Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σουπερ ο πελαργός!!!!!Με το καλό Μαρίγια μου!!!!

Κατερινάκι πως είναι ο μικρός?

καλυτερα...Μαλλον απο το εμβόλιο ήταν...δεν ξέρω.Αλλα ειχε γκρινια το ακοτουλάκι μου...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχχχχχ τί κουκλάκια είναι αυτά!!!!!!!!Κορίτσια να χαίρεστε τα μωράκια σας, είναι πραγματικά υπέροχα. Πωπω, τόσο μικρούλια ήταν και τα δικά μας τα πρώτα?Πολύ μικρούλια!!!!Να τα χαίρεστε τα κουκλάκια σας!!!:D:D:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

είμαστε όλοι οικογενειακώς άρρωστοι με ίωση και γαστρεντερίτιδα...

ο πιο "αρρωστος" ειναι ο μπαμπάς μας.. βρε κορίτσια σαν τα μωρά αυτοί οι άντρες!!

επιπλέον έσκασε και ένας νέος ττραπεζίτης και ρίξαμε πολύ κλάμα χθες όλη τη νύχτα..

σας αφήνω κοριτσάκια.. καληνύχτα σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκια μου, τι απαίσια μέρα σήμερα.... Δεν ξέρω, απλά δεν την παλεύω...

Ο μικρός χτες δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα και ξυπνούσε κάθε 10 λεπτά (προφανώς δεν κοιμόταν καν) και τελικά κοιμήθηκε μαζί μου στο κρεβάτι. Σήμερα θέλει όλο τον χωρο-χρόνο που μπορεί να πάρει και κάνει συνέχεια χαζομάρες, η μικρή δεν ξέρω τι έχω πάθει και όλο το πρωί δεν κοιμόταν με τίποτα παρά έτρωγε έχεζε ξέρναγε και ξανά...

Με έπιασε και πονοκέφαλος και ουφ... Είναι μια από αυτές τις μέρες...

Ελπίζω να καλυτερεύσει η διάθεσή μου, τωρα έχει πέσει ξερή για ύπνο η μικρή και ο μικρός έχει πάει σουπερμάρκετ με τον μπαμπά του που κι αυτός μου τη σπάει ώρες ώρες τελοσπάντων...

Τα δικά σας?

Κατερινάκι να μας πεις τι κάνει ο μικρός.

Μαριγια μου κάνεις εμετούς ε? Πωπω, τι κουραστικό πράγμα κοριτσάκι μου... Πώς είσαι?


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου υπομονη..Μάλλον θα υπάρχουν και αυτες οι μέρες!

Ο μικρος ειναι καλυτερα. χθες ειπαμε το βραδυ να πάμε μια βολτα(ειναι η μαμα μου εδώ0. Τον βάλαμε για υπνο και φύγαμε. Ελα όμως που στο μισάωρο ξύπνησε και έκλαιγε σαν τρελο. Γυρισα κακην κακως. Ηθελε μόνο εμένα. Τον ξανακοιμισα αλλα σε 10 λεπτα, όρθιος πάλι. Τελικά κοιμήθηκε στη 1 τα ξημερώματα...Τέτοιο κλαμα ειχε να μου το κάνει απο 5 μηνών. Αφήστε που 3 μέρες τωρα στο απίτι-σας ειπα;;;Σταματησα τη δουλεια1-εχει κολλήσει πάνω μου...Που να έρθει και η μπέμπα!

Α! Κατερινα! βάζεις στη μικρή ρουχα του γιωργου;;; Για πες...

Επίσης τι κάνουμε βρε κορίτσια τα ρουχα των μικρών μας;; Θέλω κάπου να τα δώσω αλλα που;; Εχετε καμια καλή ιδέα;;;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!

μαριγια με γεια το τικερακι, ετσι βρες παιδι μου να το επισημοποιησεις το πραγμα!:) για τους εμετους το μονο που εχω να πω ειναι υπομονη....ετσι περασα κ εγω το πρωτο τριμηνο ,καταλαβαινω!

η μικρη τι κανει;

κατερινακι μου τι να πω βρε κοριτσι...μια η ηλικια των τερατων μας μια η αλλαγη με τη μικρη αδεφουλα ....δεν θελει κ πολυ !σκεψου σε λιγο καιρο που θα το εχει ξεπερασει και θα ειναι ο σουπερ μεγαλος αδερφος , υπακουο κ καλο παιδακι!:tongue:αυτο σκεφτομαι κ εγω, οτι μετα απο ενα εξαμηνο θα ειμαστε καλυτερα, θα συνεννουμαστε!!:tongue::tongue::tongue:

περαστικα στους αρρωστουληδες κ μιας κ ειναι ας πουμε σχετικο με το θεμα,να κλεισω με ατακα ερατως :φτερνιστηκε ο μπαμπας της (καθε φορα μας λεει 'γειτσες' οταν φτερνιζομαστε...)τον ρωταει λοιπον..."μπαμπα,γιατι γειτσισες;"(μεταφραση=φτερνιστηκες):tongue::tongue::tongue:

α κατερινα , μπορεις να δωσεις τα ρουχα σε καποια οικογενεια που ξερεις εσυ η ιδια, οτι εχει αμεση αναγκη, καλυτερα μην τα δωσεις σε εκκλησια ή καπου που δεν ξερεις τι τα κανουν, κριμα ειναι. το ποσα πεταμενα ρουχα εχω δει σε τετοιες περιπτωσεις δεν λεγεται.

σας φιλω!!!!παω για διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Μανουλίτσες καινούργιες σας καταλαβαίνω απόλυτα! Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος είναι πιο κουραστικός: η μπέμπα ή ο Θανάσης. π.χ. χθες το απόγευμα που ξύπνησε του λέω : θέλεις να διαβάσουμε; ΌΧΙ θέλεις να παίξουμε; ΟΧΙ θέλεις να φας κατι; ΟΧΙ θέλεις να βγάλουμε τις πυτζάμες σου; ΟΧΙ θέλεις να πάμε βόλτα; ΟΧΙ κι επειδή έκλαιγε και η μικρή θέλεις να κάνουμε το νινί να μην κλαίει; ΟΧΙ και εννοείται ότι όλα τα ΟΧΙ τα έλεγε κουνωντας το κεφάλι. Πότε ρε γμ θα μιλήσει;

Όλη μέρα τρέχω από το ένα στο άλλο και ίσα που προλαβαίνω να φτιάξω ένα φαγητό. Και τη νύχτα ξυπνάω για τη μπέμπα, κι ακομα ξυπνώ και για το Θανάση. Πότε επιτέλους θα κοιμηθεί μια ολόκληρη νύχτα κανονικά;

Ουφ, τα είπα και ξέσπασα! Και κλείνω γαιτί ο μικρός μόλις κοιμήθηκε και είναι η σειρά της μπέμπας για φαί!

Link to comment
Share on other sites

ANTA υπομονή κορίτσι μου, φαντάζομαι ότι κάπως έτσι περνάνε όλες οι μανούλες με 2 μωρά!

Εμένα πάλι το κοριτσάκι μου, το "οχι" δεν ξέρει ούτε να το πει.όλο "ναι" λέει και πολύ μου αρέσει, δεν έχει περάσει δηλαδή τη φάση της άρνησης που λένε ότι περνάνε τα δίχρονα που σε όλα "όχι" θα πουν.Ευτυχώς δηλαδή. Κατα τα άλλα η γλώσσα της έχει λυθει πολύ, όλη μέρα κεραηδάει σαν το καναρίνι τα δικά της, αλλά καμία σχέση ακόμη προτασσούλες δεν λέμε. Προτασσούλες με ακαταλαβίστικα ναι.:rolleyes:Και τρελαίνομαι όταν τη ρωτάω -Χριστίνα καλά είσαι? και απαντά -καλά, αλλά με παχύ το "λ" Σαλονικιότικο :D:D:D

Επίσης πολύ νοικοκυρά βρε παιδιά. Πού τη ΄χανεις που τη βρίσκεις κάνει δουλειές. Αυτά να μου τα κάνει σε 12-15 χρόνια ή τότε θα μου λέει "παράτα με ρε μάνα, πάω για καφέ?" Σκούπα θα βάλει, θα ξεσκονίσει, μετακινεί μόνη της τη καρέκλα τραπεζαρίας μπροστά στο νεροχύτη και κάνει ότι πλένει πιάτα με αποτέλεσμα να γίνεται μονίμως μούσκεμα από τα νερά και άλλα πολλά. άσε που όποιος μπει σπίτι τον κάνει να βγάλει τα παππούτσια του. :rolleyes::cool:Πολύ νοικοκυρά λέμε!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα μανούλες!!!

έπειτα από πίεση της μαίρης εδώ και καιρό σήμερα την έβαλα να κάνει τσίσα στο γιογιό! αφού ήπιε τον χυμό της (μισό λίτρο παρακαλώ!) την έβαλα να κάτσει στο γιογιό!!! τα κατάφερε μια χαρά έκατσε περίπου μια ώρα και το γέμισε κυριολεκτικά! το μόνο κακό είναι ότι δεν σηκώνεται!!! το τι της τάζω για να σηκωθεί από το γιογιό δεν λέγεται!! είναι λογικό αυτό βρε κορίτσια?τι νακάνω? θέλω να μάθει εννοείτε στο γιογιό σιγά σιγά αλλά αυτή με πιέζει!!!δεν το πάει σιγά σιγά και εγώ δεν μπορώ να την έχω όλη την ώρα στο γιογιό κοκκινίζει το ποπουδάκι της!!!αφήστε που ακόμα δεν έσω ξεστρώσει και φοβάμαι μην τυχόν κάνει τσίσα σηκωθεί στο άσχετο και μου λερώσει!

κατά τα άλλα και η μαιρούλα μου νοικοκυρούλα καλή είναι!! ότι κάνω μαζί και αυτή να κάνει τα ίδια!!! συνέχεια θέλει χαρτάκι με νερό να καθαρίζει χαχα!!!και φαντάζεστε πως τα κάνει!!!

άντα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!η μπεμπούλα είναι μαμ κακά και νάνι δεν ενοχλεί το κακόμοιρο η μεγάλη όμως!!! πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια μαζί της!!!και όχι τίποτα άλλο αλλά τώρα έχει και απαιτήσεις και δεν μπορείς εύκολα να την ξεγελάσεις!!!αφού μόνη της διαλέγει τα ρούχα της ποια και πόσα κοκαλάκι θα βάλουμε στα μαλλιά κτλ κτλ άλλες φορές πετυχαίνει τον συνδιασμό και άλλες βγαίνει άστα να πάνε αλλά δεν μπορώ να ασχολούμαι και με αυτό!!!αφού θέλει να διαλέγει και τα ρούχα της μπέμπας!!!ωχ τι έχω να τραβήξω και όχι τίποτα άλλο αλλά το έμπειρο μάτι της παιδιάτρου μου είπε εχτές ότι η μπέμπα θα είναι πιο ζωηρή από τη μαίρη!!!δεν θα το αντέξω!!!δυο ταλιμπάν!!!απαπα θα κλείσω σουίτα στο δαφνι!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!!!

Αχ τι ωραιος καιρος ειναι αυτος!!!! Η ανοιξη μπηκε για τα καλα και πολυ μου φτιαχνει τη διαθεση!!!!! Σημερα δεν μαζευομασταν με τον μικρο απο το μπαλκονι μας, ξετρελαθηκε και αυτος να παιζει και να χαιρεται τον καιρο!!!!

Υπομονη τις μανουλες με τα μωρακια τους και τα μικρα και τα μεγαλα!!!!

Και να σας πω και τα δικα μας!!!! Περιμενουμε και εμεις μωρακι!!!! Ακουσαμε καρδουλιτσα αυτην την εβδομαδα, ειμαστε πολυ χαρουμενοι, αν και μας ετυχε με την πρωτη :tongue: και να πω την αληθεια το υπολογιζα για λιγο αργοτερα αλλα τελικα καταλαβα οτι οσο πας ¨χαλαρα¨ που λεμε εδω στα βορεια τοσο πιο ευκολα καταφερνεις αυτο που θελεις!!!! Ειμαι ηδη 7 βδομαδων και περιμενουμε το μπεμπακι, με το καλο, τελη Νοεμβριου! Ελπιζω ολα να πανε καλα, να εχω μια καλη εγκυμοσυνη!!! Την επιθυμια μου για κοριτσακι δεν την κρυβω, σιγουρα θα πηδηξω απο τη χαρα μου αν πραγματοποιηθει, αλλα αυτο που με ενδιαφερει πανω απο ολα ειναι να ειναι καλα το νινακι μας οτι και να ειναι αυτο!!!! Λεω να βαλω και τικερακι ετσι για το καλο...;)

Φιλακια πολλα!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...