Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Σαλώμη εγω ειμαι 1,65 κ ξεκίνησα με 56 κιλα. Τώρα ειμαι 63! Αυτο που φοβάμαι πολυ ειναι η καμπύλη ζαχαρου... Εχω την αίσθηση οτι θα μου βρουν διαβήτη κυησης! Αντωνία ευχομαι να πανε ολα καλα στην β επιπέδου! Ειχα κ εγω τρομερό άγχος! Κάθε φορά που πηγαίνουμε να τα δούμε νομίζω πως θα δω κατι άσχημο... Ευτυχώς μεχρι τώρα διαψεύδομαι συνεχώς. Κοριτσια ψώνισατε τίποτα για τα μωρά; Εμεις φοβόμαστε λίγο, λογω των προηγούμενων αποβόλων. Όλο κοιτάω αλλα δεν παίρνω. Εχω πάρει μόνο δυο φορμάκια για το αγοράκι. Γιατι για το κοριτσακι έχουμε πολλα πραγματα απο τα κοριτσια. Φυσικά πρεπει να πάρουμε καινουριο καροτσι, τα οποία ειναι πανάκριβα εδω... Ψάχνουμε να βρούμε ενα μεταχειρισμένο.

Na min skeftesai mwre arnitika! Meta agxonesai kai den kanei! Giati na sou vroune diaviti? Eixes stis proigoumenes egkimosines? Emeis vapsame dwmatio, metakomisame kai psonisame elpizontas oti ola tha mas pane kala!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! Σαλώμη εγω ειμαι 1,65 κ ξεκίνησα με 56 κιλα. Τώρα ειμαι 63! Αυτο που φοβάμαι πολυ ειναι η καμπύλη ζαχαρου... Εχω την αίσθηση οτι θα μου βρουν διαβήτη κυησης! Αντωνία ευχομαι να πανε ολα καλα στην β επιπέδου! Ειχα κ εγω τρομερό άγχος! Κάθε φορά που πηγαίνουμε να τα δούμε νομίζω πως θα δω κατι άσχημο... Ευτυχώς μεχρι τώρα διαψεύδομαι συνεχώς. Κοριτσια ψώνισατε τίποτα για τα μωρά; Εμεις φοβόμαστε λίγο, λογω των προηγούμενων αποβόλων. Όλο κοιτάω αλλα δεν παίρνω. Εχω πάρει μόνο δυο φορμάκια για το αγοράκι. Γιατι για το κοριτσακι έχουμε πολλα πραγματα απο τα κοριτσια. Φυσικά πρεπει να πάρουμε καινουριο καροτσι, τα οποία ειναι πανάκριβα εδω... Ψάχνουμε να βρούμε ενα μεταχειρισμένο.

Γιατί κουκλίτσα μου να έχεις σάκχαρο;

Έχεις ιστορικό;

Όχι δεν έχω ψωνίσει για τον ίδιο λόγο με σένα. Μία φίλη μου έδωσε

Φορμάκια για το αγόρι κι εγώ πήρα μόνο 2 λευκά ζιπουνάκια. Έχω κάνει όμως έρευνα αγοράς κι έχω σχεδόν καταλήξει σε καρότσι.

Αυτά τα λίγα. Νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς πάντως. Δεν έχουμε και λεφτά τώρα.....


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Καλη εβδομαδα να έχουμε! Αχ κοριτσια μου εχει μπει η ιδέα για διαβήτη γιατι τρώω πολλα γλυκα! Δεν εχω ιστορικό, ούτε κ ειχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλα τώρα μου χει γίνει εμμονή! Χθες αγοράσαμε απο το ebay κ καθίσματα αυτοκινητου για τα μωρά! Τα κοιτάω πολυ καιρό τώρα κ τα χθεσινά ηταν πολυ καλη ευκαιρία! Αχ να φύγει επιτέλους αυτός ο χειμωνας!

Νίκηαντωνια κ εμεις έχουμε αποφασίσει ποιο καροτσι θελουμε. Περιμένουμε λίγο ακόμα μεχρι περίπου την 25η εβδομαδα κ μετα θα το πάρουμε! Σαλώμη καλα κάνετε κ προετοιμάζεστε! Έσυ ούτως η άλλως εχεις φτάσει σε καλές εβδομαδες! Απο εδω κ μπρος κάθε εβδομαδα κ καλύτερα!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Καλη εβδομαδα να έχουμε! Αχ κοριτσια μου εχει μπει η ιδέα για διαβήτη γιατι τρώω πολλα γλυκα! Δεν εχω ιστορικό, ούτε κ ειχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλα τώρα μου χει γίνει εμμονή! Χθες αγοράσαμε απο το ebay κ καθίσματα αυτοκινητου για τα μωρά! Τα κοιτάω πολυ καιρό τώρα κ τα χθεσινά ηταν πολυ καλη ευκαιρία! Αχ να φύγει επιτέλους αυτός ο χειμωνας!

Νίκηαντωνια κ εμεις έχουμε αποφασίσει ποιο καροτσι θελουμε. Περιμένουμε λίγο ακόμα μεχρι περίπου την 25η εβδομαδα κ μετα θα το πάρουμε! Σαλώμη καλα κάνετε κ προετοιμάζεστε! Έσυ ούτως η άλλως εχεις φτάσει σε καλές εβδομαδες! Απο εδω κ μπρος κάθε εβδομαδα κ καλύτερα!

Ε μα μην τρως γλυκά όμως. Η ζάχαρη δεν είναι καλή. Δε σημαίνει ότι έχεις ζάχαρο όμως.

Ποια καθισματάκια πήρατε; και από καρότσι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ. Το ξέρω βρε κοριτσι αλλα δεν μπορω να συγκρατηθω! Για το κοριτσακι πήραμε αυτο http://www.kiddies24.de/shop/images/product_images/big_images/1013816_0.jpg κ για το αγοράκι κατι παρόμοιο σε μπλε. Ειναι κ τα δυο μεταχειρισμένα μάρκας Britax Rφmer. Τα πήραμε απο το ebay. Αλλα ειναι σε πολυ καλη κατάσταση κ πολυ πιο οικονομικά! Πήραμε κ βάσεις isofix για το αυτοκίνητο.

Για καροτσι επειδή εδω εχει πολλα χιονιά κ γενικά κανουμε βόλτες σε βουνά κ δάση θελουμε ενα γερό καροτσι με καλο σασι κ καλές ρόδες. Κοιτάμε αυτο http://www.pushchairexpert.com/library/roadtest/TFK/seating-options.jpg. Εσεις;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ. Το ξέρω βρε κοριτσι αλλα δεν μπορω να συγκρατηθω! Για το κοριτσακι πήραμε αυτο http://www.kiddies24.de/shop/images/product_images/big_images/1013816_0.jpg κ για το αγοράκι κατι παρόμοιο σε μπλε. Ειναι κ τα δυο μεταχειρισμένα μάρκας Britax Rφmer. Τα πήραμε απο το ebay. Αλλα ειναι σε πολυ καλη κατάσταση κ πολυ πιο οικονομικά! Πήραμε κ βάσεις isofix για το αυτοκίνητο.

Για καροτσι επειδή εδω εχει πολλα χιονιά κ γενικά κανουμε βόλτες σε βουνά κ δάση θελουμε ενα γερό καροτσι με καλο σασι κ καλές ρόδες. Κοιτάμε αυτο http://www.pushchairexpert.com/library/roadtest/TFK/seating-options.jpg. Εσεις;

Είδα το καρότσι της Britax και μάλλον θα το πάρουμε.

Δεν είναι και πολύ ακριβό. Στο skroutz το βρίσκω γύρω στα 400ευρώ.

Αυτό που γράφεις τι μάρκα είναι; Είναι πολύ ωραίο πάντως αυτό που είδατε.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελουμε Αντωνία λέγεται TFK twinner twist duo. Για να το πάρεις καινουριο μόνο το καροτσι θέλεις 650 ευρώ. Ειναι η πιο χαμηλή τιμή που βρήκα για το συγκεκριμένο. Αλλα εμεις θελουμε κ τα κρεβατακια για την αρχή που θα ειναι νεογέννητα. Μετα θελουμε ποδοσακους για το χειμώνα κ διαφορα αλλα αξεσουάρ που εκτινασσουν την τιμή στα ύψη! Οπότε ψάχνουμε μεταχειρισμένο. Ευτυχώς εδω κ στην γερμανια το αγοράζουν παρα πολλοί κ όλο κ κατι θα βρούμε!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το καροτσι της Britax ειναι που ειναι το ενα μπροστά κ το άλλο πίσω;

Δίπλα δίπλα είναι και είναι από 0+ μηνών.

Μία κοπέλα από το forum μου το πρότεινε.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera diples koilitses :tongue:

Kidenio kopse ligo ta glika kai tha deis oute zaxaro oute tipota!! Kai esi vre paidi mou posa glika trws pia pou fovasai gia diaviti? Giati kai egw trow alla den exw eutixws!!

Vlepw milate gia karotsia! Emeis pirame Hauck Roadster (Upgraded) Einai dipla dipla ta mikra kai vgenoun kai ginonte kai theseis amaksiou kai to perimena pws kai pws giati marese poli, alla me pirane simera kai mou eipane oti den mporoun na paradwsoun pia giati leei teliwse apo to ergostasio kai tha prepei na perimenw mexri ton aprilio. Tou eipa na mou dwsei ta lefta mou pisw kai twra eimai kai egw stin anazitisi...

νικηαντωνια81 eida ena britax kai egw simera pou mou arese.. ena mauro dipla dipla einai kai vgenoun kai ginonte na einai na ta vlepeis kiolas kai meta ipothetw kai theseis autokinitou.


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalispera diples koilitses :tongue:

Kidenio kopse ligo ta glika kai tha deis oute zaxaro oute tipota!! Kai esi vre paidi mou posa glika trws pia pou fovasai gia diaviti? Giati kai egw trow alla den exw eutixws!!

Vlepw milate gia karotsia! Emeis pirame Hauck Roadster (Upgraded) Einai dipla dipla ta mikra kai vgenoun kai ginonte kai theseis amaksiou kai to perimena pws kai pws giati marese poli, alla me pirane simera kai mou eipane oti den mporoun na paradwsoun pia giati leei teliwse apo to ergostasio kai tha prepei na perimenw mexri ton aprilio. Tou eipa na mou dwsei ta lefta mou pisw kai twra eimai kai egw stin anazitisi...

νικηαντωνια81 eida ena britax kai egw simera pou mou arese.. ena mauro dipla dipla einai kai vgenoun kai ginonte na einai na ta vlepeis kiolas kai meta ipothetw kai theseis autokinitou.

Αυτό πρέπει να είναι. Βγαίνει και σε κόκκινο χρώμα. Δεν θυμάμαι αν αλλάζουν οι θέσεις. Νομίζω αν μπει port-bebe θα γίνεται, θα σε γελάσω.

Έχει πολύ ωραία κύλιση, κλείνει εύκολα και είναι ελαφρύ


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι. Βγαίνει και σε κόκκινο χρώμα. Δεν θυμάμαι αν αλλάζουν οι θέσεις. Νομίζω αν μπει port-bebe θα γίνεται, θα σε γελάσω.

Έχει πολύ ωραία κύλιση, κλείνει εύκολα και είναι ελαφρύ

Nai to idio prepei na nai pou leme nmzw kai auto p eida vgenei kai se kokkino!! Marese para poli mexri p eipa kai eutixws p akirothike to allo...alla 150 lires parapanw kostizei auto! Poso to pirate eseis ekei ean epitrepete?

Pws pane oi koilitses sas? Egw pia varina kai megalwnw me ti mera alla mou exei kopei kapws i oreksi!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...