια τους κ τους ετρεχαν .

αξεχαστες στιγμες

μου λειπετε ολες

ειμαστε καλα κ σας ευχομαστε χαρουμενα γενεθλια σε ολους!

υγεια κ χαμογελα για ολα τα παιδακια

να τα χαιρομαστε μανουλες!!!!!!!!!!!


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ,ποσο δικιο εχεις βρε ριτακι....

να τα εκατοστησουν ολα τα Μαγιοπαιδα!!!

να ειναι παντα γερα και χαρουμενα...;)

να μας ζησουν και να ειμαστε παντα καλα και αγαπημενοι με τις οικογενειες μας!!!

φιλακια σε ολες....!!!!!!!!!!!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!! Μετά από πολύ πολύ καιρο...

Ελπίζω να είστε όλοι καλά! Πολλά χρόνια πολλά στα πιτσιρικάκια μας έστω και καθυστερημένα!

Fairy να σου ζήσει! Να είστε πάντα όλοι μαζί ευτυχισμένοι!

Εμεις καλά είμαστε με πολύ τρέξιμο βέβαια, ο μικρος μας έχει βγει "λουλουδι" που λέει και ο μπαμας του, όλο το μυαλό του στην αταξία, στο επικίνδυνο και στη μαλαγανιά.

Το νέο μας είναι ότι κάναμε το Σάββατο που μας πέρασε επέμβαση κρεατάκια, ευτυχώς όλα καλά, μόνο προληπτικά δεν πάει αυτή τη βδομάδα σχολείο.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας Μαγιομμαμαδοφιλες!!Τι κανετε?Ελπιζω να ειστε ολες καλα με τς οικογενειες σας!!!

Naya, σιδερενια η μικρη!καλη αναρρωση!Ωστε λουλουδι ο μικρος?Ετσι ειναι,τα δευτερα βγαινουν πιο εξελιγμενα;)

Τα δικα μου, αν εξαιρεσεις κατι ιωσεις που παιρναμε παλι, ειναι καλα.

Σημερα καμαρωσα το αντρακι στην πρωτη του σχολικη παρασταση!!!Εκαναν ενα πολυ ωραιο χαρουμενο σκετς, ηταν ολα τα παδακια τελεια και ο Μαρινος μου δεν σταματησε να χαμογελαει οταν μας ειδε στο κοινο!!Ηταν ντυμενος κιτρινο ψαρακι και οσο τον σκεφτομαι χαμογελαω..!

Να ναι καλα ολα τα παιδακια και να μας δινουν τετοιες χαρες!!

Σας χαιρετω!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα!!

που ειστε ολες βρε κοριτσια???

ειναι κριμα να ερημωσει το καφε ε?:rolleyes:

περασατε ωραιο καλοκαιρι?

εμεις καλα και ο μικρος ακομα καλυτερα....

τρελαθηκε με την εξοχη και την θαλασσα...αρχισε να κανει και ποδηλατο σαν τρελος πανω που ειχα απογοητευτει τελειως...

τωρα εχω λιγο αγωνια να δω πως θα ειναι η προσαρμογη στον παιδικο σταθμο αλλα πιστευω θα τα παει καλα...

θελουμε να του αλλαξουμε τελειως και το δωματιο,ειναι πια αρκετα bebe και θα παρουμε και καινουριο κρεβατι...

γενικα θελουμε να κανουμε αρκετες αλλαγες στο σπιτι και πιστευω οτι μεχρι οκτωβρη θα τρεχουμε αλλα αυτα ειναι ευχαριστα....

φιλια πολλα σε ολες!!!!!!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!

που ειστε ολες βρε κοριτσια???

ειναι κριμα να ερημωσει το καφε ε?:rolleyes:

περασατε ωραιο καλοκαιρι?

εμεις καλα και ο μικρος ακομα καλυτερα....

τρελαθηκε με την εξοχη και την θαλασσα...αρχισε να κανει και ποδηλατο σαν τρελος πανω που ειχα απογοητευτει τελειως...

τωρα εχω λιγο αγωνια να δω πως θα ειναι η προσαρμογη στον παιδικο σταθμο αλλα πιστευω θα τα παει καλα...

θελουμε να του αλλαξουμε τελειως και το δωματιο,ειναι πια αρκετα bebe και θα παρουμε και καινουριο κρεβατι...

γενικα θελουμε να κανουμε αρκετες αλλαγες στο σπιτι και πιστευω οτι μεχρι οκτωβρη θα τρεχουμε αλλα αυτα ειναι ευχαριστα....

φιλια πολλα σε ολες!!!!!!

geia sou pasxalitsa!

emeis kala. perasame ena sxetika omorfo kalokairi. o ioulios htan teleiws!

gia pes 8a valeis kapoio sugkekrimeno 8ema sto dwmateio?

kalh arxh ston paidiko


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια γεια!!!

ειπα να ξεσκονισω λιγακι σημερα..............:tongue:

τι κανετε?

στολισαμε σημερα και ο μικρος εχει τρελαθει με τα φωτακια...βεβαια καποια στιγμη μας λεει βαρεθηκα το στολισμα γιατι τον ειχαμε να μεταφερει τα στολιδια του δεντρου απο το κουτι σε εμας και κουραστηκε.

με τον παιδικο παει πολυ καλα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την δασκαλα του...

ειχαμε κατι θεματα στην αρχη με την προσαρμογη αλλα ευτυχως ολα οκ.

τελικα μονο κρεβατι του αλλαξαμε γιατι αν ξεκολλουσαμε τα αυτοκολλητα που ειχε ηδη θα ηθελε και βαψιμο και δεν γινοταν με τιποτα...πολυ δουλεια και καθολου χρονος...

εχει ενθουσιαστει με το κρεβατι και κοιμαται πολυ καλυτερα πια...

ακομα δεν κατεβαινει μονος του αλλα με βολευει αυτο γιατι δεν φοβαμαι μην πεσει και εχουμε τρεχαματα...

αλλα νεα δυστυχως δεν εχουμε...

εσεις καλα?


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας

ο γιος μου ειναι γεννημενος 7 ιουνη 2010....

ειπα να γραψω εδω γιατι αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα μαζι του....

δεν εχει καθαρισει ακομη....

οταν τον βαζουμε τα κανει σε λεκανη αλλά απο μονος του τιποτα....

αργησε κ να μιλησει....αρχισε στα3 δηλ το καλοκαιρι....λεει τα παντα τωρα αλλά καθολου καθαρα ...ακομη κ εμεις δεν καταλαβαινουμε πολλα....

η παιδιατρος με καθησυχαζει.....

ειναι το δευτερο παιδι μου κ παρολα αυτα νιωθω τοσο ανικανη....

η μεγαλη μου καταλαβαινε τα παντα..μιλουσε αψογα στα 1,5....

οταν εκοψε την πανα στα 2,5 ηταν σε μια βδομαδα κ τελειως...ουτε βραδυ!

αφου ηθελα εγω με το ζορι να της βαλω πανα-βρακακι γιατι φοβομουν κ αυτη δεν ηθελε με τιποτα.....

τωρα συμβαινει το αντιθετο....

ως μανα ξερω πολυ καλα οτι απο νοημοσυνη δεν υστερει...ειναι τετραπερατος κ δραστηριος κ πολυ πιο πονηρος απο την μεγαλη μου....

αλλά κ παλι με αγχωνει υπερβολικα το θεμα.....

απο αρχες μαη καναμε εξασκηση κ μεχρι Οκτωβρη τελη ,δεν ειχε κανει προοδο....ειχα βαρεθει να καθαριζω...... ετσι τα παρατησα μετα απο εξασκηση 5,5μηνων.......

θα ηθελα την γνωμη σας...

ευχαριστω

(γραφω συνηθως στα 'χαλαρα καφε' - 'easy living')


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και να σου ζησουν!!!

παιδικο παει? αν ναι δεν βοηθησε καθολου η επαφη με τα αλλα παιδακια (το λεω επειδη μιμουνται το ενα το αλλο)

αν τον αφησεις τι κανει? τα κραταει ή τα κανει πανω του???

εχεις δοκιμασει πινακα επιβραβευσης???


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου yorimichi79 ....συνηθως με τα δευτερα εχουμε τα δυο ακρα...η θα ειναι πολυ δραστηρια απο νωρις κ θα κηνυγανε κ θα μιμουνται τα μεγαλα η το αντιθετο...μπορει λοιπον να πεφτει στη δευτερη κατηγορια οπου απλα επαναπαυεται :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...