Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα καλώς ήρθες!

Μίλησα με την γιατρό μου, την Τετάρτη θα επαναλάβω την χοριακή και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα μιλήσω ξανά με την γιατρό μου να με δει, εύχομαι σε όλες μας μια τέλεια & τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχουμε και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας τον Μάιο! :P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα.

Καλή και ευλογημένη τύχη σε όλες μας.

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 13 Αυγούστου και σήμερα έκανα χοριακή με αποτέλεσμα 641 μονάδες.

37 μέρες μετά την τελευταία περίοδο σύμφωνα με τους πίνακες των τιμών χοριακής, φαίνεται πολύ μικρό το νούμερο και έχω ανησυχήσει, εσείς πως είστε;

Καλησπέρα βασουλινι!! Εμένα στις 38 μέρες η χοριακη ηταν 286!! Περιπου 3βδομαδες μετα ακουσαμε καρδουλα!!! Εύχομαι όλα να πανε καλά με το καλό!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες και καλή εγκυμοσύνη να 'χουμε όλες!!! Εγώ έχω ραντεβού με τον γιατρό την επόμενη Τετάρτη και ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα!!!!! Δεν έχω και πολλά συμπτώματα εγκυμοσύνης, ζαλάδες εμετους και τέτοια, μόνο νιώθω νύστα και φυσικά έχω πρηστεί σε στήθος και κοιλιά!!! Έχω ανχωθεί λίγο αν όλα πάνε καλά μιας και δεν το έχουμε δεί ακόμα!!Εγώ την 16η μετα την ωορηξία είχα 273,1.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, όλα θα πάνε καλά και να σκεφτόμαστε μόνο καλά και θετικά.

Σήμερα το μεσημερί θα πάρω και γω την τιμή της χοριακής και θα περιμένω να μου πει η γυναικολόγος πότε θα με δει, βέβαια είμαι πολύ αισιόδοξη και ήδη έβαλα και τικεράκι!!!

Φραουλίτσα ούτε και γω έχω συμπτώματα, μόνο υπνηλία... με το καλό να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου:-P

mariazerta και μένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη και σύγκρινα την χοριακή που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη (την ίδια μέρα) και με τώρα και την βρήκα πολύ μικρή αλλά τελικά δεν παίζει ρόλο η τιμή της χοριακής αλλά εάν αυξάνεται. Να έχεις μια τέλεια και τελιόμηνη εγκυμοσύνη και σε όλες μας κορίτσια, την καλημέρα μου και πολλά χαμόγελα:-P:razz::-P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Υποτίθεται οτι κοιμηζω την μικρή η οποία όμως χοροπηδαει στο κρεββάτι!! :D βασουλινι ποσο είναι το μεγαλο σου παιδάκι;;να σου ζησει κ με το καλό κ το 2ο!! Κ στα αλλά κορίτσια βέβαια !! Συμπτώματα κ εγώ δεν έχω δόξα τον Θεο,στην 1η εγκυμοσύνη ταλαιπωρήθηκα αρκετά με έντονες ανακατοσουρες κ αφαγιες γιατί όλα μου μύριζαν!! Τώρα έχω πολύ πρισμένο στήθος κ σπάνια πρήζεται έντονα κ το έντερο μου!!! Κατα τ'αλλα ησυχία,τόση που καμία φορά ανυσηχω αν όλα είναι εντάξει!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, mariazeta είναι 17 μίση μηνών ο μικρούλης μου, σε λίγες μέρες γίνεται 18 μηνών και θηλάζει ακόμα τα βράδια!!

η χοριακή μου σήμερα είναι 3805 και το Σάββατο ήταν 1300, δεν ξέρω εάν αυξάνατε σωστά, θα μιλήσω το απόγευμα με την γυναικολόγο να μου πει.

από συμπτώματα ξέχασα να πω ότι έχω πονάκια περιόδου και τσιμπηματάκια, νομίζω τα είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη, εύχομαι να μας πάνε όλα καλά, να χαίρεσαι την μικρούλα σου:-P


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε βασουλινι πολύ μικρή διάφορα θα έχουν τα παιδάκια σου!! Εμένα ηταν πιο ζορικη μικρή κ δεν τολμουσα ουτε να σκεφτώ για 2ο!! Όσο μεγαλώνει βέβαια είναι ενα αγγελάκι!! Μπράβο σου που θηλαζεις ακόμα τον μικρο!! Τέλος ο γιατρός δεν μου έχει απαγορεψει τπτ κάνω κ δουλειές κανονικά κ την μικρή κυνηγάω όλη μέρα κ τι να κάνω δλδ εαν δεν εχεις πολύ βοήθεια κ το παιδι είναι στα καλυτερα του!! Βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα ίσως γιαυτό να είναι πιο χαλαρός!! Για την χοριακη δεν ξέρω να σου πω γιατί εκανα μονο την 1η κ μετα κατευθείαν στον γιατρό!! Εύχομαι να ακούσιες καλά νέα!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Θα με βάλετε και εμένα στην παρέα σας;;;

Εγώ έκανα το τεστ χτες, βγήκε θετικό, στο καπάκι πήγα στον γυναικολόγο μου, όμως επειδή η εγκυμοσύνη μου είναι μικρή δεν είδε κάτι.. μετά πήγα στον μικροβιολόγο, μετά ξανά στο γιατρό, έπειτα στο φαρμακείο.. και από σήμερα παίρνω ένα κοκτέιλ φαρμάκων...

Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω μανούλα αρχές Ιούνη (σύμφωνα με ένα αξιόπιστο τεστ (:rolleyes::rolleyes:) που βρήκα στο ίντερνετ).

Ήμουν πολύ χαρούμενη μέχρι πριν λίγο που διάβασα κάπου εδώ μέσα ότι το ποσοστό αποβολών είναι 40% το πρώτο τρίμηνο και τώρα νομίζω επικρατεί το άγχος μου, παρά η χαρά μου :?

Link to comment
Share on other sites

:-Pκαλημέρα σας, mariazerta μίλησα με την γυναικολόγο μου χθες και σε μια βδομάδα θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο, ελπίζω και γω να ακούσω την καρδούλα του!

μου είπε να μην τον σηκώνω τον μικρό μου, αλλά δεν γίνεται αφού ακόμα φοράει πάνα!!

έτσι είναι τα αγγελούδια μας, στην αρχή πολύ ζουζούνισμα μετά ηρεμούν... και μένα είναι ζωηρός αλλά μου αρέσει!!!

HappyBee καλώς ήρθες και να χεις μια τέλεια & τελειόμην εγκυμοσύνη, πάνω από ολα πρέπει να σκέφτεσαι θετικά όλα να πάνε καλά εύχομαι για όλες!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κ απο μένα!! Happy bee καλώς ήρθες σου εύχομαι σύντομα να ακουσεις τον τέλειο ήχο που κανει η καρδουλα των μωρών μας!! Βασουλινι κ εγώ στην 7η βδομάδα άκουσα καρδουλα,τοτε δλδ πήγα στον γιατρό!! Ηταν πολύ συγκινητικό παρότι το έχω ξαναζήσει!! Όσο για το σήκωμα των μωρών κ εμένα που δεν φοράει πλεον πάνα κ είναι κ μεγαλύτερη απο τον δικο σου παλι την αγκαλιά δεν την γλυτώνω!! Όλο κ κάτι θέλει να δει που δεν φτανει η θέλει αγκαλιτσα παρηγοριάς!! Βέβαια συνενοουμαστε πολύ καλά πλεον κ καταλαβαίνει εαν την λέω οτι είμαι κουρασμένη αλλά ως εκεί!!!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά ήρθα & εγώ στη παρέα σας!!! Τελευταία περίοδο 22 Αυγούστου!!!Είναι το 2ο παιδάκι μου!!Εύχομαι σε όλες μας μια εύκολη & τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!


V3K5p3.pngZHI9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό σε όλες κορίτσια. Κι εγώ με τη σειρά μου περιμένω τη Δευτέρα για τον υπέρηχο με τους ήχους της καρδούλας. Στον προηγούμενο είδαμε στην εικόνα μόνο το "παλλόμενο πίξελ" αλλά δεν μας έβαλε να ακούσαμε γιατί ήταν νωρίς, είπε ο γιατρός, οπότε η αγωνία εντείνεται όσο πλησιάζει ο καιρός! Σήμερα κλείνω την 6η εβδομάδα. Μέχρι τώρα ευτυχώς καθόλου αναγούλες.


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Vall24 καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Ποτε θα πας στον γιατρό; present περιμένουμε τα νέα σου την δεύτερα!! Πως τα πάτε κορίτσια,νωρίς ακόμα για τα συμπτώματα ε;εμένα συνεχίζουν να είναι αφαντα ευτυχώς!! Μονο το έντερο κάθε βράδυ είναι απίστευτο ορισμένο κ ποναω!!! Φιλια πολλά!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...