Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι έγκυος 4 εβδομάδων και 4ων ημερών..πολύ νωρίς ακόμη. Το έμαθα την προηγούμενη Παρασκευή που το τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικό! Όμως από κείνη τη μέρα ήρθαν οι αγωνίες. 1η χοριακή την ίδια ΠΑρασκευή 15,5. Θετική αλλά λίγο χαμηλή. 2η χοριακή την Δευτέρα 30,00 λίγο χαμηλή και πάλι. Η γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση και προσοχή και να δούμε πώς θα πάει. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και δεν αγχώνομαι τόσο όσο τις πρώτες μέρες. Θα περιμένω, να δω το θαύμα της ζωής. ΚΑλή εγκυμοσύνη σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι έγκυος 4 εβδομάδων και 4ων ημερών..πολύ νωρίς ακόμη. Το έμαθα την προηγούμενη Παρασκευή που το τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικό! Όμως από κείνη τη μέρα ήρθαν οι αγωνίες. 1η χοριακή την ίδια ΠΑρασκευή 15,5. Θετική αλλά λίγο χαμηλή. 2η χοριακή την Δευτέρα 30,00 λίγο χαμηλή και πάλι. Η γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση και προσοχή και να δούμε πώς θα πάει. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και δεν αγχώνομαι τόσο όσο τις πρώτες μέρες. Θα περιμένω, να δω το θαύμα της ζωής. ΚΑλή εγκυμοσύνη σε όλες μας.

Καλώς βρισκόμαστε Αura! Mε τις ευχές μου να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ! Η χοριακή σου διπλασιάστηκε όπως κανείς θα περίμενε. Κι εγώ, με τις ίδιες αγωνίες είμαι, μέχρι το ραντεβού στο γιατρό. Όπως το υπολογίζω, είμαι στην 5η εβδομάδα. Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε.


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητή μου!:P

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Σχετικά με τις τιμές της χοριακής, με άγχωσε η γυναικολόγος μου, αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται άγχος. Είναι ακόμη πολύ νωρίς. Όπως λέει η κουμπάρα μου όταν ήταν έγκυος στην 1η της κόρη, στη βαφτισιμιά μου, το πρώτο 2μηνο απλά χαιρόταν, ήταν χαλαρή και περίμενε λέγοντας: "Βρε λες;" με χαμόγελο. Στο 2μηνο πήγε για την 1η επίσκεψη στο γιατρό της. Εμένα αυτή η κουβέντα της με βοήθησε, γιατί μου θύμισε ότι η εγκυμοσύνη είναι μια φυσιολογική και όχι μια ιατρική κατάσταση!

Εσύ πότε το κατάλαβες; Εγώ είχα υποψίες από τις πρώτες κιόλας μέρες: λόγω τυμπανισμού στο έντερο και αλλαγών στη διάθεσή μου. Βιαζόμουν να κάνω το τεστ για να ξέρω (τι αγωνία κι αυτή..λες και είναι σίγουρα όλα στη ζωή μας)..αλλά κια για να ζω πιο υγιεινά, ως όφειλα (διότι ήμουν καπνίστρια κι έπινα και τις μπυρίτσες μου, και πολλούς καφέδες). Τώρα είμαι σε mood υγιεινής διατροφής. Μόνο 1 καφέ τη μέρα, ελληνικό και μια δύο τζούρες τσιγάρο αν το έχω πολύ πολύ μαράζι. Σε χαιρετώ θερμά. Περιμένω και τα δικά σου νέα. Είναι όμορφο να τα λέμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η προσέγγισή σου! Συμφωνώ με όλα όσα γράφεις! Αν μάλιστα βιάστηκες για να κάνεις το τέστ, ένας λόγος παραπάνω, αφού σε πολύ μεγάλο βαθμό "παίζει" η πιθανότητα της καθυστερημένης σύλληψης, Αura. Εμένα και κάτι άλλο που διάβασα κάπου εδώ μέσα στο φόρουμ μου έχει αποτυπωθεί στο μυαλό: "Ο κανόνας είναι σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη ότι όλα θα πάνε καλά και όχι το αντίθετο"! Αυτο με τον τυμπανισμό εντέρου το είχα κι εγώ, ευτυχώς όμως υποχώρησε γιατί ήταν απάλευτο! Και φυσικά το πρησμένο στήθος. Άσε, εγώ εκτός από τις μπυρίτσες έκοψα και τον καφέ. [Τουλάχιστον για την ώρα].


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σας!!!! Ομοιπαθούσα και εγώ!!!:-P Το έμαθα την Παρασκευή, και εγω 4 εβδομάδων είμαι. Σχετικά με την χοριακή εγώ πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε καλύτερα να την κάνω την Δευτέρα που θα δείξει πιο σωστα. Μήπως ήταν και για σένα νωρίς και έδειξε μικρό νούμερο; Μην ανησυχεις, όσο μπορείς, και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά!!!! Και γώ ανυπομονώ να πάω την Δευτέρα να την κάνω.... Καλή επιτυχία σε όλες!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τελικά, δεν προχώρησε η κύηση. Μου ήρθε περίοδος την Πέμπτη το βράδυ. Η γιατρός μου μού είπε ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν φταίει κάτι συγκεκριμένο. Λέγεται: βιοχημική εγκυμοσύνη. Στεναχωρήθηκα κι εγώ κι ο άντρας μου αλλά εντάξει, προχωράμε. Θα έρθει το πιστεύω όταν είναι η στιγμή του. Αυτά δεν τα ελέγχουμε εμείς..

Σας εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά για τη δική σας εγκυμοσύνη και να χαρείτε αυτή την όμορφη περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τελικά, δεν προχώρησε η κύηση. Μου ήρθε περίοδος την Πέμπτη το βράδυ. Η γιατρός μου μού είπε ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν φταίει κάτι συγκεκριμένο. Λέγεται: βιοχημική εγκυμοσύνη. Στεναχωρήθηκα κι εγώ κι ο άντρας μου αλλά εντάξει, προχωράμε. Θα έρθει το πιστεύω όταν είναι η στιγμή του. Αυτά δεν τα ελέγχουμε εμείς..

Σας εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά για τη δική σας εγκυμοσύνη και να χαρείτε αυτή την όμορφη περίοδο.

Λυπάμαι πραγματικά!! Φαντάζομαι πως νιώθεις, γιατί και εγώ το ίδιο άνχος έχω. Αφού τα καταφέρατε αυτη την φορά θα τα καταφέρετε και την επόμενη. Όσο μπορείς βγάλτο απ'το μυαλό σου και που ξέρεις; Μπορεί να μην αργήσει πολύ...;)


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειας κοριτσια,ειμαι καινουρια εδω συγνωμη αν κανω καποιο λαθος.καταρχην συγχαρητηρια σε οσες τα καταφεραν κ καλη δυναμη σε οσες προσπαθουν οπως κ εγω.μια ερωτηση θελω να κανω...σε πια μερα του κυκλου κανατε τεστ κ ανακαλυψατε την εγκυμοσυνη σας;;εγω ειμαι στην 22 κ εχω περιεργα συμπτωματα.οι τελευταιοι τρεις κυκλοι ηταν 25_26_26 ημερων.ποτε να κανω;;:?:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειας κοριτσια,ειμαι καινουρια εδω συγνωμη αν κανω καποιο λαθος.καταρχην συγχαρητηρια σε οσες τα καταφεραν κ καλη δυναμη σε οσες προσπαθουν οπως κ εγω.μια ερωτηση θελω να κανω...σε πια μερα του κυκλου κανατε τεστ κ ανακαλυψατε την εγκυμοσυνη σας;;εγω ειμαι στην 22 κ εχω περιεργα συμπτωματα.οι τελευταιοι τρεις κυκλοι ηταν 25_26_26 ημερων.ποτε να κανω;;:?:

Καλημέρα και καλή επιτυχία!!! Και εμένα ο κύκλος μου δεν ήταν πολύ σταθερός. Απο 28 έως 31 καμιά φορά 36. Αυτο το μήνα έκανα το τέστ στην 28η μέρα και βγήκε θετικό!! Καλύτερα κάνε αυτο με τον σταυρό(όταν είναι θετικό) ή το ψηφιακό αν και είναι πιο ακριβο γύρω στα 15 ευρώ νομίζω. Γιατί με τα άλλα με την γραμμή την έχω πατήσει κ εγώ που αχνοφαινόταν και νόμιζα πως ήμουν μέχρι που έκανα το ψηφιακό και είπε πως όχι.. Αυτη την φορά αυτο με τον σταυρό έκανα και ήμουν σίγουρη, αλλιώς δεν θα το πίστευα. Όσο πιο κοντά στην ημερομηνία περιόδου σου το κάνεις τόσο πιο σίγουρη θα είσαι!!! Καλή επιτυχία και πάλι!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση,αλλα μαλλον δεν θα χρειαστει το τεστ γιατι σημερα 23 μερα του κυκλου εχω καφε κ πονους περιοδου.βεβαια οι ζαλαδες κ η αδιαθεσιες γενικως συνεχιζονται..μαλλον τα εχει παιξει ο κυκλος μου τι να πω;;;;;:?:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα.

Καλή και ευλογημένη τύχη σε όλες μας.

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 13 Αυγούστου και σήμερα έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 641 μονάδες.

37 μέρες μετά την τελευταία περίοδο σύμφωνα με τους πίνακες των τιμών χοριακής, φαίνεται πολύ μικρό το νούμερο και έχω ανησυχήσει, εσείς πως είστε;


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Μανούλα κ εγώ Μαϊου κ είμαι πολύ χαρούμενη!!! Είναι το 2ο μου παιδάκι οποτε έχω μια μικρή προϋπηρεσία!!!! Επιζω να τα λέμε συχνα κ να περάσουν ευχάριστα οι μηνες μας!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα.

Καλή και ευλογημένη τύχη σε όλες μας.

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 13 Αυγούστου και σήμερα έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 641 μονάδες.

37 μέρες μετά την τελευταία περίοδο σύμφωνα με τους πίνακες των τιμών χοριακής, φαίνεται πολύ μικρό το νούμερο και έχω ανησυχήσει, εσείς πως είστε;

γεια και απο εμενα. και εγω 13/8 τελευταια περιοδο. και εγω 641 χοριακη με τη διαφορα οτι την εκανα αρχες σεπτεμβρη πριν την καθυστερηση γιατι με ενοχλουσαν οι μυρωδιες και ημουν σιγουρη γισ εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...