Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!Τί μου κάνετε?Βλέπω τις φωτό με τα μωράκια και πόσο μεγάλωσαν τα άτιμα....Δεν καταλαβαίνω πόσο μεγάλωσε και η μπέμπα μου και το συνηδειτοποιώ μόνο μέσα από φωτό.

κατερίνα χτες κοιμήθηκε στις 1.00 και ξύπνησε στις 7 (μην χάσει!!!)

stellas με γεια το χαλάκι, έτσι λίγο για να φτιάξει την διάθεση σας!:rolleyes:

vallou ελπίζω μέχρι τη βάφτιση να είστε εντελώς καλά.

daf εγώ έχω της peg perego το uno νομίζω λέγεται (2 μικρές ρόδες+2 μεγάλες).Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι ότι το χερούλι πηγαίνει μπροστά-πίσω με αποτέλεσμα όποτε θέλεις το μωρό είτε να κοιτάζει εσένα είτε προς τον δρόμο-πολύ βολικό, όταν χτυπάει ο ήλιος τσουπ το γυρνάς κατευθείαν. Κλείνει και ανοίγει πανεύκολα, είναι σταθερό, ,μεγάλο, με κλίση στη πλάτη από τελείως καθιστό μέχρι ξάπλα. Επίσης με φρένο, πάρα πολύ βολικό ειδικά σε κατηφόρες, και με φρένο ακινητοποίησης στις μπροστά ρόδες επίσης βολικό όταν κουνιέται η σουσουράδα αυτό δεν κουνιέται με τίποτα.Τα μείον είναι ότι είναι βαρύ καρότσι και ογκώδες για πορτ μπαγκάζ.Άπειρες φορές έχει κοιμηθεί στο καρότσι αφού είναι μεγάλο μέσα.Αυτά.

Πάντως κορίτσια μου κάνει εντύπωση, που τα μωράκια σας ενώ ήταν ήσυχα και κοιμόντουσαν τώρα κάτι άλλαξε και έχουν θεμα στον ύπνο.Οκ, για τη δικιά μου το δέχομαι γιατί από μικρή ήταν δύσκολη στον ύπνο, αλλά τα δικά σας ενώ κοιμόντουσαν τώρα ντεν...μου κάνει εντύπωση τί φταίει..τα ωράρια ύπνου που περιγράφετε τα ζούσα για μήνες..οπότε υπομονή κοριτσάκια φάση είναι σε εσάς, θα το ξαναπώ..μήπως είναι τα δόντια???

ΠΕΖΟΥΛΑ o Nικόλας μας πώς είναι?Φύγαν οι μυξούλες?


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες..

Λοιπόν η μεγάλη έχει 38,7 πριν από λίγο έδωσα ντεπόν, η μικρή ειναι καλά προς το παρόν αλλά έχει γεμίσει 4 φορμάκια και 6 σαλιάρες από το πρωί με σάλια. Τα επάνω δοντάκια διαγράφονται καθαρά και τα 4!! Και από το πρωί αισθάνομαι χάλια γιατί.. ΟΗΗ YES !!! πάλι με κόλλησαν ίωση τα καμάρια μου!!!

Το κλάμα της μικρής δεν παίζεται με τίποτα πια.. αλλά βλέπω όλα τα μωράκια τα ίδια τραβάτε... Και επιπλέον το κοπρόσκυλο έχω να μοιράσω τελευταία ώρα περίπου 6-8 προσκλητήρια ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

Katerin@ καφεδάκι κανονίζετε; Το άλλο Σάββατο βαφτίζω (πρώτα ο Θεός να είναι όλα καλά!!) οπότε πάλι απ' έξω με βλέπω.. :(, κούκλος έγινε ο μικρούλης, δηλώνω για συμπεθέρα!

DAf φοβερή η ζαπατίστρια σου.. πρέπει να τη γνωρίσουμε οποσδήποτε :tongue:

όσο για καρότσι δεν μπορώ να απαντήσω... είναι το τρίτο που σπάω ανεξαρτήτως μάρκας... αν μαζέψω τίποτα λεφτά από τη βάφτιση λέω για το lite way της chicco μου φάνηκε ελαφρύ κι εύχρηστο στο αμάξι και κακώς δεν το πήρα από την αρχή, άσε που έχει και μόνο 130 ευρώ

Αυτό που έσπασα τώρα ήταν της juniors και είχε 250 ευρώ!!! :confused:, έχω σπάσει και pegpereggo πάντως...

φιλάκια σε όλες, θα τα πούμε αύριο...

Επεξεργάστηκαν by vallou
Link to comment
Share on other sites

Vallou μου και κορίτσια Αθηναίες, μήπως να το κανονίσουμε την παραπάνω εβδομαδα να μπορούμε όλες??

Δότναι και ιώσεις τα άτοιμα, εμένα κοιμόταν σερί 10ωρα από μωρό και τώρα... ουφ...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα Κατερινα μου, να γνωρισουμε επιτελους και τη vallou !:D

λοιπον σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, κατατοπιστηκα αρκετα!!!κλινω αρκετα προς το peg perego aria one hand γιατι θελω οπωσδηποτε να κλεινει ευκολα και να ειναι ελαφρυ...αφου το καθισμα αυτοκινητου μας ταιριαζει κιολας, σιγουρα θα μας βολεψει στο 2ο παιδακι....!

με τη φωτο εγω να δειτε γελια που εριξα σημερα....της εβαζα την κορδελα για να βγουμε εξω και η κυρια ηθελε παιχνιδια..ετσι την εκανε στυλ 'τυφλομυγας' και δεν εβλεπε τιποτα και κουνιοταν σαν παλαβη:mrgreen::mrgreen::mrgreen: και μετα απο λιγο το αποτελεσμα ηταν αυτο που βλεπετε!!!!:tongue:

περαστικα και καληνυχτες στα μπεμπακια και τις ταλαιπωρες μανες-κουραγιο!!!φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκα να ξεφύγει το μυαλό μου λιγάκι :-(

Η μεγάλη είχε 39,6 το πρωί και όλο το βράδυ δεν έπεσε κάτω από 38,2...

τα έχω παίξει...

Ίωση είπε ο γιατρός που κρατά 3-4 μέρες και αν συνεχίσει βλέπουμε.. Στο φαρμακείο που είδα σε μια οθόνη τα συμπτώματα της νέας γρίπης δεν μοιάζουν με τα τωρινά. Αλλά ίσως και να την περάσαμε την προηγούμενη φορά...

Το μικρό κοιμάται εδώ και 2 ώρες.. μου κάνει ύποπτο αυτό :confused:

Θα τα ξαναπούμε....

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα να ξεφύγει το μυαλό μου λιγάκι :-(

Η μεγάλη είχε 39,6 το πρωί και όλο το βράδυ δεν έπεσε κάτω από 38,2...

τα έχω παίξει...

Ίωση είπε ο γιατρός που κρατά 3-4 μέρες και αν συνεχίσει βλέπουμε.. Στο φαρμακείο που είδα σε μια οθόνη τα συμπτώματα της νέας γρίπης δεν μοιάζουν με τα τωρινά. Αλλά ίσως και να την περάσαμε την προηγούμενη φορά...

Το μικρό κοιμάται εδώ και 2 ώρες.. μου κάνει ύποπτο αυτό :confused:

Θα τα ξαναπούμε....

Περαστικα βρε vallou και Βουρ για νοσοκομειο...το 39,6 ειναι ιδιαιτερα υποπτο για νεα γριπη!!!!Τι τραβας και εσυ φανταζομαι!!!!Χιλια περαστικα!!!

Εμεις κοριτσια σημερα καναμε ταξιδακι αστραπη στην αλλη γιαγια και στον παπου μας!!!!Μια χαρα περασαμε αν και ο μικρος κατι παθαινει με τον πολυ κοσμομ,αλλα εντελει ολα οκ!!!!Πηραμε και τον χειροποιοιητο τραχανα μας και ολα καλα!!!!Ξεχασα να σας πω οτι εδω και καμια βδομαδα πινουμε χυμο πορτοκαλι καθημερινα και ο ατιμος ο μικρος, ξυνο ξε ξυνο το πινει με απολαυση κιολας!!!Εχει πολυ γελιο...τον τραχανα δε ουτε που να τον φτυσει!!!!!Ελπιζω στον χειροποιητο γιατι αλλιως!!!

Διαγβαζω για τα ξενυχτομωρακια και πολυ στεναχωριεμαι!!!!Υπομονη ρε κοριτσια τι να πω!!!!Μπορα ειναι και θα περασει!!!!Παντως τα ατιμα ολο αλλαζουν.Εκει που λες οτι μπηκαν σε προγραμμα...τσουπ ερχονται τα πανω κατω!!!!!Εγω κουκλες εχω αλλο προβλημα!!!!ΚΑΚΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ!!!!Ενω τους εχω πει για το μωρο, χθες τραβουσαν τραπεζια και καρεκλες μεχρτι τις 12 το βραδυ, και εχω μεσοτοιχια στο δωματιο του μικρου!!!!Χθες μαλιστα ακουσα ολο τον αγωνα της Εθνικης...ΑΠΟ ΤΗΝ ΤV ΤΟΥς!!!!!Τι να πω, ουρλιαζα σαν την τρελλη απο τα νευρα μου!!!!Ζωα του ανεβασα, μοσχαρια τους κατεβασα!!!!:(Συγνωμη για το λεξιλογιο μου αλλα επρεπε να τα πω!!!Σημερα ευτυχως με λυπηθηκαν η ακουσαν το χθεσινο βρισιδι!!!:confused:Φιλακια παω να κανω τραχανα για να φαμε εμεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε??? Οκ το ανακάλυψα το νέο forum και μου αρέσει καλύτερα το ροζ χρωματάκι…Διαβασα με λεπτομέρεια και τις 3 σελίδες με τα νέα και τις περιπέτειες σας και εύχομαι περαστικά στα κρυωμένα μωράκια και υπομονή στις μαμάδες! Λες και άκουγα τον εαυτό μου σε κάποια σημεία βρε κορίτσια ..Για τα πεσίματα για τις αϋπνίες και τις ανησυχίες …και η δικιά μου είναι θηριάκι και εδώ και μια βδομάδα δεν κοιμάται τα βράδια, πιάνεται απ τα κάγκελα και σηκώνεται , πετάει τις πιπίλες στο πάτωμα και κλαίει …

Στο πάρκο πάλι κάθεται μόνο γιατί τις έχουμε βάλει κρίκους και πιάνεται και σηκώνεται , όταν πέφτει κλαίει και φτου κι απ την αρχή . Δεν αντέχουμε τις φωνές της άλλο. Τώρα έχουμε ξεκινήσει να λέμε το ταταταταταττατατα όλη την ώρα αυξομειώνοντας κάθε φορά την ένταση…

Με το φαγητό έχουμε μεγάλο πρόβλημα αφού τρώει 2 κουταλιές και μετά κλαίει και τραβάει τη σαλιάρα να τη βγάλει και δε θέλει να καθίσει καθόλου στο καρεκλάκι. Δεν ξέρω τι να κάνω ..άμα την αφήσω νηστικιά στενοχωριέμαι και έχω τύψεις και όταν την πιέζω και τρώει καμία δεκαριά κουταλιές με το ζόρι και με διάφορα κόλπα κλαίει περισσότερο και τη λυπάμαι Help me please !!!

Τις περισσότερες φορές μου έρχεται να την λούσω με το μπολ ....γκρ γκρ γκρ…:mad::mad:.Ξεκινήσαμε και αβγό και χυλοπίτες τρομάρα μας!!!

Κατερινάκι , Daf εννοείται πως ψήνομαι τρελά για το επόμενο καφεδάκι οπότε άντε και οι άλλες να το κανονίσουμε καλέ!

Καλά είδα τις καινούργιες φωτο του Γιωργάκη και της Ερατούλας και τρελάθηκα ! Κουκλιά ζωγραφιστά . Βγάλαμε κι εμείς λίγα μαλάκια αλλά μη φανταστείτε πως τα κάνουμε και κοτσίδα. Ουφ ήταν να μη το πάρω απόφαση να γράψω εγώ … Φιλιά σε όλες πάω για υπνάκο η ξενύχτο η μάνα !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Πολλά και διάφορα διαβάζω και ως συνήθως τα μωράκια μας, μας παιδεύουν αρκετά τα ατιμούλικα:rolleyes:

neamanoulitsa μου βρυκόλακας το Χριστινάκι?? Εμείς ακόμη έχουμε λίγα απομεινάρια από μύξες και θέλω να σας έρθουμε όταν θα είμαστε εντελώς καλά, μέσα στην εβδομάδα θα κρίνω την κατάσταση και θα τηλεφωνήσω..;)

vallou μου περαστικά σας οικογενειακώς, εύχομαι να είστε καλύτερα στα βαφτίσια σας, να σου φύγει και το άγχος και βασικά η ταλαιπωρία..σε θέλω προσωπάκι φράπα στα βαφτίσια να χαλάσεις κόσμο..:tongue:;)

konmar μια από τα ίδια και εμείς, με το φαγητό καμια θετική εξέλιξη δυστυχώς και τώρα άρχισε να με δυσκολεύει και στη φρουτόκρεμα (δυο μέρες δεν έφαγε) αλλά και στην απογευματινή κρέμα...τι θατους κάνουμε απορω???:confused:

daf, katerina, konmar, vallou και λοιπές Αθηναίες..από βδομάδα σκεφτόμαστε να κατεβούμε Αθήνα μια βόλτα, καθημερινές όμως, υπάρχει ενδεχόμενο αν βολέψει να σας δω και από κοντα??? Θα κατεβούμε με την προυπόθεση ο Νικόλας να στρώσει και άλλο στο βραδυνό ύπνο (ευτυχώς κοιμόμαστε καλύτερα αυτες τις ημέρες) έτσι ώστε να τον αφήσω στους γονείς μου χωρίς να έχω ιδιαίτερο άγχος μην τους κάνει μανούρες και γυρνάω πίσω σφαιράτη από Αθήνα. Θα σας ενημερώσω το Σαββατοκύριακο που θα έχουμε παρει την απόφαση..πάντως θα ήθελα με την ευκαιρία να συναντηθουμε όπου και όποτε θέλετε!!

gio μου βολτούλες ε??? Εμείς πήγαμε με το σύζυγο μια βολτίτσα Χαλκιδική χθες για φαγητό και περάσαμε τέλεια..αλλά ήταν λίγο γαμώτο.. στηρίζομαι στο ενδεχόμενο ταξιδάκι μας να ξελαμπικάρουμε λιγάκι..

Πάντως από γείτονες υποφέρουμε εξίσου και εμείς...υπομονή τι άλλο???


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!!

Η μπέμπα χτες δεν κοιμήθηκε καθόλου την ημέρα και είπα -ωραία το βράδυ θα κοιμηθεί νωρίς.Όντως στις 10.00 κοιμήθηκε, είχα πολλούς μήνες να το ζήσω αυτό.Είδα τηλεόραση, ξεκουράστηκα, άλλο πράγμα βρε παιδί μου να κοιμάται λίγο νωρίς το μωρό, ξελαμπικάρεις.Τί ήθελα και το είπα...12.30 ξύπνια η κυρία με γκρίνια...την τάισα, την άλλαξα, τίποτα....εντέλει κοιμήθηκε 3 παρά το πρωί!Μέχρι τις 3 παρά κοιμήθηκε 2-3 φορές και με το που την άφηνα στο κρεβάτι της και έπεφτα κι εγώ στο δικό μου στο πεντάλεπτο ξυπνούσε..ίσα που με έπαιρνε ο ύνος και άκουγα πάλι γκρίνια...Κατά τις 9 παρά το πρωί ξύπνησε ακμαία ακμαία σαν να κοιμήθηκε κανά 15ωρο ένα πράγμα. Βέβαια όλο το πρωί έκλαιγε και ήταν από την κούραση της, αλλά δεν κοιμήθηκε.Μόλις τώρα την κατάφερα.Ξέρω ότι σε ένα μισάωρο θα ξυπνήσει εντελώς ξεκούραστη, άρα δεν κάνω καν προσπάθεια να κοιμηθώ εγώ, αν και πτώμα. Πάντως κορίτσια συνήθισα τον λίγο ύπνο και δεν νυστάζω.Παλιά το 12ωρο μου το έκλεινα στον ύπνο, τώρα...και 2 ώρες να κοιμηθώ έχω μάθει να λειτουργώ, να αντέχω και να μην νυστάζω!Τί σου είναι η συνήθεια!Σας τα πρηξα λίγο αλλά ήθελα κάπου να τα πω...

ΠΕΖΗ αν και παλι μου λέει ότι είναι 100% γεμάτο, αυτήν την φορά το πήρα το πμ.Άρα μου στέλνεις κανονικά, θα δοκιμάσω να σου στείλω κι εγώ.:rolleyes:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλέ, ξέχασα το καλύτερο να σας πω....από τις 12.30 μέχρι τις 3 το πρωί, η κυρία δεν ήθελε παιχνίδια, δεν ήθελε ξάπλα αγκαλίτσα, αλλά το μόνο που ήθελε ήταν αγκαλιά κι εγώ όρθια να πηγαίνουμε βόλτα..χτες βράδυ διένυσα καμιά 15 χλμ. βάδην...:D ωωω γιες....πλέον η μέση μου έχει ανοίξει και η σπαλα μου έχει πέσει......


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...