Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεία σου Christie μου!! Αυτήν την φορά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μήν πάνε όλα καλά θα δεις!!! Παίρνεις κάποια μέτρα? Εγώ κάνω απο την αρχή της εγκυμοσύνης ενέσεις innohep των 0,35 στην κοιλίτσα. Ευχομαι μέσα απο την ψυχή μου αυτό το μωράκι να το πάρεις στην αγκαλίτσα σου κοριτσάκι!! :)

Μακαρι βρε κοριτσακι! Ευχομαι κι εσυ να εχεις μια ευκολη, τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Εγω παιρνω ολοκληρη την φαρμακαποθηκη, δεν πειραζει ομως ας πανε ολα καλα και το τιμημα ειναι πολυ μικρο!

Κι εγω εδω και μια βδομαδα εχω εμετους, και αυξανονται προοδευτικα, απο εναν εχουμε φτασει αισιος στους 3 και εχω διαρκως ανακατοσουρα.

Ο γιατρος μου ειπε να βαλω κατι βραχιολακια που στηριζονται στις αρχες του βελονισμου αλλα δεν νομιζω να κανουν τιποτα και φαρμακα δεν θελω να παρω, παιρνω ηδη πολλα.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μακαρι βρε κοριτσακι! Ευχομαι κι εσυ να εχεις μια ευκολη, τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Εγω παιρνω ολοκληρη την φαρμακαποθηκη, δεν πειραζει ομως ας πανε ολα καλα και το τιμημα ειναι πολυ μικρο!

Κι εγω εδω και μια βδομαδα εχω εμετους, και αυξανονται προοδευτικα, απο εναν εχουμε φτασει αισιος στους 3 και εχω διαρκως ανακατοσουρα.

Ο γιατρος μου ειπε να βαλω κατι βραχιολακια που στηριζονται στις αρχες του βελονισμου αλλα δεν νομιζω να κανουν τιποτα και φαρμακα δεν θελω να παρω, παιρνω ηδη πολλα.

Όλα θα πάνε τέλεια θα δείς!! :) Από φάρμακα κ εγώ άλλο τπτ.. το πρωί κάνω μια ένεση στην κοιλιά μετά πέρνω ultrogestan μετα σίδηρο, μετά felicin, μετά calcrate, μετα μαγνησιο κοκ. αλλα ενα εχω να πω.. ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ.. θα έπερνα οτιδήποτε προκειμένου να εξασφαλίσω ότι θα είναι καλά αυτό δεν το συζητώ..

Δηλαδή όλες σας έχετε εμετούς εκτός απο μένα? :tongue: εγώ έχω τις περισσότερες ώρες τις ημέρας χαλασμένο στομάχι που κάποιες φορές στρώνει τρώγοντας άλλες δεν στρώνει με τπτ..αλλά εμετό όχι!:P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΕΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΗΠΝΥΛΙΑ..ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ 5ΜΗΝΩΝ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 27ΜΗΝΕΣ..

Καλημέρα κοριτσάκι κ εγώ μια απο τα ίδια μόνο χαλασμένο στομάχι και ύπνο και τπτ πονάκια αραια κ που και κάποιες φορές πονάει πολύ το στήθος μου κ εννοείται ότι εχει γίνει τεράστιο!!! Είναι τέλειο που θα έχουν αυτήν την διαφορά ηλικίας θα παίζουν θα είναι φιλαράκια!!! Συγχαρήτήρια Αννια μου με το καλό!! :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες κοριτσακια μου.

Εγω αυτες τις μερες ειμαι εξαφανισμενη γιατι ειμαι μεχρι επανω με τη δουλεια και δεν προλαβαινω τιποτα πραγματικα. Δεν πειραζει ετσι ειναι καθε χρονο τετοια εποχη......

Οσο για τα δικα μας επανελαβα εχτες τη χοριακη που απο 376 πηγε σε μια εβδομαδα 10535. Καλα πιστευω να ειναι θα μιλησω και με τον γιατρο.

Απο συπτωματα ,οπως και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, μονο κατι ψιλοπονακια και τιποτα αλλο.

Ευχομαι σε λοες μια πολυ καλη μερα...


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες κοριτσακια μου.

Εγω αυτες τις μερες ειμαι εξαφανισμενη γιατι ειμαι μεχρι επανω με τη δουλεια και δεν προλαβαινω τιποτα πραγματικα. Δεν πειραζει ετσι ειναι καθε χρονο τετοια εποχη......

Οσο για τα δικα μας επανελαβα εχτες τη χοριακη που απο 376 πηγε σε μια εβδομαδα 10535. Καλα πιστευω να ειναι θα μιλησω και με τον γιατρο.

Απο συπτωματα ,οπως και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη, μονο κατι ψιλοπονακια και τιποτα αλλο.

Ευχομαι σε λοες μια πολυ καλη μερα...

Τελεια ειναι η χοριακη σου!Πρεπει καθε 2 μερες να διλασιαζεται, εσενα αυξηθηκε κι αλλο. Μπραβο!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με θέλετε στην παρέα σας; Έχω λίγες μέρες που έμαθα τα ευχάριστα και πετάω στα σύννεφα!!!!!!

Η τελευταία χοριακή 614 και την Παρασκευή θα παω για τον πρώτο μου υπέρηχο για να δούμε σάκο. Έχω τρομερό άγχος και χαρά μαζί.. Είναι η 2η εγκυμοσύνη η πρώτη δεν είχε προχωρήσει καλά και προσεύχομαι σ αυτή να πάνε όλα τέλεια!!!!!!

Ο γιατρός μου έδωσε να πίνω utrogestan 200mg πρωί κ άλλα 200mg βράδυ, σαλοσπίρ και βιταμίνες pregnacare μεσημέρι.


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό όλες μας!!!

Να κάνω μερικές ερωτήσεις;; Εσάς ο γιατρός σας είναι υπέρ του κολπικού υπέρηχου στην αρχή; Ο δικός μου είναι αλλά άκουσα από κάποιον άλλο ότι είναι αρνητικός...

Μου είπε να παω 5 εβδομάδα να δούμε σάκο και 7-8 ν ακούσουμε καρδούλα. Εσείς τι κάνατε;

Και διάβασα τις παρενέργειες στο σαλοσπίρ και τρελάθηκα...λέει ευθύνεται για αποβολές...


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάθε γυναικολόγος είναι άλλης "σχολής".... το σημαντικό είναι να τον εμπιστεύεσαι και να έχεις καλή επικοινωνία μαζί του. Αν όχι... εδώ παπούτσια αγοράζεις και πας σε 10 διαφορετικά μαγαζιά.. δεν είναι κακό να αναζητήσεις και μια δεύτερη γνώμη.

Από όσο έχω διαβάσει εδω μέσα συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι κολπικός γιατί από την κοιλιά δεν φαίνεται ακόμα τίποτα και είναι σημαντικό να διαπιστωθεί ότι είναι ενδομήτρια η εγκυμοσύνη. Επίσης από τον κολπικό ακούγεται πιο εύκολα η καρδούλα.


dev358pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό όλες μας!!!

Να κάνω μερικές ερωτήσεις;; Εσάς ο γιατρός σας είναι υπέρ του κολπικού υπέρηχου στην αρχή; Ο δικός μου είναι αλλά άκουσα από κάποιον άλλο ότι είναι αρνητικός...

Μου είπε να παω 5 εβδομάδα να δούμε σάκο και 7-8 ν ακούσουμε καρδούλα. Εσείς τι κάνατε;

Και διάβασα τις παρενέργειες στο σαλοσπίρ και τρελάθηκα...λέει ευθύνεται για αποβολές...

Καλώς ήρθες Μελένια μου!!! Με το καλό να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :)

Αυτό το θέμα με τον κολπικό υπέρυχο ήταν μια απο τις αιτίες που άλλαξα γιατρό πάντως...Γιατί ήταν τελειώς αρνητικός με τους κολπικούς υπέρυχους και προφανώς δεν είχε εξασκηθεί αρκετά γιατι εμένα μου έκανε την 6η εβδομάδα απο πάνω και είδαμε σάκο κ εμβρυακά στοιχεία και μετά απο κάτω και δεν είδε τπτ :confused:

Άλλαξα γιατρό και με το που μου εκανε κολπικο υπερυχο ειδαμε κ το φασολάκι ακούσαμε και την καρδούλα του! Τα συμπεράσματα δικά σου...


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

μπορει το τικερακι μου να ειναι για 3 Ιανουαριου αλλα επειδη εχω πολλες φιλες πραγματικες εδω και επειδη παω για καισαρικη λογω και της πρωτης μου γεννας ετσι,αν με θελετε και εμενα εδω??!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

μπορει το τικερακι μου να ειναι για 3 Ιανουαριου αλλα επειδη εχω πολλες φιλες πραγματικες εδω και επειδη παω για καισαρικη λογω και της πρωτης μου γεννας ετσι,αν με θελετε και εμενα εδω??!!

Αν σε θέλουμε λέει???????????? ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ....

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :P Με το καλό!!!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...