Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς είστε σήμερα? Τι νέα??

Με ξύπνησε πριν λίγο η μικρή και τώρα δεν έχω εγώ ύπνο!! Και επίσης πεινάω, νιώθω το γουργουρητό της κοιλιάς μου......δεν θέλω να φάω όμως τίποτα τέτοια ώρα που είναι......!!!

Εχθές είμουν λιγάκι καλύτερα από τις αναγούλες και ξεμύτυσσα από το σπίτι για δουλίτσες αλλά πήγα και στο κομμωτήριο και κούρεψα λίγο τα μαλλάκια μου!!:-P Τι καλά που ήταν, είχα καιρό να πάω!

Εσείς που κάνατε βαφή ή ανταύγιες πριν την εγκυμοσύνη τώρα τι κάνετε? Συνεχίζετε ή θα τα ξανακάνετε όταν γεννήσετε??


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

...βρε κωνκων...πολυ νωρις ξυπνας!!!:)....τι εγινε κ ησουν χαλια κοριτσακι;;;;

Ελπιζω να ειναι ολα καλα τωρα :)

nikijo μάλλον με είχαν πιάσει τα ψυχολογικά μου. Ελειπε ο καλός μου ταξίδι με τη δουλειά και ήμουν μόνη με τον μικρό που είχε κ αυτός τις μαυρες του και κλαψούριζε όλη μέρα. Τώρα είμαι καλά. Τα πρωινά ξυπνάω πολλές φορές και απο τις 5. Τα βράδια κοιμάμαι νωρίς κατα τις 10 και μόλις περάσουν 4-5 ώρες ξεκινάει ο πόνος στη μέση και όλη νύχτα κόβω βόλτες. Βέβαια και μη ξυπνούσα μόνη μου, ξυπνάει ο μικρός στις 6.30 για γάλα και μετά τον ετοιμάζω για το σχολείο.

Εσείς που κάνατε βαφή ή ανταύγιες πριν την εγκυμοσύνη τώρα τι κάνετε? Συνεχίζετε ή θα τα ξανακάνετε όταν γεννήσετε??

μπου μπου μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα άσπρες τρίχες και δεν τα έβαψα καθόλου. Τώρα όμως έχω μερικές και φαίνονται, δεν ξέρω ακόμα τί θα κάνω. Μια γνωστή μου τα έβαψε στο 2ο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω ασπρες τριχες αλλα δεν τα βαφω....ουτε τωρα,ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη.Παντως εχω διαβασει οτι στο 2ο τριμηνο επιτρεπονται οι ανταυγειες.Βεβαια μπορειτε να το συζητησετε με τον ιατρο σας!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ.ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 (ΠΗΤ2.09).ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ..ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΧΗΜΙΚΕς ΒΑΦΕΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΒΑΡΕΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΟΧΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΑΥΤΙΣΜΟΥ (ΜΕΓΑΛΟΥ Η ΜΙΚΡΟΥ ΒΑΘΜΟΥ).ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ ΑΥΤΙΣΜΟΥ (ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΑΣΠΕΡΓΚΕΡ) ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΟΠΓΑΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΕΙ ΤΑ ΒΑΡΕΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΕΚΤΕΘΕΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΟΒΙΣΩ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΗ Κ ΤΙΣ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ 6ο κ 8ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝ ΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΣΠΡΕΣ ΤΡΙΧΕΣ,ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΑΒΑΦΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ.....ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΕΣ Κ ΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα του θυροειδη, είναι πολύ καλά.

Φυσικά συνεχίζω να παίρνω τα χάπια κανονικά και πρέπει να πηγαίνω να τον παρακολουθώ κάθε μήνα.

Η παθολόγος μου με έβαλε σε σκέψεις….ο γιος που έχω πάσχει από νοητική υστέρηση…..του έχουν κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και δεν του έχουν βρει τίποτα βιολογικό. Έχουμε κάνει και γενετικές εξετάσεις, όλα καλά.

Λοιπόν η παθολόγος μου είπε να κάνω μια αμνιοπαρακεντηση για να είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλα με το εμβρυο.

Φυσικά θα το συζητήσω και με την Γυναικολόγο μου, να δω τι θα μου πει και αυτή.

Αυτά…

ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΟΝΤΩΣ Η Ν.Υ.ΟΠΩΣ Κ Ο ΑΥΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Σ ΕΣΕΝΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,ΚΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΕΠΩΔΥΝΗ ΑΥΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΑΦΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ..ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Κ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ Κ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ.ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 (ΠΗΤ2.09)

Καλώς την φιλενάδα μου!!!!!

Και παλι με το καλό σου εύχομαι!!!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλιτσα σας!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

theolvas καλώς ηρθες στη παρέα μας! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ακόμα ένα γερό μωράκι! Το 4ο? Συγχρητήρια!:D

ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝ ΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΣΠΡΕΣ ΤΡΙΧΕΣ,ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΑΒΑΦΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ....

Εχεις δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! Κι εγώ εχω ασπρες τρίχες σε αυτην την εγκυμοσύνη αλλα δεν θα τα βαψω δεν φαινονται κιολας....

theolvas καλωσηρθες! Με το καλο το τεταρτο παιδάκι σου!!!

Κωνκων κι εμενα λειπει ο αντρας μου ταξιδι απο τις 11 γενάρη στην ισπανια ηταν να ερθει τεταρτη αλλα ευτυχως γυριζει σαββατο γιατι αρχισα να τα παιζω...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κωνκων κι εμενα λειπει ο αντρας μου ταξιδι απο τις 11 γενάρη στην ισπανια ηταν να ερθει τεταρτη αλλα ευτυχως γυριζει σαββατο γιατι αρχισα να τα παιζω...

Ασε galat μου λείπει 2 φορές τον μήνα αλλά με τον αντάρτη που έχω σπίτι μου (ζωη να έχει το παιδάκι μου) τα παίζω τελείως, ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

...τεταρτο σερι...ειμαι εγκυος σχεδον συνεχεια απο το φεβρουαριο του 2006.εχει γινει κατι σαν συνηθεια...αλλα ειναι υπεροχο το συναισθημα...ειδικα οταν κοιμουνται κ τα τρια..........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...τεταρτο σερι...ειμαι εγκυος σχεδον συνεχεια απο το φεβρουαριο του 2006.εχει γινει κατι σαν συνηθεια...αλλα ειναι υπεροχο το συναισθημα...ειδικα οταν κοιμουνται κ τα τρια..........

Λία μου πραγματικά σε θαυμάζω! Πιστευω οτι όσοι έχουν πολλά παιδάκια έχουν παρα παρα παρα πολύ αγάπη μέσα τους! Με το καλό να έρθει και 4ο και να είστε μια ευτυχισμένη οικογένεια!

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΟΝΤΩΣ Η Ν.Υ.ΟΠΩΣ Κ Ο ΑΥΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑΣ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Σ ΕΣΕΝΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,ΚΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΕΠΩΔΥΝΗ ΑΥΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ,ΑΦΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ..ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Κ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ Κ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Έχει κάνει δυο φορές γενετικές εξετάσεις σε δυο διαφορετικά νοσοκομεία και δεν του έχουν βρει τίποτα.

Επίσης έχει κάνει και άλλες αμέτρητες εξετάσεις (MRT, εγκεφαλογράφημα, βιολογικές) και πάλι δεν του έχουν βρει τίποτα.

Κάθε 6 μήνες περνάει από 4 διαφορετικούς ειδικούς γιατρούς και τον εξετάζουν.

Περίμενα 6,5 χρόνια υπομονετικά να δω τι θα γίνει μαζί του για να αποφασίσω να κάνω δεύτερο παιδί.

Το θέμα είναι ότι είναι πολύ καλύτερα και έχει κάνει τρομερή πρόοδο, δόξα το Θεό.

Να σου ζήσουν τα παιδάκια και με το καλό να έρθει το 4ο .


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουμε καλα;;;

Εγω σημερα χαλια, εχω κανει δυο φορες εμετο μεχρι στιγμης.

Πρεπει να βγω εξω να παω στην γυναικολογο να παρω το mutterpass, στον παιδιατρο να παρω ενα χαρτι που χρειαζομαι για τον γιο μου και το σκεφτομαι.

Φιλακια πολλα!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

...ολυμπια σε καταλαβαινω...τα ιδια περναω κι εγω...κι εγω τρεχω με το δημητρη,κι αποφασισα να μην του κανω αλλες εξετασεις..(παρα μονο νευρολογικες καθε χρονο τις οποιες εχει αναγκη).κι εμενα παει πολυ καλυτερα απο το αναμενομενο με τις λογο εργο θεραπειες.

καλη μας συνεχεια.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...