Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

τριτάκια 2014-2015


Recommended Posts

Καλημερίζω τα ομορφα τα κορίτσια!

Τί κάνετε;

Εμείς χαλαρά΄απολαμβάνουμε τις μέρες χωρίς διάβασμα ακόμη :D:tongue:;)χαχαχα!!

Κατερίνα ναι μπήκαμε στην τ άξη μετά τον αγιασμό,καναν τις συστάσεις δασκάλα και παιδιά και μίλησε κι εμας τις μαμάδες δινοντας μας τη λίστα,και την Παρασκευή κάναν κανονικά το εξάωρο τους,13:15 σχολάμε.

Έλα ρε συ δεν σ αρέσει το ντυσιμο των βιβλίων; Πλάκα έχει! Στείλτα ;):D,μου φερε κι άλλα δυο (των αγγλικών ,την Παρασκευη) το καμαρι μου,κι έχω κι άλλη δουλειά!

Είμαστε υπό συζήτηση τωρα για δραστηριότητα :cool:

Αγγλικά ξακιναμε 1 Οκτωβριου,εκει μου πε ο αντρας μου πως θα την αναλαβει εκείνος.

Για το διάβασμα τώρα οπως κι εσυ marouskaki σκέφτομαι να την παρακολουθώ διακριτικά και βεβαιως θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου για τα καινουρια μαθήματα Ιστορία,Θρησκευτικά,να τα κάνουμε μαζί στην αρχή γιατί είναι κάτι που συναντά για πρώτη φορά και θέλει καθοδήγηση.

Εχεις δυο μαθητούδια δηλαδη; Καλη αρχη και στον μικρουλη σου!

Χρόνια πολλά σήμερα στους Σταυρους και στις Σταυρούλες!

Μεγαλη μέρα σήμερα!!

΄Καλέ???? 13.15 από την Παρασκευή? εμάς σήμερα 11.30 σχολάνε, καλέ τι γίνεται?

Δουλεύεις gold?

ΔΕν σου στέλνω τα βιβλία για ντύσιμο γιατί μου είπε η βιβλιοπώλισσα της γειτονιάς θα φέρει κομμένα αυτοκόλητα έτοιμα κομμένα στο μέγεθος του βιβλίου, τα περιμένω πως και τι χαχαχαχ


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα κι από μένα!Μεγάλη γιορτή σήμερα ναι!!:P:p:p

Γκολντ, εμείς στα αγγλικά πήραμε 5 βιβλία!!Άσε, 80 ευρώ κάνανε!!:shock::shock::shock:Δηλαδή άμα στην Α τζούνιορ κάνουν τόσα, στην τάξη για λόουερ πόσο θα κάνουν?Οιμέ!!

βρε συ τι 5 βιβλία στην Α? εμείς 2 πηραμε πέρισι για Α και είνια και για φέτος στην Β τζούνιορ (νομίζω κάπου 30 ευρώ δώσαμε). Μήπως θα τα έχετε και για του χρόνου?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

βρε συ τι 5 βιβλία στην Α? εμείς 2 πηραμε πέρισι για Α και είνια και για φέτος στην Β τζούνιορ (νομίζω κάπου 30 ευρώ δώσαμε). Μήπως θα τα έχετε και για του χρόνου?

Κι όμως, αν εξαιρέσουμε τη γραμματική -ελπίζω!- όλα τ' άλλα είναι για φέτος.Η βιβλιοπώλισσα μου είπε ότι είναι από τις ακριβές σειρές.... :mad::mad::mad:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Aαααα, μαρουσκακι μου, είσαι σε πολύ καλό σημείο!!!!!, αφού είχες αρχίσει κι απο πέρυσι διακριτική παρακολούθηση θα είστε σούπερ φέτος. Και τα Αγγλικά μόνος? ουάου. Τα γερμανικά ή γαλλικά προσθέτονται σαν δεύτερη ξένη γλώσσα? σε ποιά τάξη? αχ δεν το ήξερα αυτό καλέ...

Για τ' αγγλικά έτσι λέω, κάτσε να δούμε πώς θα πάει...Πάντως, ήδη χθες στο σχολείο έμαθε να λέει Hello, I am Gregory.What is your name?Κι ήταν μες στη χαρά! Δεύτερη γλώσσα ξεκινάνε στην Πέμπτη δημοτικού, άσε, και δε ξέρω ούτε γαλλικά ούτε γερμανικά λέμε!

κι εγώ το ίδιο όπως εσύ χαίρομαι.

Το φοβάμαι μήπως συνιθήσει μαζί μου να διαβάζει. φέτος θα το παλέψω, θα την βάζω μόνη της και μετά μαζί. Την πέρνω 5.30 το απόγευμα βέβαια (έως τότε την κρατάνε στην φύλαξη παιδιών δημοτικού στον παιδικό σταθμό που πήγαινε κια υποτίοθεται έκανε ένα ψιλοδιάβασμα εκεί), άντε να δούμε κια φέτος. Ποιό είναι το ωράριό σου? Ποιός τα παίρνει από το σχολείο? Εμάς ο μπαμπάς είναι στην Πάρο για δουλειά από πέρσι και είμαστε μοναχούλες...

Πωπω, πίκρα ρε κορίτσι, ο μπαμπάς μακριά για δουλειά....

Δουλεύω 07.00 με 15.00, τα παιδιά το πρωί ετοιμάζονται και πάνε σχολείο μόνα τους (οι δικοί μου είναι σπίτι εκείνη την ώρα λόγω του μικρού που τον πάνε παιδικό).Στις 14.00 από το ολοήμερο τα παίρνουν οι δικοί μου ως τις 15.00 που τα παραλαμβάνω κι αρχίσει το απόγευμά μας....Ρε παιδιά, μπήκαν και ιστορία, έκαναν τη δημιουργία του Κόσμου, τιτανομαχίες, Κρόνους, Ρέες κλπ.Η κυρία είπε δεν έχουν τίποτα, αλλά εγώ τον έβαλα να τα διαβάσει, γκρίνιαξε, του τα ρώτησα κανα δυο φορές και πριν κοιμηθεί τα ήξερε όλα.Καλά έκανα ή κακώς τον ζόρισα?Εγώ είπα για να συνηθίσει σίγά σιγά στο να μαθαίνει απ' έξω...Τι λέτε να κάνετε εσείς με αυτό το θέμα?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μαρουσκάκι μου, καλά έκανες και τον έβαλες να το διαβάσει. από την αρχή παίρνουνε σειρά.

κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, να το διαβάζει δύο φορές κια μετά να το λέμε μαζί, αλλά αυτό το μαζί με φοβίζιε λίγο γιατί δνε θα μπορεί να ξεκολλήσει από μένα. θα το δω στην πράξη.

πολύ καλό που έχεις τους γονείς σου. ελπίζω να σου φτιάχουν και κανένα φαγάκι εε?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνώ μαρουσκάκι μου, καλά έκανες και τον έβαλες να το διαβάσει. από την αρχή παίρνουνε σειρά.

κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ, να το διαβάζει δύο φορές κια μετά να το λέμε μαζί, αλλά αυτό το μαζί με φοβίζιε λίγο γιατί δνε θα μπορεί να ξεκολλήσει από μένα. θα το δω στην πράξη.

πολύ καλό που έχεις τους γονείς σου. ελπίζω να σου φτιάχουν και κανένα φαγάκι εε?

Καλημέρα, συνήθως εγώ μαγειρεύω, καμιά φορά φέρνει κι η μαμά μου.Εγώ να σου πω για το διάβασμα των απ' έξω, επειδή θυμάται αρκετά από το σχολείο το κάνουμε σαν ερωταπαντήσεις, μετά το διαβάζει και μόνος για να θυμηθεί όσα ξέχασε και μετά το κάνουμε σα συζήτηση. ;);) Αυτά, για να δούμε....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπεριζω τις τριτομανες!!:D

Τι κανετε κοριτσια;

Πως πανε τα μαθηματα;

Εμεις μπηκαμε σε ρυθμο και πλεον αρχισε να ανεξαρτητοποιειται το πουλακι μου και διαβαζει μονη της ως επι το πλειστον,κλασσικα ομως θα κανω τον ελεγχο μου διακριτικα:cool:

Ευελπιστω να συνεχισουμε ετσι φτου φτου.

Εσεις κοριτσια εργαζεστε ε;εργαζομενα νιατα :Dδηλαδη!

Εγω οχι .

Εδω ο καιρος κρυωσε αρκετα και οσο σκεφτομαι την αλλαγη ρουχων (καλοκαιρινα-χειμερινα) κλαψ:cry::cry:

Εκανα και ολιγον ξεσκαρτ σε διαφορες αχρησταδουρες στο σπιτι και εχω και συνεχεια:-(:(

Να ευχηθω καλο χειμωνα η θα με βριζετε;:D:D

Παντως η μικρη μου αρχισε να κανει σχεδια για το χριστουγεννιατικο δεντρο;)


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω τις τριτομανες!!:D

Τι κανετε κοριτσια;

Πως πανε τα μαθηματα;

Εμεις μπηκαμε σε ρυθμο και πλεον αρχισε να ανεξαρτητοποιειται το πουλακι μου και διαβαζει μονη της ως επι το πλειστον,κλασσικα ομως θα κανω τον ελεγχο μου διακριτικα:cool:

Ευελπιστω να συνεχισουμε ετσι φτου φτου.

Εσεις κοριτσια εργαζεστε ε;εργαζομενα νιατα :Dδηλαδη!

Εγω οχι .

Εδω ο καιρος κρυωσε αρκετα και οσο σκεφτομαι την αλλαγη ρουχων (καλοκαιρινα-χειμερινα) κλαψ:cry::cry:

Εκανα και ολιγον ξεσκαρτ σε διαφορες αχρησταδουρες στο σπιτι και εχω και συνεχεια:-(:(

Να ευχηθω καλο χειμωνα η θα με βριζετε;:D:D

Παντως η μικρη μου αρχισε να κανει σχεδια για το χριστουγεννιατικο δεντρο;)

Καλημέρα τριτομάνα, χαχα!Φυσικά και να ευχηθείς ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!Τρελαίνομαι για φθινοπωροχειμώνα!Καλό κουράγιο με τα συμμαζέματα, πίκρααααα!Εγώ ευτυχώς έφτιαξα μεγάλες ντουλάπες στο ένα παιδικό κι έτσι απλώς αλάζω ράφια και κατεβάζω χαμηλά τα χειμερινά (αφού φυσικά έφαγα μια μέρα μες στο καλοκαίρι να δω τι τους κάνει και τι όχι, χαχα, των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, χαχα!;) ). Κι εμείς καλά στο σχολείο, ψιλογκρινιάζει ενίοτε, δηλαδ΄'η κάθε μέρα, αλλά χθες μέχρι που έγραψε εκθεσούλα μόνος του (τη συνέχεια της ιστορίας των δίδυμων Φουσκάλων, αν το κάνατε) και πολύ χάρηκα!:P:p:p:p:p Μπράβο και στο κοριτσάκι σου, άντε σιγά σιγά να μαθαίνουν μόνα τους....Με τ΄αγγλικά πώς πάτε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ εσείς είστε πολυυυυ νοικοκυρούλες!!!! ξεκινήσατε τα χειμωνιάτια!!!

ΤΡελαίνομαι για ξεσκαρτ gold μου, ειδικά αν αδειάζουν ράφια συρτάρια κτλ μου αρέσει πολύ.

(εγώ δουλεύω 9 -50

μαρουσκάκι τέλειο αυτό με τις μεγάλες ντουλάπες!!! απλά αλλάζεις ράφια!!! μιλάμε για ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!

αχ στο τριτάκη μου τώρα,

ουαουοαουα δεν διαβάζει μόνη της!!!!!! αν την αφήσω ή θα έρχετε συνέχεις ή θα πάρει ώρεεες!!!! θα ξαναβγάλω το δημοτικό μαζί της!!!

μαρουσκάκι τα αγγλικά μας καλά αλλά δεν μας μένει χρόνος, τρέοχντας κάθε μέρα το παλεύουμμε (εμείς πάμε β τζούνιορ φέτος κια νομίζω αυτό θα την βοηθήσει στατου σχολείου)

αύριο έχουμε τεστ στα μαθηματικά την προπαίδεια από το 2 έως το 5. ΑΑΑΑααααα έλεος!

σας αφήνω δνε μπορώ να γράψω πολλά, θα τα πούμε φιλιά κια καλή συνέχεια


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΑΑΑ εσείς είστε πολυυυυ νοικοκυρούλες!!!! ξεκινήσατε τα χειμωνιάτια!!!

ΤΡελαίνομαι για ξεσκαρτ gold μου, ειδικά αν αδειάζουν ράφια συρτάρια κτλ μου αρέσει πολύ.

(εγώ δουλεύω 9 -50

μαρουσκάκι τέλειο αυτό με τις μεγάλες ντουλάπες!!! απλά αλλάζεις ράφια!!! μιλάμε για ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!

αχ στο τριτάκη μου τώρα,

ουαουοαουα δεν διαβάζει μόνη της!!!!!! αν την αφήσω ή θα έρχετε συνέχεις ή θα πάρει ώρεεες!!!! θα ξαναβγάλω το δημοτικό μαζί της!!!

Καλά κι εμένα είναι ικανός να σέρνεται άμα δεν τον σπρώξουμε ;);););)

μαρουσκάκι τα αγγλικά μας καλά αλλά δεν μας μένει χρόνος, τρέοχντας κάθε μέρα το παλεύουμμε (εμείς πάμε β τζούνιορ φέτος κια νομίζω αυτό θα την βοηθήσει στατου σχολείου)

αύριο έχουμε τεστ στα μαθηματικά την προπαίδεια από το 2 έως το 5. ΑΑΑΑααααα έλεος!

Γιατί έλεος καλέ?Πέρυσι τα κάνανε αυτά;););)

σας αφήνω δνε μπορώ να γράψω πολλά, θα τα πούμε φιλιά κια καλή συνέχεια

Καλημέρα καλή επιτυχία στο τεστ!!Νωρίς αρχίσανε τα τεστ ε??


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια :D

Τι κανετε;πως τα πανε τα καμαρια σας;

Η δικια μου εκανε κοιλια,στα μαθηματα εννοω!Χαχαχα αχ το ματιασα το μικρακι μου,για καποιες μερες,αρνιοταν να κανει την ρουτινα της (διαβασμα,γραψιμο κτλ) τα ριχνε μια ματια μ ελεγε τα θυμαμαι απ το σχολειο και την αντιγραφη τελευταια ωρα γκρρρρρρρ

Ευτυχως τωρα ειμαστε παλι οκ,ημουν κι εγω αρρωστη με γριππη στο κρεββατι και πηγαμε ολιγον πισω..

Με τ αγγλικουλια τωρα του φροντηστηριου πηραμε τα βιβλια και πληρωσαμε κι εμεις 84 ?,εχουμε της Hamilton.

Κατερινα πως πηγε το τεστ στα μαθηματικα;

Εσεις marouskaki γραψατε σε καποιο μαθημα;

Εμεις στην γλωσσα επαναληπτικο απ την αρχη οτι κανανε και στη συχεχεια εχουμε Ιστορια.

Καλε;πολυ μιλαω η μου φαινεται; Χαχαχα:D

Α, με τα συμαζεματα...εχω ακοοομη :oops::oops::oops::tongue:που θα παει στο χερι του ειναι;θα τα καταφερω!

Φιλια και να τα λεμε βρε πιο συχνα!!


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Nα 'μαι κι εγώ!Πήγα σχολείο σήμερα για ενημέρωση από δασκάλα....Χμ...Εν ολίγοις, είναι πανέξυπνος, κανένα θέμα με μαθήματα, αλλά πολύ μιλάει, συνέχεια μιλάει:oops::oops::oops::oops: Τεσπα, έχω δουλειά μου φαίνεται μαζί του μπόλικη.....Εμείς δε γράψαμε τίποτα ακόμη, ευτυχώς, τα αγγλικά του αρέσουν πολύ, και ιστορία και θρησκευτικά η κυρία δε θέλει να μαθαίνουν απ' έξω...Τη γλιτώσαμε.Σήμερα έχω γυναίκα για γενική, αμάν, κάθε Οκτώβριο αυτή η δουλειά!!!Κουράγιο gold, κράτα γερά!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Nα 'μαι κι εγώ!Πήγα σχολείο σήμερα για ενημέρωση από δασκάλα....Χμ...Εν ολίγοις, είναι πανέξυπνος, κανένα θέμα με μαθήματα, αλλά πολύ μιλάει, συνέχεια μιλάει:oops::oops::oops::oops: Τεσπα, έχω δουλειά μου φαίνεται μαζί του μπόλικη.....Εμείς δε γράψαμε τίποτα ακόμη, ευτυχώς, τα αγγλικά του αρέσουν πολύ, και ιστορία και θρησκευτικά η κυρία δε θέλει να μαθαίνουν απ' έξω...Τη γλιτώσαμε.Σήμερα έχω γυναίκα για γενική, αμάν, κάθε Οκτώβριο αυτή η δουλειά!!!Κουράγιο gold, κράτα γερά!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα!

Τι κανουν οι τριτομανες;

Μπραβο στον γιοκα σου marouskaki!!

Για το μπλα μπλα τωρα οκ ολα τα παιδια μιλανε εμενα μου λεει η δικια μου ολοκληρη εξιστορηση που εγινε μες την ταξη και της λεω ,καλα κι η δασκαλα που ηταν; Και μου απαντα διορθωνε γραπτα.. Οποτε μηπως μιλαει σε τετοιες φασεις το αγορακι σου και δινει την εντυπωση του υπερβολικου μπλα μπλα;:)

Αλλο ενα διαγωνισμα εκανε την εμφανιση του , στην Ιστορια , κι εμεις του "απαντήσαμε" αναλόγως!!;)

Πάντως marouskaki ζηλευω τη φαση σας να μην τα μαθαινετε απ εξωωωωωω!!!!!!! Περφεκτο!!!!

Με γεια και το πεντακαθαρο σπιτακι σας να το χαρειτε!!

Κατερίνα που εισαι;το ζουζουνι σου τί λέει;

Φιλιά κοριτσια τα λεμε!


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

εδώ κόρες μου, παρούσα,

μετά από δύο , ναι ναι ω ναιιιιιι!!!!!!!!!! δύο διαγωνίσματα στα μαθηματικά, το ένα την προπαίδεια έως το έξι κια το άλλο όλη ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ έλεοοοος,

αλλά καλά τα πήγε, δύο λαθάκια στο κάθε ένα στο σύνολο 15 πράξεων στο καθένα περίπου.

ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ

περφεκτο δε λες τίποτα, οχι απ έξω!!!! τέλεια!!!!!

gold κι εγω το ιδιο με το σπίτι, δεν τελειώνουν τα συμμαζέματα.

φιλιά πολλά

υ.γ. σαν τον βεγγο τρέχω κάθε μεράαααααααααα


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...