Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κατερινα καλως ορισες στην παρεα μας!!!!!!...κ εγω ξαπλα απο την αρχη με αποκολλησεις ειμαι....τωρα ολα καλα αλλα προσεχω,δεν κανω τπτ κ καθομαι στον καναπε...

Νομιζω(σχεδον σιγουρη δλδ!!!) οτι το ενιωσα εχθες το νινακι μου!!!!!!....δεν ηταν εντερακι,δεν ηταν αερια....ηταν κλωτσιδι....τεντωμα....μπουνια...κατι!!!!!!!:):):)

ΚΟριτσακια μου εχει βαλει καμια σας κολπικη κρεμα VASCLOR(προγεστερονη) ;;;;;;μου εκοψε τα ουτροτζεσταν(πολλα χαπια/ευαισθητο στομαχι)....ανοιξα θεμα αλλα μια κοπελα μονο απαντησε κ προβληματιζομαι....

Λια νομιζω οτι επιτεπεται η ναρκωση για σφραγισμα,εξαγωγη....εμενα μου πονεσαν τα ουλα καποια στιγμη......... δεν αντεχεται αυτος ο πονος:(:(:(


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Theolvas εγώ βασικά αυτο το καροτσι το χρησιμοποιώ μόνο για ποτρ μπεμπε μεσα στο σπιτι...δεν στριβουν και οι ροδες του δεν βολευει για εξω.

και εξω εχω ενα τετοιο peg perego pliko p3Pliko+P3+2009+Stroller.jpg

βγηκε σκυλι εχουμε κανει αμετρητα χιλιομετρα αλλα ηταν ακριβο και τωρα το εχω μετανιώσει, μετα πηρα ενα καλοκαιρινο με 50 ευρω που ειναι τελειο... αλλα τουλαχιστον 2 καροτσια θα χρειαστουν με 2 παιδια οποτε λεω δεν βαριεσαι.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπου μπου έχω τον Ακτσαλή για γιατρό, ο οποίος είναι καταπληκτικός. Εσύ?

Λες να βρεθούμε στην κλινική? δεν θα είναι τέλειο??

Καλημερούδια σε όλες! :-D

katerina2009 εγώ έχω τον Χατζηγεωργίου επίσης εξαιρετικός γιατρός, τον είχα και στην πρώτη μου γέννα. Τον δικό σου δεν τυχαίνει να τον γνωρίζω.

Φαντάζεσαι να γεννάμε μαζί?? :P Καλέ να γνωριστούμε.....που μένεις? Εγώ μένω στην Περαία.

Η ιδέα σας εχθές για σπανακόρυζο ήταν πολύ καλή, λέω να φτιάξω σήμερα.

theolvas μου όπως σου είπε και η zouzounel δεν υπάρχει πρόβλημα ίωσης και θηλασμού, να φοράς μια μασκούλα και όλα οk!

Επίσης θα ήθελα να σε προτρέψω (από εμπειρία μου)να προσπαθήσεις να θηλάσεις απευθείας το μωράκι σου. Μην νομίζεις ότι το θήλαστρο είναι και τόσο εύκολη υπόθεση και ειδικά αν πρέπει να αντλείς όλα τα γεύματα. Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο και πιο πρακτικό από το στήθος. Για ότι θελήσεις εδώ είμαστε!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

theolvas μου όπως σου είπε και η zouzounel δεν υπάρχει πρόβλημα ίωσης και θηλασμού, να φοράς μια μασκούλα και όλα οk!

Επίσης θα ήθελα να σε προτρέψω (από εμπειρία μου)να προσπαθήσεις να θηλάσεις απευθείας το μωράκι σου. Μην νομίζεις ότι το θήλαστρο είναι και τόσο εύκολη υπόθεση και ειδικά αν πρέπει να αντλείς όλα τα γεύματα. Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο και πιο πρακτικό από το στήθος. Για ότι θελήσεις εδώ είμαστε!

Συμφωνώ με τη μπου μπου, μην ασχοληθείς με θήλαστρα, μεγαλύτερος μπελάς είναι, θα μπλέξεις με αποστειρώσεις και μπιμπερό, κατ' ευθείαν στο στήθος και τελείωσες! Είναι μεγάλη απόφαση να θηλάσεις έχοντας ήδη άλλα 3 παιδάκια και μπράβο σου, ό,τι θες εδώ είμαστε να βοηθήσουμε, μόνο μην αγχωθείς! Το βιβλίο της Πατσούρου που σου πρότεινε η galat είναι πολύ καλό, το έχω παρει κι εγώ, αλλά για να πω την αλήθεια μεγαλύτερη βοήθεια βρήκα στο φόρουμ, γιατί ό,τι ήθελα έκανα μια ερώτηση και πάντα κάποια πιο έμπειρη μανούλα μου απαντούσε (να είναι καλά όλα τα κορίτσια, ειναι καταπληκτικές!)

Κι επειδή ξεχάστηκα...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!

(χιχι μου αρέσει αυτός ο χαιρετισμός!)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσουδες με τις κοιλουμπες σας τι κανετε???

καλως ηρθες κατερινακι στην παρεα μας!!!

εγω δεν μπορω να πω πως ειμαι στα καλυτερα μου,τελευταια εχω αποκτησεις ζαλαδες,αλλοτε εντονες και αλλοτε ηπιες...εχει καμια απο εσας???

πολλες φορες νοιωθω οτι θα πεσω κατω....


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες :D

Τι κάνετε? Είναι Παρασκευή σήμερα κ για αυτό χαίρομαι...

Περιμένω τηλ. από τον γιατρό μου για να κλείσουμε ραντεβού για την εβδομάδα που έρχεται να δω το νινάκι μου... ανυπομονώ... μου 'χει λείψει...

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες :)


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Εγώ σήμερα ετρεχα να ξεγραφτω απο το ΙΚΑ και να μπω στο ΤΣΜΕΔΕ του συζυγου, και τελικά και φοβερο ταμειο...ΠΧ θα παω στην Βιοιατρική και οι γενικη αιματος που εκανε 30 ευρω τωρα θα κανει...2,80! Να κατι καλο απο την ανεργια τουλαχιστον χαχαχαχαχαχαχαχα

Λεώ να κάνω και θυρεοειδή...ουτε ο τωρινός αλλα ουτε και ο αλλος γιατρος μου μου ειχαν πει να κανω αλλα δεν ξερω ακουω πολλες κοπελες οτι κανουν θυρεοειδη στην εγκυμοσυνη και θελει ρυθμισμα...και εγω εχω χρόνια να το ελεγξω.. Φοβαμαι πολυ τώρα μην εχω και λενε οτι μπορει να κανει νοητική στερηση...τεσπα κατσε να δουμε πρωτα...

Κατα τα άλλα κι εγώ εχω ραντεβου την τετάρτη ανυπομονω κι εγώ!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

2.katerina2009 ΠΗΤ 12/8/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙ

3.giota. ΠΗΤ 14/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

4.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

5.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? ΚΟΡΙΤΣΙ

6.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

7.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

8.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

9.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

10.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

11.zouzounel ΠΗΤ 22/08/2010 - ΛΗΤΩ - ?

12.v@sso ΠΗΤ 23/08/2010- ΑTΤIKO - μαλλον αγορι (με καισαρικη στις ??/8/2010)

13.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - Aσκληπιειο Kρητης - ?

14.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι (με καισαρική ??/08/2010)

15.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

16.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

17.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

Ετσι να μην ξεχνιόμαστε...αληθεια μαρουλίτα τι κάνεις την παλευεις με την ξάπλα??


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ...ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΗΓΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ 3ΜΠΕΜΠΟΝΙΑ ΧΑΙΡΟΥΝ ΑΚΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΕΧΩ ΠΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΤΕΝΗ ΦΙΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΤΗΣ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ..Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΕΙ..ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ..


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΙΣ 23ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 37..


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια...

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες για το θηλασμο,για να ειμαι ειλικρινης,δεν ξερω αν θα τα καταφερω,αλλα θα προσπαθησω,αυτο ειναι το σιγουρο...ειναι πολλοι οι λογοι που θελω να το κανω...

nikijo,δεν φοβαμαι μονο τη ναρκωση,αλλα κ τον τροχο που προκαλει συσπασεις...εχω την αποκολληση,κ δεν θελω να το ρισκαρω...

galat,κι εγω το καροτσι μεσα το εχω...εξω εχω το διπλο της ιδιας εταιριας...

ο μη ρυθμισμενος θυροειδης κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,μπορει να φερει διαφορα θεματακια στο μωρακι...συμφωνω κι εγω να κανεις την εξεταση,δεν χανεις τιποτα ετσι κι αλλιως...

happiness,εγω να δεις ζαλαδες...να δεις τον αιματοκριτη σου,ισως χρειαζεσαι σιδηρο.

μαρουλιτα,καλο κουραγιο,χαιρομαι που εισαι καλα...καλη ξαπλα κ καλα αποτελεσματα.....σουπερ ο αιματοκριτης σου...ο δικος μου ειναι στην καλυτερη 33...

φιλακια σε ολες...

α!αυριο θα παω σ αυτον τον παιδοτοποhttp://parents.org.gr/news/a315 να συναντησω μια φιλη...εχει παει καμια???μου ειπαν οτι θα ειναι πολυ καλα....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

hello ομορφες μανουλες!!!!!!

....απ οτι καταλαβα ουτε κ εσεις γνωριζετε την VASCLOR....:(

Θα του πω να ξαναπαρω ουτροτζεσταν....με τα απλικατερ δυσκολευομαι οταν τα σπρωχνω στον κολπο κ ειδα κ λιγο αιματακι 2 φορες-μαλλον γρατζουνιστηκα-:? /...κ τα υγρα που εχω μετα ρε κοριτσια ειναι λιγο παραξενα...σαν να πρασινησαν:oops::oops: (μουχλα επιασε εκει κατω χωρις σεχχχχχ :tongue::lol::lol: )...ειχα σκοπο να παω στις 15 αλλα λεω στις 12 να παω να με δει...

Λια μου εχεις ακομα αποκολληση;;;;εχεις καφε;;;...κ φυσικα ουτε λογος για ξαπλα εεε;;;;:cool:

Μαρουλιτα μπραβο!!!!κ ολα καλα θα ειναι!!!:)

αχ...εδω θα μαστε κ οταν θηλαζουμε τα νινακια μας!!!!!!!!:P

ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΑΙΜΑΤΟς ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;

Εμενα μου ειπε 1 στην αρχη, 1 μετα το βεπιπεδου κ 1 στο τελος.....νομιζω στην κορη μου εκανα περισσοτερες....:confused:

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!:D:D:D:D


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

πηγαμε λαικη οπως καθε σαββατο κ ειμαι λιγααακι πτωμα...μαγειρευω χοιρινο με λαχανικα λεμονατο...

nikijo,δεν την εχω ακουστα την αλοιφη που λες,αλλα για να στη δωσει ο γιατρος,κατι θα ξερει...θα ρωτησω κ το δικο μου αυτη τη βδομαδα που θα παω,αν αξιωθω κ κανω τις αιματολογικες....

τα υγρα που λες εχουν κ οσμη???

αποκολληση εχω φυσικα ακομα...πως να φτιαξει,αφου δεν καθομαι καθολου???ειναι πολυ μικρη,14 χιλ κ καπου καπου βλεπω καφετουλια,εχει γινει ρουτιναπλεον.δεν ανησυχω...ειχα σε ολα τα παιδια.

αιματολογικες πρεπει να κανω καθε μηνα,αλλα δεν προλαβαινω να παω καποιες φορες κ κανω καθε περιπου 1,5 μηνα.


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...