Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

      • Ευχαριστώ 1

ονομα παιδιού-η υπόσχεση που ξέχασα


annika77

Recommended Posts

Skandalo, δεν είσαι υποχρεωμένη να πιστεύεις. Ούτε είσαι υποχρεωμένη να παρακολουθείς αυτή τη συζητήση εφόσον τη θεωρείς άνευ ουσίας. Εγώ καποια στιγμή στη ζωή μου πίστεψα γιατι το είχα ανάγκη. Το τελείως ανθρώπινο και βασισμένο στη λογική "η θρησκεία δημιουργηθηκε από ανάγκη των ανθρώπων". Είμαστα άνθρωποι και έχουμε αδύναμες στιγμές και επειδή είμαστε άνθρωποι κάνουμε και λάθη και πράγματα που δεν τα σκεφτόμαστε παραπάνω, από παρόρμηση, όπως πχ να υποσχεθούμε κάτι στην Παναγία ή κι εγώ δεν ξέρω πού. Όπως και να έχει το πράγμα, υπάρχουν ένα σωρό άλλες συζητήσεις που μπορείς να παρακολουθήσεις, εδώ όπως βλέπεις γίνεται μια συζήτηση για να βοηθηθούν ψυχολογικά κάποιες μανούλες, και αυτή η συζήτηση είναι προφανώς εκτός του πεδίου ενδιαφέροντός σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πιστεύω ακράδαντα ότι τρολαρεις!!! Όσες τσιμπήσουν με την ηλιθια δήθεν αληθινή ιστορία σου, πρόβλημα τους! Αν από την άλλη δεν τρολαρεις και τα εννοείς όσα γράφεις, τότε πραγματι έχεις πρόβλημα που χρήζει παρακολουθησης από ψυχίατρο


Si vis amari, ama!

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες και μπούρδες!!!!

Απορώ που συζητάτε τέτοιες ανοησίες!!!!

Σκοταδισμος!

αμα τα θεωρεις βλακείες και μπούρδες τοτε απορω που ασχολεισε με τετοιες ανοησιες...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου θεμα το με τι θα ασχολούμαι! Εσύ κοίτα να λύσεις το πρόβλημα σου με τον άγιο γιατί βλέπω να έχεις κακά ξεμπερδέματα

και εγω μπορω να πω το ιδιο για σένα. δικο μου προβλημα το τι με απασχολει και μην ασχολεισε. οσο για τον Αγιο.. αλλος θα εχει κακα ξεμπερδέματα μου φαίνεται


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο το δηλώνεις δημόσια, έχω κάθε δικαίωμα να κρίνω τις ηλιθιες απόψεις σας! Ο κακός άγιος μάλλον εσένα κυνηγάει και απο ό,τι φαίνεται κοντεύει να σε πιάσει και να σε τιμωρησει, μιας και ήσουν κακό κορίτσι και άλλα του εταζες και άλλα κάνεις! Όπου και να κρυφτείς θα σε βρει!!!! Και τότε άσε τι σε περιμένει!!!!! Ο κακός θεουλης θα σας τιμωρήσει εσάς τις απιστες όλες


Si vis amari, ama!

Link to comment
Share on other sites

Όσο το δηλώνεις δημόσια, έχω κάθε δικαίωμα να κρίνω τις ηλιθιες απόψεις σας! Ο κακός άγιος μάλλον εσένα κυνηγάει και απο ό,τι φαίνεται κοντεύει να σε πιάσει και να σε τιμωρησει, μιας και ήσουν κακό κορίτσι και άλλα του εταζες και άλλα κάνεις! Όπου και να κρυφτείς θα σε βρει!!!! Και τότε άσε τι σε περιμένει!!!!! Ο κακός θεουλης θα σας τιμωρήσει εσάς τις απιστες όλες

μαλιστα... οτι πεις...εξαλλου ο μονος λογος που γραφτηκες στο φορουμ το λεει το ονομα σου ποιος είναι

  • Μου αρέσει 1

XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά, υπάρχει και κάτι που λέγεται ηθική, ανεξάρτητα αν πιστεύεις στο Θεό ή όχι. Όταν δίνεις μια υπόσχεση οφείλεις και να την τηρείς, είτε αυτή είναι σε κάποιον άγιο είτε σε έναν άνθρωπο. Αλλιώς να γίνουμε ζώα, και αυτό δεν έχει να κάνει με σκοταδισμό, ούτε μεσαιωνικές αντιλήψεις, έχει να κάνει με ηθική!

Η δική μου η ερώτηση, και για αυτό ξεκίνησα να γράφω, είναι κατά πόσο μπορείς να πάρεις πίσω την υπόσχεση σου όταν σε πιέζει τόσο πολύ ψυχολογικά. Δεν ξέρω, ίσως είναι και αυτό μια δοκιμασία του τύπου "αυτό που τόσο πολύ ήθελες έγινε αλλά μην τα θέλεις και όλα δικά σου". Σκεφτείτε κορίτσια ότι όταν κάναμε το τάμα αυτό που τώρα μας φαίνεται βουνό, τότε μας φαινόταν μια ασήμαντη υποχώρηση!

Annika, σε ευχαριστώ για την απάντηση, εγώ στη θέση σου μάλλον δεν θα είχα ηθικό δίλημμα, αφού όπως λες τα μπουρδούκλωσες στο τάμα σου δεν έδωσες καμία υπόσχεση που να την πίστευες, ήδη τη στιγμή της αδυναμίας σου την ανακάλεσες απ'ότι λες, οπότε ποιό είναι το πρόβλημα?

Νia85 και εσύ κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να προβληματίζεσαι, αφού το παιδάκι σου δεν είναι κορίτσι, το τάμα σου απ΄ότι λες ήταν ξεκάθαρο. Όσον αφορά το όνειρο με την Παναγία, νομίζω ότι καμιά φορά το υποσυνείδητο μας μας οδηγεί να βλέπουμε αυτό που θέλουμε, άσε που δεν ξέρεις ακόμη σίγουρα. Και η κολλητή μου μέχρι τον 5ο μήνα πίστευε ότι περιμένει αγόρι, μετά της είπαν ότι τα θηλυκά γεννητικά όργανα μερικές φορές αργούν να απορροφηθούν και μοιάζουν σαν 'τσουτσουνάκι', ώσπου γέννησε έναν κορίτσαρο!

Κορίτσια, τάμα είναι σαν αυτό που είχα κάνει εγώ, που πήγα κάτω από την εικόνα του Αγίου, προσευχήθηκα και ορκίστηκα να το εκπληρώσω και επιπλέον είχα δώσει την ίδια υπόσχεση και στον πατέρα του παιδιού μου και στον πεθερό μου (χωρίς βέβαια να τους αναφέρω κάτι για το τάμα) αλλά το θεωρούσαμε όλοι δεδομένο. Τώρα ξαφνικά γιατί με πληγώνει τόσο??? Έχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου..

Link to comment
Share on other sites

Εφιανα την παρασκευη που πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι ισως να ειναι και κοριτσακι τελικα...... δεν επιβεβαιωσε τιποτα ακομα............απο τη μια φαινετε κοριτσι απο την αλλη αγορι............ δεν ξερω....... εσυ πιστευω οτι αν δεν το νιωθεις με το ονομα, καλο ειναι να βγαλεις το ονομα που θελεις και απλα καθε χρονο να κανεις τη γιορτη του αγιου στην εκκλησια...... ο αγιος δεν θα κανει κακο στο παιδακι σου.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάει το έβγαλα, για αυτό στενοχωριέμαι τόσο. Δεν ήθελα να το ρισκάρω, πάνω απ'όλα να είναι καλά το παιδάκι μου, για πειράματα είμαι? Μια φορά καταπάτησα όρκο μου και δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά ύστερα από λίγες εβδομάδες συνέβη κάτι τραγικό στον πιο αγαπημένο μου άνθρωπο.

Σου εύχομαι ολόψυχα το παιδάκι σου να είναι κοριτσάκι αφού έχεις ήδη δύο γιους! Θα σε βγάλει και από τη δύσκολη θέση. Νομίζω πάντως ότι αν ήταν αγοράκι θα είχε φανεί ήδη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα πάει το έβγαλα, για αυτό στενοχωριέμαι τόσο. Δεν ήθελα να το ρισκάρω, πάνω απ'όλα να είναι καλά το παιδάκι μου, για πειράματα είμαι? Μια φορά καταπάτησα όρκο μου και δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά ύστερα από λίγες εβδομάδες συνέβη κάτι τραγικό στον πιο αγαπημένο μου άνθρωπο.

Σου εύχομαι ολόψυχα το παιδάκι σου να είναι κοριτσάκι αφού έχεις ήδη δύο γιους! Θα σε βγάλει και από τη δύσκολη θέση. Νομίζω πάντως ότι αν ήταν αγοράκι θα είχε φανεί ήδη!

το ειχα σιγουρο οτι ειναι αγορακι! με μπερδεψε ομως προχτες... σε ορισμενες στασεις φαινετε ολοκαθαρα κοριτσιστικα γεννητικα οργανα και σε αλλες στασεις φαινεται τσουτσουνι.. ισως να ειναι ο ομφαλιος λωρος δεν ξερω....

εσύ αφού το έβγαλες ήδη τότε δεν υπαρχει και τιποτα που να μπορεις να κανεις.... ειναι ορισμενες φορες καποιες σκεψεις που βαζουμε στο μυαλο μας και μας βασανιζουν για καποιο λογο... ισως αν πας σε ενα νευματικο να εξομολογηθεις;; να του πεις πως νιωθεις... εγω αυτο σκεφτομαι να κανω.... και θελω να το κανω αμεσα...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ακράδαντα ότι τρολαρεις!!! Όσες τσιμπήσουν με την ηλιθια δήθεν αληθινή ιστορία σου, πρόβλημα τους! Αν από την άλλη δεν τρολαρεις και τα εννοείς όσα γράφεις, τότε πραγματι έχεις πρόβλημα που χρήζει παρακολουθησης από ψυχίατρο
Το iq σας σε αυτό το νήμα ρίχνει το μέσο όρο της Ελλάδας!!! Συνεχιστε έτσι. Είστε απολαυστικές.....

Τωρα το ποιος τρολαρει απο τις 2 σας νομιζω οτι φαινεται καθαρα:roll:

Τσιμπησα λιγο κι εγω μετο ποστ σου και ποσταρα:twisted:Γιατι δεν πας στις αγγελιες να περασεις την ωρα σου πιο ευχαριστα;

Αα και καλη χρονια!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γεια σας!! Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να με βοηθουσε σε ενα ζητημα.Επροκειτο να γινω νονα και το θεμα που με απασχολει τοσο εμενα οσο και τους γονεις του παιδιου ειναι το εξης.Το παιδι ειναι ταμενο στην Παναγια της Τηνου,εχουν πει ομως οτι θα βγει και το ονομα της πεθερας της αδερφης μου.Ηθελα να ρωτησω,πρωτα πρεπει να βγει το ονομα της Παναγιας που εχει ταχθει το μωρο ή το ονομα της πεθερας της αδερφης μου με το οποιο εχει δωσει ευχη ο παπας οταν σαραντησε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...