Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα Ελένη!!

Το είδατε το σποράκι σας? Μπράβο!!! :D

Τι εξετάσεις σου έδωσε να κάνεις? Τον προγεννητικό έλεγχο? Δεν είναι λίιιιγο νωρίς γι' αυτόν?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΓΕΙΑΑΑΑ σας κοριτσια!! Κι εγω σ'αυτο το κλαμπ, φανταζομαι οτι παμε για μεσα Οκτωβρη. ΤΕΡ 04/01, με 2 μερες καθυστερηση 2 θετικα τεστ, χοριακη 565, ο μικροβιολογος ειπε οτι ειναι super. Γιατρο δεν εχω ακομα, γιατι βρισκομαστε για λιγους μηνες ακομα στην Κυπρο και πρεπει να δω τι θα κανω. Α ξεχασα να σας πω οτι ειναι το πρωτο μας και ειμαστε τρελαμενοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain καλώσήρθες!!

Καλή αρχή κοριτσάκι μου!! Πάντως με 2 ημέρες καθηστέρηση και β-χοριακή=565 όντως είναι πολύ καλή η αρχή σου!!

Πρέπει να βρεις έναν γιατρό να σε παρακολουθεί, να σε δει την άλλη εβδομάδα οπωσδήποτε και να μας πεις τα νέα σου!!

Πες στον άντρα σου να σε προσέχει, εντάξει??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαντάζομαι ότι είναι οι εξετάσεις του προγεννητικού ελέγχου, γενική αίματος, γενική ούρων, τοξόπλασμα, αυστραλιανό,λιστέρια. έμμεση coombs, και εξετάσεις για θυροειδή (μια και έκανα ολική αφαίρεση θυροειδή το σεπτέμβρη). Μου έδωσε και άλλες αλλά αυτές θυμάμαι.

Κορίτσια έχετε ξεκινήσει να παίρνετε φυλλικό οξύ; Ο συγκεκριμένος μου είπε ότι δεν δίνει τίποτα πριν τη 13η εβδομάδα αλλά από τις προηγούμενες μου εγκυμοσύνες ξέρω ότι το πρώτο που δίνουν είναι αυτό και ήδη το παίρνω και θα συνεχίσω.

Δε μου άρεσε ιδαιίτερα ο συγκεκριμένος γιατρός γιατί ακόμα δε με είδε και μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να κάνουμε λήψη τροφοβλάστη.

Ελπίζω να συμπαθήσω περισσότερο το γιατρό που θα με παρακολουθεί.

Επίσης μου απαγόρευσε και ένα σωρό πράγματα!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΑΑΑ σας κοριτσια!! Κι εγω σ'αυτο το κλαμπ, φανταζομαι οτι παμε για μεσα Οκτωβρη. ΤΕΡ 04/01, με 2 μερες καθυστερηση 2 θετικα τεστ, χοριακη 565, ο μικροβιολογος ειπε οτι ειναι super. Γιατρο δεν εχω ακομα, γιατι βρισκομαστε για λιγους μηνες ακομα στην Κυπρο και πρεπει να δω τι θα κανω. Α ξεχασα να σας πω οτι ειναι το πρωτο μας και ειμαστε τρελαμενοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :)

Καλώς ήρθες στο κλάμπ! Με το καλό να αποκτήσετε το πρώτο σας μωράκι!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!

Εγω παιρνω φολικο απο τον Νοεμβρη προληπτικα, εψαξα πολυ στο ιντερνετ για πιθανες παρενεργειες του και δεν βρηκα. Το μονο προβλημα βεβαια θα ηταν η υπερβολικη ποσοτητα ληψης αλλα με ενα χαπακι την ημερα νομιζω ειμαστε μια χαρα.

Οσο για την επισκεψη στον γυναικολογο πρεπει να παω μεσα σε αυτην την εβδομαδα.

Κοριτσια, εσεις οι εμπειρες μανουλες, ξερετε πως υπολογιζουμε τις εβδομαδες της κυησης? Απο την τελευταια εμμηνο ρυση? Δηλαδη αν ειχα ΤΕΡ 04/01 αυριο κλεινω 5 εβδομαδες?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain όντως με τελευταία περίοδο 4/1 σήμερα είσαι 4 εβδ + 6ημ, αύριο γίνεσαι 5 εβδομάδων έγκυος!!! :D

Κι εγώ φυλικό οξύ παίρνω αρκετούς μήνες πριν, δεν κάνει κακό, Ελένη να το πάρεις!! Βοηθάει στον σωστό σχηματισμό των οστών του εμβρύου. Άσε τον γιατρό να λέει κοτσάνες, στην 13η εβδομάδα θα έχει γίνει η αυχενική, τι περιμένει να κάνει τότε??

Ελένη για πες μας τι σου απαγόρευσε? Εμένα μου είπε όχι μηχανάκι, όχι σεξ, όχι βάρη, όχι βαφές μαλλιών, όχι κρέμες προσώπου (εκτός αν του πάω μία για να δει τα συστατικά - που σιγά μην το κάνω). Τι άλλο οχι? Δεν θυμάμαι... Για πες...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Για τις κρέμες προσώπου δεν το ήξερα!

Εμένα μου απαγόρευσε το sex, το καφέ, τα αναψυχτικά, τα αλλαντικά, αυτά νομίζω αν και δεν μου είπε πολλά γιατί ξέρω τις οδηγίες από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες.

Για το καφέ τον ρώτησα εγώ τη γνώμη του και είπε καλύτερα όχι αν και ένας ελαφρύς καφές τη μέρα ίσως να μη πειράζει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έπινα ή σπάνια αλλά μετά με τα μωρά και τη κούραση τον χρειάζομαι κορίτσια τουλάχιστον ένα καφέ τη μέρα. Εσείς πίνετε;


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Nαι, γενικότερα τις πρώτες 12 εβδομάδες δεν θέλουν χημικά (στα μούτρα κλπ) εκτός σου λέω αν του πάω τις κρέμες και δει τα συστατικά τους.

Εμένα μου είπε μέχρι 2 καφέδες την ημέρα ή ελληνικό ή γαλλικό. Εγώ όμως δεν πίνω κανέναν... Πίνω μόνο γάλα και χυμούς φυσικούς και νυστάααζω...

Αναψυκτικά προφανώς για την ζάχαρη σου τα απαγόρεψε, αλλά και αλλαντικά? Δλδ όχι ζαμπόν ή γαλοπούλα?? Γιατί??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου είπε για ανθρακούχα αλλά φαντάζομαι το ίδιο είναι.

Αλλαντικά ίσως για την ποιότητα του κρέματος, η γαλοπούλα νομίζω δεν πειράζει.Είπε να αποφεύγω τα βαριά φαγητά και το πρόχειρο φαγητό για να μην επιβαρύνουμε το στομάχι. Και από χθες έχω κάτι αναγούλες, ευτυχώς όχι κάτι σοβαρό και ελπίζω να το ξεπεράσω γρήγορα αυτό το στάδιο.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικούλια!

Κάπου εδώ μέσα διάβασα να μασάς τσίχλα για τις αναγούλες.

Επίσης σε άλλο site διάβασα να καθαρίσεις ένα αγγούρι, να το βρέξεις και να το φας. Αυτό λένε βοηθάει.

Δεν έχω δοκιμάσει τπτ από τα παραπάνω, ό,τι έχω διαβάσει σου γράφω...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιαααα!!!!ακούσαμε καρδούλααα!!!! πηγαμε την παρασκευη το βραδυ και ειδαμε το σπορο και ενω ουτε ο γιατρος δεν το περιμενε καθως ημουν 5εβ+6ημ ακουστηκε!!!εμ τσαμπα την ειχα την χοριακη στις 38000???:D:D:D:D και ειναι ΕΝΑΑΑΑ!!!!ΖΗΤΩ!!!!!! Ειχα φρικαρει με αυτες τις τιμες!!!:D:D

Εμενα το ντοκτορι μου ειπε να αρχισω φυλλικο οξυ και τιποτε αλλο για την ωρα.Απο απαγορευσεις λιγα πραγματα. ενα καφε τη μερα κατα προτιμηση ελληνικο ελαφρυ (και ντικαφ αμα θελω ανετα 2), σεξ με προσοχη αλλα ναι, και τα κλασικα αλκοολ τσιγαρο κομμενα...και ζοριιιιζομαι με το τσιγαροοοο!!!!!

κατα τα αλλα εχω απίστευτες αναγουλες, σημερα ηταν η πρωτη μερα που δεν τα εβγαλα μετα απο μια εβδομαδα!!! και ναι οντως βοηθανε οι τσιχλες!!!

Καλωσηρθες ellain!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...