Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και από μένα! Ξεκίνησα να γράφω στο parents πρώτα τις ανησυχίες μου και πριν λίγες μέρες ανακάλυψα την παρέα εδώ. Είμαι κι εγώ "πρωτάρα" στην 6η βδομάδα (κάπου μέσα Νοέμβρη μου λένε) και αρχίσαν εδώ και μια βδομάδα οι αναγούλες και η πεσμένη διάθεση.:( Πολύ άσχημο πράγμα αυτή η ναυτία...Να μη μπορείς να φας τίποτα αν δε σου μυρίζει καλά ή αν δε σου κάθεται καλά στο μάτι! Από υγρά τίποτα! Με το ζόρι κατεβάζω λιγο νερό γιατί κατευθειαν μου φέρνει ρεψιμο και φοβαμαι για το παρακάτω...μπλιαχ μόνο που τα γράφω ανακατεύομαι!:? Ελπίζω μόνο να μην κρατήσει πολύ γιατί εχω περιπτώσεις φιλενάδων μου που μέχρι τον 5ο μηνα είχαν χασει κιλά λόγω εμετών...Και οσο έλεγα να μην έχω διαθεση να φαω μπας και χασω κιλά...:rolleyes: Καλά να παθω! Καλή συνέχεια σε όλες μας!:)

Kαλώς ήρθες κοπελιά! Το νικ σου βέβαια είναι τεράστιο...πειράζει να στο κόψω? Να σε λέω σκέτο μαμ?? :lol: Μου θυμίζει και τις στιγμές που ταΐζω το γιο μου!

Καλό κουράγιο σε καταλαβαίνω! Να σκέφτεσαι θετικά. Ότι δε θα μοιάσεις στις φίλες σου που βασανίζονταν μέχρι τον 5ο! Εσένα θα σου περάσει με το 1ο τρίμηνο! ;) Εμένα με βοήθησαν τα βραχιολάκια κατά της ναυτίας, παγωμένα υγρά (μικρές γουλιές) και στη δυσπεψία και τα φουσκώματα (κι αργότερα στην καούρα) το gaviscon που δίνεται και σε εγκύους!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για το θερμό καλωσόρισμα!:D Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα, όχι ότι έχω όρεξη, αλλά τουλάχιστον δεν ανακατεύομαι μόνο με τη σκέψη του ότι πρέπει να φάω!Κάτι είναι κι αυτό! Δομνίνα μου κι εγώ έτσι χαλαρα ημουν τις πρωτες βδομάδες και έλεγα είναι δυνατόν να μη νιώσω τίποτα; Ε να που ήρθε και δεν το φχαριστιέμαι καθόλου!:( Εύχομαι βεβαια να είσαι στις καλές περιπτώσεις χωρίς πολλά δυσάρεστα συμπτώματα! Μικιό (όπως θες λεγε με, δεν κολλάω σε λεπτομέρειες!:-D) ακριβώς αυτά με ανακουφίζουν κι εμένα: πήρα βραχιολάκι, νομίζω ενιωσα καλύτερα αλλά δεν ξέρω αν πιάνει πάντα, όντως με τα παγωμένα νιώθω πολύ καλά (εγώ που αμα δεν έμπαινε Μάιος δεν έπινα κρύο νερό...:rolleyes:), θα δοκιμάσω και το κρύο τσάι katerina μου -ωραία μου ακόυγεται, ανακουφιστικό!-, με φρυγανιές και αλμυρά ηρεμώ, γλυκά ούτε να τα μυρίσω (που τρελλαινόμουν φυσικά!) και γενικώς μια αλλαγή που ελπίζω να μου κάνει καλό (αν και το αλάτι...:?). Μια που βρίσκω εδώ παλιές καραβάνες να ρωτήσω κι εγώ πότε να με υπολογίζω γιατί όλο στο περίπου μου λένε οι γιατροί... Η τελ. περίοδος δε με βοηθάει γιατί ήταν 18 Ιανουαρίου ενώ ωορρηξία είχα 22,23 Φεβρουαρίου..:confused: οπότε είχαμε και τις 2 τελευταίες (κλαψ) επαφές μας...:oops: Αν λαβω υπόψη ότι η χοριακή ήταν αρνητική στις 1/3 και έδειξε 42 στις 5/3 τι συμπέρασμα βγάζουμε;;;;:mrgreen: Καλή η σπαζοκεφαλιά ε; Γινεται να είμαι 6 βδομάδων αφού έγινε αργά η σύλληψη ή έγινε απλώς αργά η εμφύτευση; Θα τρελαθώ μ'αυτές τις έννοιες!!!:?

Σορι για το σεντόνι...

Επεξεργάστηκαν by wannabe-mom

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια που βρίσκω εδώ παλιές καραβάνες να ρωτήσω κι εγώ πότε να με υπολογίζω γιατί όλο στο περίπου μου λένε οι γιατροί... Η τελ. περίοδος δε με βοηθάει γιατί ήταν 18 Ιανουαρίου ενώ ωορρηξία είχα 22,23 Φεβρουαρίου..:confused: οπότε είχαμε και τις 2 τελευταίες (κλαψ) επαφές μας...:oops: Αν λαβω υπόψη ότι η χοριακή ήταν αρνητική στις 1/3 και έδειξε 42 στις 5/3 τι συμπέρασμα βγάζουμε;;;;:mrgreen: Καλή η σπαζοκεφαλιά ε; Γινεται να είμαι 6 βδομάδων αφού έγινε αργά η σύλληψη ή έγινε απλώς αργά η εμφύτευση; Θα τρελαθώ μ'αυτές τις έννοιες!!!:?

Σορι για το σεντόνι...

Λοιπον κάτσε να σε βοηθήσω. Απ'ότι κατάλαβα είχες μεγάλο κύκλο, έτσι; Το ίδιο μου έτυχε και εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Εχουμε και λέμε. Έστω 22/02 ήταν η ωορρηξία. Τότε θεωρητικά θα είχες τελευταία περίοδο στις 8/2 περ 14 μερες πριν. Άρα τώρα είσαι 6 εβδομ'αδων και 6 ημερών.Δηλαδή ο κύκλος σου έχει πάει πίσω. Αν λάβεις υπόψη σου την τελευταία σου περίοδο, δηλ 18/01 θα έπρεπε να είσαι 9 εβ +6 ημ, πράγμα που δεν γίνεται. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Σε κάθε περίπτωση ο υπέρηχος θα σου δείξει... Νεκταρία τι λές;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mom κύκλος οβάλ κι ο δικός σου ε? Λοιπόν εσένα θα μιλήσει ο υπέρηχος! Δε μπορείς να υπολογίσεις σύμφωνα με την ΤΕΡ γιατί πολύ απλά θα πέσεις πολύ έξω. Κι εμένα και τις 2 φορές μου άλλαξαν την περίοδο για μια εβδομάδα μπροστά. 21 Ιανουαρίου είχα τελευταία περίοδο και μου την έκαναν 28 Ιανουαρίου λόγω του μεγέθους του εμβρύου. Το ίδιο και στο μπέμπη μου! Εσένα ειδικά που έγινε αργά η ωορρηξία θα είναι....μπέρδεμα! Κάνω έναν δικό μου υπολογισμό και περιμένω τον υπέρηχό σου για να ικανοποιήσω την περιέργειά μου να δω αν τα υπολόγισα σωστά! Μπορεί βέβαια να είμαι και τελείως αλλού! :lol: 6 εβδομάδων και 5 ή 6 ημερών περίπου. Πρέπει να σου αλλάξουν λογικά την ΤΕΡ για τις 8 Φεβρουαρίου και να έχεις ΠΗΤ 15 Νοεμβρίου. Αν το δεις στον υπέρηχο σφύρα μου! Έχω μεγάλη περιέργεια!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κάτσε να σε βοηθήσω. Απ'ότι κατάλαβα είχες μεγάλο κύκλο, έτσι; Το ίδιο μου έτυχε και εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη. Εχουμε και λέμε. Έστω 22/02 ήταν η ωορρηξία. Τότε θεωρητικά θα είχες τελευταία περίοδο στις 8/2 περ 14 μερες πριν. Άρα τώρα είσαι 6 εβδομ'αδων και 6 ημερών.Δηλαδή ο κύκλος σου έχει πάει πίσω. Αν λάβεις υπόψη σου την τελευταία σου περίοδο, δηλ 18/01 θα έπρεπε να είσαι 9 εβ +6 ημ, πράγμα που δεν γίνεται. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Σε κάθε περίπτωση ο υπέρηχος θα σου δείξει... Νεκταρία τι λές;;;

:lol: :lol: Mε πρόλαβες φιλενάδα! Μια χαρά λοιπόν! Αφού συμφωνεί το σκεπτικό είναι σωστό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμάμαι και οι "γιατροί" μου δουλεύουν! :D Εύγε κοριτσια μου,είστε έτοιμες για πτυχίο!Ναι έχω μεγάλο και ενίοτε άστατο κύκλο από 26-32 μέρες...Τρελή σταθερότητα!!

Ο τελευταίος γιατρός (γιατί ακόμα είμαι σε αναζήτηση...πονεμένη ιστορία:?) μου είπε την Παρασκευή ότι είμαι 6 βδομάδων. Επειδή παραείναι στρογγυλός αριθμός και δεν μπορώ τα περίπου, θα βασιστώ στη δική σας διάγνωση μέχρι κάποιος γιατρός τελοσπάντων να μου πει κάτι πιο συγκεκριμένο!!

Δηλαδή δε γλιτώνω, το πρώτο μου παιδί θα'ναι σκορπιός ε; Τι έχω να τραβήξω η καημένη η μάνα η ζυγίνα με τον πατέρα τον παρθένοοοο...:mrgreen: Ό,τι θέλει θα μας κάνει! :D Οι γιαγιάδες οι σκορπίνες παντως και ο θείος θα είναι πανευτυχείς που θα έχουν επιτέλους κάποιον να τσακώνονται!!χιχι!:tongue:

Α και κατι άσχετο, γιατί άλλες φορές στην πρώτη σελίδα βλέπω τα πιο πρόσφατα μηνύματα πρώτα και άλλες τα βλέπω τελευταία; Κάνω κάτι λάθος; Εχω ζαλιστεί να ψάχνω πού είναι το πρόσφατο μήνυμα, στην αρχή ή στο τέλος... ΑΥΤΑ!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mom δεν ξέρω αν βοηθήσει αλλά δοκίμασε να πας πάνω-πάνω εκεί που λέει "Πίνακας ελέγχου" Στα αριστερά μόλις πατήσεις το "πίνακας ελέγχου σου βγαίνει ένα πινακάκι που λέει "your control panel" κι όλο να πάει κάτω έχει διάφορες επιλογές. Λίγο πιο κάτω με μπλε γράμματα έχει την επιλογή "settings and options" και 4 γραμμές πιο κάτω με ροζ γράμματα την επιλογή "Επεξεργασία επιλογών" Πατάς εκεί και δίπλα από αυτό το πινακάκι εμφανίζονται στήλες γαλάζιες με διάφορες πάλι επιλογές. Μια από τις στήλες έχει ως τίτλο "επιλογές προβολής θεμάτων"

Εμένα που τα βλέπω νορμάλ τα μηνύματα οι επιλογές είναι οι παρακάτω (λογικά αν δεν έχεις τις ίδιες μάλλον εκεί οφείλεται το ότι τα βλέπεις άλλα ντ'άλλα. Οπότε αν δεν είναι ίδιες οι επιλογές κάνε κλικ να τις αλλάξεις.

Ξεκινάω: Εκεί που λέει "τρόπος προβολής θεμάτων" εμένα έχει την επιλογή "Γραμμικά-παλιότερα πρώτα" και από κάτω εκεί που λέει "Αριθμός μηνυμάτων που θα εμφανίζονται ανα σελίδα" και "Προεπιλεγμένο χρονικό όριο προβολής θεμάτων" έχουν και τα δύο την επιλογή "Χρησιμοποίησε τα προκαθορισμένα του forum"

Για δες...αν είναι κάτι διαφορετικό να το ρυθμίσεις αλλιώς...κάτι άλλο θα φταίει... Αν ψάξεις λίγο όλο και κάτι θα βρεις. Αν ψάξω κι εγώ και βρω τπτ θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασε μόλις μπεις στο καφέ και πατήσεις το "Θα γίνουμε γονεις! Ιανουαρίος-Δεκεμβρίος 2010" και πριν να πεις στο καφέ μας....εκεί που είναι δηλαδή όλα τα καφέ μαζί να πας κάτω-κάτω εκεί που λέει με μεγαλούτσικα γαλάζια γράμματα "επιλογές εμφάνισης"

στο "Ταξινόμηση με βάση τον/την" να λέει από κάτω "ώρα δημοσίευσης" στο "σειρά ταξινόμησης" να λέει από κάτω "φθίνουσα" και στο "δημοσιευμένα" να λέει από κάτω "από την αρχή".

Αν δεν λέει από κάτω από το καθένα αυτές τις επιλογές κάνε κλικ κι άλλαξέ τις. Του κερατά αν δεν είναι κι από αυτό... δεν έχω ιδέα γιατί μπορεί αν συμβαίνει αυτό το αλαλούμ! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. τι μου κάνετε; Πρέπει να βάλουμε σιγά σιγα όλες ticker για να ξέρουμε που βρισκόμαστε.

amela δεν θυμάμαι για τη Νεκταρία, πάντως εγώ θα πάω αύριο και έχω αγωνία. Είναι η πρώτη επίσκεψη...

Νεκταρία, ελπίζω να σε βρε'ι μια χαρά ο γιατρός σου!Αχ γιατί νομ'ιζω ότι θα σε ακολουθήσω;;; Ο μικρός θέλει 'ολο αγκαλιά...Τι θα κάνω;;

wannabe mom άκου τις παλιές καραβάνες. τέτοια ακρίβεια εγώ και η Νεκταρία δεν το περίμενα!!! χα χα! Η Νεκταρία ήταν και πιο αναλυτική! Θα αλλάζει μήνα 7 μέρες μετά την τελευταία σου περίοδο, δηλ στην περίπτωσή σου κάθε περίπου 15 του μηνός. Είσαι λοιπόν στον δεύτερο μήνα και στις 15 Απριλίου θα μπείς στον τρίτο!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο παίρνω τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις και όλο το Σαββατοκύριακο μου είχε κολλήσει ότι έχω τοξόπλασμα γιατί πριν μείνω έγκυος τσακίζαμε με τον άντρα μου κάτι μοσχαρίσιες ελαφριά ψημένες. Που να το ήξερα η δόλια:?:-?:?

Κατερίνα μου, όλα τέλεια θα είναι, είμαι σίγουρη.:-D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πολύ πολύ καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια που είναι μέσα τώρα!!

Ευχαριστώ μικιό μου για την απάντηση.. κι εγώ κάπως έτσι τα υπολόγιζα οπότε λογικά σε κάνα δύο βδομάδες θα κάνουμε τον πρώτο μας υπέρηχο..

Παίζει και μεις να βγούμε σκορπάκι και έχουμε και πολλούς στο σόι, μητέρα, αδερφή, πεθερό, θείο και πάει λέγοντας... Η μαμά (εγώ) Κριός και ο μπαμπάς Λέων ο οποίος έχει ακόμα ένα παιδάκι Σκορπιό (22/11)... Έχει να γίνει το σώσε...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...