Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, μανούλες! Τι κάνετε; Εμείς την έχουμε μια γκρίνια δε μπορώ να πω δεύτερη μερα χθες και την προηγούμενη μας πήγε από το απόγευμα στις 4 μέχρι το βράδυ στις 3 να παραπονιέται και να κλαίει, που η καημένη όλο τον άλλο ακιρό είναι με το χαμόγελο και τη ζωηράδα! Και για μαμ τίποτα. Με το ζόρι,ενω τα καταφέρναμε σχετικά καλά. Θα σκάσει το άτιμο μύτη, εσείς που ξέρετε, και πόσο μπορεί να κάνει για να βγει το δοντούλι;


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα!!!! Κι εμείς αρχίσαμε το Σάββατο λαχανικά αλλά ΔΕΝ του αρέσουν με τίποτα....προσπαθώ να δω αν θα φάει....του έδωσα και λίγο μοσχαράκι με ζυμαρικό αλλά πάλι τίποτα....θα δούμε αν θα συνηθίσει....τα φρούτα τα τρώμε αλλά μην φανταστείτε ότι τρελαινόμαστε κιόλας.... χιχιχιχι


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλη καλημερα σας...επιτελους δουλεψε το τικερακι!!/ουφ..

Εμεις τα ιδια, εκανε ενα εμετο εχτες στην απογευματινη κρεμα, την εβγαλε ολη και του εδωσα γαλα μετα απο 2 ωρες. Φαινεται οτι κατι τον ενοχλει. Εκει πουπαει να κοιμηθει γυριζει μπρουμυτα, κλαιει και θελει να σηκωθει να μπουσουλησει..γιατί ναι μπουσουλαμε τωρα..

Την αντιβιωση τη πινει με το ζορι και χτυπιεται...

Καλωσορισατε καινουρια κοριτσια εκτος αν καποια παλια αλλαξε νικνειμ..

Επανερχομαι..


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια θηλαζετε?

εμεις ναι και ξυπναμε παρα πολλες φορες το βραδυ.

η παιδιατρος μας την ειπε ελαφρως.....αλλα δεν μπορω να αφηνω το μωρο να κλαει.

λεμε να παρουμε το βιβλιο κοιμησου παιδι μου για το οποιο διαβασα 2φορουνες αποψεις στο σιτε και ισως προσπαθησουμε να το εφαρμοσουμε γιατι δουλευουμε και οι2 και ειμαστε κομματια χωρις υπνο τοσο καιρο

ασχετο αλλα μετρηθηκαμε σημερα 71cm & 8520kg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ τον θηλάζω ακόμα αλλάδεν ξυπνάει καθόλου το βράδυ...

mpiskotaki κι εσείς 7 Απρίλη γεννηθήκατε??χιχιχι κι εμείς... ;)

Εγω ειχα πητ 9/4 αλλα πηγα καισαρικη γιατι ηταν μεγαλος Κυριακη μου..

Καλα κανεις κ θηλαζεις αλλα βαλε και κανενα φαγακι!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α είμαστε πολλές οι 7/4 ε?

Η μικρούλα μου νομίζω είναι καλύτερα σήμερα με το συναχάκι της. Κοιμηθήκαμε καλύτερα απόψε.

Για την ιστορία εμείς 23/9 ξεκινήσαμε φρούτα, μια εβδομάδα μετά λαχανικά και ανα 2 μέρες προσθέταμε μοσχαράκι, κοτόπουλο, μοσχαράκι με ζυμαρικό. Όταν κλείσαμε τους 6 ξεκινήσαμε και απογευματινή κρέμα.

Τα τρώμε όλα ανάλογα πως θα της τη δώσει, κάποιες φορές όλη τη φρουτόκρεμα, κάποιοες τη μισή, κάποιες καθόλου. Στο μεσημεριανό είμαστε πιο σταθεροι χαρακτήρες κινούμαστε στα 200γρ και ελπίζω να ναι οκ. Το μόνο που αρνούμαστε πεισματικα να μασαμπουκιάσουμε είναι η απογευματινή κρέμα. Εδώ και 1,5 μήνα τώρα η ίδια ιστορία. Αφού πλέον κουράστηκα να βλέπω το ίδιο έργο και φτιάχνω κατευθείαν γάλα. Που και αυτό αααααααν γουστάρει θα το πιει.

Πάντως με προβληματίζει η ανάπτυξή της αν και ο γιατρός λεει πως είναι όλα οκ. Το καλοκαίρι μας είχε πει "ξέρετε ότι το μωρό είναι τεράστιο ε?" Αρκετά πάνω απ τις καμπύλες και σε ύψος και σε βάρος. Τώρα εχει 40 μέρες και έχει πάρει 200γρ. Είναι φυσιολογικό?


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?ravt και εσυ στις 7\4 κορακλα εχεις?οποτε υποψηφια νυφη τελεια,βαλε κανενα τικερακι να σας δουμε!!!εμεις εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκαμε πονουσαν τα ουλα του σιγουρα συν του οτι απο το πουθενα βουλωσε η μυτουλα του και δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα παρολο αυτα ζωη να εχει το αγορι μου απο το πρωι δεν εχω σταματησει να τον κυνηγαω:η θα μπουσουλαει η θα θελει να ειναι ορθιος να κανουμε στρατα στρατουλα με τιποτε αλλο δεν συμβιβαζετε και τωρα που σας γραφω εχει ερθει η αδερφουλα μου και τον κυνηγαει αυτη!!τα αλλα κοριτσια που εισαστε honey, maria mneb, korinaki ,lilly pro?pelagie αναρρωσατε εσεις?πολλα φιλια σε ολες και καλο βραδυ να εχουμε:-P

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ποπη κι εμενα ετσι...αρχισε το μπουσουλημα και θελει στρατες ολη μερα...μου χει φυγει η μεση..

Τωρα του εχω βαλει λιγο baby einstein και σε λιγο θα παμε για υπνο.

Επισης γλυφει το πατωμα και τα ινοξ ποδια του τραπεζιου και των καρεκλων της κουζινας...τωρα μου γλυφει τη μεση...ε πρεπει να ειναι δοντια τι να πω...!! Ολο μεστη γκριια και στο φαγητο κουταλια κκαι γκρινια...

Το μεσημεριανο μενου αλλαξε...πλεον τρωμε 4 μπισκοτα με μισο βαζακι μοσχαρι-λαχανικα!! Κι αυτο μισο πιατο, 20κουταλιτσες ολες κι ολες..αλλα αφου τρωει παλι καλα...

Απο βδομαδα ξεκιναμε κοτοπουλο και ελπιζω να το φαει..δε θα αντεξω να φαει κι απο αυτο κονσερβα!! Το δικο μου παιδι!!!Δε τις θελω καθολου αλλα τι να κανω η μανα!!

Φιλια και περαστικα σε ολα τα ζουζουνια/!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια (πηγα να γραψω καλημερα) αχ!!!!

Εμεις ειμαστε καλα αλλα δεν τρωμε ΤΙΠΟΤΑ , τιποτα δεν του αρεσει ρε κοριτσια δεν αντεχω αλλο , ουτε το γαλα δεν το θελει πια ευτυχως που θηλαζουμε ακομα , ο μπαμπας λεει να τον αφησω νυστηκο και θα φαει αλλα ελα που δεν πιανει ειναι πισματαρης , τρωει πολυ λιγο και αυτο με παρα πολυ γρινια , βαρεθηκα να τρωω φρουτοκρεμα χεχε , το μονο που θελει ειναι ολοκληρα τα φρουτα να τα πιπιλαει δεν τα θελει καθολου λιωμενα αχ τι θα κανω δεν αντεχω να μην τρωει το δικο μου παιδι , ειναι και πολυ αδυνατουλη 7 κιλα και 68 ποντους τιποτα δηλαδη να δουμε πως θα μεγαλωσει αυτο το παιδι!!!! Ειμαι πολυ στεναχωρημενη που πηρε μονο 200 γραμαρια σε ενα μηνα τι θα γινει!!!!

Ελπιζω τα αλλα νινακια να μην ειναι σαν και εμας!!!!!!!!!!

Καλος τα νεα κοριτσια!!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...