Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αν και εκανα προσπαθεια να της αρεσουν τα ζουζουνια εκεινη πεισματικα αδιαφορει και εχει κανει στροφη στα ελληνικα ελαφρολαικα-ποπ..(αχ αυτη η μανα μου!!)

μονο αυτο το παναθλιο gummy bear του Υφαντη την κανει και γελαει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευα όταν ακουει ζουζούνια (τι είναι αυτο?) βλέπει κ τηλεόραση?αν ναι καλύτερα να μην βλέπει γιατι διαβασα κατι άσχημα πραγματα για το όταν βλέπει το παιδι τβ τοσο μικρο...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

που είσαι βρε yioupaki???

εγώ κορίτσια δεν της δίνω να δοκιμάσει από τα φαγητά μας.

οπότε δεν ζητάει ποτέ...απλά μας κοιτάει που τρώμε.

παρόλο που είναι φαγάνας!!

τρώει μόνο το φαγάκι της.

σήμερα θα φάει και ακτινίδιο...για να δούμε θα της αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

ναι..και εμεις δεν της δινουμε απο τα φαγητα που τρωμε και ετσι οντως δεν ζηταει απο τα δικα μας..

προχθες στα γενεθλια του βαφτισημιου μου ετρωγα ενα τυροπιτακι και με κοιτουσε και αποφασισα να της δωσω να δοκιμασει και τωρα με τα 6 brand new teeth!!! το δαγκωσε και το φαγε......πολυυυυυυυυυυυυυυυ συγκινηση η μανουλα!!!

και εγω εχω απαγορεψει την τηλεοραση..παιζει μονο βραδυα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι..και επειδη το αργοτερα ειναι μια αποσταση αναπνοης κοιταω να φροντιζω το τωρα που ακομη περνα απο το χερι μου σε διατροφη και συνηθειες..μετα θα ειναι πολυ δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο..υπομονη και επιμονη μανουλες!!

Link to comment
Share on other sites

άσε αργότερα δεν θα μπορούμε να τα περιόρισουμε όταν θα πηγαίνουν σχολείο...οπότε για την ώρα τα ελέγχουμε και τρώνε καλά πράγματα!!

Δεν νομίζω ότι αυτό ισχύει!! Από την στιγμή που έχεις δώσει στο παιδί μια γραμμή όσον αφορά το θέμα της διατροφής δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στο σπίτι μας μαγειρευουμε υγιεινά αφού ο σύζυγος έχει λίγο χοληστερίνη κ έτσι τηγανιτά, με σάλτσες τα αποφεύγουμε αλλά ποτέ δεν αρνηθηκα στο παιδί να φάει μια σοκολάτα αραιά κ που, του έχω στο δωματιο του ένα μπολάκι με καραμελίτσες κ ειναι ζήτημα αν τρωει μια το μήνα. Γενικά ειμαι της άποψης ότι αν περιορίσεις κάτι στο παιδί τότε από αντίδραση όταν θα ειναι μονο του θα το φάει. Βεβαίως δεν είμαι κ της άποψης να βομβαρδίζονται τα παιδιά από Junk food ουτε όμως κ να τρώνε τεραστιεες ποσοτητες φαγητού αφού κ παλί αυτό κακό τους κάνει

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια σημερα ειμουν στο μετρο και εβλεπα που ειχαν αναρτησει κατι διαφημισεις σχετικα με ενα προιον που ειχε λιγα λιπαρα με στοχο και καλα να ειναι κατα της παιδικης παχυσαρκιας..

και σκεφτομουν οτι οσο εχουμε τη συμπεριφορα να ενθαρρυνουμε τα παιδια μας να τρωνε οτι να ναι αρκει να φαινονται στρουμπουλα και παχυλα με ροδοκοκκινα μαγουλακια για να κοιμομαστε σιγουρες οτι τρωνε αρκετα (κατι σα το κατοχικο συνδρομο που χαν οι γιαγιαδες και μαναδες μας) και οτι τα σχολεια δεν φροντισαν ποτε να χουν υγιεινα προιοντα στα κυλικεια με αποτελεσμα να τρωνε οτι σ....α.. βρουν μπροστα τους τα πιτσιρικια..τοτε το προβλημα δεν θα λυθει..

συμφωνω οτι στο σπιτι αν υπαρχει μια γραμμη το εκαστοτε παιδι θα συνηθισει σε αυτη..αφου βεβαια του δινονται τα καταλληλα επιχειρηματα για το λογο που τους απαγορευουμε το junk food.. ε! και μια σοκολατα στο τοσο δεν χαλασε και τον κοσμο..διαφωνω στις καθολικες απαγορευσεις και στις καταπιεστικες μανογιαγιαδες να τρωνε του σκασμου..

Link to comment
Share on other sites

όταν γνώρισα την πεθερά μου κ μου έκανε πρώτη φορά τραπέζι είχε κάνει έναν καταπληκτικό κόκορα κοκκινιστό, μου βάζει λοιπόν μια πιατάρα σαν να ειχα να φάω 10 χρόνια, όταν με το καλό γέννησα το γιό μου πηγαίναμε κ του έβαζε κατι μερίδες για ενήλικα κ εγώ άδειαζα πάλι το πιάτο πίσω στο 1/4 της ποσότητας. Στην Ελλάδα ένα θεματάκι με τις ποσότητες το έχουν ...

Σήμερα πήγα τον γίο στο σχολείο και είδα ένα παιδάκι παχύσαρκο κ ράγισε η καρδιά μου.. Πως αφήνουν τα παιδιά τους να φτάνουν σε αυτό το σημείο..

Link to comment
Share on other sites

Ευα όταν ακουει ζουζούνια (τι είναι αυτο?) βλέπει κ τηλεόραση?αν ναι καλύτερα να μην βλέπει γιατι διαβασα κατι άσχημα πραγματα για το όταν βλέπει το παιδι τβ τοσο μικρο...

Βασικα τα ζουζούνια ειναι συγκρότημα με παιδακια που τραγουδάνε.Τώρα οι γνώμες διϊστανται για το θέμα τηλεόρασης.Κοίτα εγώ την αφηνω ανοιχτή μονο όταν της βάζω ζουζούνια.Από την άλλη η μικρη βλεπει λιγο ,αλλά κυρίως παίζει και ακούει.Από την άλλη όταν ρώτησα τον γιατρό μου ειπε να βλέπει μόνο ελληνικές σειρες γιατι ετσι μαθαίνει και καινούργιες λεξούλες.Εγώ και πάλι όμως δεν την αφήνω να βλέπει και πολύ.Όχι όμως οτι κλείνω και την τηλεόραση τελείως.Υπάρχουν βράδυα που την έχω αγκαλιά και βλέπουμε και μαζί.Ποτέ ομως ασχημα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!

κι εμας μας αρεσουν τα ζουζουνια ειδικα τα χρωματα με τα μωρακια.αλλα δυστυχως παιζουν καθε σκ μονο.

εχω ψαξει να τα βρω να τ'αγορασω αλλα εχουν ελλειψη!

εγω ειμαι της αποψης ολα με μετρο.και στη στρατα την βαζω για λιγο

για να παιξει στην αυλη,και πατατα τηγανιτη της εχω δωσει,αλλα τρωμε τα παντα και πιο πολυ φρουτα και λαχανικα.

και τν βλεπουμε αφου ολη μερα ειναι ανοιχτη,αλλα βλεπει μονο αυτα που την ενδιαφερουν,δλδ το παριζακι υφαντης,την διαφημιση με τα παμπερς και γενικα οτι εχει μωρακια μεσα αλλιως παιζει με τα παιχνιδια της.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο σπίτι η τηλεόραση παίζει σχεδόν όλη μερα, η μικρή δεν κοιτά καθόλου μονο στη διαφήμιση του Υφαντή, προτιμά να γκρεμίζει οτι αγγίζει κ ευτυχώς περνά σχεδόν 6 ώρες στις κουνιές, να'ναι καλά ο μπαμπάς μου δλδ, σήμερα έφυγε απ'το σπίτι στις 10 γύρισε στις 2 κ έφυγε πάλι στις 4 κ γύρισε στις 6.

Link to comment
Share on other sites

jesgk τι τυχερη που εισαι?????????????????????

και εγω εχω αρκετες ωρες την tv ανοιχτη ο παυλος κοιταει μονο οταν εχει διαφημισεις,αθλητικα! και τραγουδια

Νιωθω ινυως τυχερη pontikaki μου. Ο πατερούλης μου να΄ναι γερος!!! Ειναι 12 χρονια στη συνταξη λογω νεφρικης ανεπαρκειας κ ετσι περνα ολη τη μερα με τα παιδια γιατι παλιοτερα δουλευε στα ναυπηγεια σε δυσκολη δουλεια κ δεν αντεχει με τιποτα να καθεται σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

τον καταλαβαινω απολυτα εγω εμεινα στους δικους μου σχεδον 5 μηνες! και ο μπαμπας μου τον κοιμιζε τον επαιζε τον εμαθε να κοιμαται μονος του στην κουνια!!!!!!!!! να βγαζει τη γλωσσα και να μας κοροιδευει! στην αγκαλια του ηρεμουσε αμεσως! και η μαμα μου φυσικα στις αγκαλιες γενικοτερα! και μου λειπουν που ειναι μακρυα παααααααααααααααααρα πολυ


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...