Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ονομα παιδιού-η υπόσχεση που ξέχασα


annika77

Recommended Posts

Καλησπερα.χρονια πολλα κ καλη χρονια!απο οσο ξερω(χωρις να ειμαι ειδικη)πρωτα μπαινει το ταμα(που υποτιθεται οτι θα φωναζουν κ το κοριτσακι).ας πουμε μαρια η παναγιωτα κ ελενη(πχ η πεθερα).ακομη κ αν τη φωναζουν με συνδυασμο πχ μαριλενα.να σας ζησει κ με το καλο κ η βαφτιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη χρονια!! Σε ευχαριστω που μου απαντησες. Στην αρχη ετσι ειχαν πει αλλα επειδη η μικρη γεννηθηκε σε γιορτη της Παναγιας εχουν πει να την βγαλουν και Μαρια. Ακομα δεν εχω ρωτησει καποιον πατερ γιατι ξερω οτι δεν συμφωνουν ενα μωρο να εχει δυο ονοματα! Εκτος απο μενα που ειμαι η νονα (και τους γονεις φυσικα) δεν το ξερει κανενας αλλος για το δευτερο ονομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!! Σε ευχαριστω που μου απαντησες. Στην αρχη ετσι ειχαν πει αλλα επειδη η μικρη γεννηθηκε σε γιορτη της Παναγιας εχουν πει να την βγαλουν και Μαρια. Ακομα δεν εχω ρωτησει καποιον πατερ γιατι ξερω οτι δεν συμφωνουν ενα μωρο να εχει δυο ονοματα! Εκτος απο μενα που ειμαι η νονα (και τους γονεις φυσικα) δεν το ξερει κανενας αλλος για το δευτερο ονομα!

Μην ανησυχεις για τα δυο ονοματα.τα επιτρεπουν.ειδικα αφου εγινε ετσι.καλυτερα να ρωτησετε τον πατερ που την σαραντησε.μπορει να μη χρειαζεται να αρκει που θα γινει εκει η βαπτιση..απο εκει κ περα εγω ξερω οτι το ταμα πρεπει να ακουγεται.οποτε θα τη φωναζεται μαρια η με συνδυασμο των 2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...