Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Nai to idio prepei na nai pou leme nmzw kai auto p eida vgenei kai se kokkino!! Marese para poli mexri p eipa kai eutixws p akirothike to allo...alla 150 lires parapanw kostizei auto! Poso to pirate eseis ekei ean epitrepete?

Pws pane oi koilitses sas? Egw pia varina kai megalwnw me ti mera alla mou exei kopei kapws i oreksi!!

Καλημερούδια στις όμορφες κοιλίτσες:P:p:p

Δεν το αγοράσαμε ακόμα, γιατί είναι νωρίς. Στο Neonato το βρήκα κάπου στα 450-500 και στο ίντερνετ 410 περίπου.

Η κοιλίτσα μεγαλώνει, χθες είχαμε υπέρηχο:)

Ο μπέμπης ζυγίζει 264γρ και η μπουμπού 220γρ. Από την αρχή ξεκίνησαν με διαφορά αλλά δεν ανησυχούμε.

Τις κράμπες πώς τις καταλαβαίνεις;

Κορίτσια εγώ από την αρχή δεν είχα όρεξη για φαγητό και το ίδιο και τώρα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια στις όμορφες κοιλίτσες:P:p:p

Δεν το αγοράσαμε ακόμα, γιατί είναι νωρίς. Στο Neonato το βρήκα κάπου στα 450-500 και στο ίντερνετ 410 περίπου.

Η κοιλίτσα μεγαλώνει, χθες είχαμε υπέρηχο:)

Ο μπέμπης ζυγίζει 264γρ και η μπουμπού 220γρ. Από την αρχή ξεκίνησαν με διαφορά αλλά δεν ανησυχούμε.

Τις κράμπες πώς τις καταλαβαίνεις;

Κορίτσια εγώ από την αρχή δεν είχα όρεξη για φαγητό και το ίδιο και τώρα.

poli wraio karotsi kai to ekleisa epitelous, afou gkastrwsa kai ti mana kai ton antra mou toses meres :tongue:

se poia vdomada eisai eipame? Sigxwrese me ksexnaw!! O mpempis zigizei pio poli gia na prostateuei tin mpempa sas ;) kserei autos ti kanei!! Kai emeis mia mikrodiafora tin exoume, panta diaforetiki vevaia kai mono sto varos, sto ipsos idioi!

oi krampes einai san tis kanonikes krampes pou se pianoun panta. sfigkei o mis kai den mporeis na kounitheis kapws kai petrwnei kai i koilia mou. Twra me to vixa arxisan entonotera kai me exei piasei fovos giati anevasa kai 38,5 pireto! alla prospathw na meinw iremi!!

Oreksi twra oute kai gw, alla ta kilakia mou ta evala!! Vevaia egw kontevw ton 7o :tongue: Ean eisai konta sto prwto trimino, einai nwris akoma gia ligoures, min anisixeis den glitwnei nomizw kamia apo auto haha


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε κοριτσια η κοιλια μου με τρομάζει... Νομίζω οτι μεγαλώνει απίστευτα κάθε μερα!ζοριζομαι να σκύψω, να σηκωθώ απο το κρεβάτι, να γυρίσω πλευρό... Μα αναρωτιέμαι τι θα γίνει αργοτερα; Βρε Σαλώμη εσυ πως αισθάνεσαι, που είσαι κ πιο μπροστά; Πωπω είσαι κ κρυωμενη τώρα; Περαστικά βρε κοριτσι... Με γεια κ το καροτσι σας!

Αντωνία μια χαρα τα μπεμπακια! Τώρα η επόμενη φορά θα ειναι η επιπέδου;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kidenio se euxaristw!! Polis vixas kai piretos me epiase kai me psinei kanonikotata!!

Nomizw eimai kai tixeri mesa stin atixia mou me tin anarwtiki giati ean eprepe na eimai sto sxoleio me auti ti koilia tha skotonoumouna sti misi wra!!

Den mporw na pw poli gliko gt egw ta vlepw kiolas pou kouniounte kai ama me klotsane petagete podaraki kanonika!! Alla kamia fora euxomai na mporousa na vgalw ti koilia na tin akoumpisw sto komodino gia ena vradi!! To kserw akougete poli kako alla einai san na kouvalaw dio fores ton eauto mou!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

poli wraio karotsi kai to ekleisa epitelous, afou gkastrwsa kai ti mana kai ton antra mou toses meres :tongue:

se poia vdomada eisai eipame? Sigxwrese me ksexnaw!! O mpempis zigizei pio poli gia na prostateuei tin mpempa sas ;) kserei autos ti kanei!! Kai emeis mia mikrodiafora tin exoume, panta diaforetiki vevaia kai mono sto varos, sto ipsos idioi!

oi krampes einai san tis kanonikes krampes pou se pianoun panta. sfigkei o mis kai den mporeis na kounitheis kapws kai petrwnei kai i koilia mou. Twra me to vixa arxisan entonotera kai me exei piasei fovos giati anevasa kai 38,5 pireto! alla prospathw na meinw iremi!!

Oreksi twra oute kai gw, alla ta kilakia mou ta evala!! Vevaia egw kontevw ton 7o :tongue: Ean eisai konta sto prwto trimino, einai nwris akoma gia ligoures, min anisixeis den glitwnei nomizw kamia apo auto haha

Να και κι εγώ!!! Κάθε βράδυ σχεδόν χτυπάω γερμανικό 2-4.

Σε τι χρώμα το πήρες; Δεν είναι τέλειο ; Με γεια σας.

Εχθές μπήκα στον 5ο κ από εβδομάδα στην 18η, δες και το τίκερ μου.

Β επιπέδου έχω στις 3/3 με τον γιατρό μου και στις 11/2 με ένα άλλο γιατρό ειδικευμένο στην έμβρυο μητρική ιατρική.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως βρε κοριτσια η κοιλια μου με τρομάζει... Νομίζω οτι μεγαλώνει απίστευτα κάθε μερα!ζοριζομαι να σκύψω, να σηκωθώ απο το κρεβάτι, να γυρίσω πλευρό... Μα αναρωτιέμαι τι θα γίνει αργοτερα; Βρε Σαλώμη εσυ πως αισθάνεσαι, που είσαι κ πιο μπροστά; Πωπω είσαι κ κρυωμενη τώρα; Περαστικά βρε κοριτσι... Με γεια κ το καροτσι σας!

Αντωνία μια χαρα τα μπεμπακια! Τώρα η επόμενη φορά θα ειναι η επιπέδου;

Αν τρομάζει λέει; Κάθε μέρα δεν σου φαίνεται και μεγαλύτερη; Τα ζόρια δεν ήρθαν ακόμα νομίζω πάντως.

Ναι, την επόμενη φορά έχουμε την β!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Didimomanoules mou glikes ti kanete?

Egw gennisa ksafnika ksimerwmata 13/2! Einai dio thaumatakia!!

Elpizw oi dikes sas koilitses na megalwnoun kai na klotsane!

Filakia!

Γλυκιά μου salomisofia!!!!!

Να ζήσουν τα μωρουλίνια σου, όλα τα καλά του κόσμου να έχουν στην ζωή τους!!

Πες μας πως είναι, το βάρος τους , μία σταλίτσα θα είναι τα ζουζούνια.

Εμείς καλά, εδώ βρικολακιάζουμε.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου salomisofia!!!!!

Να ζήσουν τα μωρουλίνια σου, όλα τα καλά του κόσμου να έχουν στην ζωή τους!!

Πες μας πως είναι, το βάρος τους , μία σταλίτσα θα είναι τα ζουζούνια.

Εμείς καλά, εδώ βρικολακιάζουμε.

Se euxaristw poli!! Gennithikame 600 kai 610 gramaria! mia stalia opws to eipes alla den to vazoun katw! Einai toso leptoulia ama ta valoume na ksaplosoun anaskela vlepeis tin kardoula na xtipae kai ta xerakia tous oso einai o antixeiras mou! Glikes vevaia kai gw twra pou ta perasame ta pio stenaxwra petaw na ta vlepw na megalwnoun!

Ta dika sas ta zouzounia na min akousoun ta dika mou pou edwsan mia kai vgikan! Na meinoun ekei mesa mexri tis 40!! mi sas pw kai 41!! :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Se euxaristw poli!! Gennithikame 600 kai 610 gramaria! mia stalia opws to eipes alla den to vazoun katw! Einai toso leptoulia ama ta valoume na ksaplosoun anaskela vlepeis tin kardoula na xtipae kai ta xerakia tous oso einai o antixeiras mou! Glikes vevaia kai gw twra pou ta perasame ta pio stenaxwra petaw na ta vlepw na megalwnoun!

Ta dika sas ta zouzounia na min akousoun ta dika mou pou edwsan mia kai vgikan! Na meinoun ekei mesa mexri tis 40!! mi sas pw kai 41!! :tongue:

Αχ τα μικρούλια!!! Βιάστηκαν τόσο πολύ αλλά θα ξεπεταχτούν γρήγορα. Απλά είναι μακρυά από τη μανούλα τους. Οι γιατροί τι λένε; Πόσο καιρό θα πρέπει να μείνουν στη μονάδα;

Ελπίζω τα δικά μας να μη βιαστούν τόσο!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια ! Θα χρειαστώ κι εγώ τη βοήθεια σας μιας και ειστε διδυμοεγκυούλες .!!!

Κοριτσια εμείς καναμε εξωσωματική τον Ιανούαριο και ευτυχώς βοήθησαν οι άγγελοι και το αποτελεσμα μας ήταν θετικό. 105 χοριακη. Φυσικά χάρηκα παραπολυ κι εγω και ο αντρας μου γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ........ ο γιατρός μου ηταν πολυ αισιοδοξος και μου ειπε οτι δεν ηθελε αλλη χοριακή παρα να παω σε δέκα μέρες να τον δώ. Ετσι κι εγινε.

Τη Δευτέρα που μας περασε παμε στο γιατρο να με δεί κ με το που κανει τον υπερυχο μας λεει συγχαρητηρια εχετε διδιμακια !! Επαθα πλάκα......Μου τα έδειξε στον υπερυχο και ειλικρινα εμεινα , δεν μπορουσα να το πιστεψω........ Δεν πηγε στο μεταξύ το μυαλο μου σε δίδυμα γιατι η χοριακη δεν ηταν και καμια τεράστια........

Τώρα....Φοβαμαι πολυ.... ειμαι 36 ++χρονων κ τρεμω την ηλικια μου κ γενικα εχω πανικο κ προσπθω να μην σκεφτομι αρνητικα (οσο μπορω) γιατι ακουω περιεργα οχι μονο για την ηλικια αλλα και για τη διδυμη κυηση .

Την Αλλη Πεμπτη που θα ειμαι ημερολογιακα 7 εβδομαδων εχω παλι ραντεβου.

Ο γιατρος δεν μου ειπε τιποτα αλλο σε λεπτομέρειες παρα οτι τα βλεπει ολα καλά και οτι θα προσεχουμε και θα εχουμε καλη συνέχεια. Στο υπερυχο που εκανε γράφει 2 ημερομηνίες, η μια ειναι 5 εβδομάδων και 1 μέρα και η άλλη 4 εβδομαδων και 6 μερες.

την αλλη πεμπτη που θα παω πάλι λέτε να ακούσουμε καρδούλες ? Βλέπω οτι υπάρχει διαφορα μεταξύ του ενός και του αλλου εμβρυου. Ετσι ειναι συνήθως ?

Εσεις με τα διδιμάκια σας ποτε ακουσατε κρδουλες ? Σορρυ για το κατεβατό κοριτσακια....ουφ..σας ευχαριστω και πιστευω οτι καταλαβαίνετε την αγωνία μου.


xj92p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω Σαλώμη μόλις τώρα το είδα! Να σας ζήσουν κοριτσι μου! Να ειναι γερά κ με το καλο να τα αγκάλιασετε κ να τα πάρετε σπιτι σας! Πως εγινε; Ηταν ξαφνικό; Εσυ είσαι καλα; Τα νινακια πως πανε; Οποτε βρίσκεις χρονο να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας! Θα περιμένουμε με αγωνία!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λευκή συγχαρητηρια! Σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη κ να κρατήσεις αγκαλιά κ τα δυο μωράκια σου. Μην άγχωνεσαι. Ειναι πολυ νωρίς ακόμα. Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Κανονίζει το σώμα σου κ η φύση. Εσεις οτι ηταν να κάνετε το κάνατε. Εγω άκουσα καρδούλες περίπου στις 8 εβδομάδες. Επίσης ειναι συνηθισμένο να διαφέρει λίγο το ενα έμβρυο απο το άλλο. Ευχομαι να πανε ολα καλα κ εδω θα ειμαστε να τα λέμε!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα κ διάβασα τα νέα σου Σαλώμη στις μανουλες Μαΐου. Κοριτσακι μου σου στέλνω όλες τις ευχες του κόσμου για τα μωρουλια σας! Ειναι τοσο συγκινητικό να προσπαθούν με ολη τους τη δύναμη κ να αντιδρούν τοσο στο άγγιγμα σου! Υπομονή κ επιμονή! Ολα θα πανε καλα! Μην κανεις τον κόπο να γράφεις κ εδω. Θα μπαίνω στις μανουλες Μαΐου να διαβάζω. Σας σκέφτομαι συνεχεια!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kidenio mou se euxaristw poli!

Ta egrapsa kai to Maiou alla tha sas ta grapsw kai edw periliptika! :tongue:

Kaname egxirisi telika giati xaname varos kai den ginotane alliws. Dakrisame kai kaname parapona kai mas exoune twra sto idio krevataki. Twra perimenoume to meta tin egxirisi stadio na min kanoume igro kai tin paraskevi tha vgaloume narthikes kai tha mas dwsei o giatros ipologismeno plano pote tha fame, pote tha vgaloume to mixanima gia to anapneustiko ktl. Egw spiti apo simera kai elpizw na min me piasei to klama makria tous!

Lefki kalws irthes! Egw den thimamai pote akousa kardoules alla oti einai na ginei tha ginei kai opws eipe kai h Kidenio to swma sou kai h fisi tha kanoun ti douleia tous! H xoriaki den paizei rolo gia ta didima. Na iremiseis kai na apolauseis tin egkimosini sou. To agxos kanei kako!! Ta didimakia diaferoun sinithws opote auto den einai anisixitiko, opws episis mporei na zigizoun diaforetika kai na exoun akoma kai diaforetiko ipsos!

Ta filia mou se oles tis diples koilitses sas kai kali sarakosti!!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...