Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Cafe Φεβρουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κι εμεις τα ιδια εχουμε εκτος απ τα δοντακια.Θελει συνεχεια να ειναι ορθιος.Το μονο που βρηκαμε τωρα που στρωσαμε χαλια ειναι να τον αφηνουμε κατω αλλα ειμαστε κ εμεις εκει.Το παρκο δεν του αρεσει-σαν να περιοριζεται.Του αρεσει κατω κ απλωνουμε ολα τα παιχνιδια κ παιζουμε.Κανω δουλειες οταν κοιμαται και οσες προλαβαινω.

Ευτυχως καθεται κ καμια ωριτσα κ στο καρεκλακι φαγητου,του βαζωκ παιδικα τραγουδακια...λιγο τραγουδαω,λιγο κανω τον καραγκιοζη και γελαει κ περναει η ωρα μας......Υπομονη......σε λιγο θα αρχισουν να περπατανε κ θα αλωνιζουν!!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα, εγραψα χθες αλλα δεν σας συστηθηκα, εμεις γεννηθηκαμε 28 φεβρουαριου, ειμαστε με το ζορι 7.200 kgr και 72 cm, oποτε ειμαστε τα πιο μικρα εδω?ε?

εχει περιπου μια βδομαδα με απιστευτη γκρινια, δεν καθεται ουτε και μενα μονη της, με θελει διπλα της συνεχεια, και δεν ξερω τι να κανω.

εκανε και πυρετο αλλα τωρα απο χθες εχει δεκατακια. δοντια τιποτις.

irnadi στην Πατσουρου πατε?κατι να ρωτησω , θα στειλω πμ.


.png
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που μαζευομαστε σιγα σιγα!

Χθες το βραδυ κοιμηθηκα στις 22.30 και ξυπνησα στις 10 το πρωι.Αν δε με ξυπνουσε η μπεμπα ακομη θα κοιμομουν!!!Ελπιζω πως φταει η κουραση...Μονο στις αρχες της εγκυμοσυνης μου κοιμομουν τοσο νωρις και πολυ....

Κατα τ'αλλα ειμαστε μια χαρα!Ουτε ενα δοντι στον οριζοντα!Κλασσικα

Stellas ναι στην Πατσουρου!Στειλε μου!Περιμενω......

Φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ωραια που μαζευομαστε σιγα σιγα!

Χθες το βραδυ κοιμηθηκα στις 22.30 και ξυπνησα στις 10 το πρωι.Αν δε με ξυπνουσε η μπεμπα ακομη θα κοιμομουν!!!Ελπιζω πως φταει η κουραση...Μονο στις αρχες της εγκυμοσυνης μου κοιμομουν τοσο νωρις και πολυ....

Αααα εσύ είσαι καλή....!! 10 το πρωί έχω να σηκωθώ από τότε που ήμουν έγκυος....παλιες καλές εποχές.....χεχεχεχε

Τουλάχιστον δεν ξυπνάω πριν τις 8 το πρωί και το βράδυ κοιμόμαστε κανονικά όλη νύχτα, βέβαια εγώ θα ξυπνήσω τουλάχιστον μια φορά γιατί πάντα έτσι ξυπνούσα αλλά τώρα έχω και την έννοια να την σκεπάσω ή μπορεί να κλαψουρίσει λίγο, κλπ. χαλάλι όλως χαλάλι :-D:grin::-D


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια σας...

Εμενα η μπεμπουλα μου σχεδον απο τον πρωτο μηνα δεν μου ξυπνουσε καθολου την νυχτα και αν το εκανε που και που καμια φορα δεν της εδεινα ποτε μπιμπερο (γαλα, νερο, τσαγακι) τιποτα, ουτε την σηκωνα, απλα της μηλουσα ψυθηριστα η της τραγουδουσα για να με νιωθει κοντα της μεχρι να κοιμηθει....!

Τωρα αν εξαιρεσουμε την περιοδο των "δοντιων" κοιματε απο της 19:30 μεχρι τις 8 περιπου το πρωι!!!!:P

xxxxxxx


tsegt4rnwo.jpgeNortjK1UjIxNjY3VrIGXDASqwKg16.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.

ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΑΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΥΔΙΜΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ,ΚΑΘΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ 9 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.

ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΑΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΥΔΙΜΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ,ΚΑΘΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΑ ΤΑΙΖΩ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ 9 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ.

Ναταλία να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Να σε ρωτήσω κρέας δε βάζεις; Εγώ της δίνω εναλλάξ κοτόπουλο ή μοσχάρι με τα λαχανικά (πατάτα-καρότο-κολοκύθι-ντομάτα-σέλινο) και αστράκι ή ρυζάκι εναλλάξ.Στο τέλος βάζεις λαδάκι και λεμόνι. Το σέλινο και το λεμόνι μου τα πρότεινε ο παιδίατρος για αλλαγή γεύσης.

Αρχές του 10ου μήνα θα προσθέσουμε το ψάρι. Απ'ότι έχω καταλάβει σε αυτή τη φάση δεν μπορείς να έχεις και μεγάλη ποικιλία στα φαγητά, είναι και μέχρι να συνηθίσουν τις γεύσεις που περνάνε μέρες. Τουλάχιστον ο δικός μου παιδίατρος αυτά μου έχει πει να δίνω. Ας μας διαφωτίσει και καμία άλλη μανούλα.


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑ ΣΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΩΝΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΩΣΕΙ ΨΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΠΑΤΑΤΑ-ΚΑΡΟΤΑ- ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΑ -ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ- ΜΟΣΧΑΡΙ-ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ-ΧΟΙΡΙΝΟ ΚΑΙ ΨΑΡΙ ΕΝΑΛΛΑΞ.ΚΑΙ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΟΤΙ ΕΔΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.ΜΟΝΟ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΡΩΝΕ Η ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ?


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑ ΣΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΩΝΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΩΣΕΙ ΨΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ 8 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΠΑΤΑΤΑ-ΚΑΡΟΤΑ- ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΑ -ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ- ΜΟΣΧΑΡΙ-ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ-ΧΟΙΡΙΝΟ ΚΑΙ ΨΑΡΙ ΕΝΑΛΛΑΞ.ΚΑΙ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΙ ΒΑΖΩ ΤΟ ΣΕΛΙΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΟΤΙ ΕΔΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.ΜΟΝΟ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΡΩΝΕ Η ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ?

Μόνο αλεσμένα δίνω, άμα έχει κομματάκια αναγουλιάζει η δικιά μου, δεν έχει και δοντάκια ακόμα.Μόνο το αυγό το τρώει κομματάκια.

Δίνεις και χοιρινό ε; Εμένα δεν μου έχει πει αλλά θα ρωτήσω. Από 15 μηνών και έπειτα θα τρώει ό,τι κι εμείς ή τουλάχιστον ό,τι μπορεί να μασήσει.


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

NAI ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑΖΟΥΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΜΕΙΣ ΑΥΓΟ ΑΠΟ 12 ΜΗΝΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΤΡΩΝΕ ΟΜΩΣ.ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΦΑΝΙΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Ο ΗΛΙΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΟΝΤΙ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΙΩΘΩ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ.ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ Η ΛΑΘΟΣ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΜΕ.

ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ....ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να δω τι γίνεται στο καφέ Φεβρουαρίου... αλλά δεν ξέρω αν φταίει ο κουτσοφλέβαρος... πάντως υπολείπεται των άλλων σε κίνηση! Δε γεννήσαμε πολλές τότε? :lol::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Kαλώς μας ήρθατε SouSou,Mama Silias, TasNat κι Αlcyon.Να χαίρεστε τα παιδάκια σας !

Έχω να γράψω έναν αιώνα ,αλλά εκτός του ότι δεν ευκαιρώ,απογοητεύτηκα που μας χώρισαν έτσι και στενοχωρήθηκα.Είχα συνηθήσει να είμαστε όλες μαζί και ...κάπως μου φάνηκε ....

Λοιπόν,έχουμε και λέμε

(Αντιγράφω από το άλλο καφέ )

Katerin@,χρόνια πολλά για χθες ,να είσαι πάντα γερή κι ευτυχισμένη και να καμαρώνεις τον γιό σου!

Stellas,χρόνια πολλά να σου πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες και να σε χαιρεται η οικογένειά σου!

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου.Είμαστε (τελευταία μέτρηση) 74 εκ.και περίπου 8200 gr.

Eίμαστε καλά σε γενικές γραμμές (αν εξαιρέσουμε ότι ο Μανώλης κάνει...απεργεία πείνας 3 μέρες).

Το κορίτσι μας μπουσουλάει πολύ γρήγορα ,στηρίζεται μόνη της (αν την σηκώσουμε),και κουνιέται ρυθμικά με την μουσική(μουγκρίζοντας). Της αρέσει να βάζει στο στόμα της το χαρτόνι από το χαρτί κουζίνας και κάνει αααααα (της αρέσει να ακούει την φωνή της). Γαργαλιέται πολύ και ξεκαρδίζεται στα γέλια με τον αδερφό της (τελευταία με ένα μπαλόνι που προσπαθεί να της φουσκώσει). Της αρέσει ακόμα να ανακατεύει υφάσματα (από το τελευταίο συρτάρι της) και τα κοιτάει με ύφος ειδικού! Της αρέσει να κάνει φασαρία (χτυπάει 2 αντικείμενα μεταξύ τους για να κάνει θόρυβο). Νερό δεν θέλει να πιεί(όσο κι αν προσπαθώ),αλλά την θηλάζω μόλις το ζητήσει... Κοιμάται εύκολα ,αλλά ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα. Αν είμαστε έξω και δεν μπορώ να την πάρω αγκαλιά για κάποιον λόγο ,δεν απογοητεύεται,αρχίζει το νανούρισμά της ααααα και σε λίγο κοιμάται. Λέει μαμά, μπαμπά (είπε και γιαγια 2-3 φορές).αλλά κάνει πολύ πλάκα και μας κάνει τρθθθθθ με την γλωσίτσα έξω.σήμερα κρυβόταν ενώ μαγείρευα πίσω από την κουρτίνα και μετά την τραβούσε ,με κοιτούσε και γελούσε...Δοντάκια δεν έχουμε ακόμη και ό,τι βρει το βάζει στο στόμα της. αυτά εν ολίγης ,τα νέα μας!

Σας χαιρετώ!


RYwVp2.png9LNMp2.png

ΣΤΕΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...