Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Nefeli_13 ...Μου δίνεις δύναμη… γιατί άρχισα να ανησυχώ δεν ανακατεύομαι ευτυχώς γιατί νομίζω δεν θα το άντεχα.. το μόνο που δεν έχω πολύ όρεξη εκτός από το πρωί … εκεί μπορεί αν ξυπνήσω με λιγούρες… αλλά τίποτε το ιδιαίτερο… λίγες κράμπες κάτω χαμηλά αλλά πολύ λίγα πονάκια σε σχέση με την προηγούμενη βδομάδα…


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tamaro αφού είδατε και σάκο και σου είπε ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά μην ανησυχείς καθόλου! Εγώ να σκεφτείς δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό, θα πάω την άλλη βδομάδα κατευθείαν για να ακούσουμε την καρδούλα! Εσύ πότε θα πας γιατρό; Αυτή την Παρασκευή; Και ναι τις εβδομάδες τις μετράς από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Αλλά και πάλι αυτό μπορεί να αλλάξει όταν ο γιατρός θα κάνει τις μετρήσεις του και μπορεί από τον υπέρηχο να βγει πιο μεγάλο ή πιο μικρό το σποράκι σου. Θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nefeli_13 Ναι θα πάω αυτή την Παρασκευή , περιττό να σου πώ ότι χθές είδα ξεραμένο αίμα όταν ήγα τουαλέτα και ανησύχησα με αποτέλεσμα να παώ τελικά να με ξανα δεί η γυναικολόγος θα την τρελάνω στο τέλος ειμαι σίγουρη... πάλι είδε το σακουλάκι που έχει μεγαλώσει ..πήγε στα 0,80 cm αλλα μου είπε οτι πρέπει να περιμένουμε μέχρι την παρασκευή για να είμαστε 100% απλα εκείνη βλέπει ότι παμε καλα με το σχήμα... και το μέγεθος..αλλα πρεπεί να ακούσουμε καρδούλα... :) οποτε καταλαβες... εσυ σε ποιά φάση βρίσκεσε? εμένα η πρώτη μέρα της τελευταίας περίοδου μου ήταν 2/10/14... εσας κορίτσια? αρα είμαι σχεδόν 7 βδομάδων...


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από άλλη μία μελλοντική μανούλα!!!

Πητ μου έδωσε 14/7΄. Είμαι στην 6η εβδομάδα μετά από εξωσωματική, είδαμε 2 σάκους την προηγούμενη Δευτέρα και αύριο έχω πάλι υπέρηχο!!

Καλές τελειόμενες εγκυμοσύνες σε όλες με γερά μωρά!:P:p:p:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια που αρχισαμε να μαζευομαστε οι καλοκαιρινες μανουλες...ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα για ολες! Ειμαι τοσο ενθουσιασμενη και εκνευριζομαι που ακομα κ ο συζυγος λεει "ειναι πολυ νωρις ακομα μη το συζητας πολυ" ! Μα πως να το κανω αυτο αφου μονο αυτο σκεφτομαι;;; Χαχα!

Τα πολλα πονακια κ οι ανακατοσουρες εμενα σταματησαν...μονο το πρωι εχω λιγες....σαββατο θα κανω χοριακη για να παω απο βδομαδα στο γιατρο. Ειμαι στην 6 βδομαδα...

Νεφελη -13 σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, νομιζω πως και οσες εχετε ηδη παιδια ειναι καθε φορα ξεχωριστο και συναρπαστικο...

Νικηαντωνια διδυμακια; Μακαρι! Με το καλο....

Θα σας πω συντομα τα νεα αφου παω στο γιατρο κ περιμενω συντομα κ δικα σας νεα....:-D


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια που αρχισαμε να μαζευομαστε οι καλοκαιρινες μανουλες...ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα για ολες! Ειμαι τοσο ενθουσιασμενη και εκνευριζομαι που ακομα κ ο συζυγος λεει "ειναι πολυ νωρις ακομα μη το συζητας πολυ" ! Μα πως να το κανω αυτο αφου μονο αυτο σκεφτομαι;;; Χαχα!

Τα πολλα πονακια κ οι ανακατοσουρες εμενα σταματησαν...μονο το πρωι εχω λιγες....σαββατο θα κανω χοριακη για να παω απο βδομαδα στο γιατρο. Ειμαι στην 6 βδομαδα...

Νεφελη -13 σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, νομιζω πως και οσες εχετε ηδη παιδια ειναι καθε φορα ξεχωριστο και συναρπαστικο...

Νικηαντωνια διδυμακια; Μακαρι! Με το καλο....

Θα σας πω συντομα τα νεα αφου παω στο γιατρο κ περιμενω συντομα κ δικα σας νεα....:-D

Εγώ πάλι λειτουργώ όπως ο άντρας σου!!!

Δεν θέλω να το λέω αν δεν κατοχυρωθεί η εγκυμοσύνη.

Κι εμένα σταμάτησαν τα πονάκια, νομίζω ότι δεν είναι κακό.

Άρα μπορεί να ακούστε καρδούλα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω γενικα...αλλά στα δικα μου ατομα εστω θελω να μπορω να εκφραζομαι...ξερω οτι ειναι πολυ νωρις αλλά ειναι χαρουμενο θεμα , απο κει και περα ο, τι πει ο Θεος!

:D


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

:) Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!!Εμαθα και εγω πριν λιγες μερες οτι ειμαι εγκυος(πρωτη φορα)!!Ειμαι στην 5η εβδομαδα και στις 25 θα παμε για υπερηχο!!Σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!!Ευχομαι να λεμε οοολα μας τα νεα και τις αποριες εδω!!!Φιλακια!!
Link to comment
Share on other sites

:) Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!!Εμαθα και εγω πριν λιγες μερες οτι ειμαι εγκυος(πρωτη φορα)!!Ειμαι στην 5η εβδομαδα και στις 25 θα παμε για υπερηχο!!Σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!!Ευχομαι να λεμε οοολα μας τα νεα και τις αποριες εδω!!!Φιλακια!!

Συγχαρητήρια!! Με το καλό ο υπέρηχος και να ακούσεις τικ τακ, τικ τακ....:P:p:p:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!! Με το καλό ο υπέρηχος και να ακούσεις τικ τακ, τικ τακ....:P:p:p:p

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!Οτι καλυτερο και σε εσενα γλυκια μου!!!!Ανυπομονω!!!Εσεις την ακουσατε???Ειναι θαυμα η εγκυμοσυνη παντως,ειμαι τρελαμενη!!Δεν αντεχω και εγω να μην το πω!!!Εντομεταξυ παντρευομαι το αλλο σαββατο και πως να το κρυψω!!! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!Οτι καλυτερο και σε εσενα γλυκια μου!!!!Ανυπομονω!!!Εσεις την ακουσατε???Ειναι θαυμα η εγκυμοσυνη παντως,ειμαι τρελαμενη!!Δεν αντεχω και εγω να μην το πω!!!Εντομεταξυ παντρευομαι το αλλο σαββατο και πως να το κρυψω!!! :-D

Με το καλό ο γαμος!!! Τι ωραια, ολα τα ευχαριστα μαζι!!!!


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!Οτι καλυτερο και σε εσενα γλυκια μου!!!!Ανυπομονω!!!Εσεις την ακουσατε???Ειναι θαυμα η εγκυμοσυνη παντως,ειμαι τρελαμενη!!Δεν αντεχω και εγω να μην το πω!!!Εντομεταξυ παντρευομαι το αλλο σαββατο και πως να το κρυψω!!! :-D

Η ώρα η καλή!! Τι ωραίο δώρο για τον γάμο σας!! Να ζήσετε!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καινούρια κορίτσια!! βλέπω μεγαλώνει η παρέα τι όμορφα!!

εύχομαι να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες! εγώ για σίγουρα θα πάω την επόμενη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδούλα...απλά από συμπτώματα έχω υπερβολική κούραση και ανακατοσούρα σχεδόν όλη την ημέρα...ελπίζω να περάσει σε λίγες εβδομάδες!

Link to comment
Share on other sites

Nefeli_13 Ναι θα πάω αυτή την Παρασκευή , περιττό να σου πώ ότι χθές είδα ξεραμένο αίμα όταν ήγα τουαλέτα και ανησύχησα με αποτέλεσμα να παώ τελικά να με ξανα δεί η γυναικολόγος θα την τρελάνω στο τέλος ειμαι σίγουρη... πάλι είδε το σακουλάκι που έχει μεγαλώσει ..πήγε στα 0,80 cm αλλα μου είπε οτι πρέπει να περιμένουμε μέχρι την παρασκευή για να είμαστε 100% απλα εκείνη βλέπει ότι παμε καλα με το σχήμα... και το μέγεθος..αλλα πρεπεί να ακούσουμε καρδούλα... :) οποτε καταλαβες... εσυ σε ποιά φάση βρίσκεσε? εμένα η πρώτη μέρα της τελευταίας περίοδου μου ήταν 2/10/14... εσας κορίτσια? αρα είμαι σχεδόν 7 βδομάδων...

εγώ είμαι 7 εβδομάδων ,η πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 29/9/14:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...