Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

η δικια μου μεχρι 10 ημερων ετρωγε ανα 2.5 ωρες περιπου .τωρα τρωει 7 φορες την ημερα κ το ενα γευμα κατα τις 12 το βραδυ της το συμπληρωνω με σκονη για να κοιμαται 6 ωρες σερι γιατι αλλιως δε την παλευω κ με τα αλλα 2.τρωει ανα 3 ωρες κ τελευταιο γευμα στις 12 περιπου το βραδυ,κ μετα ξυπναει κατα τις 6-6.30 το πρωι .ποσα γευματα κανει την ημερα το μωρο σου?το βραδυ μενει πανω απο 6 ωρες χωρις να φαει?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου κι εγω λυπαμαι τοσο πολυ για οτι εγινε, δεν μπορω να το πιστεψω, δεν ξερω τι να πω, εχω συγκλονιστει και στεναχωρηθει παρα πολυ, δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα τη δεδομενη στιγμη, ευχομαι μονο το αγγελουδι σου να ειναι καλοταξιδο, κι ευτυχισμενο εκει πανω. Βρες δυναμη να αντιμετωπισεις αυτους που φταινε, δεν μπορουν να παιζουν με τις ζωες κανενος. Κουραγιο κουκλα μου κουραγιο.


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελινάκι και σε μένα το ίδιο ακριβώς κάνανε αλλά οταν ρώτησα την Κυριακή τον εφημερεύον γιατρο για να κάνω μπανιο, μου είπε οτι όταν κάνω αλλαγή και δει ο γιατρός μου οτι ολα είναι οκ τότε να κάνω μπάνιο. Δεν ξέρω πόση είναι η τομή αλλα εμένα το αυτοκόλλητο πάει απο το ένα πλάι μέχρι το άλλο.:confused:

Ελενη κι εμενα το αυτοκολλητο παει απο το ενα πλαι μεχρι το αλλο, αλλα η τομη ειναι μικρη. Εγω μπανιο εκανα την επομενη μερα της γεννας και δεν υπηρχε κανενα προβλημα απολυτως. Τα αυτοκολλητα τα αγορασα απο το φαρμακειο και μου τα εβαζε ο αντρας καθε μερα μετα το μπανιο, τωρα τα εχω βγαλει εδω και 10 μερες, δεν ξερω αλλα μηπως πρεπει να παρεις το γιατρο σου παλι για να πας νωριτερα??


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειρήνη μου δεν εχω λόγια.... Διαβάζω αλλά δεν μπορώ να γράψω ειλικρινά δεν εχω διάθεση. Θα μπω αύριο. Δεν ξέρω τι να πω..-καλή δύναμη ο θεός είναι μεγάλος


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κισακι ηθελα να σε ρωτησω κ στο τηλ αλλα εκλαιγε ο μικρος κ με τραβουσε απο τα ρουχα επειδη πεινουσε...

οταν θηλαζεις εχεις πονους στη μητρα?σαν συσπασεις καπως?η μονο στο ασχετο πονας στον κολπο?πηρες τελικα τη μαια τηλ?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη δεν έχω λόγια έχω συγκλονιστεί !!! Δεν μπορώ ακόμα τα το πιστέψω το διάβασα πολλές φορές και έλεγα δεν είναι αλήθεια. Δεν έχω λόγια δεν χωράνε τα λόγια σε τέτοιες στιγμές ........ Είχες φτάσει μέχρι το τέλος δεν το χωράει το μυαλό μου !!! Κουράγιο κορίτσι μου !

Εύχομαι το συντομότερο να είσαι καλά.

Καλή δύναμη

Συγνώμη αλλά δεν αισθάνομαι καλά εχει τόση ώρα που το διάβασα και είμαι χάλια.

Μεγάλη αδικία :confused:


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

Δεν θελω να μαυρισουμε την σελιδα αυτην με τα δυσαρεστα τα δικα μου. Ειναι αμαρτια να μιλαμε για κατι τοσο θλιβερο την στιγμη που ολες σας πρεπει να χαμογελατε. Χαιρομαι πραγματικα για ολες σας και ετσι θελω εαν θελετε να μιλαμε να το κανουμε μεσω pm.

Σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον που μου δειχνετε, συγκινουμε πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

δημητρούλι κυρίως όταν θηλαζω δηλ σα σύσπασεις. Και εμφανίστηκε κι αίμα. Πηγα στο γιατρό η μήτρα είναι καθαρή από πάνω που με είδε μου έδωσε χάπια για να κάνω σύσπασεις για 2μέρες ,κοίτα πού φτάσαμε ε; για να καθαρίσει ότι είναι κι αν συνεχιστεί την πέμπτη να ξανά παω να με δει κολπικα. Τελικά έβαλα υποθέτο βόλταρέν και ηρέμησα... να


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας ζησει κοριτσι μου η κουκλα σας!οξυ τοκετο κ εσυ?ασε ξερω...ειχα 3 !!!τουλαχιστον ελπιζω σε εσενα να εκαναν επισκληριδιο!

ούτε επισκληρίδιο ούτε τίποτα.μόνο λίγο πεθιδίνη μου έδωσαν και ηρέμισα για κανα μισάωρο...σε κάποια φάση άρχισα να φωνάζω:φτάνειιιιιι!!!!!!δεν θέλω άλλοοοοο!!!!να φανταστείς μέχρι και οι μαίες με λυπήθηκαν...και είπαν στον σύντροφό μου:πώ πώ κρίμα το κοριτσάκι να βασανίζεται τόσο πολύ...!παρακαλάμε τον θεό να γεννήσει γρήγορα να σταματήσει ο πόνος της!η μάνα μου άρχισε να κλαίει γιατί ήταν έξω(σε αρκετή απόσταση)και με άκουγε που φώναζα.όλο το νοσοκομείο σηκώθηκε στο πόδι!στο τσακ γλιτώσαμε την βεντούζα γιατί άρχισε να κάνει βραδυκαρδία η μικρή και τα είδαν όλα οι γιατροί. 2 γιατροί και 4 μαίες ήταν πάνω απο το κεφάλι μου.απορώ που δεν έπαθαν κώφωση οι άνθρωποι :shock:!!!

Να διορθώσουμε την λίστα γιατί είναι φύσης αδύνατον να γέννησες 408 εβδομάδων :shock:

παρόλο που έχεις δίκιο, εμένα τόσο μου φάνηκε!!!!:shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

δημητρούλι κυρίως όταν θηλαζω δηλ σα σύσπασεις. Και εμφανίστηκε κι αίμα. Πηγα στο γιατρό η μήτρα είναι καθαρή από πάνω που με είδε μου έδωσε χάπια για να κάνω σύσπασεις για 2μέρες ,κοίτα πού φτάσαμε ε; για να καθαρίσει ότι είναι κι αν συνεχιστεί την πέμπτη να ξανά παω να με δει κολπικα. Τελικά έβαλα υποθέτο βόλταρέν και ηρέμησα... να

ναι ο θηλασμος προκαλει συσπασπεις.αυτο γινεται για να ερθει η μητρα στη θεση της.συνηθως ομως οι συσπασπεις δεν ειναι αντιληπτες στο πρωτο παιδι.δηλαδη ρε κισακι στο δευτερο πως θα εισαι:confused: ολα τα παραξενα σε σενα πια απαπαα

ούτε επισκληρίδιο ούτε τίποτα.μόνο λίγο πεθιδίνη μου έδωσαν και ηρέμισα για κανα μισάωρο...σε κάποια φάση άρχισα να φωνάζω:φτάνειιιιιι!!!!!!δεν θέλω άλλοοοοο!!!!να φανταστείς μέχρι και οι μαίες με λυπήθηκαν...και είπαν στον σύντροφό μου:πώ πώ κρίμα το κοριτσάκι να βασανίζεται τόσο πολύ...!παρακαλάμε τον θεό να γεννήσει γρήγορα να σταματήσει ο πόνος της!η μάνα μου άρχισε να κλαίει γιατί ήταν έξω(σε αρκετή απόσταση)και με άκουγε που φώναζα.όλο το νοσοκομείο σηκώθηκε στο πόδι!στο τσακ γλιτώσαμε την βεντούζα γιατί άρχισε να κάνει βραδυκαρδία η μικρή και τα είδαν όλα οι γιατροί. 2 γιατροί και 4 μαίες ήταν πάνω απο το κεφάλι μου.απορώ που δεν έπαθαν κώφωση οι άνθρωποι :shock:!!!

παρόλο που έχεις δίκιο, εμένα τόσο μου φάνηκε!!!!:shock::shock::shock::shock:

σε νιωθω σε νιωθω σε νιωθω αυτο σου λεω μονο....3 παιδια χωρις επισκληριδιο σε ΝΙΩΘΩ ...αλλα αξιζε η μπουμπου ετσι?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

Δεν θελω να μαυρισουμε την σελιδα αυτην με τα δυσαρεστα τα δικα μου. Ειναι αμαρτια να μιλαμε για κατι τοσο θλιβερο την στιγμη που ολες σας πρεπει να χαμογελατε. Χαιρομαι πραγματικα για ολες σας και ετσι θελω εαν θελετε να μιλαμε να το κανουμε μεσω pm.

Σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον που μου δειχνετε, συγκινουμε πραγματικα.

κοριτσακι μου δε μας ενδιαφερει αν μαυρισει η σελιδα.μας ενδιαφερει που μαυρισε η ψυχουλα σου.σου εστειλα κ πμ.κ να μπαινεις (αν θελεις) να μας λες οτι θες και οτι αισθανεσαι οσο μαυρο η ασπρο κ αν ειναι.σε σκεφτομαστε ολες..


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia dimitra trwei kata tis 12 to bradi kai xypnaei moni tis stis 4 kai xanatrwei trwei syxna alla apo ligo kathe fora kanena 20 trwei....apo kaka oli tin wra kai katroulia xaxaxa:roll::roll:gala exw arketo twra paraskeui tha erthei o paidiatros na tin dei gia na doume!!!! emena koritsia me balane texnitous ponous stis 2 kai 25 to mesimeri kai gennisa stis 6 para 10 to apogeuma xwris episkliridio ta eida olaaaaaa:shock::shock::shock: eutixws itan kali i maia kala o giatros mou apsogos eimai poli euxaristimeni!!!!!


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα η δικιά μου ξυπνάει πλέον κάθε 4 με 4,5 ώρες και τρώει. Στην αρχή είχα χάσει τον μπούσουλα, οτι ώρα να ναι έτρωγε, τα είχα παίξει! Κάθε 1,5 ώρα έτρωγε η κάθε 2 η 2,5 ώρες...εκεί μέσα κυμενόταν! Τώρα έχει μια χαρά πρόγραμμα. Εχτές το βράδυ έφαγε στις 11,30 μετά στις 4,30 και τώρα το πρωί στις 9. Είναι πολύ καλή και πολύ ήσυχη προς το παρόν, δεν γκρινιάζει καθόλου, φτου, φτου, μην την ματιάξω! Ο άντρας μου, μου λεέι θα σου πω εγώ σε κανένα μήνα αν θα γκρινιάζει η οχι!!!:rolleyes:


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...