Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες μου... τι κάνετε?

Εμείς καλά, αντέχουμε ...

Κάναμε κ την αυχενική κ τώρα συνειδητοποίησα ότι έχω άλλο ένα ζουζούνι μέσα στην κοιλούμπα μου (που παρεπιπτόντως έχει μεγαλώσει πολύ γρηγορότερα από ότι στο πρώτο μου μωράκι κ ας μην έχω πάρει κ κιλό)...

Ολα καλά στην εξέταση, περιμένουμε βέβαια κ την Pap A, αλλά λόγω ότι την Πρωτοχρονιά έγινα 35 μου είπε κ για άμνιο... :( Είπαμε βέβαια ότι περιμένουμε την Pap Α, αλλά μήπως να την κάνω τελικά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Εσείς τι λέτε?


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

nikolina μου με το καλό!

εγώ ήμουν 36 όταν ήμουν εγκυος στην κορη μου και αφού το παπ-Α ήταν καλό, ο γιατρός μου δεν ζητησε αμνιο, οπως δε θα εκανε και στη γυναικα του, ετσι μου ειπε. λαβε υποψιν σου και τα ποσοστά αποβολής λόγω της επεμβασης και αποφάσισε.

με το καλό να ερθει το μπεμπε και να το παρεις αγκαλίτσα!

και ναι, στη δευτερη εγκυμοσύνη φουσκωνεις πολύ πιο γρήγορα, αλλα μη σε απασχολεί αυτό. :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νικολινάκι η παπ Α θα στα ξεκαθαρίσει, περιμενε να βγει και βλεπεις...

εγω νομιζω θα εκανα αμνιοκεντηση αν δεν εβγαινε πολυ καλή η παπ Α....δεν ξερω δεν μπορω το ρίσκο.

Αν παλι βγει καλη θα σου πει και ο ντοκ, γιατι απο μονη της η ηλικια δεν ειναι ο μονος λογος... και ειναι και οριακα.... δεν ειναι οτι εισαι 40 κιολας.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Που είστε βρε κορίτσια? Τι έγινε? Χαθήκαμε πάλι εντελώς...

Όλες οι μανούλες και όλα τα παιδάκια καλά?

Εμείς καλά, αν κ πάλι με ουρολοίμωξη (νωρίτερα αυτή τη φορά) κ από Δευτέρα (14η εβδομάδα) ceclor των 750 μάλιστα grrrrrrr... Τα 'χω πάρει τόσο πολύ με τον οργανισμό μου... Πως κολλάω τόσο εύκολα γμτ... Η papΑ βγήκε καλή και δε μου συζήτησε καθόλου για αμνιο ή τροφοβλάστη...

Κατά τα άλλα καλά... ο μικρός ταλιμπανεύει και θεριεύει...

Εσείς τι κάνετε?

Σας φιλώωωωωω


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

τι κανετε κοριτσάρες, εμεις αναρρώνουμε, ιωθηκαμε οικογενειακώς, ταβλιαστηκαμε στην κυριολεξία, και εγώ και ο συζυγος και ο γιος μου, μόνο η μπουμπου μου τη γλίτωσε, ευτυχώς το κοριτσάκι μου. απαπα και ό,τι νόμιζα πως τις γλιτώσαμε τις ιώσεις φέτος, αμ δε, απλά αργησαν να μας ερθουν.

καλέ πού εξαφανιστήκατε όλες, για πειτε νέα!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια... Χαθήκατε και θα αρχίσουμε τις απουσίες... ¨αντε...

Περαστικά zouzounel σε όλους σας... Ευτυχώς την γλίτωσε η μικρή σας...

Εμείς καλά... αν εξαιρέσεις την κούραση... (σε αυτή την εγκυμοσύνη τελικά κουράζομαι περισσότερο... τι να πω... )

Κατά τα άλλα περιμένουμε να φτιάξει λίγο ο καιρός... (μα τι βροχή είναι αυτή σήμερα?) για να βγουμε καμιά βολτίτσα... άντε μπας και κανονήσουμε και καμία συνάντηση..... (έχω να βγω ουουουου... ούτε που θυμάμαι από πότε... )

Φιλάκια σε όλες


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

nikolina μου υπομονή, κι εγω στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν ειχα τις ιδιες αντοχές, λογικό ειναι, εχεις ήδη ένα πιτσιρικι να κυνηγάς, δεν εχεις την πολυτέλεια της ξεκούρασης όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη. πωπω τι μου θυμησες τώρα, τις τελευταιες εβδομαδες καθε φορά που εβγαινα από το σπιτι νόμιζα ότι το μωρό θα μου πεσει, αισθανομουν την κοιλιά μου τοσο μεγάλη και βαριά (και δεν ειχα παρει κιλά, μονο 10), δεν αντεχα να περπατάω.

Αχ να σας πω και τον πόνο μου σημερα ο γιος μου δεν ηθελε με τιποτα να παει στον σταθμό, εκλαιγε φωναζε "δεν παω, δεν παω", τον πιάνω κι εγώ και του λεω "ελα αγοράκι μου, ελα να το συζητήσουμε, να μου εξηγήσεις γιατί δεν θελεις να πας, τι σας βαζουν και κανετε και δε σου αρεσει?" και τι γυρίζει και μου λεει? "παπούτσια" :shock::D χαχα ακομα γελάω, πώς του ήρθε δεν ξερω!!!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι, σε καθε εγκυμοσύνη 10 κιλά πήρα μόνο και τα ειχα χασει γυρίζοντας από το μαιευτήριο, αλλά μετά με τον θηλασμό ειχα τόοοση πεινα, που τα έπαιρνα ξανά χαχα και τωρα παλεύω να τα χάσω :?

Πραγματικά όμως, δε θυμάμαι να έχω ξανανιώσει τόση πείνα, όση όταν θηλαζα (ειδικά στην κόρη μου), δε ηθελα γλυκά, αλλά φαγητό, μπορούσα να φαω και δυο μερίδες, ποοοολύ πεινα μιλάμε!

Εχθές πήγαμε στο Mall στο carnival kingdom, δεν ελεγε και πολλά, μόνο στα φουσκωτά ευχαριστήθηκαν τα πιτσιρίκια μου. Τσαντίστηκα λίγο γιατί είχα βγάλει 2 εισητήρια για τα παιδιά από το cheapis και τελικά εβγαζαν εισητήρια και οι ενήλικες (για ποιον λόγο δεν καταλαβα, θα έκανα τρενακι ή θα έμπαινα στα φουσκωτά???). Τεσπα το ρίξαμε λίγο εξω εχθές και περασαμε όλη μερα στο Mall.

Εχω βγάλει εισητήρια και για την καρναβαloca, θα παει κανείς?

http://www.cheapis.gr/616308/deals/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1loca-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%B1%CF%86


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...