Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts

Εγώ την αυχενική θα την κάνω σε ιδιωτικό ιατρείο στο Νέο Ψυχικό. Είναι γνωστός εμβρυολογος Παναγιωτης Λιβανος λεγετε. Εχω ακούει καλά. ..θα δούμε την Δευτέρα.

Το Ρεα επειδή ειναι καινούργιο λογικά θα είναι και πολύ σύγχρονο. Κοριτσια γενικοτερα ολα τα ιδιωτικά εχουν καλά μηχανήματα. Το θέμα είναι να ειναι καλοί οι γιατροι!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Διάβασα επίσης κάπου μέσα στο forum ότι η αυχενική θα πρέπει να διαρκεί 30-40 λεπτά το λιγότερο για να θεωρηθεί αξιόπιστη. Αν η εξέταση διαρκέσει λιγότερο σημαίνει ότι ο γιατρός δεν είναι καλός. Εμένα το ραντεβού μου το έκλεισε ο γυναικολόγος για να είναι σίγουρος ότι ο γιατρός που θα την κάνει θα είναι καλός.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ τί καλός Ολυμπία μου...

Ακουστα τον εχω τον Λίβανο Αθηνάκο μου, σίγουρα καλός είναι!

Κ γω έχω κλείσει με συγκεκριμένη γιατρο από φίλη, γιατί κ μένα αυτό με ενδιαφέρει πάνω απ όλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα! κ εγω μανουλα απριλιου!!!!! εγω εχω ενα αστερακι κ παω για το δευτερο! εχω κανει τεστακι κ ξερω οτι ειμαι εγκυος αρκετο καιρο αλλα ηθελα να παω πρωτα στο γιατρο κ μετα να γραψω.. πηγα χθες το απογευμα κ ολα ειναι μια χαρα!! εχω ενα μικρο φασολακι 9 εβδομαδων σημερα!! Athinakos και Simoni λυπαμε για τα δυσαρεστα που διαβασα αλλα χαιρομαι κ για τα ευχαριστα επισεις!! ολα καλα θα πανε τωρα!! ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας κ στα 3 κοριτσια Athinakos Simoni και olympia_st !! τωρα θα τα λεμε συχνα (οσο συχνα μπορω δλδ γιατι εχω κ ενα μωρακι).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! εχω ενα κοριτσακι 7 μηνων κ με εχει τρελανει κ εμενα αλλα πιο πολυ το μπαμπα της!! με το καλο θα το δειτε κ εσεις οτι σαν το παιδι σου δεν υπαρχει τπτ αλλο πιο ωραιο στον κοσμο... (βιαστηκα λιγο για το δευτερο).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Μανούλα Απριλίου κι εγώ, πρώτα ο Θεός, έχω κανονίσει για αυχενική στις 23/9. Μετά από 2 παλίνδρομες τον περασμένο χρόνο η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ φοβισμένη. Προς το παρόν καλά φαίνονται να πηγαίνουν τα πράγματα, έχω κλείσει και την 11 εβδομάδα και η τελευταία φορά που έκανα υπέρηχο ήταν την Παρασκευή στις 10 w και 4d και ήταν όλα καλά. Δε μπορώ όμως να ηρεμήσω βρε κορίτσια. Άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο μπας και πάρω μιαν ανάσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Μανούλα Απριλίου κι εγώ, πρώτα ο Θεός, έχω κανονίσει για αυχενική στις 23/9. Μετά από 2 παλίνδρομες τον περασμένο χρόνο η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ φοβισμένη. Προς το παρόν καλά φαίνονται να πηγαίνουν τα πράγματα, έχω κλείσει και την 11 εβδομάδα και η τελευταία φορά που έκανα υπέρηχο ήταν την Παρασκευή στις 10 w και 4d και ήταν όλα καλά. Δε μπορώ όμως να ηρεμήσω βρε κορίτσια. Άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο μπας και πάρω μιαν ανάσα.

γεια σου wmb με το καλο το μωρακι σου!!! ολα καλα θα πανε!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! εχω ενα κοριτσακι 7 μηνων κ με εχει τρελανει κ εμενα αλλα πιο πολυ το μπαμπα της!! με το καλο θα το δειτε κ εσεις οτι σαν το παιδι σου δεν υπαρχει τπτ αλλο πιο ωραιο στον κοσμο... (βιαστηκα λιγο για το δευτερο).

Τόνια μπορεί να βιαστήκατε για το δεύτερο αλλά είναι ωραίο τα αδέρφια να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας. Βέβαια θα παιδευτείτε λιγάκι στην αρχή αλλά μεγαλώνοντας τα παιδιά θα είναι πιο κοντά το ένα στο άλλο.

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Μανούλα Απριλίου κι εγώ, πρώτα ο Θεός, έχω κανονίσει για αυχενική στις 23/9. Μετά από 2 παλίνδρομες τον περασμένο χρόνο η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ φοβισμένη. Προς το παρόν καλά φαίνονται να πηγαίνουν τα πράγματα, έχω κλείσει και την 11 εβδομάδα και η τελευταία φορά που έκανα υπέρηχο ήταν την Παρασκευή στις 10 w και 4d και ήταν όλα καλά. Δε μπορώ όμως να ηρεμήσω βρε κορίτσια. Άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο μπας και πάρω μιαν ανάσα.

Καλώς ήρθες στη παρέα μας wmb. Με το καλό το μωράκι σου. Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου γλυκά! Καλώς σας βρήκα κι εγώ. Με το καλό τα μωράκια μας. Πολύ χαίρομαι που θα τα λέμε! Εγώ την αυχενική θα την κάνω στο Έλενα εκεί είναι και ο γιατρός μου και μέχρι τώρα όλες τις εξετάσεις- από αίματος μέχρι κολπικές καλλιέργειες κ.λ.π- τις έχω κάνει εκεί. Επειδή έχω και άσχημο ιστορικό, όπως προείπα, οτιδήποτε έκανα στο Έλενα έμεινα ευχαριστημένη. Και είναι και όλα πάρα πολύ οικονομικά. Τι να πω....ελπίζω να μην απογοητευτώ στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου γλυκά! Καλώς σας βρήκα κι εγώ. Με το καλό τα μωράκια μας. Πολύ χαίρομαι που θα τα λέμε! Εγώ την αυχενική θα την κάνω στο Έλενα εκεί είναι και ο γιατρός μου και μέχρι τώρα όλες τις εξετάσεις- από αίματος μέχρι κολπικές καλλιέργειες κ.λ.π- τις έχω κάνει εκεί. Επειδή έχω και άσχημο ιστορικό, όπως προείπα, οτιδήποτε έκανα στο Έλενα έμεινα ευχαριστημένη. Και είναι και όλα πάρα πολύ οικονομικά. Τι να πω....ελπίζω να μην απογοητευτώ στην πορεία.

γιατι να απογοητευτεις καλε??? ολα μια χαρα θα πανε!!!!

:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα "Απριλίου" wmb1!

Με το καλό να σου πάει αυτή η εγκυμοσύνη κοριτσι μου, τί πέρασες κ συ...

Το καλό έιναι ότι η καθε μια εγκυμοσύνη είναι ανεξάρτητη απ την άλλη, άρα να χαίρεσαι που σου ρθε συντομα κ μακάρι κ να την ευχαριστηθείς κ αν την απολαύσεις! Το αξίζεις!

Κορίτσια τα μωράκια μας θα είναι πασχαλινά...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...