Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Σου εδωσε κι εσενα η γιατρος τις κλασσικες οδηγιες σιτισης?

Μακαρι μωρε Στεβιβ και τσαμπα να τρελαινομαι...

Πως παει ο μικρος σου σημερα? Ειναι καλυτερα?


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nefeli14 δεν νομιζω πως πρεπει να αγχωνεσαι.Εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει να ανησυχω αν το παιδι κανει εμετους δλδ ρουκετες και μαλιστα συνεχομενους .Δλδ ζε καθε γευμα.Η δικια μου εκανε τις πρωτες εβδομαδες πολλες φορες κ μου ειχε πει τα γνωστα.Ταισμα με "δοσεις",καλο ρεψιμο ενδιαμεσα,ανακλιση στο κρεβατακι ρης.Τωρα το εχει αραιωσει.

Εγω εχω λιγο προβληματιστει με το εξης.:το κεφαλακι της απο την δεξια μερια ειναι λιγο.."πατικωμενο" πως να το πω

.Η παιδιατρος δεν εχει πει τπτ.Λετε να φτιαξει με τον καιρο?Σας εχει τυχει?

Link to comment
Share on other sites

Σαρλιν ευχαριστω που με καθησυχαζεις κι εσυ... Αποτι διαβαζω ειναι κλασσικο φαινομενο κ δε συντρεχει λογος ανησυχιας. Απλα να.. οταν ρευεται κ βλεπω ξαφνικα ενα ποταμακι ψιλοφρικαρω...

Οσο για το κεφαλι εμενα δεν το χει αλλα νομιζω αυτα διορθωνονται εν καιρω, ετσι ξερω. Για να μη σου χει πει κατι, δε θα χει δει κατι ανησυχητικο. Ξαναρωτγσε την ομως. Εμενα εχει στο ματακι της πανω μια κοκκινιλα που θα φυγει πανω στο χρονο.. Ειναι απτη γεννα αυτα κ φευγουν...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ο μπεμπακος ειναι μια χαρα!

Ο δικός μου εχει ένα αιμαγγειωμα στο μέτωπο του.. Ειναι πολυ αχνό και η παιδίατρος είπε θα φύγει.. Εχει και ένα κατακόκκινο σημάδι στον αυχένα του.. Το ίδιο εχει ο άντρας μου αλλα και η μαμά μου.. Η γιατρός το λέει το πιάσιμο του πελαργού..

Τα κεφαλάκια τους ειναι μαλακά ακόμα και δεν έχουν διαμορφωθεί τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Στεβιβ για τον μικρο σου!!

Κι εμενα αιμαγγειωμα μου την ειπε την κοκκινιλα κ πως θα φυγει.. Δε δημιουργηθηκε λιπωδησ ιστος σεκεινο το σημειο κατα την εγκυμοσυνη κ πωσ θα φυγει αλλα οταν θα κανει ηλιοθεραπεια, θα μαυριζει δυσκολοτερα εκεινο το σημειο...

Επισης εχουμε κι εμεις σημαδακι στο σωμα και ειναι το ιδιο με του μπαμπα της!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

χαιρομαι που τα μπεμπακια μεγαλωνουν και στρουμπουλευουν!

η μπεμπουλα μου 2 μηνων ηταν 5280γρ και 57 εκ. μεσα σε ενα μηνα πηρε 1200γρ με το γαλατακι της μαμας και ειμαι πολυ χαρουμενη! καναμε κ το πρωτο μας εμβολιο και μετα απο λιγες ωρες αρχισε να κλαιει σπαρακτικα για 3-4 ωρες και ησυχαζε μονο στην αγκαλια,ουτε ηθελε να φαει μεχρι το απογευμα που ησυχασε. την αλλη μερα εκανε 37,3 και τιποτα αλλο ευτυχως. τον αλλο μηνα κ εμεις εχουμε το 2πλο. ενα ποσιμο και ενα ενεσιμο. ειχε κ κατι σπυρακια που τελικα ειναι εκζεμα. εκοψα ολα τα γαλακτοκομικα κ την κανω μπανιο με ειδικο σαμπουαν κ μετα ενυδατικη. σε 3-4 μερες ειχε φοβερη βελτιωση. για μενα δυστυχως ειναι δυσκολο,δεν κανει να φαω ουτε μοσχαρι και ελεγχω τα συστατικα απο οτι τρωω. ακομα και οι φετες γαλοπουλας για τοστ εχουν μεσα γαλα :mad:

Vanessa23 κ μενα ειναι πολυ της αγκαλιας. τωρα τελευταια καθεται αρκετα στο ριλαξ και χαζευει τα κρεμαστα ζωακια. επισης καθομαι στον καναπε με τα ποδια πανω,την ξαπλωνω στα ποδια μου κ την κουναω, της τραγουδαω κ ετσι χαλαρωνει για λιγο.

Nefeli2014 εγω τη βαζω μπρουμυτα καθε βραδυ πριν το μπανακι της. μου ειπε κ η παιδιατρος να τη βαζω αρκει να εχει περασει αρκετη ωρα απο το γευμα της. της αρεσει κ προσπαθει να σηκωσει το κεφαλακι της αλλα κουραζεται γρηγορα κ τη γυρναω. γυρω στους 3 μηνες στηριζουν αρκετα καλα το κεφαλι τους αλλα δινουν κ απο καμια κουτουλια οπως λες!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ψυχραιμια.....τι να πουμε και δευτερομανουλες...τριτομανουλες που τα παιδακια μας ειναι καθσ μερα με ιωσουλες.;;;!το θεμα ειναι να ναι κατι περαστικο....ντεπουδακι και ελαφρα ρουχαλακια....χλιαρο μπανακι και ολα αντιμετωπιζονται!κανα 6μηνο ακομη μετα θα κοντευουν να χρονισουν...!!!ψυχραιμια γιατι αγχωνεται και μας που καθε μερα τρεμουμαι μην ερθουν σπιτι με 'κατι'...χαχα ε μωλο νεφελη 13 charline....;;;;despina ??

ετσι ειναι! ο γιος μου μεχρι που χρονισε δεν αρρωστησε ουτε μια φορα. η μπεμπα μου απο προχθες φταρνιζεται και εχει μυξουλες,ευτυχως δεν ειναι πρασινες. ισως κρυωσε στη βολτα μπορει ομως να την κολλησε ο γιος μου ή τα ανιψια μου που μενουν απο πανω μας,ειναι 4 και 1,5 χρονων πηγαινουν κ τα δυο παιδικο και ποιος ξερει τι κουβαλανε καθε μερα. δεν μπορω να τους βαλω απαγορευτικο!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

κ κατι ακομα!

τελικα κλεισαμε για βαφτιση στις 10 Ιανουαριου. θελουμε να τη βαφτισουμε μικρουλα. νονοι θα ειναι η αδελφη μου με τον γαμπρο μου. θελω τη γνωμη σας για το ρουχακι πριν τη βαφτιση. η φωτογραφος ειπε εντονα χρωματα για καλυτερο αποτελεσμα. ψηφιστε, ροζ ή γαλαζιο;

2015_oi_8.jpg

2015_oi_6.jpg


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μια φλασια που μου ρθε τωρα: (θα μου πειτε "πολυ νωρις το θυμηθηκες..")

Οταν μετρατε τα ml του γαλατος, μετρατε το νερο μονο ή μαζι με την σκόνη;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια μια φλασια που μου ρθε τωρα: (θα μου πειτε "πολυ νωρις το θυμηθηκες..")

Οταν μετρατε τα ml του γαλατος, μετρατε το νερο μονο ή μαζι με την σκόνη;

Πριν τη σκόνη μετράς τα ml..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

χαιρομαι που τα μπεμπακια μεγαλωνουν και στρουμπουλευουν!

η μπεμπουλα μου 2 μηνων ηταν 5280γρ και 57 εκ. μεσα σε ενα μηνα πηρε 1200γρ με το γαλατακι της μαμας και ειμαι πολυ χαρουμενη! καναμε κ το πρωτο μας εμβολιο και μετα απο λιγες ωρες αρχισε να κλαιει σπαρακτικα για 3-4 ωρες και ησυχαζε μονο στην αγκαλια,ουτε ηθελε να φαει μεχρι το απογευμα που ησυχασε. την αλλη μερα εκανε 37,3 και τιποτα αλλο ευτυχως. τον αλλο μηνα κ εμεις εχουμε το 2πλο. ενα ποσιμο και ενα ενεσιμο. ειχε κ κατι σπυρακια που τελικα ειναι εκζεμα. εκοψα ολα τα γαλακτοκομικα κ την κανω μπανιο με ειδικο σαμπουαν κ μετα ενυδατικη. σε 3-4 μερες ειχε φοβερη βελτιωση. για μενα δυστυχως ειναι δυσκολο,δεν κανει να φαω ουτε μοσχαρι και ελεγχω τα συστατικα απο οτι τρωω. ακομα και οι φετες γαλοπουλας για τοστ εχουν μεσα γαλα :mad:

Vanessa23 κ μενα ειναι πολυ της αγκαλιας. τωρα τελευταια καθεται αρκετα στο ριλαξ και χαζευει τα κρεμαστα ζωακια. επισης καθομαι στον καναπε με τα ποδια πανω,την ξαπλωνω στα ποδια μου κ την κουναω, της τραγουδαω κ ετσι χαλαρωνει για λιγο.

Nefeli2014 εγω τη βαζω μπρουμυτα καθε βραδυ πριν το μπανακι της. μου ειπε κ η παιδιατρος να τη βαζω αρκει να εχει περασει αρκετη ωρα απο το γευμα της. της αρεσει κ προσπαθει να σηκωσει το κεφαλακι της αλλα κουραζεται γρηγορα κ τη γυρναω. γυρω στους 3 μηνες στηριζουν αρκετα καλα το κεφαλι τους αλλα δινουν κ απο καμια κουτουλια οπως λες!

Αχ αυτές οι αλλεργίες.πρέπει να διαβάσεις όλες τις ετικέτες να δεις αν έχουν ιχνοι.τα πέρασα κοριτσάκι μου από το ην αρχή που γέννησαν γιατί μου είχαν πει ότι είδαν αίμα στα κακά του.ακολούθησαν αυτή τη διατροφή και μετά από 20 μέρες έκανα πρόκληση.δηλαδή άρχισα με μικρή ποσότητα μοσχαράκι που σταδιακά μέσα σε 5 μέρες έγινε μερίδα.μετά το ίδιο έγινε με το τυρί μετά με το γιαούρτι και τέλος το γάλα.όλες αυτές τις μέρες κοιτούσαν μη βγει τίποτα.τελικά με μας πήγαν όλα καλά,αλλά δε σου κρύβω πως ακόμα ελεύθερα δε τρώω.μου έχει μείνει....φαντάζουν ότι το μόνο γλυκό που τρώω μέχρι σήμερα είναι ζελέ!!!οπότε κοριτσάκι μου οπλισμού με υπομονή και πείσμα γιατί τα γαλατά που δίνουν γι αυτές τις περιπτώσεις εκτός από ακριβά είναι και στόκος τελείως.ενώ το γάλα της μανουλες είναι σούπερ!!!!το είπε κι ή ζυγαριά!!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μια φλασια που μου ρθε τωρα: (θα μου πειτε "πολυ νωρις το θυμηθηκες..")

Οταν μετρατε τα ml του γαλατος, μετρατε το νερο μονο ή μαζι με την σκόνη;

Το νερό κοριτσάκι και μετά βάζεις το γάλα


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!

Χαίρομαι που μεγαλώνουν καλα όλα τα μωράκια!

Εμείς μεγαλώσαμε κι άλλο. Πλέον δεν μας χωράνε τα φορμάκια 3 μηνών και είμαστε ακόμη 2,5.. Βέβαια και η παιδίατρος μας είπε ότι έχουμε αγγίξει σε ύψος τους 4 μηνες.

Αυτο με τις γουλιτσες το έκανε και εμένα πριν 2 εβδομαδες. Η παιδίατρος μου είχε πει ειναι φυσιολογικό μέχρι να ωριμάσει το πεπτικό τους σύστημα. Πλέον δεν βγάζει καθόλου.. Δε ξέρω στην πορεία αλλα απ ο,τι μου είπε η παιδίατρος πέρασε κι αυτο.

Εγω κανονικά πάω δουλεια. Μου λείπει ακόμη αλλα το ξεπερνάω.

Despoina εγω λέω ροζ! Γυναικάρα η Μπέμπα σου! Τα καταφέρατε περίφημα!

Nefeli την ίδια απορία είχα κ εγω με το γάλα! Τελικά μόλις μου την λύσατε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...