Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

....μπραβο βρε indie....εγω κανω λιγα τσιγαρα αλλα θα ηθελα να μην κανω κανενα....κ ας βαλεις κιλα κ τι εγινε;;;;;;Εγω στην κορη μου εβαλα 20!!!!κιλα κ μετα εχασα 21!!!!!

Απορωωωωω πως ξυπνατε τοοοοοσοοοοοο πρωι !!!!!!!!ΚΟιμαμαι 1 το βραδυ κ ξυπναω στις 12......κ ξανα το μεσημερι κανα 2ωρο!!!!!Πολυ νυστα!!!!!!! :) :) :)

Αντε να περασει ο καιρος να κανουμε αυχενικη....εγω τελος του μηνα ή αρχη Φλεβαρη θα κανω....:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

indie και εγώ το έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο και εχω βάλει 1 κιλό προς το παρόν αφού εχω πέσει με τα μούτρα στις σοκολάτες.

μπου μπου μου για το φολικό οξυ μου έχουν πει οτι είναι βασικό να το πάρεις απο την αρχή που δημιουργήται το έμβρυο και το μαγνησιο μου είπε ο δοκτορ οτι είναι για τους σπασμούς της μήτρας. Το ασβέστιο το πήρα γιατί δεν πίνω καθόλου γάλα και το σίδηρο λόγω έλλειψης. Πάντως αυτά που μας δίνουν πιο πολύ θα έλεγα οτι είναι σαν βιταμίνες παρά φάρμακα. Μάλιστα το φολικό οξυ και το μαγνησιο το δίνουν και σε άτομα που κάνουν δίαιτα ή αυστηρή διατροφή για συμπλήρωμα στον οργανισμο. Ίσως και να κάνω λάθος, μου τα έχει πει ο γιατρός μου. Οσο για τις κράμπες είχα κ εγώ τον τελευταίο μήνα:mad:, χάλια!

nikijo σκέψου το νινί σου και θα το κόψεις το τσιγάρο. Δεν είναι κρίμα να αναπνεει αυτόν τον βρωμερό καπνό?

Κοριτσάκια αυχενική που θα κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις Αυγουστομανουλες!!!!

Κωνκων αυχενικη εγω θα κανω στο ΙΑΣΩ,σημερα θα κλεισω ραντεβου για 2 Φεβρουαριου...πολυ σημαντική ημέρα αφού έχουμε επέτειο γάμου...κλείνουμε 2 χρόνια!!!!Ελπίζω να βγουν καλα τα αποτελέσματα!!!!

Μπουμπου κι εσυ να παρεις τηλεφωνο να κλεισεις ραντεβου για την αυχενικη σημερα!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κωνκων αυχενικη εγω θα κανω στο ΙΑΣΩ,σημερα θα κλεισω ραντεβου για 2 Φεβρουαριου...πολυ σημαντική ημέρα αφού έχουμε επέτειο γάμου...κλείνουμε 2 χρόνια!!!!Ελπίζω να βγουν καλα τα αποτελέσματα!!!!

Ολα καλά θα πάνε και μετά θα το γιορτάσετε! Κ εγώ στο ΙΑΣΩ θα την κάνω μάλλον αρχες Φλεβάρη (θα μου πει ο γιατρός την άλλη Τετάρτη που θα ξαναπάω) μήπως ρώτησες τιμή? Απο το 1ο που είχα κάνει δεν θυμάμαι καλά, νομίζω 150 ευρώ με την papp-a?

Link to comment
Share on other sites

Καπου εκει ηταν με παπ-α

Απλα μου ειπε ο ιατρος μου οτι τωρα θα ειναι φθηνοτερα.Οταν παρω για ραντεβου θα ρωτησω και θα σου πω!!!!

Μόλις πηρα τηλεφωνο κ εκλεισα ραντεβου...η τιμη ειναι μονο για αυχενικη....95 ευρω!!!!

Εγω δε θα κανω παπ-α λογω διδυμων.

Επεξεργάστηκαν by giota.

GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Πώς είστε σήμερα??

Λοιπόν για το φολυκό μου έχει πει γιατρός μου ότι αν το παίρνεις όταν είσαι στις προσπάθειες να μην το σταματήσεις καθόλου. Αν δεν το έπαιρνες από πριν να το ξεκινήσεις στο δεύτερο τρίμηνο. Όσο για το μαγνήσιο δεν ήξερα ότι βοηθάει και στις συσπάσεις την μήτρας.....πάντως ξέρω ότι το παίρνουν και αυτοί που κάνουν γυμναστική σε μικρότερες βέβαια ποσότητες από εμάς. Τι να πω ο κάθε γιατρός μας κρίνει τι είναι το σωστό για την κάθε μία μας!

Μόλις έκλεισα το ραντεβού μου για την αυχενική για τις 4 Φεβρουαρίου. Καλά αποτελέσματα σε όλες μας :-P

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε στοιχίσει 150 ευρώ ο υπέρυχος και 100 ευρώ το PAP-A.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε στοιχίσει 150 ευρώ ο υπέρυχος και 100 ευρώ το PAP-A.

Δηλαδή 250 ευρω? Πολλά δεν είναι? Πού θα την κάνεις? Τώρα πήρα τ/φ στο ΙΑΣΩ και είπαν 150 ευρώ αυχενική+pap-a.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Κι εγώ είμαι χαρούμενη σημερα πηρα κι εκλεισα ραντεβου για 18 Φεβ για αυχενική στο Ατιικό στην Σούκα που ειναι κορυφη...νομιζα οτι δεν θα εβρισκα ραντεβου αλλα τελικά οκ! Ειπα να αποφυγω τα Ιασω και γενικως τα ιδιωτικα γιατι και πιο οικονομικα ειναι και θελω να δω και τον χωρο... Παντως για αυχενικη και γενικως για υπερηχους καλο ειναι να ειναι πιστοποιημνοι οι γιατροι, μια λιστα υπαρχει εδώ

https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

καλος ειναι αυτος στο εμβρυο στο κολονακι, ο ελευθεριαδης, ο κουρτης....

Κι εγώ στο πρώτο στο Ιασω τις εκανα

Στο Ιασω να ζητησετε-προτιμησετε τον Περικλή Θεοδωροπουλο, ειναι πιστοποιημενος, αλλα και πολυ καλος στη δουλεια του....στο πρωτο μου βλεπαν την αναπτυξη λιγο μικρη και ξαναεκανα νομιζω το βιοφυσικο προφιλ σε αυτον, ο γιατρος μου ειπε μονο σε αυτον θα παμε μονο αυτον εμπιστευομαι...

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω τον υπέρυχο σε ένα προγεννετικό κέντρο στην Θεσσαλονίκη (εκεί έκανα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ο γιατρός εκεί είναι κορυφή και επειδή είχε χρειαστεί να κάνω λήψη τροφοβλάστη δεν θέλω να πάω αλλού) και σε εξωτερικό μικροβιολογικό το PAP-A (αυτό μου είναι λίγο τσιμπιμένο πιστεύω). Αθήνα μάλον έχετε καλύτερες τιμές.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα του θυροειδη, είναι πολύ καλά.

Φυσικά συνεχίζω να παίρνω τα χάπια κανονικά και πρέπει να πηγαίνω να τον παρακολουθώ κάθε μήνα.

Η παθολόγος μου με έβαλε σε σκέψεις….ο γιος που έχω πάσχει από νοητική υστέρηση…..του έχουν κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν του έχουν βρει τίποτα βιολογικό. Έχουμε κάνει και γενετικές εξετάσεις, όλα καλά.

Λοιπόν η παθολόγος μου είπε να κάνω μια αμνιοπαρακεντηση για να είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλα με το εμβρυο.

Φυσικά θα το συζητήσω και με την Γυναικολόγο μου, να δω τι θα μου πει και αυτή.

Αυτά…

Επεξεργάστηκαν by Olympia99

rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολυμπια μου εχω την εντυπωση οτι η νοητικη στερηση δεν μπορει να διαγνωστει ακομη κ απο την αμνιο....διορθωσε με αν κανω λαθος...αλλα νομιζω θα σε κατατοπισει ο γυναικολογος σου!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι πιστεύω Γιώτα μου.

Είναι λίγο υπερβολική η παθολόγος μου.

Θα το συζητήσω και με την γυναικολόγο, η οποία είμαι σίγουρη ότι θα βάλει τα γέλια άμα τη το πω.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Ειμαι μαμα του Αυγουστου 2009, ευχομαι σε όλες μια καλη εγκυμοσύνη και γερά μπεμπάκια!!!!!!!

Μπηκα να ρωτησω για το Λουκουμάκι,θα πηγαινε εχθες στο γιατρό,ειχατε νέα της??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυούλες!

Χθες ημουν πολύ χάλια ψυχολογικά. Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα του θυροειδη, είναι πολύ καλά.

Ολυμπία μου μπράβο! Για το άλλο θέμα δεν γνωρίζω κάτι αλλά μήπως κάποιος γεννετιστής γνωρίζει κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

...βρε κωνκων...πολυ νωρις ξυπνας!!!:)....τι εγινε κ ησουν χαλια κοριτσακι;;;;

Ελπιζω να ειναι ολα καλα τωρα :)

Τα υπολοιπα κοριτσακια που ειστε;;;; σημερα καμια δεν μιλησε!!!!!!:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...