Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Δαναη μου ζηλεψα τοσο πολυ με την περιγραφη σου στην Αγγλια! Τυχερουλα τι καλα που ηταν!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Δίκιο έχετε... χαθήκαμε από εδώ.. τρέξιμο ασταμάτητο..

Πάντως το κάλεσμα της ΠΕΖΗΣ έπιασε τόπο!!

Jullaki χαίρομαι που είστε καλά!! Ναι, τα δεύτερα παιδάκια δίνουν πιο πολύ χαρά νομίζω!! Είναι που ήδη έχουμε γευτεί τη μητρότητα και το απολαμβάνουμε, τα αφήνουμε πιο χαλαρά και γίνονται και αυτά πιο διασκεδαστικά... δεν ξέρω.. πάντως τα θετικά είναι όντως όλα αυτά που λες!!

Νεαμανούλα να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Μακάρι να πάψουν όλες οι αναποδιές που περνάς και να σου φέρει οτι καλύτερο το νέο έτος.

Πολλές ευχές και στα υπόλοιπα κορίτσια.. Καλά Χριστούγεννα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι απο μας!!!

Κι εμείς καλα είμαστε, αν εξαιρεσουμε οτι η μικρη εχει πάρα πολλή μύξα και 3 δόντια τούμπανο έτοιμα να βγουν, το καημένο το βράδυ δυσκολεύεται πολύ, και μαζί κι εγώ βέβαια... Αυπνία κι άγιος ο Θεός!!

Και μεις ζούμε λίγο συγκρατημένα μεν αλλά στο πνεύμα των Χριστουγέννων δε, στολίσαμε με αυτα που είχαμε (ειχαμε πολλά η αληθεια είναι) και πήραμε δώρα αρκετά.

Ολο λέμε να πάμε καμία βολτα αλλα με τις μυξες της μικρης δεν το εχουμε πολυτολμήσει... Αφήστε που είναι πολύ δυσκολη η μετακινηση με το αυτοκινητο, δεν θελει καθολου το καρεκλακι της και της παρηγγειλα το επομεννο μπας και βλπεοντας λιγο πιο ψηλα και νιωθοντας λιγο πιο ανετα ησυχασει... Μεγάλο πρόβλημα πάντως γιατι πλανταζει το καημενο και δεν μπορω να την παρω μονη μου..

Πήγανε τώρα οι άντρες και πήραν διάφορα ζαχαρωτά με τα οποία θα διακοσμήσουν ένα σπίτι που έχουν φτιάξει από χαρτόνι, τρελα μιλάμε!! Ο άντρας μου πραγματικά το εχει απιστευτα με τις χειροτεχνίες :D

Η μικρή μου είναι απίθανη και μένα, κοντυεει κι αυτή να περπατήσει μόνη της, είναι μεγάλο νούμερο με τα νάζια που κάνει και είναι πολύ πονηρούλα!

Μου ρχεται να το φαω το τρελοζυμαρακι!!

Ο άλλος έχει κάνει θραύση στο σχολείο του, τις εχει τρελάνει τις δασκάλες του, είναι πολύ γλυκός το καμάρι μου!!

Χαρηκα πολυ που διαβασα νέα από όλες σας, ειδικά από εσάς που δεν είστε στο secret group στο facebook, και μην ακούτε τις υπόλοιπες, μην μπείτε κι εσείς γιατί τότε σίγουρα θα το κλείσουμε απο δω!! :tongue:

Φιλια πολλα και Καλά Χριστούγεννα σε όλες και σε όλα τα μωρακια, να περασουμε όμορφα!!!:P:p


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου Χρονια Πολλα , με υγεια σε εμας και τις οικογενειες μας!!!!

Νεαμανουλα μου να χαιρεσαι το Χριστινακι σου!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα στη Χριστινουλα του καφε!!:Dνα ζησεις παντα χαρουμενη και τυχερη!νεαμανουλα να τη χαιρεστε!Χρονια πολλα κοριτσακια μου!

καλε δε σχολιασα τα νεα του Θαναση!μπραβο βρε Αντα, ηθελε ο μικρος το χρονο του!

εμεις χτες πηγαμε τελικα στο μουσειο και περασαμε φανταστικα, κατσαμε 2,5 ωρες!!και δεν ξεκολλαγε απο εκει η μικρη!δεν ειχε σχεδον καθολου κοσμο τελικα κ παρολο που το προγραμμα που παρακολουθησαμε δεν μου πολυαρεσε ουτε ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου, η μικρη επαιξε με οοολα τα παιχνιδια του μουσειου (μονο στα νερα δεν την πηγα με τις μπουρμπουλιθρες γιατι ειχαμε ηδη αργησει!!)...κατερινα δεν τα ειχαμε δει την προηγουμενη φορα:εχει ενα ξυλινο σπιτακι με τουβλα κ εργαλεια (εκανε τον μπομπ το μαστορα!), μαναβικο, κρεοπωλειο, ταμειακη μηχανη(τη λατρεψαμε!) φουρνο .......και θα ξαναπαμε με τα ξαδερφακια αυτη την εβδομαδα!μετα πηγαμε μεχρι την ερμου, της πηραμε παπουτσακια, κατσαμε ακουσαμε τις μπαντες του δρομου, πηραμε εξτρα στολιδακια για το δεντρακι μας, συνεχισαμε μεχρι το κεντρο και μετα φτασαμε σπιτακι μας για να παμε επειτα στο σπιτι της γιαγιας κ του παππου για φαγητο!περπατησαμε σχεδον 3 ωρες την αθηνα κ επειδη δεν το συνηθιζαμε εμεις καθολου αυτο τα χριστουγεννα -προ ερατως-, ηταν κ για μας εμπειρια!!

κ σημερα το πρωι ειχε ζαχαροπλαστικη, καναμε 2 τεραστια μπραουνις ταψιου και σοκολατοσπιτακια που εξαφανιστηκαν απο τα πιτσιρικια στο τραπεζι την ωρα που εμεις δεν βλεπαμε:tongue: κ η ερατω ενω στην αρχη ψιλοφοβοταν- ψιλοντρεποταν με τοσο κοσμο, τελικα ...φχαριστηθηκε παιχνιδι με ολα τα ξαδερφακια!

αυτα τα νεα μας! :tongue: να περνατε ομορφα κ να χαιρομαστε ολοι τις οικογενειες μας!

υγ:κατερινα χατζ θελω να δω σπιτακι θαναση!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια με υγεία για όλους μας !!!!!

Πως τα περάσατε ?? Εμεις εδω οικογενειακά και συγκινητικά μιας και ήταν τα πρώτα χριστούγεννα χωρίς τη μανούλα μου..

Είχαν έρθει πεθερικά , φαγαμε βγήκαμε λιγάκι έξω με τα μικρά , μαγείρεψα και γενικά χάρηκα τοσο με τη μεγαλη πια κορούλα μου που φέτος καταλ'αβαινε πόλύ περισσότερα και ήταν τοσο χαρούμενη με τα δωρα του αη βασίλη και με τις βόλτες που κάναμε σε θεατρακια στην αγορά κλπ!!!

Η μπεμπουλα μου είναι τοσο καλή που δεν ενοχλεί καθόλου όταν βγαίνουμε έξω εκτός κι αν πεινάει όπου γίνεται ο κακός χαμός . χι χι

Διαβαζω τα νε'ακια σας και θα θελα να πω Χρόνια πολλά στο Χριστινάκι !!!! Να σε χαίρεται η μανουλα σου κι ο πατερούλης σου και να σε καμαρώνουνε κοριτσάκι μου !!!!!

Και περαστικά σας νεαμανουλα για τη βροχίτιδα ...

Οσο για τα οικονομικά τα ίδια κι εμεις .. δύσκολα φέτος αλλά γενικά εφαρμόζουμε αυτό που έλεγε πάντα η μανούλα μου .. οταν έχεις λεφτα πρέπει να κάνεις οικονομία όχι όταν δεν έχεις .....

Σας φιλώ και σας στέλνω πολλές πολλές ευχες !!!!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΊΤΣΕς!!!!

Χριστινάκι να σε χαιρόμαστε εμείς και κυρίως οι γονείς σου κοριτσάκι μου και ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει ηρεμία (αν και αυτό καλό θα κάνει στη μαμά!!!!) και τύχη στη ζωη σου!!!

τι κάνετε κοριτσάκια???γιορτάζει καμμία άλλη ή η οικογένειά της???αν ναι χρόνια πολλά!!!!

πως τα περάσατε??? εμείς ήσυχα σε πεθερικά και κουμπάρους και σπίτι γενικώς!!! καλά ήταν την υγειά μας να έχουμε και θα έρθουν και τα καλύτερα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες, να χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας και φυσικά το καλό μας χριστινακι! Νεαμανουλα να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου το χρυσό! Κι εμείς σπίτι και τις δυο μέρες, τα πεθερικα μου ήρθαν, μια χαρά περάσαμε. Ο γιωργος δεν το συζητώ οτι έπαθε πλάκα με ταδώρα του και το γλυκούλι δεν ήξερε πού να πρωτοπάει! Και η μικρη μες στα νάζια και τις γλύκες, κοριτσάκι με τα όλα της! Και του χρόνου βρε κορίτσια μου, με υγεία, καλή διάθεση και χαρά! Άντε να δω πότε θα βγούμε κι εμείς καμια βολτα, ζηλεύω! Φιλάκια σε όλες


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες!!!

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας για το Χριστινάκι μου!:DΝα είστε κι εσείς καλά και να χαίρεστε τα ζουζουνάκι σας!Ο νέος χρόνος να είναι για όλους μας καλύτερος γεμάτος τύχη, ευτυχία, υγεία (το κυριοτερο) και παραπάνω λεφτάαααααα!!!!!:)

Μόλις γυρίσαμε και έβαλα τη μικρή για ύπνο, λείπαμε 4 μέρες Τρίκαλα.Πολύ γέλιο τώρα που γυρνούσαμε με το αμάξι πώς και χωρέσαμε ήταν θαύμα, το αμάξι τίγκα στα πράγματα και φυσικά δώρα για την Χριστινούλα. Ωραία περάσαμε με πολλές βόλτες αν και με πολύ κρύο ωραία ήταν. Πήγαμε και στο "μύλο των ξωτικών" λίγο έξω από τα Τρίκαλα, είχε αφιέρωμα σε αυτό η ερτ3 την Κυριακή αρκετες ώρες (αν το πετύχατε καθόλου). Ήταν πολύ ωραία με πάρα πολλά παιχνίδια, σπιτάκια με γλυκά, παγοδρόμιο, καρουσέλ, τρενάκια, τοίχοι αναρρίχησης και πάρα πολύ ωραία πράγματα για τα παιδιά. Η μικρή είναι σκέτη απόλαυση, λέει απίστευτα πράγματα και το σόι το τρέλανε όλο εκεί κάτω. Είναι πολυ καλύτερα από θέμα υγείας αν και αύριο πρωί εχουμεγιατρό για επανεξέταση.

Να σας πω κι άλλα νέα. Την Τετάρτη το βράδυ άφησα τη μικρή στους γονείς μου γιατί μετά τη δουλειά είχαμε έξοδο σε ένα κλαμπάκι (για μία υποχρέωση) κι ελεγα ότι Πέμπτη πρωί θα πάω τζάμπο να πάρω τα δώρα μου, μετά δουλειά και μετά θα πάω να πάρω τη μικρή. Βγαίνουμε το βράδυ όπου και πέρασα άθλια (ούτε για να βγαίνω δεν είμαι) γιατί μετά από 45 λεπτά άρχισα να ζαλίζομαι, να έχω σκοτοδίνες και φύγαμε άρων άρων. Εμ, τί περίμενες, από τις 7 το πρωί στο πόδι βγηκαμε στις 2 το χάραμα σε ένα μαζαγί τίγκα στο κόσμο που δεν χωρούσες ούτε να περάσεις, πολύ θέλεις????Για ταβερνούλα είμαστε μόνο!!!(πώρε γερόντια!!!!!!)Τί να κάνω ρε κορίτσια, είμαι τόσο κουρασμένη που πραγματικά δεν αντέχω να βγαίνω και να είμαι όρθια με ένα ποτό στο χέρι, πάει πέρασαν αυτές οι εποχές!Οπότε γυρνάμε σπίτι και πέφτω ξερή για ύπνο αφού την άλλη μέρα το πρόγραμμα μου πάλι ήταν φουλ. Ξυπνάω το πωί και τίνα δω?Όλα λευκά, περιμένω λίγο, τίποταααα να χιονίζει ασταμάτητα, εν τέλει το έστρωσε καμιά 15 πόντους στο δρόμο (δεν σας λέω για το κήπο), αποκλείστηκα στο σπίτι, δεν μπορούσες ούτε να βγεις έξω από το χιόνι (γιατί έχουμε και μία κατηφόρα άστα να πάνε). Οπότε ούτε στις δουλειές μου πήγα, ούτε να πάρω τη μικρή, έμεινα όλη μέρα σπίτι και κοιμήθηκα!!!!:tongue: Τώρα το βράδυ που γυρίσαμε είδαμε ότι ακόμη δεν έχει λιώσει, έχουμε ακόμη χιόνια!Λευκά Χριστούγεννα κάναμε φέτος!Αυτά!!!!

Πριν κλείσω όμως θέλω να πω ρε daf τα γράφεις τόσο ωραία, ένιωσα το κλίμα που περιγράφεις. Τί διδάσκεις?Φιλόλογος είσαι? Και τί ωραία τόσα γλυκά που θα κάνεις, θα έχεις χρόνο για όλα αυτά?Πάρα πολύ ωραία, με έκανες και ζήλεψα, μπράβο ρε κορίτσι!

Αυτά πάω να ξαπλώσω κοριτσάκια, φιλάκιααααααααααααααααα


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

νεαμανουλα με εκανες να ζηλεψω το χιονακι !!εμ δεν γινεται χριστουγεννα κ 10 βαθμοι κελσιου, θελει χιονι το πραγμα!!περαστικα να ειναι για το χριστινακι...! ο μυλος πρεπει να ηταν φανταστικος ε; αχ πολυ μου αρεσουν αυτα τα παραμυθενια βρε παιδια!!μπραβο!

.....και φιλολογος ειμαι, ναι, αλλα τα γραφω ετσι επειδη ειμαι λιχουδω, καταλαβες;:tongue::tongue:-οσο για την ζαχαροπλαστικη, δεν τα κανω ολα μαζι, την κυριακη ειχαμε καποια, αυριο μπισκοτα, παρασκευη καποια αλλα...μακαρι να ημουν χωμενη στην κουζινα μερικες ωρες κ να τελειωνα, αλλα δεν γινεται!με κραζει ο συζυγος κ φυσικα η ερατω!ποσο να παιξει την μαγειρισσα πια;καποια στιγμη βαριεται!

παιδια η ερατω ειναι ολη μερα αγκαλιες κ φιλια. 'μαμα μου σ'αγαπαω ΠΑΡΑ πολυ' μου λεει , μαμα μου αν μου δωσεις ενα φιλακι θα το μαζεψω αυτο, αν μου δωσεις ενα φιλακι θα φαω ολο το φαι μου!(πως της εχει ερθει εν τω μεταξυ..εγω δεν της το εχω θεσει ποτε ετσι!:P:lol:) κ συνεχεια μου λεει 'ειμαι πολυ χαρουμενη!' υποθετω οτι επειδη μας εχει ολη μερα ,αισθανεται επιτελους οτι ειμαστε ολοι μαζι...μα τι γρηγορα ομως που περνανε οι μερες, φτασαμε τεταρτη κιολας....:rolleyes:

τελος να πω οτι σημερα ειχαμε το γιαννακη κ την κατερινα παρεουλα αλλα εχω να δηλωσω οτι δεν μας φερανε τη μπεμπουλα ενω την περιμεναμε πως κ πως!!τελοσπαντων την αλλη φορα κατερινα, φροντισε!!:tongue: ο γιαννακης ειναι ενας αξιολατρευτος σιφουνας κ λεγε εσυ ο,τι θες μαμα του!!(ακομα γελαω με το υφος του την ωρα των σκανταλιων:tongue::tongue::tongue: και το ''αχ , οχι!'':tongue::tongue::tongue::tongue:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!

Διάβασα τα νέα σας!!!Καταρχάς, και απο το φόρουμ να πω και εγω Χρόνια πολλά στην Χριστινιώ μας!!!!Να την χαίρονται και να την καμαρώνουν παντα όλοι!!!!

Για τις υπόλοιπες τι να πρωτοπω!!!!Ξαφνικά όντως όπως είπε και η ΠΕΖΗ πηρε ζωη το θεμα μας!!!!Εμεις μια χαρα, ειμαστε και οι 3 εδω....οποτε DAF και εμάς ο μικρός είναι ολη την ώρα στην αγκαλια και μας λέει ποσο μας αγαπαει!!!Ο καημένος μόλις κάποιος φορέσει μπουφάν ακόμή και για τσιγάρο στο μπαλκόνι, αρχίζει λεει, "ο μπαμπάς θα φύγει!!!, η μαμά ΄θα φύγει!!!!"Τι βιώματα κουβαλάνε τα καημενα!!!!Τωρα δυστυχώς σας γράφω απο την δουλειά και τα αγόρια ειναι μονα στο σπίτι!!!:-(:sad::-(:sad:

Το οικονομικό ας μην το πιάσω καλύτερα....χαρατσια, ασφαλειες....κτλ...στα ιδια σκ@τ@ ολοι....Καταντια κορίτσια μου, μεγάλη κατάντια!!!!

Λοιπόν Φιλιά πολλά σε όλες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολες μας!!!!Να χαιρομαστε τα παιδακια μας και τα αγαπημενα μας προσωπα! Η νεα χρονια να ειναι πιο ανεμελη, με λιγοτερα προβληματα, υγεια πανω απο ολα, λιγα λεφτουλακια παραπανω και να μας φερει και αλλα μωρακια στην παρεουλα μας!!! Ναι ναι...gio , neamanoula, daf για εσας μιλαω κυριες μου!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Φιλακια!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κι από μας κορίτσια μου! Γυρίσαμε κι εμείς από τους πεθερους μου και μπήκα στα γρήγορα να σας ευχηθώ να χαίρεστε τις υπέροχες οικογένειες σας και το νέο έτος να έχει για σας υγεία, χαρά και ηρεμία. Φιλιά σε όλες! :-D


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...