Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλως ήρθες Μαριλίνα και εύχομαι αν έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Πήγα στον γιατρό σήμερα και είδαμε την κουκιδούλα μου!!!! Θα ξαναπάω 4/12. Ήταν τέλεια!!!!!

Μπράβο Mairi μου, ήταν το πιό όμορφο συναίσθημα ε? Τι ωραία!!! Με υπέρηχο το είδατε ή με κολπικό? Καρδούλα ακούσατε?:-P:-P:-P:-P


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήταν υπέροχα!!!! Στην αρχή δεν καταλάβαινα τίποτα και μου τα εξηγούσε ο γιατρός. Καρδούλα δεν ακούσαμε είναι νωρίς ακόμη!

Εσύ πως είσαι? Με υπέρηχο το είδαμε. Όχι κολπικό!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήταν υπέροχα!!!! Στην αρχή δεν καταλάβαινα τίποτα και μου τα εξηγούσε ο γιατρός. Καρδούλα δεν ακούσαμε είναι νωρίς ακόμη!

Εσύ πως είσαι? Με υπέρηχο το είδαμε. Όχι κολπικό!

Α ωραία, ναι έχεις δίκιο είναι νωρίς ακόμα για καρδούλα! Εγώ ακόμα δεν πήγα, έχω ραντεβού την Τρίτη. Περιμένω με αγωνία να έρθει αυτή η μέρα.:-P:-P:-P

Έχουν αρχίσει και έντονα συμπτώματα και δεν είμαι στα καλύτερά μου αλλά χαλάλι, ας είμαι εγώ χάλια και το μωράκι μου καλά!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα!!! Εσυ θα ακούσεις και καρδούλα όταν πας!!!

Λες ε? νομίζω όμως πως ο δικός μου γιατρός όντως μου το αργοπόρησε το ραντεβού. Μάλλον για να ακούσει και την καρδούλα και μέχρι τότε η δική μου καρδούλα θα φτάσει 300 χτύπους το δευτερόλεπτο, από την αγωνία.:tongue:


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και γω περιμενω την Τεταρτη για να το ακουσω. Μπορει να μην καταλαβεις τι βλεπεις αλλα οταν το ακουσεις και συνειδητοποιησεις οτι ειναι το μωρακι σου θα τρελαθεις! χεχεχε Υπομονη σε ολες μας! Μαιρη οχι κολπικο?χχμμμ.... μηπως εισαι πολυ αδυνατη?ε?

Αυτο το μηχανημα ειναι μια μικρη συσκευη που εχει ακουστικα. Τοποθετεις τη συσκευη στην κοιλια σου και ακους! χεχεχε δεν ξερω λεπτομερειες αλλα το εχει στο ebay, Angel sounds.

Συμπτωματα... αναγουλες... πρωινες βραδινες... δυσκοιλιοτητα... νυστα ατελειωτη και εχω και κατι πονους περιοδου που δεν ξερω μεχρι ποτε ειναι φυσιολογικο να εχεις...

Επεξεργάστηκαν by mapolif
Link to comment
Share on other sites

Με το μηχάνημα αυτό θα το ακούσεις το μπεμπάκι ή θα πας για υπέρηχο? Πόσο κάνει αυτό το μηχάνημα? Δεν έκανα κολπικό αλλα δεν μπορώ να πω ότι είμαι πολύ αδύνατη! Τα έχω τα κιλάκια μου!!!!!

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα! Μήπως να ανησυχώ????????


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να ανησυχεις μαιρη μου? με αυτο το μηχανηματακι το ακους νομιζω μετα τη 14 βδομαδα. Το αγοραζεις και το εχεις σπιτι. Νομιζω ειναι γυρω στα 30 δολαρια αρα καπου 20 ευρω μαλλον. Ειχα κανει υπερηχο στην κορη μου στην 6 και κατι μερες εβδομαδα και δεν εβλεπε τιποτα ο γιατρος και εκανε κολπικο και ειδε. Προσφατα εμαθα οτι τα παραπανω κιλα στην κοιλια μπορει να εμποδισουν να φανει τοσο νωρις το παιδι χωρις κολπικο υπερηχο. Εσενα ομως αφου φανηκε ειναι ολα μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα για αυτο ανησυχω! Δεν το ήξερα αυτό για τον κολπικό! Φάνηκε απο τον υπέρηχο και πολύ καλα, χωρίς πρόβλημα! Τώρα δεν έκανες καθόλου υπέρηχο να το δεις?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα για αυτο ανησυχω! Δεν το ήξερα αυτό για τον κολπικό! Φάνηκε απο τον υπέρηχο και πολύ καλα, χωρίς πρόβλημα! Τώρα δεν έκανες καθόλου υπέρηχο να το δεις?

Mairi μου μην ανησυχείς καθόλου για τα συμπτώματα..δεν είναι κάθε εγκυμοσύνη ίδια. Άσε που μπορεί να σου εμφανιστούν αργότερα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να ανησυχεις μαιρη μου? με αυτο το μηχανηματακι το ακους νομιζω μετα τη 14 βδομαδα. Το αγοραζεις και το εχεις σπιτι. Νομιζω ειναι γυρω στα 30 δολαρια αρα καπου 20 ευρω μαλλον. Ειχα κανει υπερηχο στην κορη μου στην 6 και κατι μερες εβδομαδα και δεν εβλεπε τιποτα ο γιατρος και εκανε κολπικο και ειδε. Προσφατα εμαθα οτι τα παραπανω κιλα στην κοιλια μπορει να εμποδισουν να φανει τοσο νωρις το παιδι χωρις κολπικο υπερηχο. Εσενα ομως αφου φανηκε ειναι ολα μια χαρα!!!

mapolif για πες μας καμία διεύθυνση στο internet.

Εμένα μου είπανε να μην πάω ακόμα για υπέρηχο, θα δούμε πότε θα πάω.

Στο μεταξύ τα μόνα συμπτώματα που έχω είναι μία απίστευτη, ανελέητη νύστα... και τον μικρό να ζουζουνίζει στο σπίτι όταν γυρίζω από τη δουλειά!! Δεν θα την παλέψω για πολυ!! Θα επιβεβαιώσω ότι όλα είναι καλά (καρδιακή λειτουργία κλπ) και με βλέπω να κάθομαι σπιτάκι μου!!

Φιλάκια γκαστρούλες μου!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαιρη μου δεν εχουν ολες οι γυναικες τα ιδια συμπτωματα οπως επισης η ιδια γυναικα δεν εχει τα ιδια συμπτωματα σε ολες τις εγκυμοσυνες της. Σκεψου τον εαυτο σου ως τυχερο! Αφου το ειδατε καλε το ζουζου! χεχε Εγω θα παω την Τεταρτη για τον πρωτο υπερηχο και ειτε θα ειναι κολπικος ειτε οχι ας ειναι καλα το μικρουλι μου και δε με νοιαζει! χεχεχε

Χθες ημουν πολυ κιτρινη το απογευμα και τρομαξα... μιλαμε πολυ κιτρινη! Τελικα θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει να παρω το σιδηρο... σημερα οι εξετασεις οτι αφορα σε αναιμια τα εδειξαν ολα χαμηλα αλλα ειχα κανει εξετασεις στο Λαικο στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και ξερω οτι δεν εχω στιγμα... αυτο το παιδι με ξεζουμιζει! χεχεχε

Μαριλινα μου στο www.ebay.com το ειδα. Γραφεις "Angel sounds" και στα βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!μόλις μπήκα στην παρέα σας!είμαι έγκυος και θέλω να πώ στην mapolif ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό!έχω ακούσει καταπληκτικά λόγια για τον συγκεκριμένο γιατρό γι αυτό και τον επέλεξα!θα σου έλεγα να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και να μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...