Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Hello my friend!!!! Καλά πού χάθηκες βρε φιλεναδίτσα μου?? Με ανησύχησες παλιοκόριτσο, αν δεν έμπαινες απόψε θα σε τηλεφωνούσα αύριο..

Αχ το Χρστινακι μας..παιδί μου και εμέις κάθε μέρα κοπαναμε την κεφάλα μας 15 φορές από δω και από κει, δεν κρατιέται το παιδί μου και πού είμαστε ακόμη..η περιέργεια τους σπάει ρεκόρ και δε ξέρουμε από πού να φυλαχτούμε:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο μεταξυ εχουμε σταματησει να θηλαζουμε εδω και λιγο καιρο γιατι περιμενουμε αδερφακι...!!!Θα γινει ο μεγαλος αδερφος το μωρο μου! Να δουμε πως θα παει η κατασταση, ελπιζω να τα βγαλουμε περα..

Αυτα από εμας, φιλια σε ολες!

ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::tongue:Αυτό και αν είναι νέο!!!!Περιμένούμε λεπτομέρειες και φυσικά όπως είπε και η φιλενάδα μου η neamanoula και δεύτερο τικερ!!!!!:D:D:D

Αιντε ποιά θα ακολουθήσει???ΠΕΖΗ το σκέφτεσαι ή μου φαίνεται???;)

Εγω ευτυχώς κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα και ο μικρος μιά χαρά...στο νέο του πάρκο!!!!Εκεί που δεν καθόταν πουθενά για να παιξει και ήθελε όλο αγκαλιά, έκατσε μισή ώρα συνοχόμενη και έπαιξε μόνος του!!!Να μην το γρουσουζέψω αλλά καλά φαίνεται να τον πηρε τον εγκλισμό του!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Η μαμά μου η καημένη ακόμη να συνέλθει!!!!Τον κοιτάει και κλαίει!!!!Όλη την ώρα η καημένη μονολογεί, γιατί συνέβη αυτο και ότι αμάν κάναμε να κάνουμε τον μικρό άνθρωπο και δεν τι έγινε τώρα και άλλα πολλά!!!!Εγώ εντωμεταξύ προσπαθώ να την ηρεμήσω αλλά μια φρίκη την έχω πάθει να πω την αλήθεια!!!!ΤΕΣΠΑ!!!!

Φιλα΄κι ασε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Περαστικά σε όσα μωράκια και μανούλες είναι άρρωστα και υπομονή!

ΠΕΖΗ, neamanoula και ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ, πέρασα πολύ ΄΄ομ,ορφα το Σάββατο και χάργηκα που σας γνώρισα από κοντά!

Εύχομαι να το ξανακάνουμε σύντομα! Κι αυτή τη φορά να είναι και η gio μαζί!

Εννοείται ότι την επόμενη φορά θα έρθω, βρέξει χιονίσει!!!!!

Αίντε κανονίστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

neamanoula μου εμένα μέχρι και χθες το έβγαζε γεμάτα τα προσωπικά μηνυματα αλλά σήμερα είναι εντάξει..μήπως να στείλεις κάνα μηνυμα στον admin???

GIO παρτε το χαλαρά..συμβαίνουν αυτά αρκεί να μην είναι σοβαρα..

όσο για το μπεμπέ, αν και θα ήθελα πολύ να ξαναζήσω την εμπειρία της εγκυμοσύνης, γέννας κ.λ.π. όχι δεν το σκέφτομαι ακόμη, αργεί μάλλον εκτός απροόπτου, πάρτε πρώτα σειρά εσείς οι μεγαλύτερες και θα ακολουθήσω και εγω..!!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Dr Sloan my dear!!!!!!Εγώ αλλού αγαπάω!!!!!!:tongue:

Αχ και μένα μου αρέσει πολυ..βλέπεις παίζω σε διπλό ταμπλό..τους θέλω τους δυο κολλητούς..πειράζει???:tongue::tongue::tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εεε,τώρα να μην σχολιάσω?????άτιμο θηλυκό ;):cool:

Είμαι ερωτιάρα τι να κάνω???:tongue::tongue::tongue:

Ωχ ξύπνησε ο Νικόλας..τι θέλει τέτοια ώρα γαμώτο....:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εφαγε τούμπα σημερα...:( Κρατιοταν από την βιβλιοθηκη και να τος γλιστρισε και επεσε.. Και να φανταστείτε ήμουν και σχεδον διπλα του...Οταν το λεω στην μαμα μου κανει περιπου σαν την δικια σου gio!Μου λεει να προσεχεις το παιδι κτλ.. Αλλα τι να κανω να μην τον αφηνω αφου του αρεσει να ειναι ελευθερος, μονο μην παθει καμια ζημια με νοιαζει..

Οπως λεει και η ΠΕΖΗ η περιεργεια στο φουλ!!!

Οσο για την εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη από την προηγούμενη. Ωρες ωρες το ξεχναω τελειως, μα τελειως!! Ασχολουμε πιο πολυ με τον Παναγιωτακη μου και το ξεχναω το καημενο το μωρο.. Το θελαμε, αλλα οπως και να χει μου ηρθε λιγο οταν το εμαθα. Το θεμα ειναι οτι λογω θηλασμου ο κυκλος μου ηταν αστα να πανε οπότε την πρωτη φορα που πηγα στον γιατρο ηταν πολυυυυ μικρο σε σχεση με την τελευταια περιοδο (ειχε καρδιακη λειτουργια) και μου ειπε καλυτερα στον επομενο υπερηχο να εκτιμησουμε ηλικια κυησης κτλ. Οποτε μην με ρωτησετε ποτε, γιατι απλα δεν ξερω!!!Και επομενως τι τικερακι να βαλω??

Να παιρνουν και αλλες σειρα σιγα σιγα!!!

Αντε η πρωτη ειμαι που μιλαω σημερα?? Οι αλλες τι κανετε???? Κοιμαστε ακομα????????:D:D


Hceyp3.png u8TUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, σήμερα δεν έχει κάνει καθόλου διάρροια. Δεν έχει καθόλου γενικώς δηλαδή κακά του οπότε δεν ξέρω τι μορφής θα ήταν...

Η γιατρός μου είπε όχι φρούτα εκτός από μπανάνα, όχι λαχανικά εκτός από καρότο πατάτα και το ξένο γάλα που πίνει αραιωμένο, όχι με τις κοταλιές που αναλογούν δηλαδή. Αλλα΄εειδή κάνει μόνο 2 φορές διάρροια, δεν είναι ανησυχητικό, θεωρούν ότι πάνω από 5 φορές θα έπρεπε να δώσουν άλλο γάλα μου είπε. Έτσι κι αλλιώς ο μικρός έχει ελάχιστη ως καθόλου όρεξη για στερεές και πίνει σχεδόν μόνο γάλα εδώ και 1 εβδομάδα και βάλε. Τα 500 είναι δικά μου και τα υπόλοιπα ξένο που του του αραιώνω αλλα΄βάζω μέσα και λίγο βιολογικό ρυζάλευρο μπας και τον κρατήσει λίγο, καλό κάνει και για τη διάρροια.

Το συνάχι έχει σχεδόν φύγει, ευτυχώς τελικά δεν κράτησε πολύ! Και η πιπίλα ξαναγύρισε...

Για να δούμε!!!

Αύριο πάμε Χαλκίδα στα πεθερικά μου βολτίτσα, άντε να βγούμε λίγο από το σπίτι, μπαφιάσαμε...

Εγώ πάντως είμα ιτης άποψης να είμαι προσεκτικές, αλλα΄να μην περιορίζουμε κια πολύ τα παιδιά, θέλουν κ ιαυτά το χώρο τους και την ελευθερία τους να εξερευνήσουν. Απλά να προλαβαίνουμε τα χειρότερα, για τούμπες νομίζω θα φάνε ουκ ολίγες!! Απλά γωνίες και από ψηλά να προσέξουμε πολύ! Πάντως δεμένα, γιατί αλλιώς... έφυγαν!!!

Αλήθεια, είδε καμιά σας για τη ζώνη-θεσούλα που σας έλεγα?

Σας λέω, φανταστική!!!!

Ειδικά για σένα DaF, λες και σας βλέπω με τη νΕΡατώ σου να την βάζετε!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελιές, vereniki συγχαρητηρια, με το καλο το αδερφακι σου ευχομαι!!:D

σειρα εγω θα ηθελα να καθυστερησω λιγο να παρω:rolleyes: σε κανα 2 χρονια κ βλεεεεεπουμεεε....!!:mrgreen:

Κατερινα τι κανετε;αχ εμεις τρωμε ακριβως τα αντιθετα!!!πραγματι, ωραια φαινεται η ζωνη αλλα εχουμε το σλινγκ για τα δυσκολα (αυτο που ειδες ηταν το μει ται:)) περαστικα σας γρηγορα!

ολο τουμπιτσες ακουω!να χαιρεστε που εχετε τοσο κινητικα μωρα!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

παντως να μην γκρινιαζω, τις τελευταιες μερες η ερατω κανει κινηση να σηκωθει και σημερα πιαστηκε απο το παρκοκρεβατο ,γονατισε στηλωσε και κοιταζε εξω με χαρα και απορια!!παιξαμε λιγο ετσι και ξεκαρδιζοταν!!!:tongue::tongue: επισης εχει αρχισει να βαζει με λιγη βοηθεια τους πολυχρωμους κρικους στο ματσουκι ...ξερετε μωρε, αυτο που εχει ολο κ πιο μικρους κρικους προς τα πανω....πωπωωωωωωω το παιδι μου μεγαλωνει!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

ποτε θα συναντηθουμε τσουπρες;:confused::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...