Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

;)Καλορίζικο και καλότυχο το καφέ μας!

Mπράβο douar !!!(για το μπεμπέ σου και τα αποτελέσματα από την αυχενική αναφέρομαι). Εγώ θα πάω την Παρασκευή κι έχω τρελλή αγωνία.

Με τις αναγούλες και τους εμετούς πως πάτε βρε κορίτσια;

Εγώ για ένα διάστημα 3-4 ημερών ήμουν καλύτερα αλλά μετά επανήλθαν όλα δριμύτερα....Εύχομαι κλείνοντας τον τρίτο να σταματήσουν...

Link to comment
Share on other sites

;)Καλορίζικο και καλότυχο το καφέ μας!

Mπράβο douar !!!(για το μπεμπέ σου και τα αποτελέσματα από την αυχενική αναφέρομαι). Εγώ θα πάω την Παρασκευή κι έχω τρελλή αγωνία.

Με τις αναγούλες και τους εμετούς πως πάτε βρε κορίτσια;

Εγώ για ένα διάστημα 3-4 ημερών ήμουν καλύτερα αλλά μετά επανήλθαν όλα δριμύτερα....Εύχομαι κλείνοντας τον τρίτο να σταματήσουν...

Σ' ευχαριστώ πολύ 3xmama! Κι εσύ με το καλό να το δείτε να κάνει κολοτούμπες και το δικό σας το bebe την Παρασκευή :)

Κι εγώ όπως εσύ με τις αναγούλες και τους εμετούς... Με άφησαν για λίγο αλλά ξαναχτύπησαν το Σάββατο και σήμερα... :( Πάντως φαίνεται πως δεν είναι με την ίδια συχνότητα.... Μπαίνω την Πέμπτη στον τέταρτο... Ελπίζω σιγά-σιγά να μην έχω πια αναγούλες.... Αν και σα να έχουν ξαναυξηθεί οι ζαλάδες.... :shock:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΞΑΝΑΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ!!!!

ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ?

Έτσι μου φαίνεται bibis23.... προσπαθώ να βρω τρόπο να βάλουμε δύο αλλά προς το παρόν δε βρίσκω....... :(


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον τέταρτο βρε κορίτσια, γιατί έχω μπερδευτεί..Αλλοι λένε ότι το πρώτο τρίμηνο έχει 12 εβδομάδες, άλλοι 14 ..:confused:

3xmama μέχρι να τα ξεμπερδέψω κι εγώ στο μυαλό μου δεινοπάθησα :) Θα τα γράψω αναλυτικά και για άλλες που ίσως έχουν μπερδευτεί... (αν και μάλλον τα'χεις καταλάβει ήδη τα παρακάτω.... :) )

Όταν λένε ότι είσαι στη 13η εβδομάδα τη διανύεις... δηλαδή είσαι στη 13η εβδομάδα αν είσαι 12 εβδομάδες και 3 μέρες.... Στο τέλος της εβδομάδας στις "12 εβδομάδες και 7 ημέρες = έχεις κλείσει τις 13 εβδομάδες" και την επόμενη μέρα μπαίνεις μπει στη 14η εβδομάδα (13 εβδομάδες 1 ημέρα έως και 13 εβδομάδες και 6 ημέρες), 13 εβδομάδες 7 ημέρες = 14 εβδομάδες, και ούτω καθεξής...

Το πρώτο τρίμηνο κρατάει ως και το τέλος της 13ης εβδομάδας... Δηλαδή 12 εβδομάδες 7 ημέρες... Έχεις κλείσει δηλαδή 13 εβδομάδες κύησης και ξεκινάς να διανύσεις τη 14η εβδομάδα....

Το οποίο σημαίνει στην παραπάνω περίπτωση ότι έχουμε κλείσει και τον τρίτο μήνα και ξεκινάμε τον τέταρτο... :)

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον τέταρτο βρε κορίτσια, γιατί έχω μπερδευτεί..Αλλοι λένε ότι το πρώτο τρίμηνο έχει 12 εβδομάδες, άλλοι 14 ..:confused:

Οπότε εσύ σε 10 μέρες περίπου μπαίνεις στον τέταρτο... όταν το τικεράκι σου γράψει 13 weeks 1 day ;) (θα'χεις κλείσει 13 εβδομάδες και θα'χεις μπει στη 14η εβδομάδα)


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια, τι κανετε? ελπιζω να εχει λιγο κινηση εδω διοτι στο προηγουμενο καφε ειχε ενα ποστ ανα δυο μερες!!!!

οι υπολοιπες κουκλες που ειναι δεν μας εντοπισαν ακομα?????


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ....ΕΙΜΑΙ 13 ΕΒΔ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ...ΧΘΕΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ......ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ ΛΕΤΕ?ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΤΟ..ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ?

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by bibis23

Ik3Qp3.png

pULlp2.png

NfPLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ....ΕΙΜΑΙ 13 ΕΒΔ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ...ΧΘΕΣ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ......ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ ΛΕΤΕ?ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΤΟ..ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ?

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bibis23 ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΑ . ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΙΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ , ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΤΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ dOC ΤΗΛ

lnPYp2.png

Επεξεργάστηκαν by THENA

image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

ηρθα κι εγω...!!!

ειχα κι εγω αιμα χτες και κατατρομαξαμε αλλα ευτυχως ολα καλα...

τωρα ξεκουραση και υπομονη μεχρι την αυχενικη....


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Αργησα λίγο να μπω αλλά τα κατάφερα!

Bibis πιστεύω ότι δεν πρέπει να ανησυχεις!Ελπίζω να πήρες τον γιατρό σου και να σε καθησύχασε!

douar μου έχω να σου πω ότι κι εμένα με πονάει η μέση μου...Ειδικά στη δουλειά, με το που σηκώνομαι από την καρέκλα,νιώθω ένα μαγκωμα και πάω κουτσαίνοντας για λίγο.Σιγουρα φταίει η καρέκλα, θα πάρω ένα ειδικό μαξιλαράκι μήπως με βοηθήσει.Στον γιατρό μου ακόμη δεν το χω πει, αλλά όσο αντέχεται δεν θα θελα να πάρω εννοείται φάρμακα!

Να σας πω και τα νέα μου που πήγα για την αυχενική προχθές.Από τον υπέρηχο, φαίνονται όλα φυσιολογικά ευτυχώς!Πολύ χαρήκαμε!!!Μάλιστα με έβγαλε μια εβδομάδα μεγαλύτερη με ΠΗΤ 15/5 αντί 21/5 που έχω βάσει περιόδου.Θα ρωτήσω τον γιατρό μου ποια από τις 2 θα κρατήσω!Περιμένω και τις Papp-a από βδομάδα για να είμαστε σίγουροι!

Σας αφήνω τώρα γιατί έχω δουλίτσα.Φιλιά!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ηρθα κι εγω...!!!

ειχα κι εγω αιμα χτες και κατατρομαξαμε αλλα ευτυχως ολα καλα...

τωρα ξεκουραση και υπομονη μεχρι την αυχενικη....

καλημερα ολα θα πανε καλα μην αγχεσαι. ξεκουραση πανω απο ολα εγω σχεδον 3 μηνες ξαπλα ημουν.........


KOXZp3.png?6TEBkqOn
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...