Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Γειά σας Μανουλες Ιουλίου 2015...

Οι περισσότερες σαν κ εμενα θα μαθατε τις προηγουμενες μερες πως ενα θαυμα αρχισε μέσα σας! Άλλες ακομα δεν το έχετε μαθει! Ας μοιραστούμε εδω τις σκεψεις μας όλες οσες θα γινουμε μανουλες τον Ιουλιο του 2015, πρώτα ο Θεος!


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ έκανα τεστ και βγήκε θετικό, έχω πάει καισ το γιατρό , αλλά καρδούλα ακόμη δεν ακούσαμε. στις 24-25 νοεμβρίου θα ξαναπάμε για να ακούσουμε και την καρδούλα. εσύ έχεις πάει στο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ακόμη γιατι είναι πολυ νωρις! Κ γω μαλλον γυρω στης 24 θα παω ! Ακομα

Δεν το εχω συνειδητοποιησει!!! Πρώτη φορά ειναι για μενα!

Εκανες και χοριακή;


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα είναι το τρίτο! έχω άλλες δύο κόρες! χοριακή ο γιατρός είπε ότι δε χρειάζεται. μου έκανε υπέρηχο και μάλλον θα είδε ότι όλα παν καλά ...πάντως το στομάχι μου είναι χάλια, ελπίζω να μην αρχίσω και εμετούς όπως είχα στη δεύτερη κόρη. εσύ πως είσαι από συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

Α τι καλα! Να σου ζησουν! Λες τωρα να

Πηγαινεις για το αγορι; 😊

Κ εγω ανακατοσουρες κ πονακια στη κοιλια...πρωτογνωρα και αγχωνομαι! Εμετους οχι ακομα, ειχα ομως πολυ σαλιο -χαχα-τη προηγουμενη βδομαδα και τωρα αρχισε να πρηζεται πολυ το στηθος! Ανυπομονω να παω στο γιατρο να μου πει οτι ολα ειναι ενταξει! 😃


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! είναι αλήθεια ότι ο σύζυγος το θέλει..εμένα με ενδιαφέρει να είναι γερό...ελπίζω να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες !! εγ τα έχω παιξει με τις δουλειες και τα μωρά στο πρώτο περνας πιο χαλαρα, έχεις τις ώρες σου για να ξεκουραστείς!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγώ μάλλον Ιούλιο περιμένω το δεύτερο.... Έχω κάνει μόνο χοριακή και περιμένω να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα να ακούσουμε και καρδούλα. Προς το παρόν ανακατεύομαι συνέχεια και πολύ φοβάμαι ότι θα αρχίσουν οι εμετοί σύντομα... Τα ίδια είχα περάσει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με 3-5 εμετούς τη μέρα μέχρι τον 5ο!!!!

Did ετοιμάσου να ζήσεις μια από τις πιο όμορφες περιόδους της ζωής σου!!!! Για μένα η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν η πιο γλυκιά περίοδος, με τις αγωνίες της μεν αλλά και με τόσα πρωτόγνωρα συναισθήματα, ενθουσιασμό, όνειρα.... Μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

Vicki το τρίτο;;;; Σε θαυμάζω!!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο; Εμένα ήδη μου φαίνεται βουνό η σκέψη ότι τα έχω δυο μωρά στο σπίτι!!! Περιμένω τις συμβουλές σου γιατί νιώθω ότι δεν το έχω καθόλου....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα ειμαι καινούργια εδω....εγω πριν περίπου δυο βδομαδες εμαθα τα καλα νεα!!! αλλα δεν παβω να εχω αγονία για το πώς θα εξελίχθη η εγκυμοσύνη (ειμαι στην 7η εβδομάδα) , η γιατρός μου είπε να περιμένουμε ως το τέλος της εβδομάδας για να ακούσουμε καρδούλα για να είμαστε 97% ότι πάμε καλά… εγώ απλά ενώ ένιωθα πονάκια από την αρχή μέχρι και το Σάββατο από τότε δεν νιώθω πονάκια συνέχεια μονο που και που… λέτε να συμβαίνει κάτι κακό?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι το τρίτο είναι nefeli-13!!!ασε μην τα συζητάς είμαι ένα κουρέλι κάθε μέρα όλο και πιο κουρασμένη νιώθω.. και το σπίτι μες το χάλι αφού δεν προλαβαίνω με τις δύο μικρές. εγώ έκανα και εμετό μια μέρα, αλλά από κει και πέρα ανακατοσούρες πιο πολύ.

εσένα πόσο είναι το πρώτο σου? θα δεις στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα...

tamaro 85 με το καλό το μωράκι σου!!:) δεν νομίζω να είναι κάτι κακό. έχω και γω κάτι πονάκια κάπου κάπου που μία έρχονται μία φεύγουν. την άλλη εβδομάδα θα πάω και γω να ακούσω καρδούλα για να δούμε αν όλα παν καλά...

Link to comment
Share on other sites

Tamaro δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συνεχεια πονακια! Εγω απο την προηγουμενη εβδομαδα δε νιωθω καθολου πονακια αλλα ανακατευομαι συνεχεια. Κι εγω εχω τρελο αγχος μεχρι να ακουσουμε την καρδουλα καθοτι εχω ηδη μια παλλινδρομη στο ιστορικο μου... Θετικη σκεψη ομως κι ολα θα πανε καλα!!!

Vicki ο μικρος μου ειναι 15 μηνων οποτε πρωτα ο Θεος θα εχουν δυο χρονια διαφορα! Δραμα η κατασταση ε.... Ουφ υπομονη να μεγαλωσουν λοιπον!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το τρίτο είναι nefeli-13!!!ασε μην τα συζητάς είμαι ένα κουρέλι κάθε μέρα όλο και πιο κουρασμένη νιώθω.. και το σπίτι μες το χάλι αφού δεν προλαβαίνω με τις δύο μικρές. εγώ έκανα και εμετό μια μέρα, αλλά από κει και πέρα ανακατοσούρες πιο πολύ.

εσένα πόσο είναι το πρώτο σου? θα δεις στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν θα καταλαβαίνεις τίποτα...

tamaro 85 με το καλό το μωράκι σου!!:) δεν νομίζω να είναι κάτι κακό. έχω και γω κάτι πονάκια κάπου κάπου που μία έρχονται μία φεύγουν. την άλλη εβδομάδα θα πάω και γω να ακούσω καρδούλα για να δούμε αν όλα παν καλά...

Ljr6p2.png?zQItYLdz

RpyBp2.png?ouJAPbee

ZB4Kp2.png?MzdA6YNp

Link to comment
Share on other sites

ωραία είναι με τα μωρά! απλά επειδή είναι κοντινές ηλικίες η πρώτη 2 χρονών και η μικρή 8 μηνών γίνεται το μπάχαλο. νομίζω μόλις μεγαλώσουν θα παίζουν μαζί και δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

Ljr6p2.png?zQItYLdz

RpyBp2.png?ouJAPbee

ZB4Kp2.png?MzdA6YNp

Link to comment
Share on other sites

Vickiflower Ευχαριστώ για το μήνυμα…Εύχομαι να πάνε όλα καλά έχω φοβερή αγονία… είναι το πρώτο μας και είμαστε ενθουσιασμένη αλλά μέχρι να ακούσουμε καρδούλα νομίζω θα σπάσουν τα νευρά μου… αλλά άρχισα να μετρό ανάποδα αφού θα πάω την παρασκευή… ο υπολογισμός των εβδομάδων αρχίζει από την πρώτη μέρα της τελευταία περιόδου..σωστά? εγώ πήγα την Παρασκευή και είδαμε το σάκο ( 0,45cm) ήταν ευχαριστημένη η γιατρός… εύχομαι σε όλες σας να είναι όλα ομαλά και να έχουμε ένα υπέροχο Ιούλιο… :P


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...