Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια πολλά για τους Φιλίππους!

Σε ποιές εξετάσεις αναφέρεστε; Αίματος ή κάτι άλλο; Αν μιλάμε για αίματος πάντως, θα πρέπει να έχω πολύ σοβαρή ένδειξη για να του κάνω, γιατί όταν χρειάστηκε να κάνει τον Μάιο ήταν πολύ τραυματική εμπειρία για όλους μας.

Κατά τα άλλα και εμάς που μιλάει εδώ και καιρό, περνάει τη φάση του "ναι". Εντωμεταξύ έχει πολύ πλάκα όταν αρχίζω να του κάνω ερωτήσεις και απαντάει "ναι", οπότε κι εγώ μετά τον ρωτάω "πετάει ο γάιδαρος;" (απάντηση-ναι), "δεν θα κάνεις ποτέ ζαβολιές;"(απάντηση-ναι) και άλλα τέτοια συναφή:P

Chrimai το θέμα με τους εμετούς συζήτησέ το με τον παιδίατρο καλύτερα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Α, και άρχισε η άδειά μου! (χοχοχο-χιχιχιχι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

νεα απορία....

εσείς τι γάλα τους δίνετε?

εννοώ δίνετε ακόμα σκόνη ή φρέσκο ή εβαπορέ?

εμείς ακόμα σκόνη αλλά με έχει κουράσει

θέλω να του μάθω να πίνει φρέσκο (για μωρά όμως)

και να του κόψω το μπιμπερό...

να χρησιμοποιεί ποτηράκι

που έτσι κι αλλιώς το χρησιμοποιεί για νερό ή πορτοκαλάδα

αλλά όχι για το γάλα

είναι νωρίς λέτε?

η ιστορία με τους εμετούς συνεχίζεται

μετά το τελευταίο Κυριακάτικο εμετό γιατί παίζανε με μπαμπά του

και έπεσε καταλάθος και χτύπησε

έκανε πυρετό προχτές ο οποίος συνοδεύτηκε από εμετό

κοιμήθηκε και μόλις ξύπνησε το πρωί

έκανε άλλους 2 αλλά δεν είχε τι άλλο να βγάλει και έβγαζε νερό κιτρινωπό

στο τελευταίο ειδικά έβγαλε και φλέμμα με αίμα...

ίωση λέει η παιδίατρος αλλά εγώ έχω τρομάξει


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλησπερούδια.....

εν τάχει, εμείς ακόμα σκόνη πίνουμε ναν3, επειδή θέλουμε να είμαστε σίγουροι για το σίδηρο που παίρνει, κ εμείς είμαστε στη φάση του "ναι (θέλεις ξύλο?? ναι, κάνεις ζαβολιές?? ναι.. πολύ πλάκα), φρούτα αλεσμένα με δυσκολία πια, κανονικά δεν τα τρώει, εξετάσεις αίματος έχουμε κάνει (πέρα από τους πρώτους μήνες που ήταν συνεχείς) όταν αλλάζαμε χρόνο. παρακολουθούμε σίδηρο περισσότερο κ κάτι ορμονικές λόγω προωρότητας.

Κάναμε σήμερα το εμβόλιο της γρίπης, είμαστε 10800 και 87 πόντους, μια χαρά από ομιλία... δεν λέμε "γάλα", "νερό", αλλά το open, di-di, (dvd),bye, και κάτι άλλα κουφά τα λέμε. ας είναι καλά η "Ντόρα". τεσπα. σας καληνυχτίζω κ τα ξαναλέμε σύντομα!!!!

φιλάκια σε όλους!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Την Τετάρτη τελικά περάσαμε υπέροχα γιατί από το πουθενά είχαμε επισκέψεις.Φυσικά μετά αρρωστήσαμε κ τώρα ο μικρούλης μου είναι με βουλωμένη μύτη κ βηχάκι.Πυρετό ακόμα δεν έχει κάνει κ ελπίζω να μην είναι η γνωστή ίωση.Το βράδυ κοιμήθηκε ανήσυχα αλλά λογικό με τέτοιο μπούκωμα.

Γάλα πίνουμε ακόμα σκόνη αλλά έχω ακόμα 4-5 κουτιά.Μετά από αυτό θα ρωτήσω την παιδίατρο τι γάλα να του δώσω να του σταματήσω επιτέλους την σκόνη (μα πόσο ποια θα το πίνει?).Εξετάσεις αίματος δεν μας είχε δώσει να κάνουμε αλλά πάνω στο χρόνο νοσηλευτήκαμε στο νοσοκομείο λόγω αναπνευστικού κ του έκαναν εκεί οπότε δεν χρειάστηκε κ 2η φορά.Βασικά αν φαίνονται εντάξει τα παιδιά δε νομίζω ότι χρειάζεται να το κάνουμε.

Κορίτσια έχω απορία!Θα στολίσετε κανονικά δέντρο φέτος?Θέλω κ εγώ να στολίσω αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο μικρός ταλιμπάν θα το φέρει τούμπα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια που είστε?Χαθήκατε!

Εμείς αρρωστήσαμε τελικά, γύρισε κι ο μπαμπάς μας άρρωστος κ τώρα που συνέρχονται σιγά σιγά νομίζω ότι κόλλησα εγώ...ουφ...άντε να περάσει...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνουν τα ζουζούνια σας;

Εμείς κάναμε το εμβόλιο μας την προηγούμενη Πέμπτη και ο γιατρός μας βρήκε μια χαρα από ανάπτυξη.Φτασαμε τους 96 πόντους ύψος και στα 14,5 κιλά σε βάρος.Μπουλούκεψε ο μικρός μου,μιας και για μήνες ήταν κολλημένος στα ίδια κιλά,13 και κάτι ψιλά.

Για την ομιλία μας είπε να μην ανησυχούμε,μιας και πολλά παιδάκια αργούν να μιλήσουν,χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Από τη στιγμή που υπάρχει η αντίληψη του λόγου,η καθυστερηση της εκφοράς του δεν θα πρέπει να μας αγχώνει.

Τελικά κοιμάται αδιαμαρτύρητα στο κρεβατάκι του.Ποτε δεν εχει δυσανασχετήσει,οπότε κοιμόμαστε κι εμείς με άνεση και ξεκουραζόμαστε χωρίς να μας κλωτσάνε μικρά ποδαράκια...Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει κάποιες φορές ο ύπνος με τον μικρό μου,αλλά αποφεύγω το πισωγύρισμα,γιατί φοβάμαι ότι μετά δεν θα ξεκολλάει.Και σίγουρα δεν θα φταίει αυτός.

Στο φαγητό επίσης έχει κάνει κάποια πρόοδο ως προς την ποικιλία των τροφών που δοκιμάζει και αρκετες φορες του δίνω και πίνει νερό από το ποτήρι.Τα καταφέρνει,αλλά ακόμα δεν το έχω καθιερώσει.

Ενω δείχνει ότι θελει να είναι ανεξάρτητος και κάνει κάποια πράγματα μόνος του,ταυτόχρονα είναι και χαδιάρης και θελει πχ να του δωσω εγω το νερό του από το μπουκαλάκι,παρόλο που ηδη πίνει το γαλα μόνος του...Παίρνει το νερό και με τραβολογά να του το δώσω,ενω σίγουρα μπορεί να πιει μόνος του.Εχω πρατηρησει ότι το κανει τις ωρες που κάνω κάτι και δεν του πολυδινω σημασία.

Επίσης ζωγραφίζει με μαρκαδόρους,δεν αφηνει τίποτα αζωγράφιστο...Πλακάκια,ντουλάπια κουζινας,τα ρούχα του,τα χερια,τα πόδια,το προσωπάκι του...Οταν κρατα μαρκαδόρο τον έχω υπό στενή παρακολούθηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πως τα πάτε?Εγώ αρρώστησα τελικά κ είμαι μ'ένα τρελό μπούκωμα...να δω πόσο θα κρατήσει.

Προχτές πηγα με τον μικρό στο εμπορικό που είχαν στολίσει τα δέντρα ένα και σε κάθε γωνία.Ήταν πολύ όμορφα δεν μπορώ να πω αλλά ο μικρός πήγε κατευθείαν πάνω τους κ πείραζε τις μπάλες κ τα λαμπιόνια...με βλέπω να βάζω ένα μικρό δεντράκι πάνω στο τραπέζι να μην το φτάνει με τίποτα.Στολίσατε εσείς?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι εδώ!

από βδομάδα θα αρχίσω να ετοιμάζω τα γενεθλιάκια του μικρού

εμείς είμαστε 4/12

θα τα κάνουμε τελικά στις 09/12 Κυριακή σε ένα παιδότοπο

εν τω μεταξύ θα κόψει τούρτα και στο σταθμό...

swan περαστικά...

εμείς θα στολίσουμε δέντρο όπως και πέρυσι κανονικά

βέβαια έχω πάρει ένα περιέργο ανάποδο δέντρο και δεν τα φτάνει τα στολίδια

κουνάει μόνο το κορμό και το τραντάζει


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπέρες μου!!!!

Ευχαριστώ chrimai!Ακόμα μπουκωμένη!Ευτυχώς σταμάτησα να μιλάω σαν νταλικέρισσα χαχαχαχαχα.

Τι εννοείς ανάποδο δέντρο?Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη να το δω,αν μπορείς βάλε μία φωτό!Με το καλό κ τα γενέθλιά σας!Λίγες μέρες έμειναν για να κλείσετε τα 2!

Εμείς έχουμε 28 και σήμερα για τα γενέθλιά μας και σκέφτομαι να του κάνω πάρτυ με θέμα του στρουμφάκια.Αν κ δεν θα είμαστε πολλά άτομα,δεν έχουμε τεράστιο σπίτι,μου αρέσει πολύ η ιδέα να ετοιμάζω το πάρτυ του γιου μου με κάποιο συγκεκριμένο θέμα!Πλάκα θα έχει!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Απαπαπα...Και νόμιζα ότι ήμουν η πιο αμελής

Μήνας γενεθλίων των ζουζουνακίων ο Δεκέμβρης!

Chrimai χρόνια πολλά του μικρού σου.Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!

Ποια άλλα παιδάκια είχαν γενέθλια;

Πρέπει να βρω τη λίστα

Εμείς εχουμε στις 21 και ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει τι θα κάνουμε.

Στολίσαμε κιόλας με τα απολύτως βασικά,για να μην εχουμε ζημιές και ατυχήματα.

Πολλά φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολες

εχουμε χαθει το ξερω αλλα αυτος ειναι ο μηνας μας!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρονια πολλα σε ολα τα παιδακια που εχουν ηδη γινει 2!Να τα χαιρομαστε και να ειναι ευτυχισμενα!

Κλεο χρονια πολλα για σημερα να χαιρεσαι τη Δαναη σου και να ειναι παντα υγιης και καλοτυχη!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

zounitsa Αγγελική 27 Οκτωβρίου

christy28 Ειρήνη 23 Νοεμβρίου

MarilenaAth 26/11/2010

Angelikig Λεωνίδας 29 Νοεμβρίου

Patousitsas 1/12/2010

Babyofmine Βασιλεία 4 Δεκεμβρίου

Chrimai Κωνσταντίνος 4 Δεκεμβρίου

Bebua 5/12/2010

Garouf Δομίνικος 6 Δεκεμβρίου

Nikel 6/12/2010

Mariaefi

Honey Δανάη 11 Δεκεμβρίου

Cleoʼs mommy 5/12/2010

Koykoybreli Ίωνας 14 Δεκεμβρίου

ΛΕΝΑΝΕΚ Γιώργος 14 Δεκεμβρίου

Flosummer Χάρης 17 Δεκεμβρίου

Μargioula Προσεχώς Γεωργία 21 Δεκεμβρίου

Peristeraki Φώτης 21 Δεκεμβρίου

Velissa Παναγιώτης 23 Δεκεμβρίου

Swanocean Φίλιππος 23 Δεκεμβρίου

ελπιζω αυτη να ειναι η τελευταια λιστα...........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

εμεις περασαμε δυσκολη προσαρμογη στο σχολειο και φρικαραμε αρκετα μπορω να πω τους τελευταιους μηνες...........

Ο χαρης εκλαιγε ολο τον Σεπτεμβριο, Ο μαριος ολο τον Οκτωβριο και πανω που μπηκε ο Νοεμβριος και πηγαιναν και οι δυο με χαρα στο σχολειο φευγει η δασκαλα του Μαριου η οποια εγινε διευθυντρια και φτου ξανα απο την αρχη προσαρμογη ο Μαριος..................

Ο δεκεμβριος ξεκινησε καλα απο αποψη παιδικου και για τους δυο αλλα μολις πριν απο 3 μερες ανακαλυψαμε οτι ειμαι εγκυος και εχουμε φρικαρει τελειως.Ηταν τελειως απροσμενο και αναπαντεχο και εχουμε ζοριστει αρκετα για το τι θα κανουμε!Προ κρισης μιλαγαμε για τρια παιδακια αλλα τωρα ετσι οπως εχει γινει η κατασταση δεν ξερω αν μπορουμε...............

Και σαν να μην φτανει ολο αυτο ερχεται κερασακι στην τουρτα και και μια τεραστια χοριακη(σε σχεση με αυτες των 2 παιδιων μου) και εχουμε παθει εγκεφαλικο!

ουτε και ξερω τι θα κανουμε πραγματικα.........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ευχαριστώ για τις ευχές

διπλοχρονίσαμε κι εμείς

χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια

που έγιναν ήδη 2 και προκαταβολικά χρόνια πολλά και στα υπόλοιπα

φλο τι ευχάριστα νέα

δεν ξέρω αν για σας είναι ευχάριστα αλλά εγώ πάντα χαίρομαι όταν

ακούω για εγκυμοσύνες!!!

κι εμένα έκλαιγε όλο το Σεπτέμβριο αλλά τώρα μπαίνει καμαρωτός

στο σχολικό και μας χαιρετάει κιόλας!

κάναμε το παρτάκι μας και περάσαμε φανταστικά

μόνο που βγήκαμε λίγο εκτός budjet

αλλά το φχαριστηθήκαμε

κάναμε και στο παιδικό γενέθλια με κόψιμο τούρτας κτλ

το χάρηκε τόσο πολύ

είμαι κι εγώ έγκυος αλλά εγώ είμαι εδώ και καιρό

μόνο που μετά τη τελευταία ατυχία μας

είμαι πολύ αγχωμένη σ' αυτή την εγκυμοσύνη

και άργησα να το πώ σε όλους ακόμα και στους γονείς μας

το είπαμε στον 5ο μήνα όταν πια φαινόταν και δεν μπορούσα

να το κρύψω άλλο...όχι ότι μου έφυγε το άγχος!!!

τώρα είμαι στον 6ο και αν πάνε όλα καλά έχω πητ 01/04

και περιμένουμε κοριτσάκι

όλα καλά με την εγκυμοσύνη

εκτός από τις ορμονικές ψυχολογικές μεταπτώσεις που έχω

και το ζάχαρο που το παρακολουθώ στενά από την αρχή

λόγω κακού ιστορικού...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Τις καλησπέρες μου!!!!

Τι εννοείς ανάποδο δέντρο?Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη να το δω,αν μπορείς βάλε μία φωτό!

χάνει πολύ στις φώτο

αλλά στο φωτογράφισα πριν ολοκληρώσω το στόλισμα

το βάζω σε μια γωνία και από κάτω βάζω έναν ψηλό Άγιο Βασίλη

με κάτι τάρανδους και δεν είναι τόσο άχαρο

απλά για να το δείς καλύτερα το φωτογράφισα έτσι

παντως από στολίδια δεν φτάνει κανένα ο μικρός

post-28151-14825440872971_thumb.jpg

post-28151-14825440873379_thumb.jpg

post-28151-14825440873571_thumb.jpg


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...