Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κι εγω εχω πρησμενο στηθος και με ποναει αλλα αυτο συμβαινει παντα κ πριν να ερθει περιοδος.Οποτε δεν το θεωρω συμπτωμα.Το μοναδικο που μπορω να πω πως εχω που το ειχα κ στον Τασο ειναι η υπνηλια!!!!!!Κατα τ αλλα ντουρασελ!!!!!

Ολυμπια Γερμανια εισαι ή Ελλαδα???


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμένα το στήθος μου δεν μπορώ να πω ότι έχει πρηστεί ιδιαίτερα.

Μπορεί να έρθει σιγά σιγά ..χαχαχα

Στη Γερμανία ζω τώρα, απλά είμαι από Θεσσαλονίκη γι αυτό το γράφω.

Από βδομάδα κατεβαίνω για Χριστούγεννα.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε ωραια!!!!Εγω ειμαι Σερραια στην καταγωγη.Αλλα τη Θεσσαλονικη την ξερω απ εξω κι ανακατωτα!!!!!Η αγαπημενη μου πολη!!!!Μεχρι κ αιτησεις μεσω ΑΣΕΠ εκανα καποτε για να διοριστω εκει αλλα τελικα η μοιρα μου ηταν στην Αθηνα!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, όσο για το ντουρασελ και εγω τα ίδια, δεν σταματάω με τίποτα.

Στον γιο μου τα ίδια μέχρι την τελευταία μέρα έκανα τα πάντα.

Για να δεις πόσο τρελή είμαι, ήμουν 8 μηνών έγκυος και έκανα μετακόμιση από Ελλάδα ήρθα στην Γερμανία.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!

Εμένα έχει πρηστεί το στήθος μου (και είμαι πολύ περήφαμη γι' αυτό!!!), έχω τσιμπήματα στη κοιλιά σαν αυτά της περιόδου, αλλά όχι πάντα, παρατήρησα μεγάλη λιπαρότητα ατο δέρμα και μαλλιά.

Περιμένω την άλλη Τρίτη να πάω στο γιατρό... θα έχω κλείσει την 6η εβδομάδα. Την καρδούλα του θα την ακούσω ή είναι νωρίσ ακόμα?? Το κάπνισμα το έκοψα μαχαίρι, και μου συμπαρίσταται ο άντρας μου με nicorettte ο καλός μου!!! Ευτυχώς αναγούλες κλπ δεν έχω, ακόμα τουλάχιστον...


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο να ακουσεις κ καρδουλα!!!!

Συνηθως μετα την 6η εβδομαδα!!!!!!!!!!!

Την Πεμπτη θα παω κι εγω στον ιατρο και θα σας γραψω τα νεοτερα!!!!

Καλο βραδυ να εχουμε!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας!!!

Ειμαι 8 εβδομάδων ακουσαμε και καρδούλα.

Εχω Π.Η.Τ 5/08 αλλά μαλλον θα γεννήσω τέλος Ιουλιου μιας και τον πρωτο μου γιο τον γέννησα 12 μέρες πριν την Π.Η.Τ...


Τα καλυτερα έρχονται...

USQXp2.png25G9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μετά το κοριτσάκι μου που γέννησα τον Ιούλιο του 2008 περιμένω το δεύτερο μέσα με τέλη τον Αυγούστου!!!

Υπολογίζουμε με τον γιατρό να είμαι 5η με 6η εβδομάδα. Την Δευτέρα θα πάω να το δούμε και ίσως ακούσουμε καρδιακό παλμό!

Από συμπτώματα από την αρχή πρησμένο στήθος, τσιμπιματάκια περιόδου, λιπαρότητα στα μαλλιά, κούραση πολύ και από προχτές αναγούλες και εμετούς.

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας, να έχουμε στην αγκαλιά μας γερά μωράκια! Για όσες είναι το πρώτο μην αγχώνεστε, απολαύστε το ταξίδι!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλη Χρονια σε ολες σας!!!!!!

Εγω τελικα ειδα καρδουλα!!!!!Εχω διδυμα σε δυο σακους,τα ειδαμε και τα σπορακια κ ειδαμε και καρδουλες!!!!!Τωρα μετα τις γιορτες θα ξαναπαω αλλα πρεπει πρωτα να μαζεψω τις αιματολογικες μου εξετασεις που εκανα στο ΙΚΑ.

Καλη χρονια σε ολες και παλι και με το καλο να παρουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας!!!!!

Ξεχασα να πω...εχω ΠΗΤ 14 Αυγουστου αλλα λογω διδυμων μαλλον θα ερθουν νωριτερα!!!!

Επεξεργάστηκαν by giota.

GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!!!Καταρχας Χρονια Πολλα Χρονια Καλα και Χρονια Ευτυχισμενα!!!!Να εχουμε ολες μας γερα μωρακια!!!!

Τι ωραια τι ωραια νεες εγκυουλες!!!!Λοιπον εγω δεν εμπαινα τοσο καιρο μιας και δεν την παλευα!!!Μεγαλο προβλημα με τους εμετους!!!!!Πολυ μεγαλο προβλημα!!!!Εφτασα να κανω και 10 φορες εμετο!!!!Αντε να περασει το 1ο τριμηνο να σταματησουν οι αναγουλες γιατι πραγματικα εχω κουραστει με αυτο...

Εγω εχω παει γιατρο εχουμε μεγαλωσει μια χαρα...και αναμενω τωρα με αγωνια αυχενικη διαφανεια...Αληθεια εσεις αυχενικη ποτε???(Εχω σκασει να μαθω το φυλο.....Λετε να το δουμε στην αυχενικη???:rolleyes:)

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...ματς μουτς!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ!!

giota συγχαρητήρια για τα διδυμάκια σου!!! Από συμπτώματα πως τα πας? Το περίμενες ότι θα είναι δύο? Πώς νιώθεις?

Loukoumaki! μου κουράγιο, μια από ίδια είμαι και εγώ, το στομάχι μου είναι συνεχώς μια ανακατοσούρα και όλη την ώρα τρέχω στο μπάνιο....

Στην αυχενική αν έχει καλή θέση το μωρό και μπορεί να το δει καλά ο γιατρός φαίνεται.....οπότε μπορεί και να το μάθεις! Έχεις προτίμηση??

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κάνει αυχενική στην 11η εβδομάδα και η γιατρός μου είχε πει ότι κατά 80% είναι κορίτσι και μέσα έπεσε καθώς μετά από λίγες μέρες χρειάστηκε να κάνω και λήψη τροφοβλάστη όπου το σιγουρέψαμε.

Στον τελευταίο υπέρηχο που κάναμε όλα καλά, το μωρούλι μου ήταν μόλις 3,4χιλ. με εμβρυικό πόλο. Επόμενο ραντεβού στις 14 του μηνός μαζί με τις γνωστές εξετάσεις αίματος.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα...

Χθες έκλεισα την 8η εβδομάδα, και αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου. Δεν πήρα αποτελέσματα από όλες τις εξετάσεις (...ΙΚΑ βλέπετε...)

Την τελευταία φορά ήταν 7,4mm.... ελπίζω να μεγάλωσε το φυστικάκι μου!!!

Κουράγιο κορίτσια με τις ναυτίες.... εγώ ευτυχώς δεν έχω τίποτα απ' όλα αυτά, μόνο πρησμένο στήθος και πονάκια στη κοιλιά...

Τα λέμε σύντομα!!


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ!!

giota συγχαρητήρια για τα διδυμάκια σου!!! Από συμπτώματα πως τα πας? Το περίμενες ότι θα είναι δύο? Πώς νιώθεις?

Καλημερα Αυγουστομανουλες!!!!!Καλη χρονια και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας!!!!!

Μπου μπου η αληθεια ειναι οτι ειχα μια υποψια γιατι ειχα πολυ υψηλη χοριακη.Στην πρωτη εγκυμοσυνη την 3η μερα καθυστερησης ειχα 1385 ενω τωρα την ιδια μερα καθυστερησης ειχα 4540 μοναδες.Πηγα υποψιασμενη στον ιατρο κ συζητησαμε για διδυμα....η αληθεια ειναι οτι οταν τα ειδα στον υπερηχο μου ηρθε ενας ντουβρουτζας αλλα συνηλθα αμεσως......

Τωρα σκεφτομαστε πως θα ειμαστε με τρια παιδια....χαχαχαχα...

Απο συμπτωματα παντως δεν εχω τιποτα...σαν να μην ειμαι εγκυος αλλα ετσι ημουν και στην πρωτη εγκυμοσυνη!!!!!!

Αυτα τα νεα μου....φτιαχνω φασολαδα τωρα....σας χαιρετω προς το παρον!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...