Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Τι καλά που γίναμε πολλές!

Κατερίνα να χαίρεσαι τον κούκλο σου. Νεκταρία περαστικά.

Χθες πήγα να κάνω τις εξετάσεις για προγεννητικό και έδωσα 7 μπουκαλάκια αίμα!!! Ελπίζω να έχω αντισώματα για ερυθρά γιατί εμβόλιο δεν είχα κάνει και μ' έχουν τρομάξει λίγο οι γνωστοί γι' αυτό. Άσε που ο άντρας μου με βάζει να παίρνω τηλέφωνο όπου είναι να πάμε για επίσκεψη και να τους ρωτάω αν είναι άρρωστοι για να μην πάμε! Δεν είναι λίγο υπερβολικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημέρα κι από εμένα! Καλώς όρισες Γιωργία! 17 Νοέμβρη συνέλαβα το 1ο μου και βγήκε κανονικός τρομοκράτης! Αν γεννήσεις εσύ 17 Νοέμβρη... λες να κάνεις κι εσύ ένα μικρό αντάρτη?

Αmela θα συνηθίσεις! Και τις υπερβολικές αντιδράσεις των γύρω σου και τα ψιλοάγχη της εγκυμοσύνης! Ένα σου λέω! Αν όλα είναι καλά κοίτα να το χαρείς! Η πιο ωραία περίοδος της ζωής σου! Σε ευχαριστώ και για τις ευχές! ;)

Link to comment
Share on other sites

amela εισαι στην αρχή!! σε λίγο καιρό δεν θα δίνετε τόση σημασία σε αυτά. Καλά είναι να προσέχεις αλλά μην υπερβάλλετε κιόλας. Άσε που είναι ανοιξη και καλοκάιρι, οπότε λιγότερες ιώσεις.!

Νεκταρία τρομοκράτης ο μικρός; Πω πω αρχίζω να πιστεύω ότι τα παιδία του 2009 βγήκαν πολύ ζόρικα. Πως είσαι εσύ; Καλύτερα;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

amela εισαι στην αρχή!! σε λίγο καιρό δεν θα δίνετε τόση σημασία σε αυτά. Καλά είναι να προσέχεις αλλά μην υπερβάλλετε κιόλας. Άσε που είναι ανοιξη και καλοκάιρι, οπότε λιγότερες ιώσεις.!

Νεκταρία τρομοκράτης ο μικρός; Πω πω αρχίζω να πιστεύω ότι τα παιδία του 2009 βγήκαν πολύ ζόρικα. Πως είσαι εσύ; Καλύτερα;

Kαλύτερα είμαι Κατερίνα μου! Νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά. Τη Δευτέρα θα δούμε αν είναι οκ το σποράκι κι αν έχει αποκατασταθεί η αποκόλληση. Ευχαριστώ πολύ που ρώτησες.

Όσο για την amela θυμάμαι και τα δικά μου στο 1ο τρίμηνο! Διάβαζα και το πάρεντς και είχα επηρεαστεί από δυσάρεστες ιστορίες...όλο πήγαινα στο γιατρό με το άγχος αν ζει ο σπόρος! Ο άντρας μου με είχε ξεχασμένη... :oops: γιατί δεν τον άφηνα να με πλησιάσει και δεν έκανα πολλά-πολλά. Μετά αναθάρρησα και του έδωσα και κατάλαβε! Δεν καθόμουν καθόλου, έκανα ολόκληρη μετακόμιση για να υποδεκτώ το μωρό.... έφερα το σπίτι τούμπα και γύριζα συνέχεια, έξω, βόλτες, καφέ, θάλασσα, ταξίδια. Μέχρι και την ΠΗΤ μου τσάρκες έξω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια να' μαι κι εγώ!

Τελευταία περίοδος 23/2, επιβεβαιωμένη χοριακή 22/3 και αν όλα πάνε καλά Θεού θέλοντος μανούλα τέλος Νοέμβρη.. Ακριβώς δεν ξέρω διότι προέρχομαι από εξωσωματική και απ' ότι έχω ακούσει δεν αφήνουν το μωράκι να πάρει όλο τον 9ο.. Οπότε λογικά κάπου μέσα στο Νοέβρη θα πέσει η ημερομηνία!

Επανάληψη χοριακής την Παρασκευή 27/3 και ελπίζω για μια ήσυχη και ομαλή συνέχεια... Το πρώτο μου είναι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα είμαι Κατερίνα μου! Νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά. Τη Δευτέρα θα δούμε αν είναι οκ το σποράκι κι αν έχει αποκατασταθεί η αποκόλληση. Ευχαριστώ πολύ που ρώτησες.

Όσο για την amela θυμάμαι και τα δικά μου στο 1ο τρίμηνο! Διάβαζα και το πάρεντς και είχα επηρεαστεί από δυσάρεστες ιστορίες...όλο πήγαινα στο γιατρό με το άγχος αν ζει ο σπόρος! Ο άντρας μου με είχε ξεχασμένη... :oops: γιατί δεν τον άφηνα να με πλησιάσει και δεν έκανα πολλά-πολλά. Μετά αναθάρρησα και του έδωσα και κατάλαβε! Δεν καθόμουν καθόλου, έκανα ολόκληρη μετακόμιση για να υποδεκτώ το μωρό.... έφερα το σπίτι τούμπα και γύριζα συνέχεια, έξω, βόλτες, καφέ, θάλασσα, ταξίδια. Μέχρι και την ΠΗΤ μου τσάρκες έξω!

Θα περιμένουμε κι εμείς μαζί σου μέχρι τη Δευτέρα για τα καλά νέα, Νεκταρία (γιατί καλά θα είναι φυσικά)

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Δεν έχω και αναγούλες και αν ήταν στο χέρι μου κάθε μέρα θα έκανα υπέρηχο για να βλέπω αν όλα πάνε καλά.

Δομνίνα καλώς μας ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα καλώς όρισες! Με το καλό το μωράκι σου! Εσύ παίρνεις καθόλου utrogestan προληπτικά λόγω της εξωσωματικής? Αν ναι, σε πειράζουν? Με έχουν ταράξει Παναγία μου! :lol:

Amela ευχαριστώ πολύ για τη θετική ενέργεια! Κορίτσια που είστε στην πρώτη εγκυμοσύνη να ζήσετε κάθε στιγμή με όλη σας τη ψυχή! Είναι στιγμές που περνάνε και δε θα ξανάρθουν...ή μάλλον για να είμαι πιο ακριβής... θα ξανάρθουν αλλά δε θα είναι ποτέ ίδιες! Με ένα μωράκι ακόμα το 2ο σποράκι θα το παραμελείτε! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι τα καημένα τα 2α από την κοιλίτσα ακόμα είναι αδικημένα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,

Σας ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα και μακάρι να πάνε για όλες μας καλά τα πράγματα και το Νοέμβρη να κρατήσουμε τα μπεμπεκουλίνια μας αγκαλιά!

Μικιό μου, ναι, παίρνω utrogestan 3 των 200 καθημερινά αλλά επειδή εμένα μου προκαλούσαν τρομερές ζαλάδες τα βάζω ενδοκολπικά και δεν καταλαβαίνω τίποτε. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν τα βάζω ενδοκολπικά. Γιατί δεν το κάνεις κι εσύ; Θα δεις τρομερή διαφορά..

Ακόμη βάζω τη Vasclor κάθε 48 ώρες, παίρνω Folivit και Estopause από ένα την ημέρα και κάνω και μια ενεσούλα Innohep 0,35 κάθε μέρα και αυτή.

Χαλάλι για όλα αυτά φτάνει να γεννηθεί το μικρό μου υγιέστατο!

Καλή μας συνέχεια κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aχ καλέ...κι έλεγα τι μου θυμίζει το όνομά σου... Είχαμε μιλήσει και στο πάρεντς για τα utrogestan, τώρα το θυμήθηκα! Πήρα τελικά το γιατρό τηλέφωνο που έγραφα τότε να τον ρωτήσω και μου είπε να συνεχίσω από το στόμα. Είχα κι εγώ τρομερές ζαλάδες, αλλού πατούσα κι αλλού βρισκόμουν :lol: και στο τέλος μου προκάλεσαν και ναυτία που με οδήγησε και σε εμετό 2 φορές. Αλλά μάλλον τα συνήθισα, ίσως βοήθησε και το βραχιολάκι κατά της ναυτίας που πήρα και νιώθω καλύτερα. Ελπίζω τη Δευτέρα να τα κόψω. Κατά εκεί τη βλέπω τη δουλειά γιατί σταμάτησαν τα ροζοκόκκινα!

Όλα καλά θα πάνε Δομνίνα μου! Έχω μια φίλη μου που σαν κι εσένα έπαιρνε μια ντουζίνα φάρμακα ήταν από εξωσωματική, είχε τρομερό άγχος αλλά τώρα έχει ένα κοριτσάκι 17 μηνών σκέτη γλύκα και.... είναι έγκυος στο 2ο μωράκι της στον 4ο μήνα χωρίς ιατρική παρέμβαση... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι κάνετε; Όλα καλα;ωραία μέρα σήμερα ε; Πω πω, Άνοιξη. :P

Εμείς πήγαμε Αθήνα στην πεθερά μου που γιόρταζε και τώρα σπίτι. Ο μικρός είναι κουρασμένος και ελπίζω να κοιμηθεί γρήγορα!

Νεκταρία πως και έτσι γρήγορα το δεύτερο παιδί; το θέλατε ή "καταλάθος";(αν και πιστεύω ότι τίποτα δεν γίνεται καταλάθος..)

Δομνίνα σίγουρα αξίζει κάθε θυσία για να κάνεις ένα παιδί. Κάθε θυσία. Από τη μικρότερη μέχρι τη μεγαλύτερη. πραγματικά θα το καταλάβεις όταν θα κρατάς στα χέρια σου το βλαστάρι σας. Είναι ΟΝΕΙΡΟ...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κατερίνα! Να χαίρεσαι την πεθερούλα! ;) Εμάς μας έκανε ωραία μέρα από το μεσημέρι και μετά! Ο δικός μου μικρός είναι γκρινιάρης έκανε Δευτέρα το prevenar και θέλω να ελπίζω ότι έχει γίνει τόσο γκρινιάρης από αυτό...

Όσο για το σποράκι δεν έτυχε.. πέτυχε με την πρώτη! Ποιος θα μας το έλεγε όταν πασχίζαμε για το 1ο... ότι το 2ο θα το πιάναμε με τη μυρωδιά... Μου έλεγε η μαία ότι η γονιμότητα φέρνει γονιμότητα κι ότι μετά τον τοκετό για ένα χρονικό διάστημα μέχεις πολύ εύκολα έγκυος και δεν το πίστευα. Το θέλαμε πάντως με το σύζυγο να έχουν τα παιδάκια μας μικρή διαφορά ηλικίας. Αν όλα πάνε καλά θα πραγματοποιηθεί η επιθυμία μας! Κι είναι νωρίς για να το λέω αλλά αν θέλει ο Θεός θα ήθελα κι ένα ακόμα αλλά αυτό αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια !

Σίγουρα το 2 παιδί παραμελείτε όσο και να το θες δεν είναι το ίδιο. Αλλά όταν είναι κοντά οι ηλικίες τότε είναι ευκολότερο δεν το παραμελείς τόσο και ειδικά το 1 όταν γεννηθεί το 2.

Αυτό ότι μετά την γέννα συλλαβάνεις ευκολότερο είναι αλήθεια. Και εμείς στο πρώτο μας πήρε λίγο καιρό αλλά τελικά εγινε φυσιολογικότατα θέλαμε τώρα να έχουν 2 χρόνια διαφορά και ξεκινήσαμε 4 μήνες πριν τελικά όμως έπιασε από την πρώτη ! :-D Δεν πειράζει όμως αφού το θέλαμε δεν είναι οι 4 μήνες διαφορά. Μακάρι να πάνε όλα καλά σαν την πρώτη. Που προς το παρον όλα πάνε καλά φτου φτου..

Χθες πήγαμε παρέλαση ο μικρός είχε ξετρελλαθεί μετά πήγαμε σπίτι και έπεσε κουρασμένος για ύπνο !!! :eek: Πήγαμε και στην πεθερά να φάμε ψαράκι αλλά δύστυχώς νηστική έμεινα και λέγαμε να πηγαίναμε εξώ μόλις φεύγαμε πήρε τηλέφωνο να πάμε και τι το θέλαμε και πήγαμε τελοσπάντων μην τα θυμάμαι και νευριάζω πάλυ !!!! :mad::mad:


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Βρε κορίτσια περιμένω πως και πως την Τρίτη για να πάω στο γιατρό!

Και εμείς λέγαμε να τα κάνουμε κοντά τα παιδια μας αλλά δεν περίμενα ότι θα ερχόταν με τη μια. Ξέρω θα κουραστώ, αλλά δεν με νοιάζει.! Από τότε που ο μικρός μου έγινε 6 μηνών ονειρευόμουνα την δεύτερη εγκυμοσύνη!!:-D


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...