Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μου έκανε με το εμβόλιο αλλα μου είχε κάνει σε άλλη φάση και μου είπε η παιδιατρος να μην ασχολούμαι με το χρωμα παρα μόνο με την υφή (με συγχωρείς) εκτός αν δούμε κόκκινο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνηθως πρασινες κενωσεις μου κανει κι ενιοτε κιτρινες. Κι εμενα ο γιατρος μου πε πως το χρωμα δε μας πειραζει. Τα κακα μπορει να ειναι η πρασινα ή κιτρινα ή μουσταρδι ή πρασινομουσταρδοκιτρινα οπως θαλεγε η Μιραρακη:tongue:

Κοριτσια ποσο σας τρωνε πανω κατω ημερησιως;

Ευτυχως σωστα μετρουσα τα μλ τοσο καιρο...

Παω για δουλεια αρχες του μηνα κ ζοριζομαι... Δεν αντεχω να την αποχωριζομαι ουτε λιγο...:(


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα συνηθως πρασινες κενωσεις μου κανει κι ενιοτε κιτρινες. Κι εμενα ο γιατρος μου πε πως το χρωμα δε μας πειραζει. Τα κακα μπορει να ειναι η πρασινα ή κιτρινα ή μουσταρδι ή πρασινομουσταρδοκιτρινα οπως θαλεγε η Μιραρακη:tongue:

Κοριτσια ποσο σας τρωνε πανω κατω ημερησιως;

Ευτυχως σωστα μετρουσα τα μλ τοσο καιρο...

Παω για δουλεια αρχες του μηνα κ ζοριζομαι... Δεν αντεχω να την αποχωριζομαι ουτε λιγο...:(

Καλημερα!!εμενα μετα το εμβολιο ξεκινησε τις πρασινες κενωσεις και μου ειπε η παιδιατρος οτι αλλαζει η χλωριδα του εντερου και γι αυτο!!επισης αυξηθηκαν σε συχνοτητα γιατι τηννθηλαζω αποκλειστικα οποτε καθε φορα σχεδον που τρωει κανει και μια κενωση!ελπιζω να στρωσει και να επανελθουν σιγα σιγα στο χρωμα τους!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι Nefeli ηταν ξυπνια και μαλλον απο οτι αποδειχτηκε ηθελε αγκαλια για να ρευτει!!Και απο τα νευρα της γυριζε!!Γιατι το εκανε 2-3 φορεα στον αντρα μου γτ εγω κοιμιζα τον μεγαλο.Και οταν ανεβηκα την ειδα κι εγω!!!Κ την πηρα αγκαλια κ ρευτηκε!!Ο γιος μου ειχε γυρισει 4,5 μηνων το εχω σημειωσει!!!

Πλακα εχουμε ε? Λες κι εκανε κανενα κατορθωμα!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια!!! Ειναι πραγματι ενα μεγαλο κατορθωμα!!!

Να το σημειωσεις κι αυτο!!!:):)

Μωρε εγω δεν ξερω τι να κανω, εχω το εξης θεμα αν μπορεσει καμμια σας να με ξεμπλοκαρει..

Η μπεμπα μας δε χωνευει ευκολα, δηλ περναει κανα διωρο για να χωνεψει αφου ρευεται κ μετα απο δυο ωρες αφου εχουμε φαει.. Επισης το γευμα της της το δινω λιγο λιγο για να μη μου κανει γουλιες και οντως δε μου κανει. Το θεμα μου: ολη νυχτα κοιμαται στο καλαθι της, ολα ωραια ως εδω. Την ημερα ομως(επειδη φοβαμαι τις γουλιες της) την εχω στο ριλαξ (45μοιρες) (το οποιο ειναι ζητημα χρονου να καταργησουμε γιατι δε θα χωραει). Στο ριλαξ ομως οταν νυσταζει, δε βολευεται κ φαινεται γιατι τεντωνεται, προσπαθει το καημενο κ τελικα κοιμαται.

Το σωστο ειναι να τη βαζω κ στο καλαθι της να ξεπιανεται, να τεντωνεται, να κοιμαται ανετα...

Ομως οταν εκεινη νυσταζει ειναι πολυ νωρις απο το γευμα της κ δεν εχει καλα καλα χωνεψει.

Στο καλαθι της υπαρχει κλιση 30 μοιρων..

Απο τη μια προτιμω το ριλαξ νιωθω σιγουρη απτην αλλη ταλαιπωρειται κ δεν της δινω νομιζω ετσι τη δυνατοτητα να γυρισει κ μπρουμυτα.

Τι θα κανατε εσεις;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου εμένα μου είχε πει η παιδίατρος να βάλω κάτω απο το στρώματα κι στο καλάθι ένα λεπτό μαξιλαράκι στο ύψος του κεφαλιού..

Πάντως ο δικός μου ρεύεται μόλις τελειώσει το γεύμα του αλλα μπορεί να ρευτεί άλλες δυο με τρεις φορές πριν το επόμενο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου κανει γουλιες, δε χωνευει... Πραγματικα προβληματιζομαι μαυτο το θεμα...

Σαρλιν σημερα πηγαμε στη μαμα μου κ την κοιμησα στο παρκο... Ανασκελα την αφησα κ μπρουμυτα την βρηκα! Κοντεψα να τρελαθω απτη χαρα μου!!! Τοσο καιρο την κοιμιζω στο καλαθι κ περιοριζεται.. Μπορει δηλ αν την κοιμιζα στην κουνια να χε γυρισει νωριτερα! Καταλαβαινω πως ειναι λαθος αλλα καπου πρεπει να δωσω προτεραιοτητα...

Και κοριτσια το παιδι μου κουνιεται απιστευτα, εδω στο καλαθι την βρισκω αναποδα το πρωι, ουτε να τη σκεπασω μπορω αυτη τη βδομαδα θα αγορασω υπνοσακο!

Πρεπει ομως καποια στιγμη να τη βαλω κανονικα στην κουνια ομως με την

Κλιση που λετε για το στρωμα, γλιστραει κατω ή γυρναει αναποδα ή παει πλαι λοξα κ χανεται η κλιση γιαυτο και ακομα την κοιμιζω στο καλαθι..

Αντε βγαλτε ακρη.. :/

Α κι οποτε μες στην ημερα την κοιμιζω στο καλαθι αντι για ριλαξ, οκ κοιμαται αλλα πολλες φορες ξυπνα ζορισμενη γιατι της ερχεται το γαλα κ μολις τη σηκωνω τσουπ γουλιτσα. Ενω με το ριλαξ χωνευει ευκολα κ δε κανει σχεδον καθολου γουλιες. Αλλα πιανεται κ τη ξεμουδιαζω αγκαλια..τη βαζω πανω μου, την πιαμω ορθια κανω διαφορες εναλλαγες ή την βαζω στην αλλαξιερα πανω με μαξιλαρι κ καθομαστε αρκετη ωρα κ ξεμουδιαζει ή μετα το μπανιο της κανω μασαζ. Εσεις που θα δινατε προτεραιοτητα; Κανω λετε λαθος που δε τη βαζω;

Σας καληνυχτιζω!!(σημερα ειδα τα διδυμα μιαδ φιλησ κ ειχαμε χορωδια απο μωρα κ σκεφτομουν το τοπικ μασ που ειναι γεματο μωρακια!!!)

Φιλια!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ σημερα που πηγα στη φιλη μου το παιδακι της εκανε συνεχεια γουλιες κ εκεινη χαλαρη

Μηπως υπερβαλλω σκεφτηκα....

Πφφ...

Α δειτε κι αυτο: http://www.e-shop.gr/365-paixnidia-kai-drastiriotites-gia-exypna-morakia-p-BKS.0732816

Ειναι φοβερο!!!!!!

Αν εχετε κι εσεις βιβλια ή παιχνιδια ή βιντεο παραθεστε!!!!

Σας φιλω παλι, μεπιασε λογοδιαρροια :D

καληνυχτα!!! :)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nefeli μπραβο!!Και η δικια σου ειναι ζουζουνιτσα κ στριφογυρναει!!Μαλλον τα αγορια ειναι πιο μπουνταλαδες:tongue:Ή μαλλον ο δικος μου ηταν πιο μπουνταλάκος:-D

Ετσι οπως τα περιγραφεις κι εγω προτεραιοτητα θα εδινα στο θεμα της πεψης.Κι εγω κατω απο την κουνια της εχω βαλει πετσετες για να εχει κλιση αλλα οπως λες δεν καθεται εκει,οποτε...Μονο τον πρωτο καιρο με βολεψε αυτο .Λογικα ειναι κατι παροδικο.Κανε υπομονη,συνεχισε οπως το κανεις αφου ακομα χωραει στο ρηλαξ κ μερα με τη μερα θα βελτιωνεται.Α! επισης μηπως το γαλα που της δινεις της ειναι δυσπεπτο κ πρεπει να δικιμασεις καποιο αλλο?

Στο μαιευτηριο μου ειπαν κατηγορηματικα πως η σωστη θεση για το μωρο ειναι ΜΟΝΟ ανασκελα.Κ αυτο απο μονο του γυριζει το κεφαλακι του οποτε πρεπει.Μπρουμητα για λιγο κ μονο με την επιτηρηση μου.Αυτο κ το θεμα του μαξιλαριου ειναι αυτα που η πεθερα μου δεν λεει να καταλαβει κ με αγνοει οταν της λεω να μην τα κανει κ μου σπαει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...