Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

happiness με το καλό το αγοράκι σου

indie με το καλό το κοριτσάκι σου

vasso καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το μωράκι σου...

Περαστικά στα αρρωστούλια της παρέας (μαμάδες κ παιδάκια) Εύχομαι σήμερα να είστε όλες κ όλοι καλύτερα...

Κοριτσάρες, εγώ έχω ανυσηχίες κ δεν περνάει αυτή η βδομάδα να πάω στον γιατρό (την άλλη έχω ραντεβού, ακόμα δεν ξέρω πότε) να δω το νινάκι μου... Εκεί που νομίζω ότι το αισθάνομαι, μετά σταματάει τις βόλτες ... πολύ τεμπέλικο μωρό θα βγει αυτό μου φαίνεται... σαν το μπαμπά του που για να κουνηθεί παίρνει μόνο το αυτοκίνητο... :tongue:

Αυτά τα λίγα από μένα... Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες κ στα παιδάκια σας :P


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Τις αγορές τις είχα ξεκινήσει στο 7ο μήνα. Τον 8ο βάψαμε το δωμάτιο και τα βάλαμε όλα μέσα. Στη καλαθούνα τον είχα μόνο την ημέρα και τα βράδια τον έβαζα στο κρεβατάκι του. Είχα χωρο στο παιδικό και είχα βάλει κρεβάτι και για μένα. Μέχρι 4 μηνών που ξυπνούσε συνέχεια κοιμόμουν μαζί του, μετά πήγα πάλι στη κρεβατοκάμαρα. Τώρα, πρώτα ο Θεός, θα φέρω το κρεβατάκι στη κρεβατοκάμαρα και μόλις αρχήσει να στρώνει ο ύπνος θα πάει στο παιδικό με το αδερφάκι του/της. Τα ρουχαλάκια-σεντονάκια καλό είναι στον 8ο μήνα να έχουμε κάποια έτοιμα καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

αχ....μετα τον 7ο λενε....αλλα λιγο λιγο δεν κρατιεσαι βρε παιδι μου κ αγοραζεις!!!!!!:):)

...για τα χρωματα που λεγαμε νωριτερα ομως-κ δεν προλαβα να ξαναγραψω-εγω το ψιλομετανοιωσα που δεν τα εκανα ολα ροζ κ φουξ!!!!!!...γιατι σκεφτομαι οτι απο πχ 12 χρονων θα το κανουμε πιο εφηβικο οποτε τοτε θα επρεπε να ηταν πορτοκαλι-πρασινο-κροκι.....Τωρα που θα βαψουμε θα της το κανω ροζζζζζζζζζ:):):)

....εγω πανω που ελεγα αμαν με τα χαπια-φαρμακα-βιταμινες ......τωρα με βρηκαν κ οι μυκητες...χαχαχαχα....αλλο ενα χαπακι κ μια αλοιφη στη λιστα μου!!!!:(

Βασω καλωσηρθες!!!!!!:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...

καλως ηλθες βασω κ με το καλο το μωρακι.......

τσαμπα ταλαιπωρηθηκαμε σημερα...εχω χαζεψει εντελως κ αντι για 9.3 στις 3 που ηταν το ραντεβου με την επιτροπη,εγραψα 3.3 στις 9.......φαγαμε ολη την ταλαιπωρια,περιμεναμε ουρα,κ τελικα το ραντεβου ηταν για την επομενη βδομαδα...δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα απο το αγχος κ τωρα πρεπει να περιμενω αλλη μια βδομαδα.....(πρεπει να βαλω φατσουλα που χτυπαει το κεφαλι της στον τοιχο............)

εγω δεν θα αγορασω τιποτα για το δωματιο του μωρου,επειδη μαλλον θα αγορασουμε καινουριο σπιτι...οταν πηραμε αυτο,δεν περιμεναμε οτι θα μπορουσαμε να κανουμε παιδια,ετσι εχουμε μονο ενα παιδικο,το οποιο εχει τρεις κουνιες μεσα αυτη τη στιγμη.....

στην καλαθουνα τα ειχα μεχρι τον 4ο μηνα που αρχισαν να μη χωρανε πλεον.ετσι θα γινει κ τωρα,κι ελπιζω μεχρι τοτε να εχουμε βρει σπιτι τοσο μεγαλο...

το παιδικο που φτιαχτηκε οταν γεννηθηκε η βενετια,εχει χρωματα σωμον κ βεραμαν,που ειναι τ αγαπημενα μου,κ ειχα τα παντα σε αυτους τους χρωματισμους,αλλα τωρα δε φαινεται τιποτα,επειδη ειναι γεματο κουνιες.......

κι εγω πιστευω οτι τα ψωνια πρεπει να γινονται τον 6ο μηνα με 7ο που εχουμε ακομα δυναμεις.........τα πουχαλακια τα ετοιμαζω κατα τον 7ο με 8ο μηνα,ωστε μολις μπαινω στο μηνα μου,που συνηθως δεν μπορω να κουνηθω,τα εχω ολα ετοιμα.....

εχω εξορισει το γιωργακη στη μαμα μου που εχει ερθει αθηνα για ενα μηνα,επειδη μαλλον εχουμε γαστρεντεριτιδα......

κι εγω εχω μυκητες απο σημερα,αλλα δεν εχω παρει κατι ακομα...στα αλλα παιδια,μου ειχε δωσει dalacine η κατι τετοιο,μια κολπικη αλοιφη.τωρα δεν ξερω...θα παρω τηλ αργοτερα το γιατρο γιατι τωρα θα φυγω για λογο κ εργοθεραπειες του δημητρη.....

Επεξεργάστηκαν by theolvas

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο Λια μου!!!!!!!πωπω...τι σπασιμο εεεε;;;;υπομονη 7 μερουλες....

Μια εβδ. πηρα Νταλασιν πριν την καλλιεργεια κ μολις βγηκαν τα αποτελεσματα με μυκητες μου εδωσε τραβοκορτ αλοιφη για τη φαγουρα!!! κ Tierlite χαπακια για 7 μερες....

Περαστικα κ στο Γιωργακη σου...δυσκολη η γαστρεντεριτιδα...:(


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

που ειστε καλε??μολις ξυπνησα...τι χαλι ειναι αυτο βρε κοριτσια?το στομαχι μου χαλια,το κεφαλι μου παει να σπασει δεν αντεχω αλλο...και διαβαζω στα βιβλια πως αυτο το τριμηνο υποχωρουν ολες οι ενοχλησεις και νωθεις ευεξια..εγω καλυτερα ημουνα στο 1ο...nikiolina εχεις νιωσει το μωρακι σου?ποιες αλλες το εχετε νιωσει?εχω διαβασει πως το αισθανεσαι γυρω στην 20η εβδομαδα

Επεξεργάστηκαν by athina.al
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι ξανασκέψου το για τα αντισταμινικά, θα κοιμάσαι όρθια αν θα τα πάρεις!

Κι εγώ υποφέρω χρόνια από αλλεργική ρινίτιδα, δυστυχώς είναι της εποχής, θα δεις βελτίωση μετά τον Μάιο, κρίμα είναι να παίρνεις τόσα φάρμακα και κορτιζόνη... Οι γιατροί δυστυχώς τα γράφουν σωριδών, αλλά δεν είναι θεραπεία, απλά θα μειωθούν τα συμπτώματα (και θα αυξηθεί η νύστα!). Ασε που τώρα με την εγκυμοσύνη τα συμπτώματα επιδεινώνονται, έχεις ακούσει για την αγγειοκινητική ρινίτιδα εγκυμοσύνης? Δες κι εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28307

Το είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα... θα μας ακολουθεί μέχρι τη γέννα, δυστυχώς...

zouzounel μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, εγώ έχω όλα τα ενοχλητικά συμπτώματα της αλλεργικής ρινίτιδας όπως περιγράφονται εδώ http://www.allergyped.gr/info18.htm. Έκανα μια εβδομάδα φοβερή υπομονή πριν πάω στον γιατρό αλλά δεν άντεξα άλλο, μιλάμε ότι η φαγούρα στον ουρανίσκο ήταν απίστευτη όλη την ώρα και για να μην πω για το φτέρνισμα, όταν με έπιανε φτερνιζόμουν στην σειρά καμιά 30φορές και η καημένη η μυτούλα μου τα είχε παίξει γιατί ενώ δεν είχα μύξες έτρεχε όλη την ώρα σαν νερό και είχε κατακοκκινήσει. Και τα μάτια μου τρέχανε και τσούζανε και τα αυτιά μου επίσης με φαγουρίζαν εσωτερικά. Τώρα είμαι σαφώς καλύτερα γιατί εκτός από τα φάρμακα μάλον είχε αρχίσει η ύφεση και από μόνη της.

Παίρνω ένα αντισταμινικό το βράδυ πριν κοιμηθώ οπότε δεν έχω παρατηρήσει αν μου φέρνει υπνηλία. Η μύτη μου είναι καλύτερα οπότε δεν χρησιμοποιώ το σπρέυ για την μύτη. Βάζω όμως το κολύριο πρωί βράδυ γιατί ακόμα τσούζουν τα ματάκια μου. Άντε να φύγει όλο αυτό και να μην ξαναγυρίσει....


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είπα? :-D

Τα κοριτσάκια μου θα μοιράζονται το ίδιο δωμάτιο καθώς δεν έχουμε άλλο. Της το έχω βαμμένο σε χρώμματα ουδέτερα και φωτεινά και έτσι θα το διατηρήσω. Επιλέξαμε το Κίτρινο, το πορτοκαλί και το λαχανί!

Τα ψώνια ξεκινήστε τα από τον 7ο-8ο, με τον καιρό θα αρχίσετε να βαραίνεται και θα έχει και ζέστες, δεν θα είναι ούτε νωρίς ούτε τελευταία στιγμή. Επίσης υπολογίστε ότι κάτι που θα χρειαστείτε μπορεί να μην είναι ετοιμοπαράδοτο.

theolvas μου τι ταλαιπώρια ήταν αυτή! Χαλάρωσε τώρα και την άλλη εβδομάδα όλα καλά να πάνε.

Περαστικά σε όλα τα κοριτσάκια που περνάτε διάφορα συμπτώματα και στα κρυωμένα ζουζούνια σας.

Σε λίγο θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου να κλείσω ραντεβού για την άλλη εβδομάδα.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως σας βρηκα !!:D

αχ theolvas σε καταλαβαινω στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα και εγω στις αρχες μυκητες και υπεφερα,πηρα μια κρεμα αλλα δεν θυμαμαι πια για 3 μερες αλλα επειδη συνεχιζονταν πηρα για αλλες λιγες μερες

οταν λες επιτροπη τι εννοεις του ικα ?

Εμενα στη καλαθουνα μετα τον μηνα δεν χορουσε ηταν μεγαλουτσικο μωρο.

βεβαια τωρα δεν εχω ουτε καλαθουνα,ουτε κουνια και πρεπει να παρω και κρεβατακι για τη μικρη γιατι κοιμαται μαζι μου σε ενα ημιδιπλο


eNortjK1UrI0tzQxUbIGXDAS-wKt95.pngeNortjK1UrI0tzQxU7IGXDATAQKv37.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παρω κατι τετοιο:

5e13014e.jpg

γιατι στην αρχη θα εχουμε το μπεμπε μαζι μας στην κρεβατοκαμαρα.

Αργοτερα θα κανω μαλλον το γραφειο του αντρα μου δωματιο για τον Μιχαλη και το τωρα δωματιο του Μιχαλη θα γινει δωματιο για το μπεμπε.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

...ΤΩρα μπηκα στο σπιτι...απιστευτη ταλαιπωρια,ολοκληρη αργυρουπολη,ουτε ενα εισητηριο λεωφορειου...μιλαμε για πολλα χιλιομετρα.ο δημητρης βεβαια διασκεδασε τη βολτα,αλλα τα ποδια μου με πεθαινουν...κ σαν να μην εφταναν ολα,πηρα κ λαθος λεωφορειο...

ειμαι για γελια.........

βασω,εννοω την πρωτοβαθμια υγειονομικη επιτροπη που καθοριζει ποσοστο αναπηριας....

μυκητες.....μεγαααλο θεμα...το κυριοτερο προβλημα σε ολες μου τις εγκυμοσυνες...κ μ ολα αυτα δεν πηρα το γιατρο να του το πω.....

η καλαθουνα που πηρα ηταν απο το mothercare κ ηταν αρκετα μεγαλη σε μηκος,ετσι χωρουσε τα μωρα μεχρι που αρχισαν να γυρνουν πλευρο.περιπου τοτε δεν τα επαιρνε κ στο υψος...

εχω κ ενα αλλο θεμα.....μου εφυγε ενα σφραγισμα σημερα κ σκεφτομαι τι θα κανω...

σφραγισμα δεν κανω για τιποτα στον κοσμο,γιατι τα σφραγισματα περιεχουν κ υδραργυρο κ φοβαμαι... (οποιος καει με το χυλο,φυσαει κ το γιαουρτι...),οποτε με βλεπω πρησμενη κ να ποναω...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι ταλαιπωρία...καλη ξεκούραση!!!

Για το σφράγισμα, τα καινουργια ειναι οκ απο οσο ξερω, το θεμα ειναι αν εφυγε ολοκληρο, η καποιο τμημα...τοτε δεν επιτρεπουν νομιζω τις εργασιες... κατι προχειρο να σου βαλει και μετα τον....αποθηλασμο βαζεις ενα μονιμο φανταζομαι...δεν μου εχει τυχει... ηθελα να αλλαξω τα παλια μολις αποθηλάσω αλλα στο καπακι εμεινα εγκυος...

Ολυμπία όμορφο το λίκνο!

εγω για πρώτο κρεβατάκι εχω ενα πορτ μπεμπε-καροτσι βολευει παρα πολυ γιατι το τσουλαω οπου θελω στο σπιτι, και σηκωνει και η πλατη και γινεται ριλαξ... ειναι ενα παλιο peg- perego μου το εδωσαν και ειναι το 5ο παιδακι που θα μεγαλώσει... (τα 2 δικά τους , του αδερφου μου και τα 2 δικα μας πρωτα ο θεός) για κανα 2μηνο σιγουρα θα χρησιμοποιηθει...

κάπως έτσι είναι Culla-Oltremare_a.jpg

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

2.katerina2009 ΠΗΤ 12/8/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙ

3.giota. ΠΗΤ 14/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

4.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

5.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? ΚΟΡΙΤΣΙ

6.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

7.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

8.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

9.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

10.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

11.zouzounel ΠΗΤ 22/08/2010 - ΛΗΤΩ - ?

12.v@sso ΠΗΤ 23/08/2010- ΑTΤIKO - μαλλον αγορι (με καισαρικη στις ??/8/2010)

13.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - Aσκληπιειο Kρητης - ?

14.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι (με καισαρική ??/08/2010)

15.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

16.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

17.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

κορίτσια καλησπέρα, ή μάλλον καλημέρα, είμαι καινούργια στην παρέα του cafe και πήρα την πρωτοβουλία να συμπληρώσω μόνη μου το όνομά μου στην λίστα σας. Ενώ παρακολουθώ συζητήσεις εδώ και καιρό δεν γινόμουν μέλος γιατί ουσιαστικά σήμερα ένιωσα σιγουριά για την εγκυμοσύνη μου και είπα να το χαρώ και εγώ λίγο. Έχω ιστορικό με αποβολές, και σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα αποκόλληση του σάκου από την μήτρα από πολύ νωρίς. Σήμερα σηκώθηκα πρώτη μέρα μετά από 2 μήνες. Πήγα στον γιατρό, μου είπε και το φύλλο ΚΟΡΙΤΣΙ και από αύριο επιστρέφω στην κανονική μου ζωή. Ετσι, αφού το ξεπεράσαμε και αυτό το εμπόδιο, ελπίζω να μην μας συμβεί τίποτα άλλο και να πάνε όλα καλά και σε εμάς και σε όλες εσάς βέβαια. Η ώρα τώρα είναι 3 το πρωί, λόγο της ατελείωτης ξάπλας τους 2 τελευταίους μήνες, υποφέρω από τρελή αυπνία, έτσι είπα να κάνω την εγγραφή μου σήμερα, και να συμμετέχω και εγώ στις τρελές συζητήσεις σας. Φιλιά σε όλες σας.


dev223prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...