Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Βρε παιδιά βρε παιδιά!

ΜΙΑ φορά έκατσε, ΜΙΑ όμως, να μπω στο καφέ μετά τόοοοοοοσο καιρό.....και να διαβάζω τέτοια συνταρακτικά?

Ωραία νέα!

Με το καλό τα μωράκια κορίτσια!

Μαρία με το καλό η κοριτσάρα σου κοπέλα μου, και να μην είσαι αγχωμένη πια, δε χρειάζεται! ολα υπό έλεγχο! Σου ρχεται μπεμπέκι, τέλεια!

Φλωωωωωωωωωωωραααααααααααααα

εσύ και αν με έστειλες!

Ετσι ρε!

Να σου κάτσει το ροζ!

Κουράγιο και όλα θα πάνε καλά! Μόλις ξεπεράσεις το σοκ, θα είναι όλα μια χαρά!

Πολλά μωρά! Και όλα κορίτσια?

Και η Αγγελική με τη ροζούλα της, η Κατερίνα με τη VBAC παρακαλώ ροζούλα της!

Τι ωραία!

Χρόνια μας πολλά βρε κορίτσια!

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

Γιατί είμαστε παιδάκια πια ε?

και εμείς εδώ....μεγάλες κοπέλες....μια γλύκα ήταν, είναι και θα είναι αυτό το παιδί.....

Φιλιά σε όλες!

:D


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια και χαρά σας κορίτσια!

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;

Με το καλό τα νέα μπεμπάκια!

Τι μεγάλη χαρά...

Φλο είναι δύσκολα τα πράγματα,αλλά σίγουρα είναι και μεγάλη ευτυχία τα μωράκια!Χρόνια πολλά του Χαρούλη σου,μιας και πέτυχα να μπω τη μέρα των γενεθλίων του!

Και χρόνια πολλά σε όλα τα δίχρονα ζουζουνάκια της παρέας

Χθες είχαμε πάει να δούμε ενα μωράκι,τριών μηνών και μου φαινόταν απιστευτο ότι κάποτε ήταν ήταν και ο δικός μου τόσο μικρουλης.Μου χτύπησε το καμπανάκι,που λένε...Αλλά ξέρω καλά ότι ο άντρας μου είναι ανένδοτος,οπότε δεν το αναφέρω καν...Και να φανταστείτε ότι και αυτός ήθελε τρία και του έλεγεα "Υπερβολές!Δύο είναι αρκετά"

Και τώρα μας βλέπω να μένουμε στο ένα...Κλαψ!

Για τα γενέθλιά μας δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα τι θα κάνουμε

Το σίγουρο είναι ότι θα φτιάξω τούρτα με τα χεράκια μου,για πρώτη φορά.Εχω βρει και μια απλή συνταγή.Ο άντρας μου γκρινιάζει,τι θελω και παιδεύομαι και να πάρουμε έτοιμη,αλλά εγώ επιμένω.Γιατί αν δεν δοκιμάσω,πώς θα μάθω να φτιάχνω;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλα τα παιδάκια μας που έγιναν 2!!!Να τα χαιρόμαστε και να καμαρώνουμε!!!

flo πραγματικά υπέροχα νέα κι όσο δύσκολα κι αν είμαστε στην σημερινή εποχή τα παιδιά είναι ευλογία.Εντάξει μπορεί να στερηθούν λιγάκι κάποια πράγματα αλλά δεν χρειάζεται να έχουν 300 παιχνίδια και 200 ρούχα στην ντουλάπα. Δεν το λέω για σένα απλά βλέπω κάποιες άλλες μανάδες που φορτώνουν τα παιδιά τους υπερβολικά και μου την δίνει.Αγάπη να υπάρχει και υγεία και όλα ξεπερνιούνται.Εμείς πως μεγαλώσαμε μόνο με 1 κούκλα barbie>?Άντε 2!Εσείς να είστε καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρείτε.

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!!!!!!!!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια μου γεια σας, Καλη χρονια!!!!

Φλο, Μαρακι με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!! και εγω φοβαμαι..... μετα τις δυο αποβολες....

Βαγια μου να σου ζησει!!!!!!

και εγω εχω νεα.... και εχω να νιωσω τοσο καλα απο το καλοκαιρι!!!!

Θα σας βαλω μια φωτογραφια να δειτε.... δεν ειναι πολυ καθαρη ακομα.... αλλα θα καταλαβατε!!!!

φιλια σε ολες!!!!!!

p1060156x.jpg

Uploaded with ImageShack.us


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Margioula!!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

Να σας πω κ εγώ ευχάριστα!!!Γέννησε η velissa το μικρούλι της ανήμερα των Φώτων!!!Καλοφώτιστο να είναι πάντα και τυχερό!!!!

Αααα κ να συμπληρώσω ότι κ εμείς περιμένουμε το νέο μέλος της οικογενείας τον Ιούλιο!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες και καλή χρονια σε όλους μας!!!!!!!!

τι νέα είναι αυτά???!!!!!! έχασα τον μπούσουλα!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλες τισ κοπέλες. Μήπως να φτιάξετε μια λίστα γιατί χάθηκα???!!!!

εμείς μια χαρά στο νέο μας σπίτι, κάναμε κ ένα πάρτυ για μεγάλους για το καλωσόρισμα, σούπερ. κατά τα υπόλοιπα όλα ίδια.....

τα φιλιά μας σε όλους σας!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά να έχουμε

συγχαρητήρια στις νέες εγκύουλες!!!

εμένα με κόλλησε ο μικρός μια ίωση

και είμαι με αντιβίωση

ιγμορίτιδα έπαθα και δεν μπορώ να αναπνέυσω

και είμαι στον 7ο μήνα σύνεχεια λαχανιασμένη

καλορίζικό το σπιτάκι σας zounitsa


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

και τώρα ένα θέμα που με απασχολεί με τον μικρό

δεν μπορώ να κάνω ρουτίνα το πλύσιμο των δοντιών

εννοείται ότι τα πλένει μόνο για να τρώει την οδοντόκρεμα

δεν ξέρει να φτύνει και τα καταπίνει όλα

επίσης δεν με αφήνει να του τα βουρτσίσω εγώ παρά μόνο για

10 δευτ. το πολύ

και δυστυχώς τρώει πολλά γλυκά

ας είναι καλά οι παλιογιαγιάδες που του τα δίνουν

δεν μπορώ να τον περιορίσω

μόνο αν του τα εξαφανίσω...

αλλά όλο και κάπου θα πάμε και θα τα βρεί μπροστά του

και είναι ικανός να τα φάει όλα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το νέο σας σπιτάκι zounitsa!!!

chrimai περαστικούλια!Όσο για το βούρτσισμα εγώ δεν τον πιέζω (ευτυχώς δεν τρώει πολλά γλυκά) αλλά κάθε φορά που βουρτσίζω τα δόντια μου τσουπ έρχεται δίπλα μου κ θέλει κ αυτός.Οδοντόκρεμα δε του βάζω γιατί θα την φάει.Με νεράκι κ τα "βουρτσίζει" μόνος του.Μέχρι να μάθει.Κ μετά σιγά σιγά θα του βάλω κ οδοντόκρεμα.Κ εννοείται θέλει να το κάνει μόνος του κ όχι να του το κάνω εγώ!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

SwanoceanΜε το καλό Margioula!!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

Να σας πω κ εγώ ευχάριστα!!!Γέννησε η velissa το μικρούλι της ανήμερα των Φώτων!!!Καλοφώτιστο να είναι πάντα και τυχερό!!!!

Αααα κ να συμπληρώσω ότι κ εμείς περιμένουμε το νέο μέλος της οικογενείας τον Ιούλιο!!!

Να σου ζησει Βαγια μου!!!!!!!!

Με το καλο Swanocean!!!!!

Μαρακι υπομονη κοντευεις!!!!

Εγω χοριακη 270 και ειμαι στη μερα της αναμενομενης περιοδου.... φιλια σε ολες!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!! ότι επιθυμείτε η καθεμία σας να πραγματοποιηθεί.

όσο αφορά το βούρτσισμα, εμείς χρησιμοποιούμε κ οδοντόκρεμα, μία παιδική που μου την έδωσε η παιδίατρος, η οποία δεν χρειάζεται ξέβγαλμα και εννοείται οτι της βάζω απειροελάχιστη, ίσα για την γεύση. υποτίθεται οτι τα βουρτσίζει μόνη της όταν πλένω κ εγώ τα δόντια μου, κ μετά της τα βουρτσίζω (όσο μ'αφήνει). τις τελευταίες μέρες φτύνει κιόλας (υποτίθεται...πολλά γέλια).

εχτές είχαμε πάει σε πάρτυ στον παιδότοπο, στα γενέθλια της κόρης της παιδιάτρου μας (κάνουμε παρέα με την παιδίατρό μας). μέχρι τις 11 το βράδυ (ήταν απογευματινό πάρτυ) χοροπήδαγε μες στα παιχνίδια χωρίς σταματημό!!!! όταν κόψανε την τούρτα και ήρθε κ το φαγητό, έφαγε 10 πατάτες και μου λέει "μαμά πάτυ..." και έφυγε τρέχοντας για τον χώρο που είναι τα παιχνίδια. και για να φύγουμε το βράδυ της είπα οτι θα πάμε σε άλλο πάρτυ, αλλιώς... ωραία ήταν όμως. αυτά τα νέα μας. τα φιλιά μας σε όλους σας!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα έχω ραντεβού με την ΄παιδίατρο θα την ρωτήσω για την οδοντόκρεμα αν κ βλέπω τον δικό μου δεν τον καίει παρόλο που βλέπει εμένα να βάζω οδοντόκρεμα αυτός αρκείται στο νεράκι.Αρκεί να το κάνει μόνος του χαχαχαχαχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κορίτσια!!! ερημιές.... δεν αλλάζει και τπτ. οι εγκυούλες καλά??? Περιμένουμε νέα σας. εμείς μια χαρά.

σας βάζω ένα link που έγραψε μια φίλη μου σε ένα blog. δυστυχώς λέει αλήθειες ότι και να έχει γίνει....

http://networkedblogs.com/HtBfZ


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το λινκ κ απάντησα κιόλας.Δεν συμφωνώ με όλα!Όχι δεν κατηγορώ την μάνα γιατί δεν ξέρω τι έχει γίνει.Ούτε το νοσοκομείο,ούτε τον γιατρό,ούτε το σύστημα.Όταν βγει το πόρισμα τότε θα κατηγορήσω.Σίγουρα η γέννα στην Ελλάδα είναι ένα είδος εμπορίου.Το επιλέγεις όμως!!!!!Επιλέγεις να πηγαίνεις στον δικό σου γιατρό κ να τα σκας!Επιλέγεις να πας στο ιδιωτικό!Γιατί δε πας σε δημόσιο νοσοκομείο να σε κοιτάξουν κ να ξεγεννήσεις με τον εφημερεύοντα γιατρό?Κ κάθε μήνα να πηγαίνεις στο δημόσιο νοσοκομείο στον γιατρό στα εξωτερικά να σε κοιτάει!

Το ίντερνετ ναι έχει πολλές λύσεις αλλά κ πολλές παγίδες!

Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο σ'αυτή τη ζωή.Μπορεί οι συγκυρίες να το έφεραν το παιδί σ'αυτό το σημείο.Λένε ότι είχε πρόβλημα υγείας από την αρχή κ δε το είχαν δει οι γιατροί.Δεν ξέρω τι να πω!Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ γι'αυτό το μωράκι κ ότι κ να γίνει τίποτα δε θα το φέρει πίσω δυστυχώς.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κανείς δεν κατηγορεί κανέναν σ'αυτήν την περίπτωση, απλά ακόμα και οι ίδιοι οι γιατροί σου επιλέγουν την καισαρική ως εύκολη και γρήγορη λύση, επιλέγουν την εξοσωματική σαν πρώτη λύση στην υπογονιμότητα, προωθούν τα δικά τους θέλω και "πρέπει" κλπ!!!! και όσο αφορά τα δημόσια (όπως ήταν πιο παλιά) εκεί κ αν δεν μπορούσες να είσαι σίγουρος για τίποτα!!! πριν λίγους μήνες περιστατικό στην πόλη μας μια τέλεια εγκυμοσύνη κατέληξε σε τραγωδία γιατί ο γιατρός δεν πήρε έγκαιρα το παιδί, σε δημόσιο νοσοκομείο. τα ίδια κ χειρότερα στα ιδιωτικά.... απλά αυτό που στην Ελλάδα είναι όλα πια εμπόριο, πρέπει κάποτε να σταματήσει......


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...