Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα τον αφήνατε;;;;;


XRISTINA1977

θα τον κατεβάζατε από το αυτοκίνητο;;;  

23

  1. 1. θα τον κατεβάζατε από το αυτοκίνητο;;;

    • ΝΑΙ
      5
    • ΟΧΙ
      17


Recommended Posts

Ας παει να τρέξει στι γηπεδο. Δε κανει κακό το τρέξιμο απλα αυτό ξεκίνησε αλλιως, δε σου είπε μια μέρα μαμά πάμε για τρέξιμο εσύ με το αυτοκίνητο και εγώ με τα ποδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχα. Διαβασα ολα τα μηνυματα και με επιασαν τα γελια. Εχει δικαιο η Στελλα. Μην το σκεφτεσαι και αγχωνεσαι. Οτι εγινε εγινε.

Προσωπικα δεν θα το εκανα στο παιδι μου. Εχω γαιδουρινη υπομονη και τα λυνω ολα με πολυυυυυ συζητηση.

Μου το ειχαν κανει και εμενα στην εφηβεια για παρομοιο λογο και με πονεσε πολυ σαν παιδι. Ενιωσα ταπεινωτικα, προσβληθηκα παρα πολυ και το θυμαμαι ακομα.

Βεβαια το καθε παιδι ειναι διαφορετικο. Μπορει τον γιο σου να μην τον πειραξε. Η μπορει και να τον πειραξε και να μην θελει να το δειξει. Ισως εχει καταλαβει οτι μπορει κι εσυ να εχεις στεναχωρεθει η να το εχεις μετανιωσει και δεν θελει να σε κανει χειροτερα. Εν παση περιπτωση φανταζομαι ξερει ποσο τον αγαπας και τον νοιαζεσαι και οτι δεν το εκανες για να του προκαλεσεις καποιο κακο.

Κατα τη γνωμη μου μπορει να παραδειγματιστει με αλλους τροπους. Θα μπορουσες πχ αλλη φορα να μην τον πας εσυ με το αμαξι αλλα να τον αφησεις να παει στον προορισμο του με τα ποδια η με λεωφορειο για να εκτιμησει την οδηγηση της μαμας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Πιστευω ότι πληγώθηκε και δεν θέλει μα το δείξει και επιμένει μάλιστα ότι του άρεσε και θέλει να το επαναλαβετε.

Όπως είπα και παραπανω δε θα δεχονουν να το ξανακανω οπώς θέλει εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν διάβασα το θέμα κάτι μου θύμισε. Μετά από λίγο ψάξιμο γιατί η θεματοθέτρια έχει επεξεργαστεί το αρχικό μήνυμα, το βρήκα!

Η ερώτηση εδώ ήταν να δέσει τον γιο της πίσω από το αυτοκίνητο ενώ αυτό κινείται για να κάνει τρέξιμο!!;;;; Δείτε

http://forum.eimaimama.gr/t22054-topic?highlight=%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE


XKGjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε electronio εισαι φοβερη! Που το βρηκες;!

Γελασαμε και αποψε. Εντωμεταξυ εχει ποσταρει και η αδερφη και αναφερει το περιστατικο με την κορη της.

Ήμουν κρεββατωμένη και σκότωνα την ώρα μου τότε. Είχα γελάσει πολύ με το θέμα και μου έμεινε. Χώρια την απορία.. Τώρα κάνει πλάκα ή λες έχει πιεί τίποτα και να το εννοεί;;;; :confused::mrgreen:


XKGjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γραφει μια κοπελα οτι το εχει κανει στην 18χρονη κορη της περσι (αρα τωρα 19) οποτε υποθετω πως ειναι η αδερφη της που ποσταρε για να την υπερασπιστει γιατι ολοι οι αλλοι την κοροιδεψαν.

Εντωμεταξυ μονο εδω στο parents cafe το εχει ποσταρει και σε 2 ακομα ενοτητες. Για να το γραφει παντου μαλλον το εννοει και το γεγονος οτι το κανει και η αδερφη της ειναι θλιβερο και προφανως εχει να κανει με τον τροπο που μεγαλωσαν. Κριμα για τα παιδια παντως.

Επειδη εμενα μου το εκαναν 1 φορα στα 13 και πραγματικα το πηρα κατακαρδα σκεφτομαι πως μπορει να ενιωσε το παιδι. Οσο για την 18 χρονη καλα... Εγω θα την εβριζα την μανα μου ετσι και τολμουσε να μου το κανει σε τετοια ηλικια. Και σε καμια περιπτωση δεν θα ετρεχα απο πισω της. Θα ετρεχε αυτη μετα να με βρει.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κρεββατωμένη και σκότωνα την ώρα μου τότε. Είχα γελάσει πολύ με το θέμα και μου έμεινε. Χώρια την απορία.. Τώρα κάνει πλάκα ή λες έχει πιεί τίποτα και να το εννοεί;;;; :confused::mrgreen:

Χαχα. Πλάκα κανει, είπα κι εγώ εννοεί αυτά που γραφεί;

Link to comment
Share on other sites

Γραφει μια κοπελα οτι το εχει κανει στην 18χρονη κορη της περσι (αρα τωρα 19) οποτε υποθετω πως ειναι η αδερφη της που ποσταρε για να την υπερασπιστει γιατι ολοι οι αλλοι την κοροιδεψαν.

Εντωμεταξυ μονο εδω στο parents cafe το εχει ποσταρει και σε 2 ακομα ενοτητες. Για να το γραφει παντου μαλλον το εννοει και το γεγονος οτι το κανει και η αδερφη της ειναι θλιβερο και προφανως εχει να κανει με τον τροπο που μεγαλωσαν. Κριμα για τα παιδια παντως.

Επειδη εμενα μου το εκαναν 1 φορα στα 13 και πραγματικα το πηρα κατακαρδα σκεφτομαι πως μπορει να ενιωσε το παιδι. Οσο για την 18 χρονη καλα... Εγω θα την εβριζα την μανα μου ετσι και τολμουσε να μου το κανει σε τετοια ηλικια. Και σε καμια περιπτωση δεν θα ετρεχα απο πισω της. Θα ετρεχε αυτη μετα να με βρει.

Στο λινκ που ποσταρε η electronio αν διαβάσεις γράφει οτι το έκανε η αδερφή της στον γιο της και όχι Κορη. Επίσης εδώ τα γραφει αλλιως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εσένα πως σου το έκαναν και γιατί;;;;;

Γραφει μια κοπελα οτι το εχει κανει στην 18χρονη κορη της περσι (αρα τωρα 19) οποτε υποθετω πως ειναι η αδερφη της που ποσταρε για να την υπερασπιστει γιατι ολοι οι αλλοι την κοροιδεψαν.

Εντωμεταξυ μονο εδω στο parents cafe το εχει ποσταρει και σε 2 ακομα ενοτητες. Για να το γραφει παντου μαλλον το εννοει και το γεγονος οτι το κανει και η αδερφη της ειναι θλιβερο και προφανως εχει να κανει με τον τροπο που μεγαλωσαν. Κριμα για τα παιδια παντως.

Επειδη εμενα μου το εκαναν 1 φορα στα 13 και πραγματικα το πηρα κατακαρδα σκεφτομαι πως μπορει να ενιωσε το παιδι. Οσο για την 18 χρονη καλα... Εγω θα την εβριζα την μανα μου ετσι και τολμουσε να μου το κανει σε τετοια ηλικια. Και σε καμια περιπτωση δεν θα ετρεχα απο πισω της. Θα ετρεχε αυτη μετα να με βρει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τωρα σοβαρα... Τι ακριβως συμβαινει; Σου αρεσει να τιμωρεις το παιδι μ' αυτο τον τροπο, το χρησιμοποιεις σαν γυμναστικη, πιστευεις πραγματικα οτι αρεσει στο παιδι?

Εμενα μου το εκανε ο πατερας μου και γι αυτο ισως με πειραξε και τοσο πολυ γιατι αμεσως εκανα την συγκριση και σκεφτηκα οτι η μητερα μου δεν θα μου το εκανε ποτε ακομα κι αν εκανα κατι "βαρυ".

Στην προκειμενη περιπτωση ειπα κατι πραγματικα εντελως ασημαντο, τον πατερα μου ομως τον πειραξε παρα πολυ, εγινε εξαλλος(προφανως ηταν ηδη εκνευρισμενος απο κατι αλλο) και ξεσπασε σε μενα. Μετα απο ωρες βεβαια μου ζητησε συγγνωμη, μου ειπε οτι δεν καταλαβε καλα, το παρεξηγησε κτλ αλλα εγω δεν προκειται να το ξεχασω ποτε.

Οταν τιμωρουμε ενα παιδι πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ το ειδος της τιμωριας γιατι σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να προσβαλουμε, να υποτιμησουμε και να ποδοπατησουμε την αξιοπρεπεια του παιδιου. Εγω τα ενιωσα ολα αυτα οταν μου το εκανε.

Ημουν ενα "καλο" παιδι, παρα πολυ καλη μαθητρια, δυναμικη, ανεξαρτητη και δεν τους δημιουργουσα προβληματα και στεναχωριες. Και μετα για καιρο σκεφτομουν γιατι σε μενα τετοια συμπεριφορα και τελικα δεν το ξεχασα ποτε.

Εχουν περασει τοσα χρονια και το θυμαμαι σαν να ηταν χτες. Γι αυτο και ειμαι πολυ υπομονετικη και προσεχτικη με τα παιδια μου.

Ελπιζω στο εξης να πανε ολα καλα.

Καλη χρονια να εχουμε με υγεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

εσένα πως σου το έκαναν και γιατί;;;;;

Κοίτα, έχω δει τρολλ που τους έβγαζα το καπέλο, εσύ πάσχεις πραγματικά από έλλειψη ευρηματικότητας και φαντασίας, το ίδιο και το ίδιο θεμα διαρκώς ενώ ξέρεις ότι σε καταλάβαμε... "Get a life" σου εύχομαι μια που έχουμε Πρωτοχρονιά ή κατά το ελληνικότερον "πάρε τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τωρα σοβαρα... Τι ακριβως συμβαινει; Σου αρεσει να τιμωρεις το παιδι μ' αυτο τον τροπο, το χρησιμοποιεις σαν γυμναστικη, πιστευεις πραγματικα οτι αρεσει στο παιδι?

Εμενα μου το εκανε ο πατερας μου και γι αυτο ισως με πειραξε και τοσο πολυ γιατι αμεσως εκανα την συγκριση και σκεφτηκα οτι η μητερα μου δεν θα μου το εκανε ποτε ακομα κι αν εκανα κατι "βαρυ".

Στην προκειμενη περιπτωση ειπα κατι πραγματικα εντελως ασημαντο, τον πατερα μου ομως τον πειραξε παρα πολυ, εγινε εξαλλος(προφανως ηταν ηδη εκνευρισμενος απο κατι αλλο) και ξεσπασε σε μενα. Μετα απο ωρες βεβαια μου ζητησε συγγνωμη, μου ειπε οτι δεν καταλαβε καλα, το παρεξηγησε κτλ αλλα εγω δεν προκειται να το ξεχασω ποτε.

Οταν τιμωρουμε ενα παιδι πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ το ειδος της τιμωριας γιατι σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να προσβαλουμε, να υποτιμησουμε και να ποδοπατησουμε την αξιοπρεπεια του παιδιου. Εγω τα ενιωσα ολα αυτα οταν μου το εκανε.

Ημουν ενα "καλο" παιδι, παρα πολυ καλη μαθητρια, δυναμικη, ανεξαρτητη και δεν τους δημιουργουσα προβληματα και στεναχωριες. Και μετα για καιρο σκεφτομουν γιατι σε μενα τετοια συμπεριφορα και τελικα δεν το ξεχασα ποτε.

Εχουν περασει τοσα χρονια και το θυμαμαι σαν να ηταν χτες. Γι αυτο και ειμαι πολυ υπομονετικη και προσεχτικη με τα παιδια μου.

Ελπιζω στο εξης να πανε ολα καλα.

Καλη χρονια να εχουμε με υγεια!!!!

Μαρια μη της/του απαντας κοπέλα μου. Δε βλέπεις τι γίνεται; οπως είπε και η mamagi καθόλου φαντασία.

Καλη χρονιά και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...