Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γιατί τι προκαλούν οι αναταράξεις;

Ολυμπία μου δεν ρώτησα λεπτομέρειες, αφού είπε "όχι" οκ. Ημουνα και πολύ χάλια ψυχολογικά εκείνη τη μέρα και δεν συνέχισα την κουβέντα. Αν υπάρχει σοβαρός λόγος και χρειαστεί να ταξιδέψω θα το κάνω, αλλά έτσι για βόλτα λέω να τον ακούσω, κάτι παραπάνω θα ξέρει και φοβάται...

Ευχαριστούμε και για το site με τις τιμές!

ας τα λεμε καλα,ολο και κατι με ενοχλει αλλα θελω να αποφυγω τη γκρινια...παει και αυτος ο μηνας ε???αντε πλησιαζουμε!!!εσυ ολα καλα??

Αθηνα μου σε κανα μήνα κάνουμε και τη β-επιπέδου, αλλά έχουμε πολύυυυυυυ μέλλον ακόμα...:mrgreen:

Η πρωτη γέννα μου κόστισε 6.800 ευρω κλινική-γιατρος-μαία-βλαστοκυτταρα. Απ'ότι βλέπω πάλι τόσο θα υπολογίζω:?.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κωνκων μου

τι μου το θυμισες και αυτο??το ειχα ξεχασει

θα μου πει κανενα κοριτσακι σε ποιο μηνα ειμαι??χαχαχα

μην με κοροιδευετε,αληθεια δεν μπορω να το υπολογισω

Επεξεργάστηκαν by athina.al
Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22236&page=7&highlight=%F5%F0%EF%EB%EF%E3%E9%F3%EC%FC%F2+%E5%E3%EA%F5%EC%EF%F3%F5%ED%E7%F2

αφού είσαι στην 16η εβδομάδα, διανύεις τον 4ο μήνα, άρα είσαι 3,5 μηνών και κάτι...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!!!

Τι τρελες τιμες ειναι αυτες;;;;;!!!!!εμενα στην κορη μου ειχε βγει περιπου 3000 ολα μαζι....(σε κλινικη).

Αθηνα μου εγω ειμαι 15 κ 5 ,ειμαστε στον 4ο μηνα...αλλαζουμε μηνα την ημερομηνια της ΠΗΤ που εδωσε ο γιατρος (ειναι η 1η μερα τελευταιας περιοδου συν μια εβδομαδα).

Εγω πχ ειχα ΤΕΡ 14/11 συν 1 εβδ.= 21 (/8 ΠΗΤ) αρα καθε 21 αλλαζω μηνα.(18εβδ κ 3ημ θα ειμαι στις 21 του μηνα).

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα περισσοτερο!!!!!:):):)

Οι εβδ. δεν πανε με την αλλαγη του μηνα


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22236&page=7&highlight=%F5%F0%EF%EB%EF%E3%E9%F3%EC%FC%F2+%E5%E3%EA%F5%EC%EF%F3%F5%ED%E7%F2

αφού είσαι στην 16η εβδομάδα, διανύεις τον 4ο μήνα, άρα είσαι 3,5 μηνών και κάτι...

ακομα???εγω νομιζα οτι μπαινω στον 5ο....σε ευχαριστω παντως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ απο μενα!!!!

Τι τρελες τιμες ειναι αυτες;;;;;!!!!!εμενα στην κορη μου ειχε βγει περιπου 3000 ολα μαζι....(σε κλινικη).

Αθηνα μου εγω ειμαι 15 κ 5 ,ειμαστε στον 4ο μηνα...αλλαζουμε μηνα την ημερομηνια της ΠΗΤ που εδωσε ο γιατρος (ειναι η 1η μερα τελευταιας περιοδου συν μια εβδομαδα).

Εγω πχ ειχα ΤΕΡ 14/11 συν 1 εβδ.= 21 (/8 ΠΗΤ) αρα καθε 21 αλλαζω μηνα.(18εβδ κ 3ημ θα ειμαι στις 21 του μηνα).

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα περισσοτερο!!!!!:):):)

Οι εβδ. δεν πανε με την αλλαγη του μηνα

ωραια...στις 16/3 εγω μπαινω στον 4ο η στον 5ο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα...

καραφλιασα με τις τιμες...εμενα μου στοιχιζει σε δικλινο δωματιο 435 ευρω ολα μεσα (δεν κανω επισκληριδιο).ο γιατρος μου ζηταει την ...ευχη μου,αλλα ο αντρας μου δινει 500-700,αναλογα απο την οικ κατασταση που βρισκομαστε σε καθε γεννα.περισυ (επειδη ειχε χαρει πολυ που το παιδι ηταν καλα) εδωσε κ 100 στη μαια.....

παντως κοριτσια,κι ο δικος μου γιατρος ειναι αρνητικος στα ταξειδια γενικοτερα μετα τον 6ο μηνα.ειδικα στην περιπτωση μου που ειναι η 4η γεννα...κι εγω λεω να κατσω στ αυγα μου κ να μη κανω ταρζανιες....

στη βενετια οταν ημουν 5 μηνων πηγαμε σαμο (γιατι τοτε καναμε το θρησκ μας γαμο) με αεροπλανο,κι επαθα μικρη αποκολληση απο τις συσπασεις που προκληθηκαν απο το αγχος μου την ωρα της απογειωσης (δεν ηξερα οτι ειχα αγχος).απο το ελεγχο δεν αντιμετωπιζω προβλημα,απλα λεω οτι ειμαι εγκυος κ ερχεται μια κοπελα αστυνομικος κ με ψαχνει...το ιδιο λεω κ στις τραπεζες που εχουν το ιδιο συστημα....

αθηνα,μπραβο που εβαλες αστερακια...γιατι να εχουν ολοι κι οχι εμεις?????-πως το εκανες αληθεια??????

φιλακια...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα θα μιλησουμε με το γιατρο για την αμοιβη του και θα παμε να παρουμε τιμες και απο την κλινικη για το δωματιο(νομιζω οτι εχω τελικα 2 επιλογες σε κλινικη ,οποτε δεν ξερω ακομα σε ποια απο τις δυο θα παω)


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε κοριτσια...πολλα χρηματα...εγω δηλ θα επρεπε να πουλησω το σπιτι για να κανω τα 4 παιδια.......κι απ οτι εχω δει,χιλιες φορες καλυτερο ηταν το 209 της κλινικης πετσαλη του αλεξανδρα που γεννησα τα παιδια μου,παρα το εξακλινο του ιασω η του μητερα (αυτα εχω δει) που κοστιζει εξαπλασια χρηματα...κ 300 για σερβιετες κ πανες??????????????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια...πολλα χρηματα...εγω δηλ θα επρεπε να πουλησω το σπιτι για να κανω τα 4 παιδια.......κι απ οτι εχω δει,χιλιες φορες καλυτερο ηταν το 209 της κλινικης πετσαλη του αλεξανδρα που γεννησα τα παιδια μου,παρα το εξακλινο του ιασω η του μητερα (αυτα εχω δει) που κοστιζει εξαπλασια χρηματα...κ 300 για σερβιετες κ πανες??????????????

κι εμενα ο αντρας μου λεει γιατι δεν θελω να γεννησω σε δημοσιο,αλλα δεν ξερω δεν τα εμπιστευομαι ιδιαιτερα


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν εμπιστευομαι τα ιδιωτικα...οχι οτι δεν γινονται "πατατες" στα δημοσια (παρε παραδειγμα απο το περισυνο μου β επιπεδου),αλλα στο ιδιωτικο,μολις γινει η στραβη,σε στελνουν πακετο στο δημοσιο,κ πληρωνεις κ το δωματιο του ιδιωτικου...

δεν ξερω βεβαια τι θα εκανα αν ο γιατρος μου ηταν σε ιδιωτικο.............


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν εμπιστευομαι τα ιδιωτικα...οχι οτι δεν γινονται "πατατες" στα δημοσια (παρε παραδειγμα απο το περισυνο μου β επιπεδου),αλλα στο ιδιωτικο,μολις γινει η στραβη,σε στελνουν πακετο στο δημοσιο,κ πληρωνεις κ το δωματιο του ιδιωτικου...

δεν ξερω βεβαια τι θα εκανα αν ο γιατρος μου ηταν σε ιδιωτικο.............

εμενα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτικος παω εκει περιπου 6 χρονια...εχω θεμα με ενδομητριωση και δεν ξερω αν θα μπορουσα να εμπιστευτω καποιον απο δημοσιο....εδω πηγα για πρωτη φορα και εκανα εξετασεις (προγεννητικου ελεγχου) και μολις τις ειδα επαθα σοκ...γραμμενες με το χερι ...χωρις φ.τ διπλα τιποτα...ασε που φοβαμαι και τα μικροβια


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω τις εξετασεις τις κανω ολες εξω (αιματολογικες κλπ).μονο υπερηχογραφηματα εκανα εκει,γιατι θεωρουσα οτι εχουν μεγαλυτερη εμπειρια.μετα το περισυνο ομως αλλαξα γνωμη.

συνεχιζω ομως να πιστευω οτι ειναι πολλα τα χρηματα,για σχεδον τις ιδιες παροχες...

ασε που δεν θα ειχα το παιδι διπλα,πραγμα που θεωρω πολυ σημαντικο.........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...