Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλορίζικο, μόνο χαρές να μοιραστουμε όλες μας εδώ!

Πάλι έχω πρόβλημα με την παιδίατρο... Ενώ είχαμε τώρα να κάνουμε την τρίτη δόση του πολυδύναμου εμβολίου (κοκκύτης, διφθερίτιδα,κτλ) ΕΚΤΟΣ της ηπατίτιδας Β, μου είπε να πάρω πάλι το INFANRIX HEXA που είναι το εξαδύναμο δηλαδή για όλα... Σε ερώτησή μου είπε ότι πλέον η ηπατίτιδα Β έχει 4 δόσεις και όχι 3 ως είθισται...

Ψάχνω όλη μέρα στο διαδίκτυο και δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Παίζει κάποια από εσάς να το έκανε έτσι, ή να της έχει σημειώσει ο γιατρός στο Βιβλιάριο του παιδιού κάτι τέτοιο? Έχω κλείσει ραντεβού για την Παρασκευή 13/11 αλλά είμαι στο τσακ να ψάξω για άλλη παιδίατρο...

Κατά τ'άλλα, ο μπέμπης επιτέλους κοιμάται τα βράδια (μετά την μόλυνση στα χειλάκια το είχαμε ξεχάσει τον βραδυνό ύπνο), είναι ιδιαίτερα κινητικός, ξεκαρδίζεται ιδιαίτερα με την αδερφούλα του, έχει αρχίσει και τρώει λίιιιιιιγο πιο άνετα την μισή φρουτόκρεμα... Ανυπομονώ να μπούμε στο φαγάκι, θέλω να δω αν θα το τρώει ή θα μας τρώει!

Να βρεθούμε βρε κορίτσια, ειδικά τώρα που αποφεύγουμε τις επαφές με τον πολύ κόσμο ας κανονίσουμε τίποτα μεταξύ μας με τα μπεμπάκια... Πλάκα θα έχει...

Εμεις καναμε 2 δοσεις infarix hexa, τον προηγουμενο μηνα καναμε το pentavac.Μου ειπε οτι θα κανουμε αλλη μια δοση απο το εξαπλο.

Το νινακι καλυτερα απο οτι βλεπω. Μπραβο σας!!!

Ναι,ναι να κανονισουμε συναντηση!! Που μενεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

είμαι να σκάσω... κάναμε τελικά τα εμβόλια εχθές...μηνιγγίτιδας κ πνευμονιοκοκκου 2η δοση, κ η μικρή έχει 38 πυρετο... στα αλλα δεν ειχε καμμια παρενεργεια... όλο το βράδυ γκρίνια...το λυπάμαι το καημένο...τώρα της έδωσα depon να δούμε...

και κοιτάξτε κ αυτο: http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=76970&cid=5

δεν ξέρω τι καρότσι έχετε αλλά εγώ αγόρασα ενα τέτοιο που ακόμα ούτε από τη συσκευασία το βγάλαμε, είναι για μετά από 6 μηνών και είναι πανάλαφρο 4,5κιλά...για πέταμα το κόβω...


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εψαχνα εψαχνα....επιτελους σας βρηκα!!!

Εμεις σε μια βδομαδα πηραμε περιπου 50γρ. πηρα τον γιατρο κ του το ειπα κ μου ειπε να ξαναζυγισω κ να μιλησουμε την δευτερα μηπως λογο εμβολιου δεν επαιρνε πολυ ευκολα αυτη τη βδομαδα....αντε να δουμε. Οποτε κ φρουτακια οχι ακομα, θα δουμε απο βδομαδα, συνεχιζουμε με 3 γαλα κ 2 κρεμα...

Εν τω μεταξυ η μικρη εχει βγαλει στο κεφαλακι της κατι σαν ξηροδερμια κ ολο ξυνεται...μεσα στο αγχος μου για το βαρος ξεχασα να του το πω....τωρα ντρεπομαι να ξαναπαρω, αλλα θα παρω. Ειναι σαν να εχουν βγει λευκες γραμμουλες (σαν φλεβιτσες σε σχεδιο), δεν ξερω αν το περιγραφω κ σωστα...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

maan-ιτσα μου, περαστικα σας!!! Μαλλον απο το εμβολιο ειναι ο πυρετος, μην ανυσηχεις θα πεσει.

Για τα καροτσια μολις τωρα το διαβασα κι εγω!!! Αλλα λεει ειναι πρωσορινο!!!

Μιρτουλα μου, μηπως ειναι απλα νινιδα?

Με λαδακι και τσατσαρα θα φυγει!!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν μου φαινεται για νινιδα, περασαμε απο αυτο το σταδιο κ μας παιδεψε αρκετα αλλα ξεμπερδεψαμε. Αυτο ειναι ψιλοσκληρουτσικο....για να καταλαβετε....πως θα φαινοταν μια ρωγμη στον τοιχο καπως ετσι φαινεται, γραμμουλες ακανονιστου σχηματος συνεχομενες....κ στο μετωπο σαν ξηροδερμια.....τι να πω....


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια ήρθα και εγώ,

και εμείς κάναμε εχτές τα εμβόλια μας αλλά σήμερα μας βλέπω μες την καλή χαρά,

maan περαστικά στο bebe σου, αρχίσαμε σιγά σιγά να βάζουμε και φρουτάκια η αλήθεια είναι ότι της έδωσα μια φέτα πορτοκαλάκι προχτές και την ξεζούμισε στην κυριολεξία αλλά θα δούμε...

mirtoula μην αγχώνεσαι με το βάρος του μωρού σου και εμένα δεν παίρνει καλό βάρος αλλά τελικά αποδέχτηκε ο γιατρός οτι το παιδάκι θα είναι στην καμπύλη 50% και μόνο με βάση αυτή κρίνει το βάρος της κάθε μήνα. τώρα εμένα αν δεν τρώει το γάλα της έχω παρατηρήσει ότι αν την βάλω στην κούνια της με ένα μαξιλάρι από κάτω (ημικαθιστή θέση) και της βάλω το παιχνιδάκι που γυρνάει γύρω - γύρω ή κρατάω κάτι να της αποσπάσω την προσοχή συνήθως τρώει.


kEAhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν μου φαινεται για νινιδα, περασαμε απο αυτο το σταδιο κ μας παιδεψε αρκετα αλλα ξεμπερδεψαμε. Αυτο ειναι ψιλοσκληρουτσικο....για να καταλαβετε....πως θα φαινοταν μια ρωγμη στον τοιχο καπως ετσι φαινεται, γραμμουλες ακανονιστου σχηματος συνεχομενες....κ στο μετωπο σαν ξηροδερμια.....τι να πω....

πάρε τον παιδίατρο κούκλα μου!! σιγά μη ντραπούμε με τα λεφτά μας!!!


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια?? κουκου! τι κανετε? περαστικα στα μπεμπακια σας, μην ανησυχειτε ολα θα περασουν. εμεις παλι χαλασαμε τον υπνο μας. εχει 2 μερες τωρα που κοιμαται 1 με 1.30 και ξυπναει μεσημερι. Αφου και το πρωι κοιμισμενη τρωει. Σημερα ομως την ξυπνησα. Και αυτο θα κανω απο εδω και περα για να κοιμαται ξανα νωρις. τι αλλα νεα κοριτσακια?


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α και για τα καροτσια. Εμεις εχουμε το peg perego switch (αυτο που γυριζει για να βλεπεις το παιδι). Ειναι λιγο μπογος, αλλα κατα τα αλλα ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Το μακλαρεν το απερριψα γιατι οντως δεν μου πολυγεμισε το ματι.


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την Αγλαιτσα!!!

1 το βραδυ εννοεις?

Και εγω παραπονιεμαι που η μικρη κοιμαται κατα τις 11!!!

Ναι δυστυχως... πριν λιγες μερες κι εμενα στις 11 κοιμοταν. Αστα, νιωθω οτι δεν αντεχω... Που να δουλευα κιολας...


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...