Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ για τιςαπαντησεις.Να μαστε ολες καλα κ να εχουμε υγεια. Καλη Σαρακοστη.

Σαλωμη ευχομαι οτι καλυτερο για τα μωρακια σου ειναι αγωνιστες οπωςκ εσυ. Μακαρι να ξεπεραστουν ολα κ συντομα να τα παρεις σπιτι σας. !


xj92p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Didimomanoules mou glikes ti kanete?

Egw gennisa ksafnika ksimerwmata 13/2! Einai dio thaumatakia!!

Elpizw oi dikes sas koilitses na megalwnoun kai na klotsane!

Filakia!

Κοριτσακι γλυκο να ναι καλα τα θαυματακια σου !!!! Ολα κατ ευχην!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ! Θα χρειαστώ κι εγώ τη βοήθεια σας μιας και ειστε διδυμοεγκυούλες .!!!

Κοριτσια εμείς καναμε εξωσωματική τον Ιανούαριο και ευτυχώς βοήθησαν οι άγγελοι και το αποτελεσμα μας ήταν θετικό. 105 χοριακη. Φυσικά χάρηκα παραπολυ κι εγω και ο αντρας μου γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ........ ο γιατρός μου ηταν πολυ αισιοδοξος και μου ειπε οτι δεν ηθελε αλλη χοριακή παρα να παω σε δέκα μέρες να τον δώ. Ετσι κι εγινε.

Τη Δευτέρα που μας περασε παμε στο γιατρο να με δεί κ με το που κανει τον υπερυχο μας λεει συγχαρητηρια εχετε διδιμακια !! Επαθα πλάκα......Μου τα έδειξε στον υπερυχο και ειλικρινα εμεινα , δεν μπορουσα να το πιστεψω........ Δεν πηγε στο μεταξύ το μυαλο μου σε δίδυμα γιατι η χοριακη δεν ηταν και καμια τεράστια........

Τώρα....Φοβαμαι πολυ.... ειμαι 36 ++χρονων κ τρεμω την ηλικια μου κ γενικα εχω πανικο κ προσπθω να μην σκεφτομι αρνητικα (οσο μπορω) γιατι ακουω περιεργα οχι μονο για την ηλικια αλλα και για τη διδυμη κυηση .

Την Αλλη Πεμπτη που θα ειμαι ημερολογιακα 7 εβδομαδων εχω παλι ραντεβου.

Ο γιατρος δεν μου ειπε τιποτα αλλο σε λεπτομέρειες παρα οτι τα βλεπει ολα καλά και οτι θα προσεχουμε και θα εχουμε καλη συνέχεια. Στο υπερυχο που εκανε γράφει 2 ημερομηνίες, η μια ειναι 5 εβδομάδων και 1 μέρα και η άλλη 4 εβδομαδων και 6 μερες.

την αλλη πεμπτη που θα παω πάλι λέτε να ακούσουμε καρδούλες ? Βλέπω οτι υπάρχει διαφορα μεταξύ του ενός και του αλλου εμβρυου. Ετσι ειναι συνήθως ?

Εσεις με τα διδιμάκια σας ποτε ακουσατε κρδουλες ? Σορρυ για το κατεβατό κοριτσακια....ουφ..σας ευχαριστω και πιστευω οτι καταλαβαίνετε την αγωνία μου.

λευκη συγχαρητηρια!!!! ναι λογικα θα ακουσετε καρδουλες!!! ολα καλα θα πανε! θα τα λεμε εδω κ να δεις πως θα περασει ο καιρος!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

κ γω στο κλαμπ!!

μονοχοριακα διαμνιακα αγορακια.25 εβδοαμδων!! καλη μας συνεχεια!!

Nomizw kai egw mono-di eixa! Vevaia tha kanoume mia eksetasi dna giati o prwtos giatros mperdepse ta mpoutia tou :tongue:

Kalws irthes edw tha ta leme emeis oi diplomanoules!! :D


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστώ πολυ κορίτσια!! Πω πω εσεις ειστε προχωρημένες !! Αντε με το καλο και με εναν πονο!!

Εμεις Πηγαμε ακριβως 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλες και στα δύο. Τρελάθηκα απο ευτυχια. ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ δεν θα ξεχασω ποτέ τον ήχο και ο γιατρος μας βρήκε μια χαρά σε ολα.

Λοιπον, θελω να σας ρωτησω κατι. Εγω ειχα εντονες αναγουλες στην πολυ αρχη πριν καν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος πριν ακομα κανω τη χοριακή. Αυτο ηταν το πρωτο μου συμπτωμα. Στη συνεχεια οι αναγουλες ηταν νορμαλ ή ισως τις συνήθησα και αρχισα να νυσταζω και λιγο. κΟΙΜαμαι δηλαδη συνολικα κανα 12ωρο καθε μερα περιπου.

Τωρα τελευταια ομως δεν νοιωθω να εχω συμπτωματα δηλαδη αναγουλα. Νοιιωθω νορμάλ. Ουτε και εχω τρελες νύστες. Αυτο ρε κοριτσια μπορει να συμβαίνει. Δηλαδη να φυγουν τα συμπτωματα ? Ειναι συνηθες ?


xj92p3.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολυ κορίτσια!! Πω πω εσεις ειστε προχωρημένες !! Αντε με το καλο και με εναν πονο!!

Εμεις Πηγαμε ακριβως 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλες και στα δύο. Τρελάθηκα απο ευτυχια. ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ δεν θα ξεχασω ποτέ τον ήχο και ο γιατρος μας βρήκε μια χαρά σε ολα.

Λοιπον, θελω να σας ρωτησω κατι. Εγω ειχα εντονες αναγουλες στην πολυ αρχη πριν καν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος πριν ακομα κανω τη χοριακή. Αυτο ηταν το πρωτο μου συμπτωμα. Στη συνεχεια οι αναγουλες ηταν νορμαλ ή ισως τις συνήθησα και αρχισα να νυσταζω και λιγο. κΟΙΜαμαι δηλαδη συνολικα κανα 12ωρο καθε μερα περιπου.

Τωρα τελευταια ομως δεν νοιωθω να εχω συμπτωματα δηλαδη αναγουλα. Νοιιωθω νορμάλ. Ουτε και εχω τρελες νύστες. Αυτο ρε κοριτσια μπορει να συμβαίνει. Δηλαδη να φυγουν τα συμπτωματα ? Ειναι συνηθες ?

Δεν είναι απόλυτο να έχεις συμπτώματα.

Μπορεί να εμφανιστούν αργότερα. Ούτε εγώ είχα κάτι ιδιαίτερο. Ναυτίες στην αρχή κ μετά τίποτα. Είμαστε από τις τυχερές!!!!

Δεν ήταν τέλεια τα τικ τακ;;; Και που να δεις όταν θα σχηματιστούν και θα κουνιούνται.

Να προσέχεις, να μην κουράζεσαι!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολυ κορίτσια!! Πω πω εσεις ειστε προχωρημένες !! Αντε με το καλο και με εναν πονο!!

Εμεις Πηγαμε ακριβως 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλες και στα δύο. Τρελάθηκα απο ευτυχια. ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ δεν θα ξεχασω ποτέ τον ήχο και ο γιατρος μας βρήκε μια χαρά σε ολα.

Λοιπον, θελω να σας ρωτησω κατι. Εγω ειχα εντονες αναγουλες στην πολυ αρχη πριν καν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος πριν ακομα κανω τη χοριακή. Αυτο ηταν το πρωτο μου συμπτωμα. Στη συνεχεια οι αναγουλες ηταν νορμαλ ή ισως τις συνήθησα και αρχισα να νυσταζω και λιγο. κΟΙΜαμαι δηλαδη συνολικα κανα 12ωρο καθε μερα περιπου.

Τωρα τελευταια ομως δεν νοιωθω να εχω συμπτωματα δηλαδη αναγουλα. Νοιιωθω νορμάλ. Ουτε και εχω τρελες νύστες. Αυτο ρε κοριτσια μπορει να συμβαίνει. Δηλαδη να φυγουν τα συμπτωματα ? Ειναι συνηθες ?

στο πρωτο μου μωρακι ανησυχουσα εαν δεν ενιωθα ανακατωσουρα...

στα διδυμα παρακαλαγα να μην με πιασουν καν!!

μη φοβασαι! ολα καλα θα ειναι!!! να ευχεσαι να μην εχεις ανακατωσουρες!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera stis didimoegkioules! Sas ksexasa ligo alla nomizw dikaiologoume e? :tongue:

Lefki eides? Poli wraia sinaisthima otan akous kardoules, idika tin prwti fora! kai afou sas vrike mia xara o giatros ola kala! Na ksekourazesai kai na min agxonesai!! Sou exei dwsei PHT? Egw stin arxi den eixa tipota meta me epiase ligo kai meta pou arxisa kai varena me epiasan ta klassika apo to varos ktl. To mono pou itan stathero itan ta sinaisthimata mou mia kokkino na klaiw kai apo tin alli na gelaw 5 lepta meta :P

Emeis kaname egxeirisi na kleisoume tis kardoules kai meta tin egxeirisi kaname igro stis kardies distixws opote twra farmakeutiki agwgi!! Alla i egxeirisi eprepe na ginei eixame arxisei na xanoume dramatika gramaria, twra eimasta sta 540gr teleutea metrisi. Pigenw kai tous vlepw sxedon kathimerina alla auti ti vdomada eipa den tha tous parw agkalia giati nomizw ta kourazei, idika meta to xeirourgio. Ston antra mou skasane ena vlema mikro simera alla sti mama tipota, to paizoune antres!! :tongue:

Eseis ti kanete?? Peite mas ta nea sas!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κόριτσια καλό μήνα!

Σαλώμη και πάλι ευχομαι τα καλύτερα για τα μπεμπάκια σου. Από οτι ομως διαβάζω τα πανε καλύτερα. Μπράβο κοπέλα μου να πάνε ολα καλά.

Δήμητρα00 νοιώθω οπως περιγράφεις κι εσύ με το πρωτο σου παιδάκι. Αλλα υποθέτω θα το ξεπεράσω χαχα ας ειναι ολα καλά και ας αγχωνομαι και λίγο.

Νίκιαντωνία και τα αλλα κορίτσια σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Τα εχετε περάσει και ξέρετε απο πρωτο χέρι πως ειναι. Υποθετω οτι με τον καιρό θα φύγει λιγο το άγχος. Το ελπιζω.

Εσεις τώρα σε τι φάση ειστε ακριβώς? κανετε κάποιες εξετάσεις ?


xj92p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalispera stis didimoegkioules! Sas ksexasa ligo alla nomizw dikaiologoume e? :tongue:

Lefki eides? Poli wraia sinaisthima otan akous kardoules, idika tin prwti fora! kai afou sas vrike mia xara o giatros ola kala! Na ksekourazesai kai na min agxonesai!! Sou exei dwsei PHT? Egw stin arxi den eixa tipota meta me epiase ligo kai meta pou arxisa kai varena me epiasan ta klassika apo to varos ktl. To mono pou itan stathero itan ta sinaisthimata mou mia kokkino na klaiw kai apo tin alli na gelaw 5 lepta meta :P

Emeis kaname egxeirisi na kleisoume tis kardoules kai meta tin egxeirisi kaname igro stis kardies distixws opote twra farmakeutiki agwgi!! Alla i egxeirisi eprepe na ginei eixame arxisei na xanoume dramatika gramaria, twra eimasta sta 540gr teleutea metrisi. Pigenw kai tous vlepw sxedon kathimerina alla auti ti vdomada eipa den tha tous parw agkalia giati nomizw ta kourazei, idika meta to xeirourgio. Ston antra mou skasane ena vlema mikro simera alla sti mama tipota, to paizoune antres!! :tongue:

Eseis ti kanete?? Peite mas ta nea sas!!

Όλα πάνε καλά, τα αγοράκια σας είναι πολύ δυνατά!!!

Εγώ τα ίδια κορίτσι μου. Την Τρίτη έχουμε γιατρό και β-επιπέδου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα τη β επιπεδου κ αυριο παμε στον εμβρυολογο που μας παρακολουθει- εκτος της γιατρου μου- παρασκευη εχουμε ραντεβου σε παιδιοκαρδιολογο να κανουμε υπερηχο στις καρδουλες των μωρων! προληπτικα! αυτα!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια καλό μήνα!

Σαλώμη και πάλι ευχομαι τα καλύτερα για τα μπεμπάκια σου. Από οτι ομως διαβάζω τα πανε καλύτερα. Μπράβο κοπέλα μου να πάνε ολα καλά.

Δήμητρα00 νοιώθω οπως περιγράφεις κι εσύ με το πρωτο σου παιδάκι. Αλλα υποθέτω θα το ξεπεράσω χαχα ας ειναι ολα καλά και ας αγχωνομαι και λίγο.

Νίκιαντωνία και τα αλλα κορίτσια σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Τα εχετε περάσει και ξέρετε απο πρωτο χέρι πως ειναι. Υποθετω οτι με τον καιρό θα φύγει λιγο το άγχος. Το ελπιζω.

Εσεις τώρα σε τι φάση ειστε ακριβώς? κανετε κάποιες εξετάσεις ?

Το μόνο που δεν μπορώ να αποβάλλω είναι το άγχος.

Κατά τα άλλα όλα καλά με τα μωρά μου. Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να τα δούμε και να κάνουμε και την β-επιπέδου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα τη β επιπεδου κ αυριο παμε στον εμβρυολογο που μας παρακολουθει- εκτος της γιατρου μου- παρασκευη εχουμε ραντεβου σε παιδιοκαρδιολογο να κανουμε υπερηχο στις καρδουλες των μωρων! προληπτικα! αυτα!

Είσαι πολυ τυχερή που έχεις κοντά σου γιατρούς τέτοιων ειδικοτήτων.

Καλά κάνεις πάντως. Η πρόληψη είναι το παν όταν υπάρχουν τα μέσα.

Σε καρδιολόγο για σένα έχεις πάει; Εγώ όχι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...