Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν εχω το κινητο της δυστηχως...αλλα δε ξερω κ τι να πω σε τετοιες περιπτωσεις.ολα μοιαζουν τοσο φτωχα κ ανουσια:-(

αν θελει οποια το εχει ας μου το στειλει σε πμ ....

δε μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου απο τη στιγμη που το διαβασα.

δε ξερω τι να πω δε ξερω τι να σκεφτω:-(

να εισαι καλα εκει που πηγες μικρο μωρακι ...αν κ δε σου αξιζε:-(


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΥ.....ΜΟΛΙΣ ΕΛΑΒΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ''mama gia prwth fora'' Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ 18/11 ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ.....ΕΙΧΕ ΠΗΤ ΣΤΙΣ 26/11... Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ....ΚΡΙΜΑ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...

αυτη τη στιγμη εχω συγκλονιστει, δεν εχω λογια, δεν μπορω να καταλαβω το γιατι, λιγες μερες πριν, καλο ταξιδι στο αγγελουδι τους, κουραγιο στους ιδιους, ειλικρινα και μονο με τη σκεψη ταραζομαι


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Δήμητρα, εδώ στο χειρουργείο γίναναν λάθη, στην αλλαγή των ραμμάτων θα κολλήσει ο γιατρός? Είναι πάρα πολλές 11 μέρες χειρουργείο, να μείνει απεριποίητη η τομή!!! trianmeli, μου είπαν οτι τα ράμματα θα πέσουν μόνα τους, αλλά την Κυριακή που συννενοήθηκα με κάποιον γιατρό για να βγω απ το νοσοκομείο μου είπε να μιλήσω με τον γιατρό μου για να πάω μεσοβδόμαδα να μου κάνει αλλαγή. Εγώ πήρα εχτες τηλ τον γιατρό μου για να τον ρωτήσω πότε να πάω και μου είπε την άλλη Δευτέρα!!! Δεν ξέρω πως είναι τα ράμματα γιατί απο πάνω έχω μια μεγάλη άσπρη γάζα με αυτοκόλλητο και δεν φαίνονται.

ελενη εμενα μου βγαλανε τη γαζα μου βαλανε μπεταντιν ή πουλβο και μετα ενα αδιαβροχο αυτοκολλητο για να μπορω να κανω μπανιο δες εαν μπορεις να το κανεις μονη σου η τομη ειναι μικρη μη σε ανησυχει


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ζητώ συγνώμη, αλλά βρίσκομαι και εγώ σε πολύ δύσκολη θέση για το θέμα της Ειρήνης, (mama gia prwth fora). Της μεταβίβασα το ενδιαφέρον όλων σας και της είπα οτι θα θέλατε να μάθετε την ιστορία και την ρώτησα αν θέλει εκείνη να σας την μεταβιβάσω. Περιμένω απάντησή της και μόλις πάρω το οκ θα σας την μεταβιβάσω όπως ακριβώς μου την διηγήθηκε εκείνη. Νομίζω οτι μπορείτε να καταλάβετε σε τι θέση βρίσκομαι, είναι ένα θέμα προσωπικό της.... Και πάλι σας ζητώ συγνώμη. Περιμένω το οκ απο την Ειρήνη.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το χειρότερο είναι οτι ήταν ετοιμόγεννη η κοπέλα και έχασε το μωράκι της. Καλύτερα είναι σίγουρα να μην γινόταν κάτι τέτοιο (δεν το συζητώ) αλλά αφού ήταν να γίνει, ας γινόταν καλύτερα στην αρχή της εγκυμοσύνης της Ειρήνης, παρά να διμηουργηθεί ολόκληρο μωράκι μέσα στην κοιλιά της και μετά απο τόσους μήνες αναμονής να το χάσει....Τι να πεί κανείς???? Τα λόγια είναι περιττά!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

koritsakia mou ti kanete; emeis vgainoume aurio!epitelous tha pame spiti mas!

Pio analutika tha sas ta pw se liges meres!

H Eirini mou to eixe steilei kai mena auto to minima to savvato liges wres afou gennisa!

Katalavainete pws eniwsa ekeini tin wra! to klama!otan niwsei etoimi tha mas pei ekeini ti egine!

Mipws den ithele na to grapsoume edw katholou kai esteile pm;


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

ελενη εμενα μου βγαλανε τη γαζα μου βαλανε μπεταντιν ή πουλβο και μετα ενα αδιαβροχο αυτοκολλητο για να μπορω να κανω μπανιο δες εαν μπορεις να το κανεις μονη σου η τομη ειναι μικρη μη σε ανησυχει

Μελινάκι και σε μένα το ίδιο ακριβώς κάνανε αλλά οταν ρώτησα την Κυριακή τον εφημερεύον γιατρο για να κάνω μπανιο, μου είπε οτι όταν κάνω αλλαγή και δει ο γιατρός μου οτι ολα είναι οκ τότε να κάνω μπάνιο. Δεν ξέρω πόση είναι η τομή αλλα εμένα το αυτοκόλλητο πάει απο το ένα πλάι μέχρι το άλλο.:confused:


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

koritsakia mou ti kanete; emeis vgainoume aurio!epitelous tha pame spiti mas!

Pio analutika tha sas ta pw se liges meres!

H Eirini mou to eixe steilei kai mena auto to minima to savvato liges wres afou gennisa!

Katalavainete pws eniwsa ekeini tin wra! to klama!otan niwsei etoimi tha mas pei ekeini ti egine!

Mipws den ithele na to grapsoume edw katholou kai esteile pm;

Δεν νομίζω να μην θέλει να το γράψουμε γιατί της είπα οτι θα την σβήσω απο την λίστα όπως μου το ζήτησε και οτι θα έξηγήσω στα κορίτσια το γιατί την σβήνω. Και μετά μου έστειλε άλλο μήνυμα και μου άφηγήθηκε την ιστορία. Άντε με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα μήνυμα απο την Ειρήνη και μου είπε να σας εξηγήσω την ιστορία.Σε λίγο θα μπεί και εκείνη να μας μιλήσει.. ''Εκανα το τελευταιο υπερηχογραφημα στο ιατριο του γιατρου και ολα ηταν μια χαρα, βαρος, μεγεθος, ολα.

Μετα απο 2 εβδομαδες ηθελε το επομενο ραντεβου να ειναι στο αρεταιειο εκει δηλαδη που θα γεννουσα.

Οταν πηγα εκει ειδε οτι το μωρο ειχε παρει μονο 130γρ σε 15 ημερες. Μου ειπε απλα οτι θα γεννηθει μικρο. Με ειχε να πηγαινω εκει για nst καθε 2η ημερα. Την δευτερα που περασε λοιπον πηγα για αλλο ενα nst και ηταν η πρωτη φορα που δεν το ειδε και τοσο καλα. Βεβαια, ολο αυτο το καιρο του ελεγα οτι το εννοιωθα πολυ αδυναμο το μωρο και αυτος μου ελεγε οτι το βλεπω μια χαρα, και κουνιεται και ζωηρο ειναι και οτι καλοπερνουσε κιολας στην κοιλια μου.

Με κρατησαν μεσα προληπτικα και το επομενο nst εδιχνε οτι ηταν μια χαρα.

Με ειδε παλι ο γιατρος και μου ειπε οτι η την τριτη η την πεμπτη θα μου το επαιρνε. Την τριτη για καλη μου τυχη το νοσοκομειο ειχε εφημερια (θα σου πω γιατι ηταν για καλη μου τυχη) και ετσι θα ημουν το πρωτο χειρουργειο την πεμπτη το πρωι. Εκανα επισης και doppler και μου ειπαν για αλλη μια φορα οτι ολα ηταν μια χαρα.

Την τεταρτη ειχαν μονο εκτακτα διοτι ηταν το πολυτεχνειο. Την ιδια μερα λοιπον με βαζουν για ενα τελευταιο nst και εκει ειναι που ειδαν οτι δεν χτυπουσε η καρδια της. Ο γιατρος με ρωτησε εαν ηθελα να περιμενουμε μεχρι την επομενη ημερα να το βγαλουμε και το ειπα οχι φυσικα και οτι ηθελα να γινει αμεσως.

Καναμε εκτακτο χειρουργειο στις 1 τα ξημερωματα και αυτο ηταν.

Με ειχαν βαλει σε μονοκλινο μεχρι το σαββατο που μας περασε και τωρα ειμαι σπιτι.

Δεν ελαβα απαντηση για το τι εγινε και η νεκροψια θα βγει σε 2 μηνες. Μπορει να ηταν λοιμωξη μπορει να ειχε παθει θρομβωση. Ακομα να το πιστεψω.''


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειρηνουλα μου λυπαμαι τοσο πολυ για οτι εγινε πραγματικα εχω συγκλονιστει:|

δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας να σου πω...δυστηχως ποτε δε μπορεσα να βρω λογια για τετοια περιπτωση γιατι απλα δεν υπαρχουν.ειμαι μανα κ ποναω με αυτο που εγινε.ευχομαι μονο να ειναι ηρεμο το αγγελουδι σου εκει που ειναι.να ειναι ευτυχισμενο.συγνωμη κοριτσια αλλα δε ξερω τι αλλο να πω...με πιασαν τα κλαμματα τωρα:confused:

καλο ταξιδι στο μωρακι σου ειρηνουλα μου και να εισαι δυνατη.να εισαι για χαρη του μωρου σου...και ευχομαι αν ηταν ιατρικο το λαθος να πληρωσουν οπως τους αξιζει αυτοι που φταινε:-(


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

dimitra euxaristw poli gia auta pou mou eipes diladi mporei na faei mono 10 lepta i ena 15 kai na xanafaei meta apo 2 wres????i 3?????trwei poli laimarga emena kai alles fores ligo alles poli kai 45 lepta kai 50 alla alles 10 gia auto mou kanei entypwsi....gala exw arketo!!!episis tin nyxta den tin xupnaw einai kalo auto????kai den xypnaei moni tis!!!


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

dimitra euxaristw poli gia auta pou mou eipes diladi mporei na faei mono 10 lepta i ena 15 kai na xanafaei meta apo 2 wres????i 3?????trwei poli laimarga emena kai alles fores ligo alles poli kai 45 lepta kai 50 alla alles 10 gia auto mou kanei entypwsi....gala exw arketo!!!episis tin nyxta den tin xupnaw einai kalo auto????kai den xypnaei moni tis!!!

αυτο ακριβως.θα τρωει οποτε θελει κ οσο θελει.μονο του θα αφησει το καθε στηθος.ξερουν καλυτερα αυτα απο εμας.επισης καλο ειναι τις πρωτες 15-20 μερες αν δε ξυπναει καθολου ολη νυχτα(πανω απο 5 ωρες) να την ταιζεις εσυ.αν δε τρωει στον υπνο τοτε το ξεντυνεις απο τη μεση κ κατω για να ξυπνησει.απλα ξεκουμπρωνεις το φορμακι κ το φανελακι κ το αφηνεις γυμνουλι απο τη μεση κ κατω.οταν το ταισεις σκεπασε το με κουβερτουλα/

ποσες φορες κανει κακα κ τσισα την ημερα?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...